امروز : دوشنبه چهاردهم اسفند 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
ثبت نام نودانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی قم
ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد سال 1400، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم در دو مرحله انجام می پذیرد:
 • ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی
 • ارسال مدارک از طریق پست پیشتاز توسط دانشجو
لذا خواهشمند است تمامی موارد ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.
(تاکید می گردد ثبت نام کاملا غیر حضوری انجام خواهد شد و نیازی به حضور دانشجو نمی باشد.)
کانال اطلاع‌رسانی  نوورودی‌های1400:
اطلاعیه‌ها، لینک‌های ثبت‌نام و دیگراطلاعات لازم به زودی ازطریق کانال پیام رسان داخلی "بله" به آدرس زیر منتشرخواهدشد. لذا نسبت به عضویت درکانال اقدام فرمایید:
https://ble.ir/Qut99
ضمنا آیدی کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.
https://ble.ir/qutnews
 
مرحله 1: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی:

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی1400

رشته ها

ایام

تاریخ

ساعت

کلیه رشته ها

شنبه تا سه شنبه

01/08/1400 الی 04/08/1400

از ساعت 8 الی 24

 
قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده در ذیل را اسکن نمایید ( زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگزاری نیاز خواهید داشت).
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه وکارت ملی.
 • تصویر عکس 4*3 تمام رخ زمینه سفید تهیه شده در سال جاری ( به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت شود)
 • تصویر اصل مدرک کارشناسی و یا تصویر گواهی موقت کارشناسی و در صورت نداشتن مدرک، فرم معدل و فرم شماره 3 (فرم تعهد فراغت از تحصیل)
 • تصویر اصل مدرک کاردانی و یا تصویر گواهی موقت کاردانی در صورت وجود
 • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگذاری شود. (فرم های سنجش را می توانید از این قسمت   فرم های سنجش دریافت نمایید. فرم شماره  4 برای تمامی دانشجویان روزانه الزامی می باشد و بارگذاری نمایید. بقیه فرم­های سنجش در صورتی که با وضعیت متقاضی مطابقت داشته باشد پر کرده و بارگذاری نمایید.)
 • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن
 
بعد از اسکن تمامی موارد بالا و پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید.
آدرس سایت : https://erp.qut.ac.ir/stdnew   در صورت مشاهده خطا میتوانید از ادرس دوم استفاده کنید
آدرس دوم:https://erp.qut.ac.ir/Hermes  قسمت پذیرش
نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، شماره شناسنامه متقاضی می باشد.
نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله ( اگر کد ملی و شماره شناسنامه متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر وارد شوید و امتحان کنید)
بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را ( که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است ) در قسمت خود بارگذاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی گزینه ارسال را کلید نمایید.
بعد از ارسال ثبت نام اینترنتی خود به شماره موبایل وارد شده دانشجو پیامکی ارسال می گردد. ( البته در صورتی که سامانه تبلیغات پیامکی شما فعال باشد)
در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، به شماره موبایل دانشجو پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام اینترنتی حاوی شماره دانشجویی ارسال می گردد و در صورت رد درخواست پیامکی حاوی نقص در پرونده و یا رد درخواست به متقاضی ارسال می گردد که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و ارسال نماید. دانشجویانی که شماره دانشجویی به آنان ارسال نشده است می توانند در قسمت لینک ثبت نام اینترنتی بعد از تایید درخواست آن از جانب دانشگاه شماره دانشجویی خود را مشاهده نمایند. لذا متقاضیان محترم نگران عدم دریافت پیامک نباشند.
 
توجه: درصورتی که گزینه ارسال جهت بررسی (آخرین مرحله بعد از تایید نهایی) را کلیک نکرده باشید درخواست به کارشناس تحصیلات تکمیلی ارسال نمی شود، بنابراین ثبت نام انجام نمی شود.
 
توجه: در صورت داشتن نقص پرونده درخواست ثبت نام برگشت داده می شود و باید نقص پرونده توسط دانشجو  برطرف و مجددا درخواست ارسال شود. (در صورت نداشتن مدرک کارشناسی (و مدرک کاردانی در صورت وجود) و یا فرم معدل با مهر و امضای دانشجو درخواست ثبت نام حتما رد می شود.)
 
تمام دانشجویان پسر جهت انجام امور نظام وظیفه به کانال زیر در پیام رسان بله حتماً مراجعه نمایند. و در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام آنان لغو خواهد شد.
https://ble.ir/nzmqut1400
 نکته مهم: دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت می باشند از پورتال دانشجویی خود (سامانه ERP) به قسمت فرم های درخواست سایر درخواست ها- ارسال فرم پلیس +10 مراجعه کرده و تصویر کارت خود را الصاق نمایند. لطفا از گزینه پیوست استفاده ننمایید.
-درصورت هرگونه سوال یا ابهام در ساعات کاری به شماره 36641601-025 داخلی 202  و یا با آیدی  @sajjad_h62 کارشناس نظام وظیفه آقای حاتم نیا تماس حاصل نمایند.
 
مرحله 2: ارسال مدارک از طریق پست پیشتاز توسط دانشجو
دانشجو موظف است اصل مدارک ذیل را از طریق پست پیشتاز از تاریخ 10/08/1400 لغایت 30/10/1400 به دانشگاه ارسال نماید.
 • سه قطعه عکس 4*3 تمام رخ تهیه شده در سال جاری
 • اصل یا گواهی موقت مقطع کارشناسی
 • اصل یا گواهی موقت مقطع کاردانی در صورت وجود
لازم به ذکر است در صورت عدم ارسال مدارک فوق ثبت نام قطعی نخواهد شد. در صورت دریافت مدارک توسط آموزش دانشگاه به دانشجو پیامک ارسال خواهد شد.
 
تاریخ شروع کلاس های دانشجویان مقطع کارشناسی ورودی 1400 از شنبه مورخ 1400/08/08 می باشد. لذا کلیه دانشجویان عزیز از این تاریخ با استفاده از سامانه آموزش مجازی دانشگاه به آدرس lms.qut.ac.ir با نام کاربریشماره دانشجویی و رمز ورودکدملی (با صفر اول یا دون صفر اول امتحان کنید) وارد سامانه مجازی دانشگاه شده و از این طریق سر کلاس حضور پیدا کنید. در صورت داشتن مشکل برای ورود به سامانه مجازی می توانید با شماره دانشگاه به داخلی 217 تماس گرفته و مشکل خود را حل نمایید.
توجه مهم: انتخاب واحد دانشجویان ورود جدید را دانشگاه برای شما انجام خواهد داد. لذا دانشجویان دروس انتخاب واحد شده خود را در پرتال دانشجویی(سامانه ERP در قسمت فرم تثبیت) و سامانه آموزش مجازی با هم مقایسه نمایند و در صورت نبود درسی در سامانه آموزش مجازی می بایست، با داخلی 217 آقای موسوی تماس گرفته و تا اضافه شده درس مذکور (در سامانه مجازی) پیگیری نمایید.
قابل توجه دانشجویان پذیرفته شده بدون آزمون استعدادهای درخشان مقطع کارشناسی ارشد
 • دانشجویان استعداد درخشان کلیه مراحل فوق را مطابق اطلاعیه انجام دهند.
 • پذیرفته شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان لازم است جهت بررسی صلاحیت عمومی مدارک ذیل را تکمیل نمایند و به آموزش دانشگاه (کارشناس تحصیلات تکمیلی) تحویل نمایند.
الف) فرم صلاحیت عمومی (نسخه اصلی «همراه با الصاق عکس رنگی»).
ب) واریز مبلغ: 000/88 تومان (ویژه سال 1400). اطلاعات پرداخت به شرح ذیل است:
شماره کارت: ................................................................................... 2282-2998-9570-6367
شماره حساب: ....................................................................................... 4001021101007489
شماره­حساب:................................................................... 770100004001021101007489IR
شناسه پرداخت: .................................................... 294021174113560001135607480010
(ارائه اصل فیش پرداختی یا کپی رسید دریافتی از دستگاه خودپرداز الزامی است.)
ج) کپی: 1- صفحه اول شناسنامه، 2- کارت ملی، 3- در صورت اشتغال، ارسال کپی حکم کارگزینی. 4- صفحه اول گذرنامه (ویژه اتباع خارجی)
 
 
لازم به ذکر است صدور کارت دانشجویی متعاقباً از طریق کانال رسمی دانشگاه در پیام رسان داخلی "بله" اطلاع رسانی خواهد شد و یا با شماره داخلی 125 دانشگاه تماس حاصل فرمایید.
با آرزوی توفیق روزافزون

ثبت نام نودانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی قم

چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1400 ساعت 2:27 ب ظ
رئیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه: دانشگاه صنعتی قم و جامعه المصطفی العالمیه باید مکمل هم باشند.
به‌ گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه: در راستای جذب دانشجویان بین‌الملل و گسترش همکاری‌های مشترک هیأت‌رئیسه دانشگاه صنعتی قم با رئیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عباسی رئیس دانشگاه جامعه المصطفی گفت: با توجه به حضور طلبه‌های خارجی از صد و چهل کشور دنیا در این دانشگاه جامعه المصطفی امروز به دنیای کوچک تبدیل‌شده است.
وی افزود به لطف خداوند متعال هم‌اینک در ایران بعد از قم شعبه‌های مشهد ،اصفهان، تبریز و آشتیان جوابگوی نیاز طلاب خارجی هستند. همچنین در خارج از کشور شصت شعبه فعال جامعه المصطفی در حال فعالیت است.
وی افزود: نکته جالب برای خودمان این است که در خارج از کشور سایر ادیان و مذاهب به‌ویژه مسیحیان نیز در جامعه المصطفی تعلیم‌ و تربیت می‌شوندو روح تشنه‌ شان را سیراب می‌کنند. البته در ایران نیز شعبه‌هایی مخصوص خواهران و برادران اهل‌ تسنن نیز در نظر گرفته‌ شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عباسی گفت: دانشگاه المصطفی به‌صورت مجازی نیز در خدمت علاقه‌مندان قرار گرفته‌است. به‌ویژه در زمان کرونا ما توانستیم هشت هزار دانشجوی طلبه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد جذب کنیم.
رئیس دانشگاه جامعه المصطفی گفت: دانشگاه صنعتی قم با توجه به تنوع رشته‌هایی که دارد می‌تواند نقش یک مکمل را برای دانشگاه جامعه المصطفی بازی کند و این منوط به ایجاد یک کمیته عملیاتی‌سازی است که با انعقاد چندین تفاهم‌نامه بتوانیم از پتانسیل‌های یکدیگر استفاده کنیم و همکاری‌های شایسته‌ای را با یکدیگر داشته‌باشیم.
در ادامه دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: با توجه به این‌ که شهر مقدس قم در کنار هشت شهرک و چهار ناحیه صنعتی قرار گرفته‌است همچنین با وجود معادن فلزی زیادی که در این شهر وجود دارد، کمبود یک دانشگاه صنعتی در استان بسیار احساس می‌شد که در سال ۱۳۸۷این دانشگاه تاسیس شد.
وی افزود: هم‌اینک دانشگاه صنعتی قم به‌ عنوان دانشگاهی جوان فعال و پویا به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرده‌است. به‌عنوان مثال بالاترین آمار اشتغال در مقطع کارشناسی در کل کشور مربوط به دانشگاه صنعتی قم بوده‌است .همچنین در جشنواره‌های هفته پژوهش و فناوری برتر پژوهشگر برتر هر استان در زمینه فنی و مهندسی از دانشگاه صنعتی قم انتخاب‌شده است.
دکتر رضائی نور افزود: رشد قابل‌توجه مقالات اساتید، حضور دانشجویان و اساتید این دانشگاه در صنعت استان در راستای رفع مشکلات و معضلات صنعت استان بخش دیگری از موفقیت‌های دانشگاه صنعتی قم می‌باشد.
همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر قربانی مبین مسئول نهاد نمایندگی مقام‌معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم گفت: امروز دانشگاه‌های بزرگ دنیا به‌ ویژه آمریکا روی نخبه‌های کشورهای مسلمان سرمایه‌گذاری می‌کنند. به‌عنوان مثال آمریکایی‌ها عراق را به‌عنوان پایگاه استراتژیک خود می‌دانند که با جذب دانشجوی مسلمان و ایجاد تسهیلات رفاهی برای آن‌ها به این کشور نفوذ کرده‌اند.
وی افزود: در این بین جامعه المصطفی باید یک پایگاه مستحکم جهت تولید علوم دینی و معارفی در دنیا باشد، برای رسیدن به این هدف دانشگاه صنعتی قم از هیچ کمکی مضایقه نمی‌کند.
در پایان دکتر قنبری معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم گفت: با توجه به جوان و نوپا بودن دانشگاه صنعتی قم انجام امور در این دانشگاه از سرعت بالایی برخوردار است. دانشگاه صنعتی قم با برگزاری دوره‌های مشترک به‌ ویژه دوره‌های مجازی می‌تواند همکاری مؤثری با جامعه المصطفی داشته باشد.
شایان‌ذکر است در این جلسه مقرر شد که تیم عملیاتی اجرایی با بررسی‌های کامل و همه‌جانبه چندین تفاهم‌نامه جهت همکاری های مشترک آماده نمایند.

 برگزاری آیین استقبال از نو دانشجویان ورودی 1400 دانشگاه صنعتی قم در صحن صاحب الزمان حرم حضرت معصومه (س)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه:آیین استقبال از نودانشجویان ورودی ۱۴۰۰ دانشگاه صنعتی قم با حضور هیات رئیسه دانشگاه روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه درصحن صاحب الزمان حضرت معصومه (س) برگزار میشود.

علاقه مندان می توانند جهت شرکت در این مراسم برای مشاهده آنلاین، به لینک زیر مراجه کنند.
https://vc.qut.ac.ir:443/farhangi1/

نو دانشجویانی که ساکن شهر قم هستند هم میتوانند با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این مراسم حضوربه هم رسانند.دانشگاه صنعتی قم به صنعت استان نزدیک تر می شود

به ‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه: با توجه به اینکه استان قم در بین شهرهای صنعتی مثل تهران، اصفهان و ساوه قرار دارد و اینکه جزء یکی از شاهراه‌های اصلی مواصلاتی کشور است و همچنین وجود هفت شهرک صنعتی دراین استان، دانشگاه صنعتی قم پیوند بین صنعت و دانشگاه را رقم زد .
در پی سلسله جلسات دانشگاه صنعتی قم با صنایع مطرح استان و در راستای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، تیم همیارصنعت دانشگاه صنعتی قم وجمعی از مسئولین و اساتید این دانشگاه از کارخانه پاکشوما بازدید کردند.
 با توجه به فعالیت گسترده کارخانه پاکشوما در حوزه تولید محصولات خانگی از جمله انواع یخچال ،‌فریزر،ماشین ظرف‌شویی، لباس‌شویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، جاروبرقی و کولر گازی جهت مصرف داخل و صادر به کشورهای همسایه، تیم ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم که متشکل از اساتید نخبه و دانشجویان فعال و پویا است جهت آشنایی با این صنعت از این کارخانه بازدید کردند .
در این بازدید که با حضور دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم انجام شد، دکتر کیا مدیرکارخانه پاکشوما  تیم حاضر را در جریان روند مراحل ساخت و تولید محصولات قرار داد.
وی یکی از بزرگترین مشکلات کارخانه را کمبود قطعات دانست و گفت :با توجه به شرایط تحریم، کمبود قطعات یکی از بزرگترین مشکلات این کارخانه است که ما از تیم همیار صنعت دانشگاه صنعتی قم می‌خواهیم در رفع این مشکل با ما همکاری و همفکری کند.
دکتر کیا افزود: امروز پاکشوما به‌ صورت یک برند شناخته‌شده در داخل و خارج کشور در حال فعالیت است اما حضور متخصصین تازه ‌نفس و کاربلد می‌تواند کمک شایانی به پیشرفت هرچه بیشتر این مجموعه کند.
دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: بی‌شک همکاری صنعت و دانشگاه می‌تواند در رفع مشکلات و معضلات صنعتی این کارخانه نقش مهمی را ایفا نماید.
وی افزود:با ارتقای کمی و کیفی آزمایشگاه های دانشگاه صنعتی قم و تاسیس مرکز نوآوری در این دانشگاه زمینه تحقیق و پژوهش برای اساتید و دانشجویان فراهم شده است.پس با تعامل هر چه بیشتر این کارخانه با دانشگاه صنعتی قم می توانیم شاهد پیشرفت های روزافزون این مجموعه باشیم و از سوی دیگر دانشگاه صنعتی قم نیز به رسالت خطیرش عمل کند.
در پایان نیز دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم با هدف تعامل هر چه بیشتر دانشگاهیان با مسئولین کارخانه در کارخانه پاکشوما افتتاح شد.دانشگاه صنعتی قم به صنعت استان نزدیک تر می شود

شنبه بیست و چهارم مهر 1400 ساعت 12:56 ق ظ
دیدار هیأت‌رئیسه دانشگاه صنعتی قم با رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان
به‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه: هیأت‌رئیسه دانشگاه صنعتی قم با حجت‌الاسلام و المسلمین مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان دیدار و گفتگو کردند.
 در این دیدار دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت : در شرایط کرونا و تعلیق در سفرهای زیارتی، مسئولین دانشگاه صنعتی قم با برنامه‌ریزی‌های خاص و ویژه‌ای  ارتباط معنوی دانشگاهیان را با اماکن زیارتی به‌ویژه کربلای معلی و مکه مکرمه حفظ کرده‌اند  .
وی افزود :فضای مجازی فرصت مغتنمی است که با تولید محتوای فرهنگی و مذهبی این فاصله از بین برده شود. انتشار عکس و یادآوری خاطرات زائرین به‌ویژه دانشجویان و کسانی که برای اولین‌بار به اماکن زیارتی مشرف شده‌اند از جمله برنامه‌های هدفمند دانشگاه صنعتی قم در راستای حفظ ارتباط معنویات معنوی دانشگاهیان با عتبات عالیات می باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر قربانی مبین رئیس دفتر نهاد مقام‌معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم گفت: دانشگاه صنعتی قم در تولید محتوای فرهنگی و مذهبی از طریق فضای مجازی بسیار موفق عمل کرده‌است.
 وی با اشاره به جایگاه فرهنگی و دینی شهر مقدس قم افزود : دانشگاه صنعتی قم آمادگی این را دارد تا در زمان کرونا،محتواهای فرهنگی و مذهبی را از طریق فضای مجازی در اختیار  سایر دانشگاه‌های کشور  قرار دهد.
کارگاه رصد آسمان شب در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: انجمن علمی فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی قم با همکاری اتحادیه انجمن های علمی فیزیک و انجمن های همکار، برنامه کارگاه رصد آسمان شب را برگزار کرد.
این برنامه با حضور دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه های سراسر کشور از جمله خواجه نصیر، قم، علوم پزشکی قم، صنعتی قم، مازندران، سمنان و... برگزار شد.
کارگاه رصد آسمان در شب با سخنرانی دکتر سعید نائیه مدرس دانشگاه صنعتی قم به صورت زنده از طریق ادوب کانکت پخش شد. این برنامه با هدف آشنایی دانشجویان با اجرام آسمانی در شب، مشاهده و آشنایی با صور فلکی و استفاده از آسمان شب برگزار شد.
آشنایی با ویژگی ها و مشخصات اجرام آسمانی مختلف از جمله ستارگان، سیارات، سحابیها، آشنایی با سامانه خورشیدی و نگاهی بهتر به سامانه زمین، خورشید، ماه و مختصات سماوی، آشنایی با صور فلکی پاییزی و آموزش جهت یابی در آسمان شب ، رصد برخی اجرام زیبای آسمان شب از جمله محورهای این برنامه بوده است.
این کارگاه با رصد آسمان به کمک تلسکوپ و دوربین های چشمی مخصوص در محوطه دانشگاه و اهدای هدیه ای به رسم یادبود به شرکت کنندگان پایان یافت.
شایان ذکر است برای تمامی شرکت کنندگان حاضر در این برنامه گواهی حضور صادر شد.

کارگاه رصد آسمان شب در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

سه شنبه بیستم مهر 1400 ساعت 10:10 ق ظ
مراحل ثبت نام دانشجویان جدیدالورود

ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی سال 1400، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم در دو مرحله انجام می پذیرد: که دانشجو ملزم به انجام هر دو مرحله ثبت نام می باشد.

 • ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی
 • ارسال مدارک از طریق پست پیشتاز توسط دانشجو

لذا خواهشمند است تمامی موارد ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.

(تاکید می گردد ثبت نام کاملا غیر حضوری انجام خواهد شد و نیازی به حضور دانشجو نمی باشد.)

 

کانال اطلاع‌رسانی  نوورودی‌های1400:

اطلاعیه‌ها،لینک‌های ثبت‌نام و دیگراطلاعات لازم به زودی ازطریق کانال پیام رسان داخلی "بله" به آدرس زیر منتشرخواهدشد. لذانسبت به عضویت درکانال اقدام فرمایید:

https://ble.ir/Qut99

ضمنا آیدی کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.

https://ble.ir/qutnews

مرحله اول ثبت نام: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی 

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ورودی1400

رشته ها

ایام

تاریخ

ساعت

مهندسی برق، فیزیک مهندسی ، مهندسی پلیمر

شنبه

1400/07/10

از ساعت 8 الی 24

مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر

یک شنبه

1400/07/11

از ساعت 8 الی 24

مهندسی صنایع ، مهندسی انرژِی

دوشنبه

1400/07/12

از ساعت 8 الی 24

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده ذیل را اسکن فرمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگذاری نیاز خواهید داشت).

 • تصویر کارت ملی (پشت و رو)
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه
 • تصویر عکس 4*3 زمینه سفید (به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت باشد)
 • با مراجعه به سامانه "تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش" به آدرسhttps://emt.medu.ir

با انتخاب گزینه "سوابق فارغ التحصیلی" اقدام به درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه (3سال آخر) به دانشگاه محل قبولی نمایند و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کد رهگیری و تاییدیه پرداخت دریافت نمایند. که می بایست این کدپیگیری را مرحله ششم در ثبت نام الکترونیکی درج فرمایند.

 • تصویر اصل کارنامه کامپیوتری دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (البته اگر مدرک خود را به صورت فیزیکی از دبیرستان خود دریافت کرده اید و در غیر این صورت نیاز نمی باشد.)
 • تصویر اصل دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (البته اگر مدرک خود را به صورت فیزیکی از دبیرستان خود دریافت کرده اید و در غیر این صورت نیاز نمی باشد.)
 • تصویر گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (البته اگر مدرک خود را به صورت فیزیکی از دبیرستان خود دریافت کرده اید و در غیر این صورت نیاز نمی باشد.)
 • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگذاری شود ( فرم های سنجش را می توانید از این قسمت فرم 4و 5 دریافت نمایید. یکی از دو فرم شماره 4 یا 5 را حتماً تکمیل کرده و بارگذاری فرمایید (بر اساس وضعیت دانشجو) . بقیه فرم های سنجش در صورتی که با وضعیت متقاضی مطابقت داشته باشد پر کرده و بارگذاری نمایید. )مثل فرم اتباع ، شاهد و ایثارگر و ...... ) از این قسمت فرم های سنجش دریافت نمایید.
 • در خصوص سوالات مبهم مربوط به امور شاهد و ایثارگر با کارشناس مربوط حجت الاسلام توکلی تماس حاصل فرمائید: 09122520672
 • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن

بعد از اسکن تمامی موارد بالا پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید. آدرس سایت : https://erp.qut.ac.ir/stdnew

نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی (از صفحه اصلی سایت دانشگاه صنعتی قم) نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، کد شناسنامه متقاضی می باشد.

نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله (اگر کد ملی متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر وارد شوید و امتحان کنید)

بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را (که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است) در قسمت مربوطه خود بارگذاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی در آخرین صفحه، گزینه ثبت و ارسال مدارک را کلیک فرمایید.

بعد از ارسال ثبت نام اینترنتی خود به شماره موبایل وارد شده دانشجو پیامکی ارسال می گردد. (البته در صورتی که سامانه تبلیغات پیامکی شما فعال باشد).

در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، به شماره موبایل دانشجو پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام اینترنتی حاوی شماره دانشجویی ارسال می گردد. و در صورت رد درخواست پیامکی حاوی نقص در پرونده و یا رد درخواست به متقاضی ارسال می گردد (ضمنا نواقصی شما در اخرین صفحه ثبت نام اینترنتی در قسمت توضیحات نوشته شده) که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و مجددا ارسال نماید. (قابل توجه است، به دلیل حجم بالای کاری آموزش دانشگاه و ازدیاد دانشجویان جدیدالورد تایید درخواست ثبت نام اینترنتی آنها ممکن است تا دو روز کاری به طول بیانجامد لذا دانشجو می تواند از همان لینک ثبت نام اینترنتی وضعیت درخواست خود را مشاهده نماید).

دانشجویانی که شماره دانشجویی به آنان ارسال نشده است می توانند در قسمت لینک ثبت نام اینترنتی بعد از تایید درخواست آن از جانب دانشگاه شماره دانشجویی خود را مشاهده نمایند. لذا متقاضیان محترم نگران عدم دریافت پیامک نباشند.

مرحله دوم ثبت نام: ارسال مدارک از طریق پست پیشتاز توسط دانشجو

دانشجو موظف است اصل مدارک ذیل را از طریق پست پیشتاز از تاریخ 01/08/1400 لغایت 20/10/1400 به دانشگاه ارسال نماید.

 • سه قطعه عکس 4*3 تمام رخ تهیه شده در سال جاری ( پشت نویسی شده) (اجباری)
 • اصل گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم ( البته در صورت داشتن فرم)
 • گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم ( اجباری)
 • اصل ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم ( اجباری)

لازم به ذکر است در صورت عدم ارسال مدارک فوق ثبت نام قطعی نخواهد شد.

تاریخ شروع کلاس های دانشجویان مقطع کارشناسی ورودی 1400 از شنبه مورخ 17/07/1400 می باشد. لذا کلیه دانشجویان عزیز از این تاریخ با استفاده از سامانه آموزش مجازی دانشگاه با نام کاربریشماره دانشجویی و رمز ورودکدملی (با صفر اول یا دون صفر اول امتحان کنید) وارد سامانه مجازی دانشگاه شده و از این طریق سر کلاس حضور پیدا کنید. در صورت داشتن مشکل برای ورود به سامانه مجازی می توانید با شماره دانشگاه به داخلی 217 تماس گرفته و مشکل خود را حل نمایید.

توجه مهم: انتخاب واحد دانشجویان ورود جدید را دانشگاه برای شما انجام خواهد داد. لذا دانشجویان دروس انتخاب واحد شده خود را در پرتال دانشجویی(سامانه ERP) و سامانه آموزش مجازی با هم مقایسه نمایند و در صورت نبود درسی در سامانه آموزش مجازی می بایست، با داخلی 217 آقای موسوی تماس گرفته و تا اضافه شده درس مذکور (در سامانه مجازی) پیگیری نمایید.

  تمام دانشجویان پسر جهت انجام امور نظام وظیفه به کانال زیر در پیام رسان بله حتماً مراجعه نمایند. و در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام آنان لغو خواهد شد.

https://ble.ir/nzmqut1400

 لازم به ذکر است صدور کارت دانشجویی متعاقباً از طریق کانال رسمی دانشگاه در پیام رسان داخلی "بله" اطلاع رسانی خواهد شد و یا با شماره داخلی 125 دانشگاه تماس حاصل فرمایید.

با آرزوی توفیق روزافزون

 
 
 
 

مراحل ثبت نام دانشجویان جدیدالورود

سه شنبه ششم مهر 1400 ساعت 3:2 ب ظ
همزمان با هفته دفاع مقدس انجام شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته دفاع مقدس هیات رئیسه دانشگاه صنعتی قم با خانواده های معظم شهدا و جانبازان دیدار و گفتگو کردند.
در راستای تقدیر از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و همچنین تجدید میثاق با آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی، هیات رئیسه دانشگاه صنعتی قم با خانواده معظم شهید اکبری و خانواده گرانقدر جانباز سرفراز محمد حسین صادقی دیدار کردند.
در این دیدار دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم آسایش و آرامش امروز ایران اسلامی را مرهون دلاور مردی های شهدا وجانبازان هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: همه تلاش ما در دانشگاه صنعتی قم این است که با جهاد در عرصه های علم و فناوری بتوانیم قدردان شهدا ، جانبازان و خانواده های معظم ایشان باشیم.
وی با بیان اینکه تکریم از شهداء، ایثارگران و آزادگان وظیفه تک تک ایرانیان است، ابراز کرد: دانشگاه صنعتی قم همواره در راه سربلندی ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است و خدمت به جامعه مخصوصاً خانواده های معظم شهداء و ایثارگران را برای خود افتخار می داند.
رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تقدیر از ایثار و فداکاری شهداء، ایثارگران و آزادگان افزود: هدف از این دیدارها تکریم این بزرگواران و ادای تکلیف نسبت به ایثار و از خودگذشتگی های آنان است.
شایان دکر است غلامحسین اکبری از دانش آموزان ممتاز مدرسه بود که در تابستان سال ۱۳۶۴ پس از اتمام مدرسه ، عازم جبهه های جنگ شد و در سن ۱۷ سالگی در عملیات کربلای ۵ به مقام رفیع شهادت رسید.
محمد حسین صادقی جانباز ۷۰ درصد است که سال ۱۳۶۲ عازم جبهه های جنگ شد و در سال ۱۳۶۴ از ناحیه ۲پا مجروح و به درجه رفیع جانبازی رسید.

همزمان با هفته دفاع مقدس انجام شد

سه شنبه ششم مهر 1400 ساعت 1:54 ب ظ
قابل توجه پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1400
ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی سال 1400، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم بصورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می پذیرد. پذیرفته شدگان می بایست قبل از انجام ثبت نام با مراجعه به سامانه "تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش" به آدرس https://emt.medu.ir با انتخاب گزینه "سوابق فارغ التحصیلی" اقدام به درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه (3سال آخر) به دانشگاه محل قبولی فرمایند . همچنین پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کد رهگیری و تایید یه پرداخت را دریافت نمایید.
شایان ذکر است در اطلاعیه بعدی نحوه و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان محترم ، از طریق سایت دانشگاه و هم کانال رسمی دانشگاه در پیام رسان فارسی "بله" به آدرس QUT99@ و qutnews@ اطلاع رسانی می گردد.

قابل توجه پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1400

سه شنبه ششم مهر 1400 ساعت 12:19 ق ظ
قابل توجه دانشجویان گرامی
بازه زمانی حذف و اضافه دروس از تاریخ 1400/07/10 الی 1400/07/12 به تاریخ 1400/07/17 الی 1400/07/19 تغییر پیدا کرد.

قابل توجه دانشجویان گرامی

یکشنبه چهارم مهر 1400 ساعت 1:3 ب ظ
رئیس دانشگاه صنعتی قم عروج ملکوتی علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر رضایی نور عروج ملکوتی علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت.متن این پیام تسلیت به شرح ذیل است:
وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
ارتحال عالم ربانی، فیلسوف و عارف بزرگ جهان اسلام حضرت علامه حسن زاده آملی اعلی الله مقامه را به عموم مسلمانان جهان به ویژه به ساحت مقدس آقا امام زمان ( عج)، مقام عظمای ولایت و ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می نمایم.
از خداوند متعال برای روح بلند وملکوتی آن مرجع عالی قدر علو درجات و برای بازماندگان صبر و سلامتی خواستارم.ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود