امروز : یکشنبه سی ام اردیبهشت 1403
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

آغاز ثبت نام دانشجویان جهت شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه سال 94

سه شنبه پانزدهم دی 1394 ساعت 2:7 ب ظ
آغاز ثبت نام دانشجویان جهت شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه سال 94
طی ابلاغ سازمان اموردانشجویان، جشنواره دانشجویان نمونه سال ۹۴ با همکاری وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و به منظور معرفی دانشجویان مراکز آموزش عالی کشور که حایز رتبه برتر یا انجام فعالیت برجسته‌اند برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، دانشجویان در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای حرفه‌ای و دکترای تخصصی بالینی، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و دانشجویانی که بتوانند امتیاز لازم را کسب کرده و در دانشگاه به عنوان دانشجوی نمونه، انتخاب و معرفی شوند، به‌عنوان دانشجوی نمونه به دبیرخانه مرکزی دانشجوی نمونه کشوری معرفی می‌شوند.
دانشجویانی می‌توانند در این فراخوان ثبت‌نام کنند که در دوره کارشناسی معدل کل حداقل ۱۶، در مقطع کارشناسی‌ارشد معدل کل حداقل ۱۷، در مقطع دکتری حرفه‌ای معدل کل حداقل ۱۶، در مقطع دکتری تخصصی معدل کل حداقل ۱۷ و در مقطع دکتری تخصصی بالینی معدل کل حداقل ۱۵ را کسب کرده باشند و حداقل ۶۰ امتیاز از کل ۱۰۰ امتیاز در فرم‌های ارسالی را دریافت کرده باشند.
بر اساس ضوابط این جشنواره، هر دانشجو در هر مقطع، فقط یک‌بار می‌تواند به عنوان دانشجوی نمونه در آن مقطع انتخاب و معرفی شود و شرط سنی برای شرکت در این جشنواره حداکثر ۴۰ سال می‌باشد.
گفتنی است این جشنواره دارای یک شورای عالی و یک شورای سیاست‌گذاری است که با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و همچنین مسئولان این دو وزارت‌خانه تشکیل می‌شود و در دانشگاه‌ها نیز کمیته‌ای به ریاست رییس دانشگاه و با حضور معاونان آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و دانشجویی به عنوان اعضای این کمیته تشکیل می‌شود که این کمیته، هیات‌های داوری دانشگاه را تشکیل می‌دهد و در دو مرحله، کار داوری و انتخاب دانشجویان را انجام ‌می‌دهد و دانشجویان پس از انتخاب در سطح دانشگاه و تقدیر از آنان، برای شرکت در مرحله کشوری به دبیرخانه مرکزی انتخاب دانشجوی نمونه کشوری معرفی می‌شوند.
این کمیته‌ در دانشگاه در سه بخش آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تشکیل و در پنچ گروه کشاورزی و دامپزشکی، علوم انسانی، هنر، فنی و مهندسی و علوم پایه به بررسی امتیازات دانشجویان می‌پردازد.
دانشجویان دانشگاه، می‌توانند تا دهم بهمن‌ماه فرم‌های پیوست‌ را تکمیل و به واحدهای مربوطه ارسال نمایند.
مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه سال ۹۴، اسفندماه سال جاری در دانشگاه تهران و مرحله کشوری آن نیز، دهه اول اردیبهشت ۱۳۹۵ با حضور رییس‌جمهوری برگزار خواهد شد.
جدول عملیاتی فرآیند دانشجوی نمونه سال ۱۳۹۴
   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود