امروز : یکشنبه سی ام اردیبهشت 1403
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
بازدید هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی قم از خوابگاه‌های دانشجویی دختران و پسران
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با هفته خوابگاه‌ها هیات رئیسه و جمعی از مسئولین دانشگاه با حضور در خوابگاه دختران و برادران با دانشجویان دیدار و گفتگو کردند. در این دیدارها دانشجویان ضمن تقدیر و تشکر از هرچه بهتر شدن کیفیت و تنوع غذا در وعده‌های ناهار و شام و بهبود شرایط خوابگاه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را بیان نمودند. دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه نیز به نمایندگی از مسئولین دانشگاه از قدرشناسی، دلسوزی، همراهی و نقد منصفانه دانشجویان تقدیر و تشکر کرد و افزود: تمام تلاش مسئولین دانشگاه این است که با تلاشی شبانه روزی ضمن پیشرفت دانشگاه رضایت دانشجویان را در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، صنفی و رفاهی جلب نمایند.

بازارچه خیریه دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با دهه کرامت بازارچه خیریه غذا و صنایع دستی با غرفه‌های غذاهای سنتی، فرنگی، کیک و دسر با همکاری کانون همیاران سلامت، دانشجویان بین الملل ، مدیریت فرهنگی و اجتماعی ، موکب المعصومه الکریمه ، مرکز مشاوره و سبک زندگی ، کانون ورزشی و فعالین فرهنگی در محوطه دانشگاه برگزار شد. در این بازارچه دانشجویان بین الملل با پخت غذاهای سنتی چون قابلی پلو ‌و آشک با پوشش لباس‌های محلی افغانی در این بازارچه حضور فعالی داشتند. سایر دانشجوها نیز با پخت و فروش کیک شکلاتی ،سمبوسه ،اسنک و دسر در این بازارچه فعالیت کردند. گلدان های میناکاری، انواع کیف های فانتزی عروسک و شمع‌های تزیینی از جمله دیگر اقلام فروش در این بازارچه بوده است. شایان ذکر است کلیه درآمد حاصله از فروش این بازارچه صرف امور خیریه می‌شود.

بازارچه خیریه دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1403 ساعت 9:6 ق ظ
به مناسبت هفته خوابگاه ها دردانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با هفته خوابگاه ها مراسم جشنی در سالن همایش های شهید آخوندی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
در این مراسم دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک میلاد با سعادت کریمه اهل بیت(س) و دهه کرامت به پیشرفت های اخیر دانشگاه در سال ۱۴۰۳ اشاره کرد. وی گفت: در حالی که دو ماه از سال ۱۴۰۳ نگذشته است مرکز رشد که زیر مجموعه پارک علم و فناوری است به دانشگاه اضافه شده است و زمینه تحقیق و پژوهش برای دانشگاهیان صنعتی قم فراهم شده است . همچنین مجله فصلنامه ریاضیات علوم محاسباتی دانشگاه صنعتی قم اسکوپوس شد که به این ترتیب دانشگاه در بخش بین الملل بیشتر مطرح می شود.
وی افزود:دانشگاه صنعتی قم در نظام رتبه‌بندی سکیگمو قرار گرفت .همچنین در برنامه‌های فرهنگی موکب المعصومه الکریمه دانشگاهیان استان قم با همکاری شما عزیزان به بهترین شکل ممکن برگزار شد . اجتماع شش هزار نفری دختران ایران در حرم مطهر به همت دانشگاه صنعتی قم و چند دانشگاه دیگر استان از جمله برنامه های ویژه فرهنگی بوده است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تقدیر از اعضای شورای صنفی و رفاهی دانشجویان گفت: همانطور که در جریان هستید با حمایت مسئولین استان زمینی در نزدیکی دانشگاه جهت ساخت اولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم اخذ شده است که با تخصیص بودجه مراحل ساخت آن آغاز می شود.
برگزاری مسابقه، استندآپ کمدی،تقدیر از کارشناسان خوابگاه های دانشجویی،تقدیر از اعضای شورای صنفی و رفاهی دانشجویان از جمله دیگر بخش های این جشن بوده است.


به مناسبت هفته خوابگاه ها دردانشگاه صنعتی قم برگزار شد

یکشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1403 ساعت 3:53 ب ظ
موکب المعصومه الکریمه دانشگاهیان استان قم به مناسبت میلاد کریمه اهل بیت(س)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، گوشه‌ای ازعشق و ارادت دانشگاهیان صنعتی قم به کریمه اهل بیت(س) با برپایی موکب المعصومه الکریمه دانشگاهیان استان قم به مناسبت میلاد کریمه اهل بیت(س) با حضور رئیس، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه در صحن جواد الائمه حرم مطهرحضرت معصومه (س)  
اجتماع بزرگ دختران در حرم کریمه اهل بیت (س) برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه،اجتماع بزرگ ۷هزار دختر دانشجو از دانشگاه‌های سراسر کشور به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر با همکاری دانشگاه صنعتی قم ، دانشگاه علوم پزشکی ،دانشگاه قم و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قم در حرم بانوی کرامت برگزار شد.
دانشجویان دختر دانشگاه های سراسر کشور به مناسبت آغاز دهه کرامت و سالروز ولادت کریمه اهل بیت (س) در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه سلام الله علیها اجتماع کردند و میلاد بانوی کرامت و روز دختر را جشن گرفتند.
این مراسم با استقبال خادمان کریمه اهل بیت سلام الله علیها با شاخه گل و تبرکی حرم حضرت معصومه سلام الله علیها از دانشجویان دختر آغاز شد.
حجت‌الاسلام پناهیان با تأکید بر اینکه دختران بهتر می‌توانند حامل پیام دین به جامعه باشند، تصریح کرد: حقوق و قانون برای زندگی اجتماعی لازم است ولی زندگی مبتنی بر محبت بر زندگی بر مبنای قانون ترجیح دارد.
وی حجاب را مظهر محبت و دشمن هرزگی دانست و تصریح کرد: یک زن وجودش از محبت است و باید به تئوریزه کردن محبت در حیات فردی و اجتماعی بپردازد، وقتی در روابط فردی و اجتماعی یک جامعه محبت تئوریزه شود نتیجه آن می‌شود همین دین زیبا که نمادش یک دختر است که بزرگ‌ترین حرم را در میان امام‌زادگان دارد.
در ادامه نیز سید حمیدرضا برقعی از شاعران برجسته آئینی کشور نیز اشعاری متناسب با این روز بزرگ خواند و سید مهدی میرداماد نیز به مداحی پرداخت.
حجت الاسلام فاطمی در این  اجتماع با بیان اینکه حضرت فاطمه معصومه (س) نقش مهمی در احیای جریان زیارت داشتند، عنوان کرد: زیارت پیام های بسیار مهم و آثار بسیار عمیقی در زندگی انسان می تواند داشته باشد البته این امر در صورتی است که بدون توجه از کنار آن عبور نکنیم.
این اجتماع با پذیرایی غذای تبرکی حرم کریمه اهل بیت(س) پایان یافت. 
 

اجتماع بزرگ دختران در حرم کریمه اهل بیت (س) برگزار شد

چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت 1403 ساعت 10:41 ب ظ
با حضور منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی از اساتید دانشگاه صنعتی قم تقدیر شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر روانبخش منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی از اساتید دانشگاه صنعتی قم تقدیر شد. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر روانبخش ضمن عرض تبریک به اساتید این دانشگاه گفت: معلمی شغل انبیاست و این مبنای قرآنی دارد. مقام آموزش الهی است که در قرآن آماده است علم القران. وی بیان کرد: در دنیای امروز باید جایگاه والای معلم و استاد در بین مردم تبیین شود. در فرمایشات امام علی علیه السلام نیز آمده است علم گنج است. علم سلطه و قدرت می‌آورد. برتری ملت‌ها بر یکدیگر بر پایه علم است. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت‌گیری دشمن با ما به خاطر علم است چرا که آنها از پیشرفت‌های هسته‌ای ما می‌ترسند. آنها می‌گویند اگر انرژی هسته ای در ایران گسترش پیدا کند، آنها می‌توانند به تمامی کشورهای جهان سلطه داشته باشند. وی افزود: عملیات موشکی سپاه پاسداران به حق وعده صادقی بود که اقتدار ایران را هرچه بیشتر به جهانیان نشان داد. حجت الاسلام والمسلمین دکتر روانبخش گفت: بعد از عملیات موشکی سپاه پاسداران خیلی‌ها از جنگ  ترس داشتند که اسرائیل به ایران حمله کند ولی آنها که از قدرت و اقتدار ایران اطلاع داشتند چنین اشتباه استراتژیکی را انجام ندادند. وی افزود: امروز شهر مقدس قم فقط مرکز علم و اجتهاد نیست بلکه با وجود شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی در این استان، قم به یک قطب صنعت کشور تبدیل شده است. دکتر روانبخش گفت:دانشگاه صنعتی قم نیز با پیشرفت‌هایی که داشته است می‌تواند با حمایت هرچه بیشتر مسئولین استان و کشور رشد و شکوفایی صنعت این استان را رقم بزنند.
در ادامه دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن خیر مقدم به دکتر روانبخش به پیشرفت های دانشگاه صنعتی قم اشاره کرد. وی گفت: ارتقای ۲۲ رتبه ای دانشگاه در بین دانشگاه های کشور در سال۱۴۰۲ ، ورود به نظام رتبه بندی بین المللی  Scimago در سال ۱۴۰۲ ، رتبه های اول تا سوم کشور در اشتغال فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی طی سالهای ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ ، رتبه سوم در سرانه و رتبه چهارم کشور در تعداد فعالیتهای فرهنگی در سال ۱۴۰۲ ، رتبه چهارم در برگزاری دوره های تخصصی و رتبه پنجم کشور در برگزاری دوره های مهارت آموزی در سال ۱۴۰۲ ، کسب رتبه هشتم در برگزاری همایش‌های تخصصی و رویدادهای مشترک دانشگاه ها با صنایع و دستگاه های اجرایی ،رتبه های سوم و ششم کشور در فرصت مطالعاتی جامعه و صنعت بترتیب در سالهای ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ ، راه اندازی مرکز رشد زیر مجموعه پارک علم و فناوری قم در سال ١۴٠٢ و دارا بودن بالغ بر ۲۰ هسته رشد و واحد فناور در زیست بوم فناوری، قرار گرفتن دانشگاه صنعتی قم در نظام رتبه بندی سکیگمو، نمایه اسکوپوس فصلنامه ریاضیات و علوم محاسباتی دانشگاه صنعتی قم بخشی از پیشرفت های چشمگیر این دانشگاه می باشد که با تلاش شبانه روزی و همدلی و همراهی اساتید میسر شده است.
دکتر رضائی نور گفت: امروز منشا تحولات جامعه، دانشگاه و دانشگاهیان هستند. به عنوان مثال حمایت دانشگاهیان آمریکا و اروپا از مردم بی پناه غزه نشانگر این حقیقت است. البته دانشگاهیان صنعتی قم نیز با صدور بیانیه و تجمع از ایشان دفاع کردند. در پایان نیز از دکتر مجید محمدی و دکتر محسن محمدی به عنوان سرآمدان آموزشی دانشگاه  تقدیر شد. از دکتر حمیدرضا بهرامی به عنوان استاد برگزیده دانشکده مهندسی مکانیک ،دکتر عبدالرضا کریمی به عنوان استاد برگزیده دانشکده فنی و مهندسی ، دکتر مرتضی محجل به عنوان استاد برگزیده دانشکده برق و کامپیوتر و دکتر سید محمد علی آل عمرانی نژاد به عنوان استاد برگزیده گروه های مستقل تقدیر و تشکر به عمل آمد. از دکتر میثم یادگار به عنوان شاگرد پروری از طریق تشکیل هسته دانشجویی، دکتر جعفر قنبری به عنوان عضو هیئت علمی دارای برترین طرح پژوهشی ارتباط با صنعت خاتمه یافته، دکتر هادی زیانی به عنوان عضو دارای بالاترین دریافت ارجاعات غیر خودی به مقالات چاپ شده به نام دانشگاه در سال گذشته میلادی بر اساس اطلاعات پایگاه اسکوپوس، دکتر خدیجه ربیعی به عنوان عضو دارای مقاله به نام دانشگاه صنعتی قم با بالاترین تعداد دریافت ارجاعات غیر خودی در سال گذشته میلادی با توجه به اطلاعات پایگاه اسکوپوس، دکتر سعید حسن‌زاده به عنوان عضو دارای مقاله با برتری نسبت به IF/MIF چاپ شده در سال گذشته، دکتر احسان حیدریان فروشانی به عنوان عضو دارای بیشترین مشارکت بین المللی در مقالات چاپ شده تقدیر شد. همچنین از دکتر حمید کریمی به عنوان عضو مدعو با چاپ مقاله علمی پژوهشی با وابستگی سازمانی دانشگاه صنعتی قم، مهندس مریم السادات سید رضوی به عنوان استاد برگزیده عضو مدعو دانشکده مهندسی مکانیک، مهندس امیر حسین خلیلی تیرانداز به عنوان استاد برگزیده عضو مدعو دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، مهندس عباس دلیر به عنوان استاد برگزیده مدعو دانشکده فنی و مهندسی، مهندس مژگان بقایی برز آبادی به عنوان استاد برگزیده معاونت آموزشی و پژوهشی تقدیر شد.
 
دانشگاه صنعتی قم در نظام رتبه‌بندی سکیمگو قرار گرفت

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در راستای ارتقای آموزش و پژوهش در دانشگاه صنعتی قم،برای نخستین بار این دانشگاه در نظام رتبه‌بندی سکیمگو قرار گرفت. آزمایشگاه سکیمگو در سال ۲۰۲۴ میلادی نام ۱۹۷ موسسه ایرانی از بخش‌های دولتی بهداشت آموزش عالی و خصوصی را در میان موسسه‌های برتر جهان آورد. شایان ذکر است نخستین هدف آزمایشگاه سکیمگو از انتشار سیاهه دانشگاه‌های برتر ارائه یک ابزار فراگیر علم سنجی برای سیاستگذاران موسسه‌ها و مدیران پژوهشی است. از این رو آنها می‌توانند برون داده‌های پژوهشی خود را تحلیل و ارزیابی کنند و راه‌هایی را برای بهبود آن بیابند. رتبه‌بندی سکیمگو از فراگیرترین نظام‌های رتبه‌بندی جهانی موسسه‌های آموزشی، پژوهشی و بهداشتی دولتی و خصوصی در جهان به شمار می‌رود. از این رو دانشگاه صنعتی قم نیز به عنوان دانشگاهی در حال توسعه با ارتقای آموزش و پژوهشش برای اولین بار در نظام رتبه‌بندی سکیمگو قرار گرفت.

دانشگاه صنعتی قم در نظام رتبه‌بندی سکیمگو قرار گرفت

دوشنبه هفدهم اردیبهشت 1403 ساعت 10:34 ق ظ
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت گرامی‌داشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم، دکتر جلال رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم در پیامی فرا رسیدن روز معلم را به جامعه دانشگاهی به خصوص اساتید دانشگاه صنعتی قم تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است :
هر که دانشمندی را احترام نهد خدا را احترام کرده است. امام علی (ع)

هفته بزرگداشت مقام معلم و استاد، عظمت فرهیختگانی را یادآور می‌شود که با تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم ماندگارترین حماسه‌های تاریخ را برای ساختن انسان‌هایی والا مقام رقم می‌زنند. نقش مهم و اساسی اساتید و معلمان در این برهه حساس برای سربلندی ایران اسلامی هرچه بیشتراحساس می‌شود چرا که برای اقتدار ایران عزیز باید با عزمی الهی و جهادگونه همراه با امید آفرینی و تقویت روحیه خودباوری در مسیر علم و دانش قدم برداشت. امروز ایران اسلامی به ارتقاء کیفیت آموزشی و پژوهشی و حرکت در مسیر تحقق جامعه دانش بنیان نیاز دارد و این اساتید فرزانه و معلمان دلسوز هستند که با تربیت دانشجویان و دانش آموزانی ولایتمدار و کارآفرین سربلندی ایران اسلامی را رقم می‌زنند. اینجانب ضمن گرامیداشت مقام شامخ استاد علامه شهید مطهری هفته معلم را به همه اساتید فرهیخته تبریک عرض نموده و از تلاش‌های صادقانه این عزیزان که آینده‌ بسیار روشنی را برای دانشگاه صنعتی قم ترسیم کرده اند،سپاسگزارم.سلامتی، سعادت و سربلندی شما عزیزان را از خداوند متعال خواستارم.
                                                                                                  جلال رضائی نور
                                                                                               رئیس دانشگاه صنعتی قم 
تفاهم نامه همکاری بورس صنعت و مشاغل فی‌مابین دانشگاه صنعتی قم و انجمن صنایع کفش ماشینی استان قم امضا شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ و هدایت علمی مبتنی بر نیازها و اولویت های مندرج در نقشه جامع علمی کشور و طرح تحول آموزش عالی با هدف تامین و تربیت نیروی انسانی موثر، کارا و مورد نیاز صنعت، طبق آیین نامه جامع اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان ایرانی و شیوه نامه بورس صنعت و مشاغل (طرح شهید محمدعلی رجائی) تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی قم و انجمن تخصصی صنایع کفش ماشینی استان قم با حضور دکتر آقا میری استاندار قم در ششمین نمایشگاه بین المللی صادرات کشور (Expo 202)امضا شد.  بر اساس این تفاهم نامه دانشجویان رشته مهندسی صنعت کفش پس از گذراندن درس کارآموزی توسط شرکت های عضو انجمن تخصصی این صنعت بورسیه خواهند شد. این تفاهم نامه یکی از الزامات اخذ مجوز این رشته از سازمان گسترش آموزش عالی می باشد.

تجمع اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه صنعتی قم در حمایت از جنبش دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اروپا
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیات رئیسه، اساتید، کارکنان دانشگاه ولایت مدار صنعتی قم روز یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه همزمان با دانشگاه های سراسر کشور در حمایت از جنبش وجدان‌های بیدار جامعه دانشگاهی آمریکا و اروپا در نفی کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم جعلی اسرائیل تجمع نموده و برخورد خشن پلیس آمریکا با اعتراض دانشجویان و اساتید آزادی‌خواه حامی فلسطین را محکوم کردند.

اولین المپیاد دانشجویی ورزش های فناورانه
اولین المپیاد دانشجویی ورزش های فناورانه برگزار می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه نمائید.

اولین المپیاد دانشجویی ورزش های فناورانه

یکشنبه نهم اردیبهشت 1403 ساعت 10:10 ق ظ
پیام هیات رئیسه دانشگاه صنعتی قم در پی جنایت پلیس آمریکا در سرکوب دانشجویان و اساتید دانشگاه های آمریکا
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه, هیات رئیسه دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی از جنبش بیداری دانشجویان و اساتید آزاداندیش آمریکا، حمایت کردند و نیز سرکوب خشونت آمیز پلیس آمریکا علیه اساتید و دانشجویان حامی مردم فلسطین را محکوم نمودند. متن کامل این پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم با وجود همه تبعیض‌های نژادی و مواضع ضد بشری غرب؛ آزادی‌خواهان جهان به ویژه اساتید و دانشجویان آمریکا از مردم مظلوم فلسطین دفاع جانانه‌ای دارند. جنبش بیداری دانشگاهیان در حمایت از مردم فلسطین علاوه بر دانشگاه‌های آمریکا در فرانسه، ایرلند و استرالیا به وجود آمده است. این جنبش نشانگر این است که جامعه دانشگاهی با هر دین و نژادی در روی کره زمین آگاه، بصیرت و هوشمند هستند،حتی اگر در کشورهایی باشند که به ظاهر از تمدن و آزادی بیان دم می‌زنند اما در عمل آزادی بیان را به هر نحو و با وحشی‌گری هر چه تمام تر توسط پلیس تا دندان مسلح خود سرکوب می کنند. دانشگاه صنعتی قم ضمن حمایت از اساتید و دانشجویان آگاه در آمریکا و اروپا، امیدوار است طبق فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هرچه زودتر نام منحوس اسرائیل از کره زمین حذف گردد و با ظهور حضرت حجت عجل الله شاهد ایجاد عدل و داد وعده داده شده در دین مبین اسلام باشیم.
فصلنامه ریاضیات و علوم محاسباتی دانشگاه صنعتی قم اسکوپوس شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، فصلنامه بین المللی ریاضیات و علوم محاسباتی دانشگاه صنعتی قم Sciences Computational and Mathematics در فهرست نشریات پایگاه استنادی اسکوپوس SCOPUS قرار گرفت. مجله بین المللی ریاضیات و علوم محاسباتی(MCS)مجله ای با دسترسی آزاد است که هدف آن ارایه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه های ریاضیات و علوم محاسباتی است. لازم به ذکر است این نشریه قبلا در پایگاه های استنادی DOAJ ،ISC و فهرست نشریات علمی وزارت علوم نمایه شده و دارای گروه دبیران بین المللی است. این فصلنامه مقالات حوزه های علوم ریاضی و محاسباتی، ریاضی فیزیک، شیمی محاسباتی و مکانیک را پس از داوری و پذیرش، منتشر می کند. مجله ریاضیات و علوم محاسباتی توسط دانشگاه صنعتی قم منتشر می شود و فرآیند داوری آن بی نام می باشد. سردبیر این نشریه دکتر حسین جعفری، مدیر مسئول دکتر محمد هادی مشکات السادات، دبیر تخصصی دکتر مهدی سلیمانی و مدیر اجرایی دکتر سید محمدعلی آل عمرانی نژاد می باشد. ‎ شایان ذکر است اسکوپوس اواخر سال ۲۰۰۴ توسط الزویر، ناشر هلندی راه‌اندازی شد و سریعاً به یکی از معتبرترین پایگاههای اطلاعاتی و استنادی بین المللی تبدیل شد. ‎همه مجلات پایگاه استنادی اسکوپوس در زمره مجلات پذیرش مقاله با داوری بوده و در چهار رشته علمی اصلی، life siencece (علوم زیستی)، social siences (علوم اجتماعی)، physical science  (علوم فیزیکی) و health sciences (علوم بهداشتی) دسته بندی می شوند. این فهرست به صورت سالانه در آغاز سال نو میلادی منتشر می شود. کیفیت همه مجلات موجود در پایگاه داده اسکوپوس هر ساله با استفاده از شاخص هایی مانند SJR و h-index مورد بررسی قرار میگیرند. این بررسی توسط بنیاد سایمگو (SCImago) منتشر می شود.  نکته قابل تامل این است که نمایه شدن مجله دانشگاه صنعتی قم در این پایگاه معتبر استنادی، باعث برندسازی بیش از پیش نام دانشگاه صنعتی قم و انتشارات  این دانشگاه در سطح بین الملل می شود. روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم این موفقیت ارزشمند را خدمت سردبیر، مدیر مسئول، مدیر اجرایی، شورای سردبیری و کلیه دانشگاهیان صنعتی قم تبریک عرض می نماید.


ارتقای رتبه علمی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم

اساتید ارجمند جناب آقای دکترعبدالرضا رسولی کناری و جناب آقای دکتر محمد مهدی تسخیری

ارتقای مرتبه علمی شما اساتید ارجمند را از استادیاری به دانشیاری تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزونتان را مسالت می نمائیم.
جامعه دانشگاهی صنعتی قم این موفقیت را به شما اساتید گرامی تبریک عرض می نماید.

   

 

ارتقای رتبه علمی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم

پنجشنبه ششم اردیبهشت 1403 ساعت 4:15 ب ظ
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم جهت تشکیل شورای صنفی و رفاهی دانشجویی قدرتمند و دغدغه‌مند در این دانشگاه
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلال رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی از دانشجویان خواست تا با کاندیداتوری و شرکت هرچه بیشتر در انتخابات شورای صنفی و رفاهی، مسئولین را در ارتقای برنامه‌های صنفی و رفاهی دانشجویان یاری دهند. متن کامل این پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم دانشجویان نخبه، فعال و کوشای دانشگاه صنعتی قم همیشه دوشادوش مسئولین، اساتید و کارکنان برای رشد و پیشرفت این دانشگاه در حال توسعه تلاش کرده‌اند که جای تقدیر و تشکر بیشمار دارد. امروز که به لطف خداوند متعال دانشگاه صنعتی قم درخشان‌تر از دیروز در مسیر رشد و شکوفایی قرار گرفته است، دانشجویان عزیز می‌توانند با حضور گسترده جهت کاندیداتوری در انتخابات اعضای شورای صنفی و رفاهی با ایجاد بستری مناسب جهت همفکری، تصمیم گیری، همکاری برنامه‌ریزی هرچه بهتر در امور صنفی و رفاهی دانشجویان علاوه بر کمک به مسئولین مربوطه در دانشگاه با مطالبه‌گری درست و نقد منصفانه فضای شاداب‌تر و با نشاط‌تری را برای دانشجویان رقم بزنند. اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از اعضای محترم شورای صنفی و رفاهی به ویژه مهندس پور مختار دبیر شورای صنفی که در زمان تصدی خود در شورای صنفی و رفاهی دانشجویان بسیار فعال بودند. امیدوارم انتخابات پیش رو هم با حضور اعضای جدید و با انگیزه و با حضور پرشور شما عزیزان به بهترین شکل ممکن برگزار شود تا با یک شورای صنفی قدرتمند و دغدغه‌مند شاهد بهبود امکانات صنفی و رفاهی دانشجویان از جمله وسایل ایاب و ذهاب، اماکن ورزشی، امکانات آموزشی، خوابگاه‌ها و...باشیم و همچنین بتوانیم رضایتمندی دانشجویان را به ارمغان آوریم.
صفحه 1 از 124 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 1858
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود