امروز : دوشنبه بیست و هفتم خرداد 1398
اخبار

اخبار


اخبار امور دانشجویی

ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود
RSS
وام ضروري حوادث غيرمترقبه و وام زيارت عتبات عاليات نيمسال دوم 98-97
یکشنبه نوزدهم خرداد 1398 ساعت 3:26 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


قابل توجه دانشجویان محترم: بدینوسیله به اطلاع می رساند شرایط و مهلت ثبت درخواست وام ضروری حوادث غیرمترقبه (ویژه دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده سال98) و وام زیارت عتبات عالیات در نیمسال جاری به شرح جدول ذیل می باشد:


ردیف


نوع وام


آخریت مهلت ثبت درخواست در سامانه صندوق رفاه و ارائه مدارک ویژه به اموردانشجویی در دانشگاه


شرایط مدارک ویژه


1


وام ضروری حوادث غیر مترقبه (ویژه دانشجویان ساکن مناطق سیل زده)


1398/04/05


ارائه نامه از فرمانداری یا استانداری


2


وام زیارت عتبات عالیات


1398/03/25


ارائه معرفی نامه ستاد عتبات عالیات دانشگاهیان و یا ارائه گذرنامه ممهور به مهر مجوز اعزام


قابل توجه دانشجویان متقاضی دریافت وام صندوق رفاه در نیمسال دوم 98-97
دوشنبه هشتم بهمن 1397 ساعت 2:24 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


طبق بخشنامه شماره 18180/130 مورخ 29/10/97 صندوق رفاه دانشجویان، ضروریست متقاضیان دریافت وام در نیمسال دوم 98-97 از تاریخ
 97/11/06 لغایت 97/11/25نسبت به تشکیل پرونده و ثبت درخواست خود در سایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس http://bp.swf.ir با رعایت نکات ذیل و طبق فرآیند پیوست (راهنما) اقدام نمایند.
 زمان تکمیل فرم درخواست وام بنیاد علوی مشروط به ارائه گواهی کسر از حقوق خطاب به بنیاد علوی و در صورت کسب سایر شرایط آموزشی حداکثر تا 97/11/20  می باشد.(جهت دریافت فرم به امور دانشجویی مراجعه فرمایید)                                                 
تذکرات مهم مربوط به وام صندوق رفاه :
1)به دلیل محدودیت در اعتبارات اولویت با درخواستهایی است که در بازه زمانی مذکور درخواست خود را ثبت نموده ­اند.
2) مرورگر مورد استفاده
Internet explorer   (3 اولویت با دانشجویان مستعد کم بضاعت می باشد.
4) ارسال نهایی لیست درخواستها توسط کارشناس اموردانشجویی در دانشگاه و درصورت تأیید و تکمیل مدارک متقاضیان می­باشد، لذا ضروریست متقاضیان تأیید درخواستهای خود را تا مرحله نهایی از کارشناس مربوطه در دانشگاه پیگیری نمایند.
5) ضروریست دانشجویانی که برای اولین بار و یا در مقطع جدید تقاضای دریافت وام دارند ابتدا نسبت به ثبت اطلاعات فردی (تشکیل پرونده) در سایت مذکور اقدام نموده و پس از تحویل مدارک تشکیل پرونده وام به کارشناس اموردانشجویی دانشگاه، مجدداً جهت ثبت درخواست وام از طریق فاز دو به سایت صندوق رفاه مراجعه نمایند.
 مدارک لازم:  کپی شناسنامه ،کارت ملی و کارت دانشجویی و اصل سند ضمانت (تعهد محضری)-کپی فیش حقوقی و حکم کارگزینی ضامن- شماره حساب بانک تجارت به نام شخص دانشجو (ویژه دانشجویان روزانه و متقاضیان وام بنیاد علوی) و ....
شرایط ضامن: (کارمند رسمی یا پیمانی دولت و بازنشستگان به شرط ارائه گواهی کسر از حقوق خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)- فرم تعهد محضری را می توانید از منوی فرمها در سایت صندوق رفاه دانشجویان و یا با مراجعه حضوری به واحد اموردانشجویی در دانشگاهتهیه نمایید.
6) تأیید درخواست هر نوع وام منوط به تأمین اعتبار از سوی صندوق رفاه، می باشد.
7) تآیید درخواست وامهایی از جمله وام ضروری، ودیعه مسکن متأهلی، ازدواج ، عتبات ... مشروط به ارائه مدارک ویژه مربوط به این درخواستها به اموردانشجویی دانشگاه می باشد.
8) مسئولیت عدم پیگیری دانشجو مبنی بر اطمینان از صحت روند ثبت درخواست وام برعهده شخص دانشجو است.
9) امکان ثبت دستی درخواستهای وام توسط کارشناس دانشگاه امکان پذیر نمی باشد، لذا تنها متقاضیان دریافت وام بنیاد علوی (دانشجویان روزانه و شبانه) می توانند برای تکمیل فرم وام مذکور، ضمن ارائه گواهی کسر از حقوق ضامن خطاب به بنیاد علویحداکثر تا 97/11/20 به اموردانشجویی مراجعه فرمایند.   
درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 3-02536641601 داخلی 170 تماس حاصل فرمایید.                         
بازدید رئیس ، معاونین و مدیران دانشگاه صنعتی قم از خوابگاه مفید پسران
یکشنبه دوم دی 1397 ساعت 3:10 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: درراستای ارتباط تنگاتنگ، مستقیم و بی واسطه مسئولان دانشگاه صنعتی قم با دانشجویان،دکتررضایی نور رئیس،معاونین و مدیران دانشگاه از خوابگاه مفید پسران بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات،پیشنهادات و انتقادات دانشجویان قرار گرفتند.


دراین بازدید دکتررضایی نور ،دانشجویان این دانشگاه را فعال،پویا و هدفمند قلمداد کرد و گفت: روحیه نشاط و شادابی که در بین دانشجویان دانشگاه صنعتی قم وجود دارد ،جوی دوستانه و صمیمی را ایجاد کرده است. همه باید با همکاری و همدلی یکدیگر این روحیه را تقویت کنیم.
وی افزود: کلیه مسئولین دانشگاه جهت بهبود مسائل دانشگاه و رفع مشکلات شما دانشجویان عزیز سعی، تلاش و همت ویژه ای دارند. تغییرات ایجاد شده در این دانشگاه از جمله گسترش فضای آموزشی ، احداث سالن ورزشی شهید شهریاری،افزایش و ارتقای آزمایشگاه ها و کارگاه ها و.... نمونه ای از همت و تلاش بی وقفه مسئولین دانشگاه می باشد. بی شک دغدغه دانشجویان ،دغدغه مسئولین دانشگاه نیزمی باشد.در این بین کمک شما دانشجویان به مسئولین بسیار مهم و اثربخش است.
وقتی مسئولین دانشگاه با تمام جدیت مطالبات و خواسته های شما را پیگیری می کنند و تغییرات مثبتی را به وجود می آورند، اگر شما هم به تغییرات ایجاد شده واکنش مثبت نشان دهید، انگیزه مسئولین مضاعف خواهد شد.
رئیس دانشگاه صنعتی قم خاطرنشان ساخت: از همه شما دانشجویان می خواهم ما را نقد کنید، البته نقد منصفانه و موثر که باعث سازندگی، رشد و ترقی دانشگاه شود.


در ادامه دانشجویان به بیان مشکلات صنفی و رفاهی خود پرداختند. قطعی و سرعت پایین اینترنت، بالا بودن هزینه خوابگاه ها،پایین بودن تنوع غذایی و کیفیت شام دانشجویی، وجود حشرات موذی در خوابگاه، عدم وجود امکانات ورزشی در خوابگاه،پایین بودن کیفیت آب آشامیدنی از جمله مشکلات خوابگاه مفید پسران بوده است.
دکتر رضایی نور در خصوص مشکلات خوابگاه مذکور گفت: مشکل اینترنت را حتما پیگیری خواهیم کرد ولی به دلیل حل مشکلات زیر ساختی اندکی زمان بر خواهد بود. تنوع غذایی و بهبود کیفیت غذای وعده شام نیز بررسی خواهد شد و از طریق ارتباط دانشجویان با شورای صنفی تغییرات لازم اعمال می شود.حشرات موذی را هم در اسرع وقت با سم پاشی از بین خواهیم برد. همچنین رایزنی های اولیه جهت استفاده اساتید، کارکنان و دانشجویان از استخر دانشگاه قم انجام شده است.
به منظور رفاه حال دانشجویان دکتر رضایی نور از کاهش هزینه های خوابگاه از شش میلیون ریال به پنج میلیون ریال خبر داد و گفت: مبلغ یک میلیون ریال به صورت ما به التفاوت برای ترم آتی دانشجویان ذخیره خواهد شد. در واقع با این میزان کاهش هزینه های خوابگاه، در اصل علیرغم افزایش دو برابری هزینه های عمومی،هزینه های سال جاری با سال گذشته برابری می کند و افزایش نیافته است.
دانشجویان در خصوص مسائل آموزشی ، فرهنگی و... در دانشگاه، نظافت کلاس ها،بهبود فضای فیزیکی کتابخانه شهید مشکوة السادات و سالن مطالعه، بهبود سرمایش و گرمایش کلاس ها، بهبود برنامه سرویس ها، تجهیز کلاس ها و حمایت بیشتر از انجمن های علمی را خواستار شدند.
رئیس دانشگاه صنعتی قم در خصوص رفع مشکلات مربوط به دانشگاه گفت: تجهیز و بهبود سرمایش و گرمایش کلاس ها در دست اقدام می باشد. همچنین با برنامه ریزی های صورت گرفته از مکان فعلی انفورماتیک به عنوان کلاس استفاده خواهد شد و کلاس های اطراف کتابخانه نیز به سالن مطالعه و کتابخانه اضافه می شود.
وی در مورد حمایت از انجمن های علمی افزود: فضای فیزیکی مربوط به انجمن های علمی گسترش یافته است و دفتر انجمن ها جهت نزدیکی بیشتر دانشجویان به اساتید به دانشکده ها منتقل شده است.
در انتها دانشجویان از زحمات بی دریغ دکتر رضایی نور جهت پیگیری مطالبات و رفع مشکلات آنها و ایجاد تغییرات مثبت در دانشگاه صنعتی قم تشکر و قدردانی کردند . همچنین حمایت همه جانبه خود را در کمک به مسئولین به منظور رفع مشکلات دانشگاه اعلام نمودند.
 
در بازدید رئیس دانشگاه صنعتی قم از خوابگاه دانشجویی پسرانه شهید حججی مطرح شد
یکشنبه دوم دی 1397 ساعت 2:51 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای ارتباط بی واسطه مسئولین دانشگاه صنعتی قم با دانشجویان و تسریع در حل مشکلات آنها، دکتررضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم و هیات همراه بدون هماهنگی های قبلی از خوابگاه دانشجویی پسرانه شهید حججی بازدید کردند.

دراین بازدید دکتر رضایی نور ضمن بازدید از این خوابگاه طی جلسه ای از نزدیک درجریان مشکلات ،پیشنهادات ، انتقادات و نقطه نظرات دانشجویان قرار گرفت.
همچنین دانشجویان ضمن تشکر ازدکتررضایی نور جهت تغییرات صورت گرفته در دانشگاه از جمله ساخت دانشکده برق و کامپیوتر و تاسیس سالن ورزشی شهید شهریاری ، تفکیک نمازخانه خوابگاه را از سالن مطالعه خواستارشدند.
کاهش فشارآب در طبقات پایین،اختلال در اینترنت ، عدم وجود امکانات ورزشی، شلوغی اتاق ها به دلیل سکونت تعداد زیادی از دانشجویان در یک اتاق از جمله موارد مطرح شده توسط دانشجویان بوده است.
در ادامه دانشجویان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مسائل صنفی و رفاهی در دانشگاه پرداختند. تردد زیاد دانشجویان در راهروی اصلی دانشگاه ، کمبود و شلوغی سرویس های ایاب و ذهاب شیفت صبح ، شلوغی سالن مطالعه خواهران و برادران در دانشگاه ،کمبود اعضای هیات علمی در رشته مهندسی انرژی، تعلل کارشناسان آموزش در پاسخگویی به دانشجویان، عدم وجود پل هوایی در مقابل درب ورودی دانشگاه ،کمبود امکانات ورزشی در دانشگاه و مشکلات بخش تغذیه از جمله مواردی بود که در بازدید دکتررضایی نور از خوابگاه دانشجویی پسران شهید حججی مطرح شد.
دکتررضایی نور ضمن تشکر از همکاری صمیمانه دانشجویان ،از تلاش و پیگیری همه جانبه مسئولین جهت رفع نواقص و مشکلات مطرح شده خبر داد.
شایان ذکر است این بازدید با اقامه نماز جماعت به پایان رسید.

پیگیری مجدانه ریاست دانشگاه در خصوص رفع مشکلات دانشجویان
یکشنبه دوم دی 1397 ساعت 2:50 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص آسیب شناسی مشکلات و اصلاح روندها و رویه های موجود در دانشگاه و همچنین پیگیری مجدانه و بی واسطه جهت رفع مشکلات دانشجویان، دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم روز جمعه ، بدون هماهنگی های قبلی از خوابگاه خواهران آزادگان بازدید کرد.

در این بازدید دکتر رضایی نور بی واسطه در جریان مشکلات، پیشنهادات و انتقادات دانشجویان قرار گرفت.
دانشجویان نیز مشکلات خود را در زمینه های صنفی، رفاهی و آموزشی بیان کردند. از جمله مشکلات دانشجویان کمبود وسایل ایاب و ذهاب در زمان اتمام کلاس های درسی ساعت ۱۷الی ۱۹ عصر ، عدم وجود سالن ورزشی در خوابگاه ، ساعت ورود و خروج دانشجویان به خوابگاه ها، تهویه کلاس های آموزشی، ایرادات موجود در پرتال آموزشی دانشجویان جهت انتخاب واحد، حذف و اضافه و... بوده است.
در پایان رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن قول مساعدت جهت رفع مشکلات و نواقص موجود اظهار داشت: مسئولین دانشگاه صنعتی قم حداکثر تلاش خود را جهت رفع مشکلات موجود در کوتاه ترین زمان ممکن خواهند داشت. همچنین وی همدلی، همکاری و هماهنگی دانشجویان با مسئولین را باعث تسریع در حل مشکلات کنونی دانست و افزود: ان شا الله به حول و قوه الهی و با همکاری شما عزیزان شاهد رفع مشکلات و نواقص موجود خواهیم بود و بنده پیگیر رفع موارد مذکور از مسئولین مربوطه خواهم بود.
شایان ذکر است جهت اطلاع بی واسطه مسئولین دانشگاه از مشکلات و دغدغه های دانشجویان، دکتر رضایی نور از حضور هر چه بیشتر مسئولین در خوابگاه های دانشجویی خبر داد.
 
کمیسیون دانشجویی استان قم در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
یکشنبه دوم دی 1397 ساعت 2:42 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه :کمیسیون دانشجویی استان قم با حضور جناب آقای هاشمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ، مهندس سیجانی رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت و رؤسا و نمایندگان دانشگاه های قم به میزبانی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
در ابتدا دکتر رضایی نور ضمن خیرمقدم به فعالیت های انجام شده در دانشگاه صنعتی قم جهت میزبانی شایسته از دانشجویان در سال تحصیلی جدید پرداخت.
وی گفت: تاسیس دانشکده برق و کامپیوتر که افزایش 30درصدی فضای آموزشی را دربر داشته است، تاسیس سالن ورزشی شهید شهریاری، ساخت کتابخانه شهید مشکوة السادات و تاسیس کارگاه انفورماتیک 2 را از جمله اقدامات انجام شده جهت رفاه حال دانشجویان در آغاز سال تحصیلی جدید بوده است.
همچنین به منظور افزایش روحیه نشاط و همدلی اقدامات اولیه جهت احداث زمین چمن مصنوعی صورت گرفته است.
وی با اشاره به تجهیز همه جانبه ی خوابگاه ها اظهار داشت: با رایزنی های صورت گرفته 30درصد به مجموعه فضای خوابگاهی اضافه شده است و توانستیم برای کلیه ی دانشجویان متقاضی، خوابگاه دانشجویی فراهم نماییم.
رئیس دانشگاه صنعتی قم درخصوص تعداد دانشجویان این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی قم در23رشته با دوهزار دانشجو و 57 نفر عضو هیات علمی در حال فعالیت می باشد که طی برنامه ریزی های صورت گرفته تا سال 1400پذیرای 3هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی خواهیم بود. وی افزود: با توجه به گسترش دانشگاه طرح توجیهی زمین کیلومتر 9 دانشگاه آغاز شده است که در همین راستا بنیاد خیرین دانشگاه صنعتی قم را تشکیل داده ایم.
دکتر رضایی نور با اشاره به اهمیت دانشگاه صنعتی قم از مسئولین استانی و کشوری حمایت و مساعدت هرچه بیشتر جهت تخصیص ردیف بودجه عمرانی به منظور ساخت ساختمان جدید دانشکده فنی و مهندسی را خواستار شد.
جناب آقای هاشمی در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: صنعت باید دست نیاز به سوی دانشگاه ها داشته باشد. اگر صنعتی موفق و پیشرو میخواهیم می بایست ارتباط صنعت و دانشگاه را تقویت کنیم.
وی افزود: اساتید مجرب میتوانند حتی در مباحثی چون فرهنگ سازی تبلیغ و بازیابی و... صنعتگران را یاری کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداربا اشاره به نام گذاری سال 1395توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل افزود: سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل همکاری صنعت و دانشگاه ها را می طلبید. بدین منظور باید برنامه ریزی برپایه ی اقتصاد مقاومتی ازسوی دانشگاه ها و اقدام و عمل از سوی صنعت شکل می گرفت.
وی با توجه به حضور اساتید نخبه در دانشگاه ها خاطر نشان ساخت: کمیته صنعت و دانشگاه را باید جدی گرفت.علم از دانشگاه و تجربه از صنعت رشد و شکوفایی اقتصاد را رقم خواهد زد.
در ادامه دکتر راستی مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم در خصوص کمیته ارتباط با صنعت استان گفت: با توجه به تشکیل این کمیته از سال 1396 و واگذاری دبیری آن به رئیس دانشگاه صنعتی قم ، این دانشگاه با اجرای طرح همیار صنعت، برگزاری جلسات در خصوص نحوه تعاملات دانشگاه و صنعت، آماده سازی سایت ارتباط با صنعت در سطحی بالاتر از سایت های مشابه از جمله کاراوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دانشکار دانشگاه تهران و جاب ویژن دانشگاه صنعتی شریف ، انعقاد تفاهم نامه های پژوهشی با شرکت شهرک های صنعتی استان توانسته است به بخشی از ماموریت های خود در این خصوص جامه عمل پوشاند.
مدیرارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم از تهیه کتابچه صنعتی استان توسط این دانشگاه خبر داد و گفت: در این کتابچه کلیه نیاز های پژوهشی در حوزه صنعت تدوین و گرد آوری شده است که میتواند کمک شایانی به ارتباط هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه داشته باشد.
مهندس سیجانی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت استان اعتماد سازی بین دانشگاه و صنعت را بسیار مهم قلمداد کرد و افزود به منظور ارتباط دوسویه بین صنعت و دانشگاه می بایست جلسات مربوطه در واحد های صنعتی برگزار شود.

وی برخی خوشه های صنعتی بومی استان قم از جمله سوهان پزی، سنگبری، فرش بافی، صنعت کفش و دمپایی را بسیار مهم و درآمدزا دانست.
وی افزود: کارگروه فرهنگی حمایت از تولید در استان تشکیل شده است و دانشگاه ها با ایجاد فرهنگ سازی در زمینه حمایت از کالاهای ایرانی و تولیدات داخلی می توانند به صنعت و اقتصاد ایران کمک شایانی داشته باشند.
این جلسه با بررسی وضعیت دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید،خوابگاه های دانشجویی ، غذای دانشجویان و... به پایان رسید.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه صنعتی قم آماده پذیرش دانشجویان در سال تحصیلی جدید می باشد
یکشنبه دوم دی 1397 ساعت 2:38 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه : خوابگاه های دانشجویی شهید حججی، آزادگان و فرهنگ آماده پذیرش دانشجویان دانشگاه صنعتی قم در سال تحصیلی جدید می باشد.
طی برنامه ریزی های صورت گرفته کلیه ی خوابگاه ها در تعطیلات تابستان تجهیز و بهسازی شدند. رنگ آمیزی دیوارها،  تعویض موکت ها، تفکیک سالن مطالعه از اتاق تلویزیون، تأسیس سالن ورزشی، اتاق مشاوره و سلامت، توسعه شبکه بی سیم همراه با نصب آنتن ها ی پیشرفته و افزایش باند اینترنت به از جمله فعالیت های صورت گرفته در خوابگاه های دانشجویی جهت رفاه حال دانشجویان در آغاز سال تحصیلی جدید بوده است.

همچنین به منظور افزایش ظرفیت خوابگاه های دانشجویان، خوابگاه آزادگان واقع درمیدان آزادگان به مجموعه خوابگاه های دانشگاه صنعتی قم اضافه شده است. این خوابگاه با پنج طبقه و 121 اتاق آماده اسکان 150 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی قم می باشد.
طی تدابیر و بازدیدهای میدانی دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم و دکتر کفایتمند غیور مشاورعالی ریاست دانشگاه از خوابگاه های دانشجویی، مراحل آماده سازی خوابگاه ها جهت اسکان دانشجویان در سال تحصیلی جدید انجام شده است.


شایان ذکر است در حال حاضر ظرفیت خوابگاه های دانشجویی خواهران و برادران دانشگاه صنعتی قم به ترتیب 250 و 376 نفر می باشد که با  اضافه شدن خوابگاه آزادگان ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه نسبت به سال گذشته افزایش 30 درصدی داشته است.
 
 
 برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان
یکشنبه دوم دی 1397 ساعت 2:0 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


قابل توجه دانشجویان محترم متقاضی عضویت در شورای صنفی
دانشجویان واجد شرایط می‌توانند در صورت تمایل به عضویت ، از تاریخ 97/09/14 لغایت 97/09/19با مراجعه به اداره خوابگاه برادران نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نمایند . شایان ذکر است اسامی افراد تایید شده پس از بررسی اعلام خواهد شد.
شرایط عمومی داوطلبان عضویت به شرح زیر است:
1- اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی (تکمیل فرم داوطلبی)
2- اشتغال به تحصیل تمام وقت در موسسه محل فعالیت در یکی از مقاطع کارشناسی پیوسته،کارشناسی ارشد و دکترا و گذراندن یک نیمسال برای دانشجویان کارشناسی.
3- نداشتن حکم قطعی محکومیت در کمیته انضباطی.
4- رعایت شئون دانشجویی و اخلاقی.
5- رعایت مفاد آیین نامه و شیوه نامه شورای صنفی دانشجویان.
6- دارا بودن حداقل معدل کل 13 برای دانشجویان کارشناسی و معدل کل 15 برای دانشجویان کارشناسی ارشد.
7- مشروط نبودن نیمسال پیشین و یا نداشتن دو نیمسال مشروطی آموزشی غیر متوالی.
8- عدم عضویت در شورای مرکزی تشکلهای اسلامی دارای مجوز در موسسه.
9- مدت باقی مانده از دوران تحصیل با احتساب ترمی که در آن انتخابات برگزار می شود، کمتر از دو ترم نباشد.
تبصره1: دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی از ابتدای ورود به موسسه امکان شرکت در انتخابات را دارا می‌باشند.
تبصره2: درصورت هرگونه محکومیت قطعی عضو شورای صنفی در شورای انضباطی، عضویت وی لغو می گردد.                    
دوشنبه نهم مهر 1397 ساعت 3:27 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


طبق بخشنامه شماره 9542/130 مورخ 97/06/27 صندوق رفاه دانشجویان، ضروریست متقاضیان دریافت وام در نیمسال اول 98-97 از تاریخ
  97/07/15 لغایت 97/08/15نسبت به تشکیل پرونده و ثبت درخواست خود در سایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس http://bp.swf.ir با رعایت نکات ذیل و طبق فرآیند پیوست (راهنما) اقدام نمایند.
تذکرات مهم :
1) به دلیل محدودیت در اعتبارات اولویت با درخواستهایی است که در بازه زمانی مذکور درخواست خود را ثبت نموده ­اند.
2) مرورگر مورد استفاده Internet explorer
3)اولویت با دانشجویان مستعد کم بضاعت می باشد.
4) ارسال نهایی لیست درخواستها توسط کارشناس اموردانشجویی در دانشگاه و درصورت تأیید و تکمیل مدارک متقاضیان می­باشد، لذا ضروریست متقاضیان تأیید درخواستهای خود را تا مرحله نهایی از کارشناس مربوطه در دانشگاه پیگیری نمایند.
5) ضروریست دانشجویانی که برای اولین بار و یا در مقطع جدید تقاضای دریافت وام دارند ابتدا نسبت به ثبت اطلاعات فردی (تشکیل پرونده) در سایت مذکور اقدام نموده و پس از تحویل مدارک تشکیل پرونده وام به کارشناس اموردانشجویی دانشگاه، مجدداً جهت ثبت درخواست وام از طریق فاز دو به سایت صندوق رفاه مراجعه نمایند.
 مدارک لازم:  کپی شناسنامه ،کارت ملی و کارت دانشجویی و اصل سند ضمانت (تعهد محضری)-کپی فیش حقوقی و حکم کارگزینی ضامن- شماره حساب بانک تجارت به نام شخص دانشجو (ویژه دانشجویان روزانه و متقاضیان وام بنیاد علوی) و ....
شرایط ضامن: (کارمند رسمی یا پیمانی دولت و بازنشستگان به شرط ارائه گواهی کسر از حقوق خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)- فرم تعهد محضری را می توانید از منوی فرمها در سایت صندوق رفاه دانشجویان و یا با مراجعه حضوری به واحد اموردانشجویی در دانشگاهتهیه نمایید.
6) تأیید درخواست هر نوع وام منوط به تأمین اعتبار از سوی صندوق رفاه، می باشد.
7) تآیید درخواست وامهایی از جمله وام ضروری، ودیعه مسکن متأهلی، ازدواج و ... مشروط به ارائه مدارک ویژه مربوط به این درخواستها به اموردانشجویی دانشگاه می باشد.
8) مسئولیت عدم پیگیری دانشجو مبنی بر اطمینان از صحت روند ثبت درخواست وام برعهده شخص دانشجو است.
9) امکان ثبت دستی درخواستهای وام توسط کارشناس دانشگاه امکان پذیر نمی باشد، لذا تنها متقاضیان دریافت وام بنیاد علوی (دانشجویان روزانه و شبانه) می توانند برای تکمیل فرم وام مذکور، ضمن ارائه گواهی کسر از حقوق ضامن خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازه زمانی فوق به اموردانشجویی مراجعه فرمایند.   
درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 3-02536641601 داخلی 170 تماس حاصل فرمایید.                                                                                                                                                                                                      
جمعه سی ام شهریور 1397 ساعت 12:58 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


 قابل توجه دانشجویان محترم
از کلیه دانشجویان واجد شرایط دعوت می شود ضمن مطالعه دقیق آیین نامه و اصلاحیه، نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام نمایند.
مهلت ثبت نام الکترونیک: از 10 لغایت 24 مهر 1397 با مراجعه به پایگاه http://portal.saorg.ir 
جمعه سی ام شهریور 1397 ساعت 12:55 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی 1397 به اطلاع تمامی دانشجویان گرامی می رساند:
1- تا ساعت 14:00 روز چهارشنبه هر هفته می توان غذای هفته بعد را رزرو کرد.
2- در ایامی که روز چهارشنبه تعطیل می باشد روز ماقبل از تاریخ تعطیلی به عنوان روز پایان مهلت رزرو غذا می باشد.
3- ساعت صرف غذا تا اطلاع ثانوی  از تاریخ 97/07/01 ساعت 11:45 لغایت 14:00 می باشد.
4- زمان روز فروش غذا در صورت وجود، نیم ساعت پایانی زمان توزیع غذا می باشد.
5- افزایش قیمت ژتون دانشجویی مطابق با قیمت اعلام شده از طرف بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان میباشد.
6- سالن غذاخوری خواهران از ساعت 14:30 لغایت 15:00جهت نظافت تعطیل می باشد و دانشجویان جهت استفاده از بوفه خواهران باید بعد از ساعت مقرر مراجعه نمایند.
7- با توجه به اینکه محیط سلف غذاخوری محیطی عمومی می باشد و همچنین دوربین های مداربسته سلف راه اندازی شده است، تمامی دانشجویان خواهر موظف به رعایت حجاب و شئونات اسلامی می باشد.
8- دانشجویان خوابگاهی جهت فعالسازی سلف خوابگاه کارت خوابگاه خود را به مسئول تغذیه خوابگاه ارائه دهند.
9- در سال جدید غذای خوابگاه به صورت بسته بندی ارائه نمی گردد و دانشجویان محترم ظرف غذا جهت دریافت به همراه داشته باشند. ضمنا ساعت توزیع متعاقبا اعلام خواهدشد .
                                                                                  با تشکر 
                                                                      امور تغذیه دانشگاه صنعتی قم"
شنبه بیست و چهارم شهریور 1397 ساعت 1:43 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


بدینوسیله به اطلاع می رساند خوابگاه های فرهنگ و شهید حججی از روز شنبه مورخ 1397/06/24 آماده اسکان دانشجویان عزیز می باشد.
آدرس خوابگاه فرهنگ: انتهای 45 متری صدوقی- میدان مفید- بلوار شهید کریمی- انتهای 20 متری شهید مطهری
شماره تماس: 32706875-025
آدرس خوابگاه شهید حججی: خیابان 19 دی- بین کوچه 38 و40 ساختمان فدک
شماره تماس:37718959 -
یکشنبه بیست و ششم فروردین 1397 ساعت 7:0 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


قابل توجه دانشجویان محترم متقاضی دریافت وام شهریه: ضروریست متقاضیان محترم نسبت به ثبت درخواست وام شهریه از طریق پرتال دانشجویی سایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس http://bp.swf.ir، مشروط به تکمیل مدارک مربوطه از 97/1/25 لغایت 97/2/10 اقدام فرمایند.
سه شنبه دهم بهمن 1396 ساعت 12:57 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


 با توجه به نکات ذیل و راهنمای پیوست، در بازه زمانی مذکور نسبت به ثبت درخواست خود در پورتال دانشجویی سایت صندوق رفاه، اقدام فرمایید.

 طبق بخشنامه شماره 16917/130 مورخ 96/10/24 صندوق رفاه دانشجویان، ضروریست متقاضیان دریافت وام در نیمسال دوم 97-96 از تاریخ  96/11/14 لغایت 96/12/07نسبت به ثبت درخواست خود در سایت www.swf.ir با رعایت نکات ذیل و طبق فرآیند پیوست (راهنما) اقدام نمایند.

 توجه: امکان ثبت درخواست وام شهریه از 97/01/25 لغایت 97/02/10 در سامانه فاز دو فعال می گردد.

تذکرات مهم :

1) درخواستهای خارج از بازه زمانی مذکور قابل بررسی نخواهد بود. 
2) مرورگر مورد استفاده Internet explorer
3) مهلت تشکیل پرونده و ثبت درخواست وام در سامانه پورتال دانشجویی صندوق رفاه از 14/11/96 الی07/12/96 می باشد.  
4) اولویت با دانشجویان مستعد کم بضاعت می باشد.
5) ثبت وام شهریه ویژه دانشجویان شبانه از 25 فرودین 97 الی 5 اردیبهشت 97 امکانپذیر می باشد.
6) زمان فعال شدن سامانه فاز دو جهت ثبت درخواست وام ضروری متعاقباً اعلام می گردد.
7) ارسال نهایی لیست درخواستها توسط کارشناس اموردانشجویی در دانشگاه و درصورت تأیید و تکمیل مدارک متقاضیان می­باشد، لذا ضروریست متقاضیان تأیید درخواستهای خود را تا مرحله نهایی از کارشناس مربوطه در دانشگاه پیگیری نمایند.

8) ضروریست دانشجویانی که برای اولین بار و یا در مقطع بالاتر تقاضای دریافت وام دارند ابتدا نسبت به ثبت اطلاعات فردی (تشکیل پرونده) در سایت مذکور اقدام نموده و پس از تحویل مدارک تشکیل پرونده وام از جمله کپی شناسنامه ،کارت ملی و کارت دانشجویی و اصل سند ضمانت (تعهد محضری)-کپی فیش حقوقی و حکم کارگزینی ضامن- شماره حساب بانک تجارت به نام شخص دانشجو (ویژه دانشجویان روزانه و متقاضیان وام بنیاد علوی) و .... به کارشناس اموردانشجویی دانشگاه، مجدداً جهت ثبت درخواست وام از طریق فاز دو به سایت صندوق رفاه مراجعه نمایند. شرایط ضامن: (کارمند رسمی یا پیمانی دولت و یا بازنشستگان به شرط ارائه گواهی کسر از حقوق خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)- فرم تعهد محضری را می توانید از منوی فرمها در سایت صندوق رفاه دانشجویان و یا با مراجعه حضوری به واحد اموردانشجویی در دانشگاه  تهیه نمایید.

9) تأیید درخواست هر نوع وام منوط به تأمین اعتبار از سوی صندوق رفاه، می باشد.

10) تآیید درخواست وامهایی از جمله وام ضروری، ودیعه مسکن متأهلی، ازدواج و ... مشروط به ارائه مدارک ویژه مربوط به این درخواستها به اموردانشجویی دانشگاه می باشد.

11) مسئولیت عدم پیگیری دانشجو مبنی بر اطمینان از صحت روند ثبت درخواست وام برعهده شخص دانشجو است.

12) امکان ثبت دستی درخواستهای وام توسط کارشناس دانشگاه امکان پذیر نمی باشد، لذا تنها متقاضیان دریافت وام بنیاد علوی (دانشجویان روزانه و شبانه) می توانند برای تکمیل فرم وام مذکور، ضمن ارائه گواهی کسر از حقوق ضامن خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازه زمانی فوق به اموردانشجویی مراجعه فرمایند.   

درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 3-02536641601 داخلی 170 تماس حاصل فرمایید.                                                            

صفحه 1 از 12 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 180
آدرس:  قم – بلوار سردار شهید خدا کرم( جاده قدیم تهران) - صندوق پستی: 1519-37195
تلفن: 6641601-0251 - فاکس: 6641604 -0251
پست الکترونیک:: Info.admin@qut.ac.ir