امروز : سه شنبه چهارم اردیبهشت 1403
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

سوگواره ملی حریم فاطمی در حرم فاطمی به کار خود پایان داد

یکشنبه دهم اسفند 1399 ساعت 8:36 ق ظ
سوگواره ملی حریم فاطمی در حرم فاطمی به کار خود پایان داد
سوگواره ملی حریم فاطمی با تقدیر از 18 فرد برگزیده در بخش‌های هنری، ادبی، پژوهشی و رسانه‌های دیجیتال در حرم مطهر فاطمی به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم ، مراسم اختتامیه سوگواره ملی حریم فاطمی ظهر امروز با استفاده از بستر وبینار مجازی در سالن امام خامنه‌ای حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام والمسملین قربانی مبین مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی قم به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در سوگواره ملی حریم فاطمی پرداخت و اظهار کرد: این سوگواره با محوریت حضرت معصومه سلام‌الله علیها و حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در بخش‌های ادبی، هنری، پژوهش و رسانه‌های دیجیتال دنبال شده است.
وی اضافه کرد: بخش ادبی شامل داستان‌های کوتاه، شعر، بخش هنری شامل نقاشی و خوشنویسی، بخش رسانه‌های دیجیتال شامل عکس و پادکست صوتی و بخش پژوهش با محوریت مقاله دنبال شده است.
جلال رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از شرکت‌کنندگان در سوگواره حریم فاطمی عنوان کرد: هر چند این سوگواره در شرایط کرونایی با سختی‌های مختلف همراه بود اما با دریافت ۳۰۰ اثر مطلوب با موفقیت کار خود را به پایان رساند اما امیدواریم در دوره‌های آینده با رفع مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، بتوانیم سوگواره را به صورت حضوری و با کیفیت و کمیت بیشتر دنبال کنیم و در خدمت دانشجویان علاقه‌مند به حوزه‌های ادبی، هنری، پژوهشی و رسانه‌ای باشیم.
هادی عسگری مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی سخنانی در قالب این وبینار عنوان کرد: با توجه به تلاش‌های انجام شده در دانشگاه صنعتی قم از این پس دبیرخانه سوگواره ملی حریم فاطمی با محوریت دانشگاه صنعتی قم به کار خود ادامه خواهد کرد.
تقدیر از ۱۸ فرد برگزیده و مداحی حسن شالبافان از دیگر بخش‌های مراسم اختتامیه سوگواره ملی حریم فاطمی بوده است.
خاطرنشان می‌شود، در برگزاری این سوگواره مذهبی، آستان مقدس بانوی کرامت، شهرداری قم و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، معاونت فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، سازمان‌های بسیج دانشجویی و کارمندان مشارکت داشته‌اند.
 (اسامی برگزیدگان شایسته تقدیر سوگواره ملی حریم فاطمی)
 
   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود