امروز : دوشنبه هشتم خرداد 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

اطلاعیه نحوه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی(ph.D) آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1402
یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1402 ساعت 5:42 ب ظ - توسط : روابط عمومی


بسمه تعالی
ضمن عرض تبریک به معرفی شدگان مرحله اول آزمون دکتری تخصصی در دانشگاه صنعتی قم، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند؛ دانشگاه صنعتی قم از بین پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق با شرایط و ضوابط مندرج در شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی(Ph.D)  و دستور العمل های سازمان سنجش آموزش کشور از طریق ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی، برای سال تحصیلی 1403-1402 در مقطع دکتری مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی و دکتری مهندسی صنایع-بهینه سازی سیستم ها اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید.
ثبت نام اولیه بصورت الکترونیکی بوده و و داوطلبان می بایست فرم اطلاعات فردی همراه با مستندات این فرم را (به صورت یک فایل فشرده) از روز یکشنبه مورخ 31/02/1402  لغایت روز چهارشنبه مورخ  1402/03/03 به فرم پذیرش ثبت نام به آدرس ذیل
 
ارسال و اصل مدارک را در زمان مصاحبه ارائه فرمایند.
بدیهی است از داوطلبانی که مدارک آنان زمان ارسال ناقص باشد، مصاحبه علمی به عمل نخواهد آمد.
جهت پاسخگویی به سوالات و اشکالات با شماره­ های ذیل
 36169523-025 (کارشناس تحصیلات تکمیلی)،
 36169811-025 (کارشناس رشته مکانیک)
 36169611-025 (کارشناس رشته صنایع)
و یا با آدرس ایمیل                                                                                                    Postgraduate@qut.ac.ir
با ما در ارتباط باشید.
تذکر: تاریخ ارزیابی تخصصی مرحله دوم (مصاحبه شفاهی) متعاقباً اعلام خواهد شد.
مهم:  ضروری است داوطلبان جهت اطلاع از تغییرات احتمالی به طور مستمر به سایت دانشکده مهندسی مکانیک به آدرس                                                                                          https://www.qut.ac.ir/fa/mech/frontpage
دانشکده فنی و مهندسی (مربوط به رشته صنایع) به آدرس
یا به کانال دانشگاه در پیام رسان داخلی "بله" به آدرس qutnews@   مراجعه نمایند.
نکات مهم:
  1. انجام مصاحبه برای داوطلبان صرفاً بصورت حضوری برگزار می‌شود.
  2. ثبت نام الکترونیکی جهت مصاحبه الزامی است و کلیه داوطلبان موظفند در تاریخ‌های مقرر با ارسال مدارک مورد نیاز در قالب یک فایل فشرده به آدرس لینک فوق، ثبت نام نمایند. در غیر این صورت از انجام مصاحبه محروم خواهند شد.
  3. رشته امتحاني داوطلب باید با رشته فارغ التحصيلي مطابقت داشته باشد. در غير این صورت داوطلب مجاز به شرکت در مصاحبه نمي باشد.
  4. احراز حد نصاب نمره مرحله دوم آزمون (مصاحبه شفاهی)، بر اساس شيوه نامه اجرایي آزمون ورودی دوره دکتری  (Ph.D)   سال 1402 سازمان سنجش آموزش کشور، در دانشگاه الزامي است.
  5. صحت اطلاعات ثبت نام الکترونیکی به عهده داوطلب می باشد. در صورتی که در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات ارائه شده با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، پذیرش داوطلب لغو شده و مطابق با قوانین برخورد خواهد شد.
  6. داوطلبان محترم جهت مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام بر اساس مصوبه هیات امنا دانشگاه به مبلغ 1500000 ریال از طریق درگاه الکترونیکی ذیل پرداخت نمایند.
 
RSS
پیام تسلیت رئیس دانشگاه صنعتی قم  در پی جان باختن کارکنان نفت‌کش ایرانی
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه:  دکتر بهرام خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم جان باختن کارکنان نفتکش ایرانی را با صدور پیامی تسلیت گفت.  متن این پیام به شرح ذیل است:
"انالله و انا الیه راجعون"
خبر ناگوار آتش سوزی و غرق شدن کشتی نفتکش سانچی در آبهای شرق چین و جان باختن کارکنان زحمتکش آن، موجب تالم و تاثر فراوان ملت شریف ایران شد.
اینجانب پرواز این دریادلان را که در راه خدمت به میهن اسلامی جان خود را اینگونه فدا نمودند را به ملت ایران و خانواده های داغدار این عزیزان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای جانباختگان غفران و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جزیل، سلامتی و آرامش خواستارم.
امید است که مسئولین ذیربط با پیگیری همه‌جانبه ، علل و ابعاد این حادثه دردناک را مشخص نمایند تا ضمن جلوگیری از بروز چنین حوادث ناگواری ، تسلی بخش درد و رنج خانواده های داغدار شود.
 
 
دانشگاه صنعتی قم میزبان و  قهرمان مسابقات آمادگی جسمانی ششمین دوره مسابقات جام وحدت حوزه و دانشگاه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه ، ششمین دوره مسابقات آمادگی جسمانی به میزبانی دانشگاه صنعتی قم  و به همت اداره تربیت بدنی دانشگاه برگزار شد.
این دوره از مسابقات در سالن هلال احمر در دو بخش خواهران و برادران برگزار شد. در بخش خواهران ده تیم از دانشگاه های صنعتی قم، مفید، قم، علمی کاربردی شهید محلاتی، علوم پزشکی، فرهنگ و هنر، علمی کاربردی واحد قم، معارف، شهاب دانش و موسسه آموزش عالی اندیشه اسلامی با هم به رقابت پرداختند که دانشگاه صنعتی قم موفق به کسب مقام سوم شد.
همچنین در بخش برادران هشت تیم از دانشگاه های صنعتی قم،علوم پزشکی، قم، علمی کاربردی هلال احمر، علمی کاربردی شهید محلاتی، شهاب دانش ،آموزش عالی فقه و اصول و آموزش عالی امام خمینی با هم به رقابت پرداختند و در بخش تیمی دانشگاه صنعتی قم مقام قهرمانی را به خود اختصاص داد. در بخش انفرادی سید علیرضا حجازی از دانشگاه صنعتی قم موفق به کسب مقام نخست این مسابقات شد.
شایان ذکر است با برنامه ریزی های منسجم در واحد تربیت بدنی ششمین دوره مسابقات جام وحدت حوزه و دانشگاه با کمترین هزینه و بهترین کیفیت برگزار شد.
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت گرامی داشت یوم الله 19 دی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر بهرام خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی یوم الله 19 دی را گرامی داشت. متن این پیام به شرح ذیل است:
پیام خونین مردم خداجوی قم در 19 دی سال 56 یادآور حماسه ای باشکوه است که خروشی انقلابی را در سراسر کشور طنین انداز کرد و سلطه دو هزار و پانصد ساله نظام شاهنشاهی را در هم پیچید که در نهایت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را رقم زد.
مردم در حماسه 19 دی ثابت کردند که از هیچ قدرتی برای قدم گذاشتن در مسیر حق و حقیقت بیم ندارند و با باور قلبی و ایمان کامل در راه پیروزی انقلاب اسلامی حتی جان خود را فدا می کنند.
 دیروز ملت ایران با بصیرت هر چه تمام با پشتیبانی از امام خمینی (ره) پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را رقم زدند و امروز همه ما با پشتیبانی از مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) راه هرگونه دخالت و سلطه گری  را بر دشمنان داخلی و خارجی خواهیم بست. راهپیمایی عظیم 9 دی و نقش بر آب کردن نقشه های شوم آمریکا و عربستان در شلوغی های اخیر گواه پشتیانی ملت از ولایت فقیه است.
اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای همیشه جاوید به ویژه شهدای یوم الله 19 دی، امیدوارم با  توکل به خداوند متعال ، توجهات خاصه حضرت حجت (عج) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شاهد اعتلای همه جانبه ایران اسلامی باشیم.
برگزاری دومین کنفرانس ملی فیزیک ریاضی در دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دومین کنفرانس یک روزه فیزیک ریاضی ایران با هدف ارتقای جایگاه علمی این رشته در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : برای دومین بار دانشگاه صنعتی قم میزبان دومین کنفرانس یک روزه فیزیک ریاضی ایران با هدف ارتقای جایگاه علمی این رشته بوده است.
دکتر لطیفی،دبیر علمی کنفرانس ملی فیزیک ریاضی با اشاره به دریافت 162 مقاله گفت: از میان مقالات رسیده، 83 مقاله پذیرش شده است که 75 مقاله در قالب پوستر و 8 مقاله در قالب ارائه شفاهی در این کنفرانس دفاع می شود.
دبیر علمی کنفرانس ملی فیزیک ریاضی  از چاپ تمام مقالات دفاع شده در این کنفرانس خبرداد و گفت: این مقالات در دو مجله آی اس سی (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) و مجله انجمن فیزیک به چاپ می رسد.
وی در ادامه هدف از برگزاری این کنفرانس را ایجاد جایگاه علمی برای ایران در رشته فیزیک ریاضی بیان کرد و افزود: در حال حاضر دو کشور روسیه و آمریکا در این علم جایگاه دارند و ایران با وجود داشتن دانشمندان نخبه هنوز جایگاه مناسبی در این رشته ندارد.
دکتر لطیفی مدل سازی علم فیزیک با زبان ریاضی را از عملکردهای این علم خواند و افزود: هدف علم فیزیک ریاضی کشف واقعیت‌های این دو علم است.
درپایان با نظر کمیته علمی مهرداد خدادی فر از دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر بهمن بابایار رازلیقی از دانشگاه صنعتی قم و منیره برزگر گنجی از دانشگاه زنجان به ترتیب مقالات برتر دومین کنفرانس فیزیک ریاضی را به خود اختصاص دادند.
 


راهپیمایی بزرگ مردم قم همزمان با یوم الله نه دی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: باتوجه به حرکات سخیف و شعارهای ساختارشکنانه تعداد محدودی که با مدیریت مستقیم رسانه های معاند و ضد انقلاب انجام شد ، امروز همه باهم دانشجو، استاد و کارمند در کنار هم، مراسم 9 دی را هر چه با شکوه تر برگزار خواهیم کرد.
ما دانشگاهیان دانشگاه صنعتی قم ضمن محکومیت این حرکت تفرقه افکنانه اعلام می کنیم که پیوند ما با اسلام، انقلاب و ولایت فقیه ناگسستنی است.
بدینوسیله از عموم دانشگاهیان جهت شرکت در راهپیمایی هر چه با شکوه تر امروز دعوت به عمل می آید.
بــرنــامـه روزانــه ســرویــس هــا ایام امتحانات

"شنبه تا چهارشنبه"

     خوابگاه  برادران (شهید فهمیده)                         خوابگاه برادران(شهید حججی)                               خوابگاه خواهران(مفید)

مقصد

مبدا

ساعت

مقصد

مبدا

ساعت

مقصد

مبدا

ساعت

دانشگاه

خوابگاه مفید

08:00

دانشگاه

خوابگاه حججی

08:00

دانشگاه

خوابگاه فهمیده

08:15

دانشگاه

خوابگاه مفید

12:00

دانشگاه

خوابگاه حججی

12:00

دانشگاه

خوابگاه فهمیده

12:15

خوابگاه مفید

دانشگاه

12:45

خوابگاه حججی

دانشگاه

12:45

خوابگاه فهمیده

دانشگاه

12:45

دانشگاه

خوابگاه مفید

14:30

دانشگاه

خوابگاه حججی

14:30

دانشگاه

خوابگاه فهمیده

14:45

خوابگاه مفید

دانشگاه

15:30

خوابگاه حججی

دانشگاه

15:30

خوابگاه فهمیده

دانشگاه

15:30

خوابگاه مفید

دانشگاه

18:00

خوابگاه حججی

دانشگاه

18:00

خوابگاه فهمیده

دانشگاه

18:00

"پنجشنبه"

         خوابگاه  برادران (شهید فهمیده)                      خوابگاه برادران(شهید حججی)                           خوابگاه خواهران(مفید)

مقصد

مبدا

ساعت

مقصد

مبدا

ساعت

مقصد

مبدا

ساعت

دانشگاه

خوابگاه مفید

07:30

دانشگاه

خوابگاه حججی

07:30

دانشگاه

خوابگاه فهمیده

07:45

دانشگاه

خوابگاه مفید

09:15

دانشگاه

خوابگاه حججی

09:15

دانشگاه

خوابگاه فهمیده

09:30

خوابگاه مفید

دانشگاه

10:15

خوابگاه حججی

دانشگاه

10:15

خوابگاه فهمیده

دانشگاه

10:15

دانشگاه

خوابگاه مفید

11:00

دانشگاه

خوابگاه حججی

11:00

دانشگاه

خوابگاه فهمیده

11:15

خوابگاه مفید

دانشگاه

12:00

خوابگاه حججی

دانشگاه

12:00

خوابگاه فهمیده

دانشگاه

12:00

خوابگاه مفید

دانشگاه

13:45

خوابگاه حججی

دانشگاه

13:45

خوابگاه فهمیده

دانشگاه

13:45

بیانیه جامعه دانشگاهی صنعتی قم به مناسبت دهه بصیرت
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: بیانیه جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی قم به شرح ذیل می باشد:
با وجود همه فتنه گری های دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا كنون،وحدت و بصیرت آحاد ملت بزرگ و شریف ایران در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)انسجام و اقتدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است.
همبستگی ملت ایران در نهم دی ماه سال 88 نمونه عینی این ادعاست.روزی كه در تقویم جمهوری اسلامی ایران دینداری،عشق ورزی به میهن ،وحدت و عشق به ولایت به تصویر كشیده شد .تصویر گران این صحنه به یادماندنی پیر، جوان،زن ومرد از تمامی اقشار جامعه بودند که عشق و ارادتشان را به رهبرشان نشان دادند.
فی الواقع این روز برای دشمنان ما تداعی كننده یاس و شكست امپریالیست و هوشیاری و بصیرت ملت قهرمان ایران است.ما جامعه دانشگاهی صنعتی قم با گرامی داشت این یوم الله به سران وحامیان فتنه اعلام می كنیم با وجود خیانت ها؛تحریم ها و فتنه گری های دشمنان اجازه نمی دهیم خدشه ای به خاك میهنمان وارد شود و با پیروی از رهنمودهای رهبر کبیرمان حامی همیشگی اسلام،قرآن و ولایت فقیه خواهیم بود.
 
 
 
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود