امروز : پنجشنبه سی و یکم خرداد 1403
حوزه ریاست

حوزه ریاست


ریاست دانشگاه

دکتر جلال رضائي نور

مرتبه علمی: استاد

   c.v

 

پیام دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم
(بسمه تعالی)
دانشگاه، ضربان سنج حيات ملي جامعه است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
بر همگان واضح و مبرهن است که رشد و توسعه ایران اسلامی در گروی تلاش و همت دانشمندان ، اساتید و نخبگان این مرز و بوم است.
در این بین نقش بی بدیل دانشگاه ها در تربیت دانشجویان متعهد و متدین بسیار مهم و حیاتی است. دانشگاه صنعتی قم به عنوان دانشگاه در حال توسعه در شهر علم و اجتهاد و شهری که رو به توسعه صنعتی است با پیشبرد اهداف علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تاکنون خوش درخشیده است. این دانشگاه با حمایت مسئولین کشوری و استانی و همچنین تلاش بی وقفه اساتید و دانشجویان می تواند به عنوان دانشگاهی سرآمد در عرصه های ملی و بین المللی مطرح شود.
امیدوارم دانشگاه صنعتی قم به عنوان دانشگاهی فعال و پویا با عمل به تعهداتش نقش موثری را در رشد و شکوفایی ایران اسلامی ایفا نماید
اخبار دانشگاه
جهش تولید با مشارکت مردم
امام جواد - علیه السلام - فرمود:
مَنْ زارَ قَبْرَ عَمَّتی بِقُمْ، فَلَهُ الْجَنَّتهُ. هركس قبر عمّه ام ـ حضرت معصومه سلام الله علیها ـ را با علاقه و معرفت در قم زیارت كند، أهل بهشت خواهد بود.
«كامل الزیارات، ص 536، ح 827»
هان! ای مردمان! علی را برتر بدانید، که او برترین انسان از زن و مرد بعد از من است... هرکه با او بستیزد و بر ولایتش گردن ننهد نفرین و خشم من بر او باد
خطبه ی غدیریه
حضرت امام هادی (ع):
شکرگزاری از نعمت، از خود نعمت بهتر است چون نعمت متاع دنیای فانی است و لکن شکر، نعمت جاودانه آخرت است.
(بحارالانوار، ج75، ص 365؛ تحف العقول، ص 483)
پیامبر خدا (ص) می فرمایند :
مَن سَعی عَلی عِیالِهِ فی طَلَبِ الحَلالِ فَهُوَ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ هركس در جست و جوی حلال، برای گذران زندگی خانواده اش بكوشد،[تلاشِ] او در راه خدا است.
كنز العمّال : 4 / 12 / 9252 . 
امام سجاد(ع) فرمودند:
رَأیتُ الْخَیرَ كُلَّهُ قَدْ اجْتَمَعَ فی قَطْعِ الطَّمَعِ عَمّا فی أیدی ‌النّاسِ. همه خوبی ها را در بریدن طمع از آنچه در دست مردم است دیدم.
(بحارالأنوار، ج52، ص2)
امام صادق(ع) می‏ فرمایند:
مَن كَسِلَ عَن طَهورِهِ وصَلاتِهِ فَلَیسَ فیهِ خَیرٌ لِأَمرِ آخِرَتِهِ ، ومَن كَسِلَ عَمّا یُصلِحُ بِهِ أمرَ مَعیشَتِهِ فَلَیسَ فیهِ خَیرٌ لِأَمرِ دُنیاهُ ؛  هر كس در طهارت و نمازش سستی كند ، خیری در كار آخرتش نباشد و هر كه در سامان بخشی به گذران زندگی اش سستی ورزد ، خیری در كار دنیایش نباشد .
الكافی : 5 / 85 / 3
امام سجاد(ع) فرمودند:
قالَ الاْمامُ عَلیّ بنُ الْحسَین، زَیْنُ الْعابدین (عَلَیْهِ السَّلام) : نَظَرُ الْمُؤْمِنِ فِی وَجْهِ أخِیهِ الْمُؤْمِنِ لِلْمَوَدَّهِ وَالْمَحَبَّهِ لَهُ عِبادَه. امام سجاد(ع) فرمود: نظر كردن مؤمن به صورت برادر مؤمنش از روی علاقه و محبّت عبادت است.
تحف العقول: ص 204
امام رضا (ع)می‏ فرمایند:
هر کس اندوه و مشکلی را از مومنی برطرف نماید، خداوند در روز قیامت انـدوهش را از قلبش برطرف می سازد
(اصول کافی، ج ۳، ص ۲۶۸)
گالری دانشگاه