امروز : پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1401
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
دکتر پیمان اخوان به عنوان مشاور رئیس دانشگاه صنعتی قم انتخاب شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از طرف دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم،دکتر پیمان اخوان استاد تمام ، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم و فارغ التحصیل از دانشگاه علم و صنعت به عنوان مشاور رئیس دانشگاه صنعتی قم انتخاب شد.
از جمله افتخارات دکتر اخوان کسب عنوان " محقق برتر" در سالهاي 1393 و 1390
کسب عنوان "مولف برتر " در سال 1397 (جهت تالیف کتاب استخراج دانش فني کارکنان)
کسب عنوان "مدرس برتر" در سالهاي 1392 و 1393
کسب عنوان "مولف برتر " در سال 1395 (جهت تالیف کتاب اکتساب دانش ضمني خبرگان)
کسب عنوان "مدرس برتر" در گروه سيستم و بهره وري دانشکده صنايع، آموزش مجازي، دانشگاه علم و صنعت در سال 1392 می باشد که تمام این فعالیت ها و افتخارات نشانگر تجارب بالای دکتر اخوان در زمینه های علمی است.
همچنین تالیف بیش از 200 مقاله علمی و پژوهشی و چاپ بیش از 20 عنوان کتاب از جمله دیگر افتخارات وی می باشد.
از جمله حوزه های پژوهشی و تخصصی دکتر اخوان می توان به مديريت دانش، مديريت فناوري و نوآوري، بلاکچين، کريپتوکارنسي، گيميفيکيشن، اينترنت اشيا، کارآفريني و خلاقيت و تجارت الکترونيک اشاره کرد.

دکتر پیمان اخوان به عنوان مشاور رئیس دانشگاه صنعتی قم انتخاب شد

سه شنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1401 ساعت 3:19 ب ظ
رئیس دانشگاه صنعتی قم: آرامش و آسایش دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی از اولویت‌های کاری مسئولین این دانشگاه است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: پس از گذشت حدود سه سال از غیر حضوری شدن دانشگاه ها با بازگشایی دانشگاهها، مسئولین دانشگاه صنعتی قم با پیگیری های شبانه روزی وضعیت خوابگاه های دانشجویی را بهبود بخشیدند.
در این راستا هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی قم از خوابگاه های دانشجویی خواهران و برادران بازدید کردند و جهت بهبود هرچه بیشتر وضعیت خوابگاه ها با دانشجویان نشست صمیمانه ای داشتند.
در این نشست دانشجویان به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود جهت بهبود وضعیت خوابگاه ها پرداختند.
همچنین دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن ابراز خرسندی از کمرنگ تر شدن بیماری کرونا و حضوری شدن دانشگاه ها گفت: آرامش و آسایش دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی در اولویت کاری مسئولین این دانشگاه قرار دارد.
وی افزود:مسئولین جهت بهبود وضعیت خوابگاه ها تلاش شبانه روزی دارند و بنده از نزدیک شاهد پیگیری‌های همه جانبه این عزیزان به ویژه دکتر آل عمرانی نژاد مدیر دانشجویی و خانم بهرامی کارشناس خوابگاه‌ها بودند که جای تقدیر و تشکر دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت :بی شک با تلاش ها و پیگیری های مسئولین دانشگاه و صبوری، همدلی و همکاری شما عزیزان شاهد رضایتمندی هرچه بیشتر دانشجویان از خوابگاه های دانشجویی خواهیم بود.حضور انتشارات دانشگاه صنعتی قم در سی‌ و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب با حضور ۱۷۰۰ ناشر در مصلی به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود. علاوه بر این تعداد، ۱۱۰۰ ناشر در فضای مجازی کتاب‌هایشان را در معرض دید و انتخاب مخاطبان قرار داده اند.  همچنین کتاب‌های ۱۷۰ ناشر خارجی در این دوره از نمایشگاه ارائه شده است.
لازم به ذکر است، انتشارات دانشگاه صنعتی قم با شش کتاب با عناوین برندسازی و مدیریت برند،گودبرداری‌های عمیق،پایگاه های داده توزیع شده (جلد اول و دوم)، فیلترهای وفقی، مواد و دستگاه های پیزوالکتریکی و فرایندهای موثر در تضمین کیفیت در این نمایشگاه حضور فعال داشته است.
با اشاره به اینکه برای نخستین بار است که این نمایشگاه به صورت فیزیکی و مجازی برگزار می‌شود، با همکاری شرکت پست کتاب‌ها به صورت رایگان برای مخاطبان ارسال خواهدشد. در این دوره میزان یارانه پرداختی به دانشجویان و اعضای هیات علمی افزایش چشمگیری داشته است.تخفیف در نظر گرفته شده برای خرید کتاب از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در بخش فروش مجازی و حضوری به ۱۰ درصد می‌رسد. در سقف یارانه برای دانشجویان و طلاب ۳۵۰ هزار تومان و برای اساتید ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
عریض شدن راهروهای نمایشگاه و اضافه شدن دستگاه های تهویه در سالن‌های اصلی، نظارت بر واکسینه شدن دو دوز تمام متصدیان و دست‌اندرکاران نمایشگاه و همکاری سازمان هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی میدانی و تزریق واکسن در فضای نمایشگاه، تمهیداتی است که برای رعایت دستور العمل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا در این دوره اندیشیده شده است.

 
مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود و تقدیر از اساتید برتر دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه : معارفه دانشجویان جدید الورود و تقدیر از اساتید برتر دانشگاه صنعتی قم با حضور هیئت رئیسه دانشگاه در سالن همایش‌های شهید آخوندی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و معاونت آموزشی و پژوهشی برگزار شد.
در این مراسم دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن ابراز خرسندی از دیدار دانشجویان و حضوری شدن دانشگاه‌ها به نام سال که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال نامگذاری شده است، اشاره کرد و افزود: دانشگاه صنعتی قم در بدنه فنی و مهندسی استان و کشور وظایفی را برعهده دارد که با توجه به شعار سال باید در این زمینه همتی مضاعف داشته باشیم.
وی با اشاره به پیشرفت‌های اخیر دانشگاه گفت: به لطف خدا و همت اساتید ارجمند، کارکنان محترم و دانشجویان عزیز هم اینک دانشگاه صنعتی قم در زمره ۱۵ دانشگاه صنعتی برتر کشور قرار دارد که با توجه به ظرفیت های موجود در دانشگاه امیدواریم شاهد رشد هرچه بیشتر این دانشگاه باشیم.
وی افزود: با توجه به رویکرد دکتر زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری به پژوهش و ایجاد یک معاونت جدید با عنوان معاونت علمی و فناوری باید دانشگاه‌ها به پژوهش نگاه ویژه‌ای داشته باشند.
 درادامه دکتر قنبری معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه ضمن تبریک به دانشجویان جدید الورود به بیان توضیحاتی در خصوص موفقیت‌ها و پیشرفت‌های چشمگیر دانشگاه صنعتی قم طی چند سال اخیر پرداخت.
وی خاطرنشان کرد:کسب رتبه دوم اشتغال به کار دانش آموختگان مقطع کارشناسی در سال ۱۳۹۹،کسب رتبه نهم اشتغال به کار دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در سال ۱۴۰۰، پذیرش دانشجو در مقاطع دکترای مهندسی مکانیک و کارشناسی ارشد نانو فناوری و برگزاری کنفرانس های علمی ملی و بین‌المللی از جمله پیشرفت های دانشگاه صنعتی قم در چند سال اخیر بوده است.
 در پایان نیز از اساتید برتر آموزشی و پژوهشی تقدیر شد.
ازدانشکده برق دکتر نرگس صادق زاده ، ازدانشکده فنی و مهندسی دکتر علیرضا عزیزی، از دانشکده مکانیک دکتر مهدی سلیمانی و از گروه‌های مستقل دکتر سید محمدعلی آل عمرانی نژاد به عنوان اساتید برجسته آموزشی  معرفی شدند.
 از دکتر مصطفی طالبی، دکتر جعفر قنبری، دکتر هادی زیانی، دکتر میثم یادگاری، دکتر علی کوهستانی و دکتر حمیدرضا بهرامی به عنوان اساتید برتر پژوهشی تقدیر شد.
هم‌چنین دکتر عاطفه نژاد ابراهیم، مهندس پریسا محمودی، دکتر روح الله عبادی و دکتر بهجت پور امیری به عنوان اساتید برتر مدعومعرفی شدند.
همچنین از دکتر سید محمدعلی آل عمرانی نژاد و دکتر عبدالرضا رسولی به عنوان اساتید فعال فرهنگی تقدیرو تشکر به عمل آمد.
سخنرانی مسئول بسیج دانشجویی، دبیر تشکل جامعه اسلامی و دبیر دبیران انجمن های علمی و سرودخوانی گروه انصارالحجه از جمله دیگر برنامه های این مراسم بوده است.

قابل توجه دانشجویان متقاضی کار آموزی، شرکت‌های فناور مستقر در پارک و شرکت های فناور و دانش بنیان میزبان دانشجویان
در راستای بهبود توانمندی دانشجویان در حوزه مهارت‌های مرتبط با کسب و کار و توسعه فردی که بهتر است یک دانشجو در طی دوران تحصیل فراگیرد، علاوه بر فراگیری بعضی از این مهارت‌ها ضمن برنامه‌های دستیاری آموزشی و پژوهشی و بسیاری از توانایی‌ها حین انجام پایان‌نامه‌های دانشجویی، لازم است دانشجویان مهارت‌های مرتبط با کارآفرینی، کار تیمی، دانش تجاري و پیشگامی در عرصه فناوری و نوآوری را آموزش ببینند، «طرح دستیار فناوری» برگزار می شود. این طرح با راهبری و هدایت دو نهاد دانشگاه و پارک های علم و فناوری در هر استان برنامه‌ریزی شده است. طرح دستیار فناوری بر اساس هدایت هدفمند آموزه‌های دانشجویان در راستای استفاده کاربردی و کسب تجربه عملی جهت شکل‌گیری دانشگاه جامعه محور، پاسخگو و کارآفرین و ایجاد انگیزه و حس امید و نشاط و القای تفکر آموزش پویا در دانشجویان و با هدف تربیت نیروی متخصص تنظیم و برنامه‌ریزی شده  است. 
جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمائید.

https://www.parkintern.ir/

 

پیام تبریک رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت گرامیداشت مقام استاد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی مقام شامخ استاد را گرامی داشت.متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
 
به نام خداوند جان و خرد
اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ ، خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ ، اقْرَأْ وَ رَبُّکَ الْأَکْرَمُ ، الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ
 
روز معلم، نشانگر شکوه و عظمت فرهیختگانی است که در پرتو ایمان با اراده‌ ای راسخ، اعتلای فرهنگ و اندیشه را در جامعه به ارمغان می آورند. معلمان و اساتید در ترویج دانش و بینش با اقتدا به پیامبر اکرم (ص) و با پیروی از استاد شهید مطهری با تربیت انسان هایی صالح و هدفمند، روشنگری و هدایت جامعه را بر عهده دارند.
امسال که طبق فرموده رهبر فرزانه سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین نامگذاری شده است، مسئولیت اساتید در دانشگاه ها دوصد چندان شده است.
اینجانب ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، فرارسیدن هفته معلم را خدمت همۀ معلمان و اساتید فرهیخته کشور، به‌ویژه اساتید گرانقدر دانشگاه صنعتی قم که دلسوزانه و متعهدانه در انجام وظایف دانشگاهی در تلاش هستند و زمینه رشد و ارتقای این دانشگاه را فراهم نموده اند، شادباش عرض می‌نمایم.
امیدوارم با توکل به ایزد متعال و پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در انجام رسالت خطیر خود موفق و منصور باشید.
حضور دانشگاهیان صنعتی قم در راهپیمائی پرشکوه روز قدس
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دانشگاهیان صنعتی قم همراه با سایر اقشار روزه دار با شرکت در راهپیمائی روز جهانی قدس، خشم و انزجار خود را از رژیم غاصب و ظالم اسرائیل به نمایش گذاشتند.
راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر مقدس  قم همگام با دیگر نقاط ایران اسلامی از میدان آستانه به سمت مصلای قدس این شهر برگزار شد.
قرائت قطعنامه و سخنرانی حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایان‌بخش راهپیمایی روز قدس در قم  بوده است.

قابل توجه دانشجویان گرامی

به استحضار عزیزان می‌رساند که پانزدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان دختر وپسر دانشگاه های سراسر کشور تابستان امسال به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می‌گردد و برای شرکت در این المپیاد دانشجویان گرامی باید در مسابقات انتخابی منطقه 4 دانشگاه های کشور شرکت و کسب سهمیه نمایند. لذا از دانشجویان دختر و پسر که سابقه ورزشی در رشته‌های اعلامی از سوی اداره‌کل تربیت بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری را دارند جهت عضویت در تیم های دانشگاه صنعتی قم و شرکت در مسابقات انتخابی باشماره 09101366150 آقای حمیدی مسئول اداره تربیت بدنی دانشگاه تماس حاصل فرمائید.

رشته‌های ورزشی و مکان و زمان برگزاری مسابقات انتخابی طبق جدول ذیل می‌باشد.

قابل توجه دانشجویان گرامی

دوشنبه بیست و دوم فروردین 1401 ساعت 2:21 ب ظ
فرصتی کم نظیر برای ادامه تحصیل متقاضیان غیر ایرانی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دانشگاه صنعتی قم در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجوی غیر ایرانی جذب می کند.
از جمله رشته های این دانشگاه برای تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در مقطع کارشناسی ارشد برق با گرایش های الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی، سیستم های قدرت، برق کنترل، مخابرات میدان و موج، مخابرات سیستم، مدارهای مجتمع الکترونیک و مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم افزار می باشد.
در حوزه فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی رشته های مهندسی عمران، مهندسی صنایع و پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های ژئو تکنیک و محیط زیست در مهندسی عمران، بهینه سازی سیستم ها در مهندسی صنایع و فراورش در مهندسی پلیمر است.
از جمله دیگر رشته های این دانشگاه برای تحصیل دانشجویان غیر ایرانی فیزیک مهندسی و مهندسی انرژی در مقطع کارشناسی، سه گرایش ساخت و تولید، طراحی کاربردی و تبدیل انرژی و همچنین نانو فناوری با گرایش نانو الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد و مهندسی مکانیک با گرایش طراحی کاربردی است.
علاوه بر این کارشناسی ارشد رشته های شیمی آلی و ریاضی کاربردی نیز ارائه می شود.
علاقمندان جهت تحصیل می توانند از طریق لینک https://www.qut.ac.ir/fa/fstudent/sabt1 اقدام به ثبت نام کنند.

فرصتی کم نظیر برای ادامه تحصیل متقاضیان غیر ایرانی

سه شنبه شانزدهم فروردین 1401 ساعت 11:47 ق ظ
پیام  تسلیت رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت در گذشت مرحوم مغفور رضا زلفی گل
کل نفس ذائقة الموت ثم الینا ترجعون

درگذشت آقای رضا زلفی گل ضایعه بزرگی است که باعث تاسف و تاثر فراوان اینجانب، همکاران و‌ دوستان در دانشگاه صنعتی قم گردید.
ما دوست وهمکاری نمونه را از دست دادیم که ذاکر اهل بیت، سخت کوش و با اخلاق حسنه بود و جای خالی اش هرگز پر نخواهد شد و از این رو داغ بزرگی بر سینه مان نقش بست.
لذا ضمن عرض تسلیت محضر جناب آقای دکتر زلفی گل وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، خانواده محترم و دانشگاهیان صنعتی قم، برای آن مرحوم علو درجات وغفران‌الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسالت دارم. خداوند منان او را در سرآغاز ماه ضیافت الهی با انبیا و اولیاء محشور گرداند.
                                                                                                                               
                                                                                                                                   جلال رضایی نور
                                                                                                                                رئیس دانشگاه صنعتی قم
از سرگیری آموزش حضوری

اطلاعیه معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه در خصوص از سرگیری آموزش حضوری

به نام خدا

ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو و حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی سلامتی برای همه دانشجویان عزیز و دانشگاهیان گرامی، پیرو ابلاغیه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، برنامه ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبه هیأت محترم رییسه دانشگاه در خصوص از سرگیری آموزش حضوری، شرایط اجرای برنامه آموزشی نیمسال جاری به شرح زیر اعلام می‌گردد:

  1. آزمون‌های پایانی نیمسال جاری در همه مقاطع تحصیلی بصورت حضوری برگزار خواهد شد. 
  2. دروس عملی و کارگاه‌ها بصورت فشرده و حضوری پس از پایان ماه مبارک رمضان طبق برنامه اعلامی دانشکده‌ها برگزار خواهد شد. 
  3. کلیه کلاس‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی از تاریخ ۱۴ فروردین ماه صرفاً بصورت حضوری برگزار می‌گردد. 
  4. کلیه کلاس‌های مقطع کارشناسی پس از پایان ماه مبارک رمضان از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه صرفاً بصورت حضوری برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است از ۱۴ فروردین ماه تا ۱۷ اردیبهشت ماه کلاس‌های مقطع کارشناسی از طریق سامانه آموزشی مجازی دانشگاه برگزار می‌گردد. 
  5. دفاع از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه بصورت حضوری برگزار خواهد شد.
  6. حضور در دانشگاه و خوابگاه به شرط تزریق ۳ دوز واکسن خواهد بود و دانشجویان باید کارت واکیسناسیون دیجیتال خود را به همراه داشته باشند.
  7. دانشجویانی که نیاز به خوابگاه دارند جهت اطلاع از شرایط خوابگاه و ثبت نام به اداره امور خوابگاه‌ها مراجعه نمایند.

بدیهی است در صورت تغییر شرایط بیماری، بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیمات جدید اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

از سرگیری آموزش حضوری

چهارشنبه دهم فروردین 1401 ساعت 10:11 ب ظ
پیام نوروزی رئیس دانشگاه صنعتی قم
به‌ گزارش روابط‌عمومی دانشگاه: دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی سال ۱۴۰۱را تبریک گفت .متن کامل این پیام به‌شرح ذیل است :
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

یا مقلب‌القلوب و الأبصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الأحوال، حول حالنا الی احسن‌الحال

قرن نو و سال نو را خدمت اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیزدانشگاه صنعتی قم تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. سال ۱۴۰۱که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) سال تولید،دانش بنیان و اشتغال‌آفرین نام‌گذاری شده‌است، وظیفه جامعه دانشگاهی را سنگین‌تر کرده‌است چرا که بستر سازی تولید، دانش بنیان و اشتغال هر سه وظیفه دانشگاه‌های کشور است .
بحمدالله ما می توانیم در این سه حوزه گام های موثری برداریم. طبق آمار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۹۹با کسب رتبه اول اشتغال فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و در سال ۱۴۰۰ با کسب رتبه دوم و نهم اشتغال در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد توانستیم اشتغال‌زایی جوانان را به ارمغان آوریم .
دانشگاه صنعتی قم با احداث مرکز نوآوری فعال توانسته‌ است زمینه تحقیق و پژوهش را برای دانشجویان، اساتید و علاقمندان فراهم نماید و این‌گونه امیدواریم که در حوزه دانش بنیان نیز موفق باشیم .
 نکته قابل‌ توجه این است که با اجرای طرح‌های ابداعی و نوآورانه از جمله همیار صنعت که برای اولین‌بار توسط دانشگاه صنعتی قم مطرح و اجرا شده‌است ،ارتباط دانشجویان و اساتید با صنایع استان بسیار مفید و موثر بوده‌است و این‌گونه است که این دانشگاه در حوزه تولید هم به صاحبان صنایع کمک می‌کند .
بی‌شک این راه ادامه دارد و امسال برای جامعه دانشگاهی صنعتی قم سالی بسیار پرکار است .
ان‌شاءالله با حضور دانشجویان در دانشگاه، استفاده از آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه که ارتقای کمی و کیفی داشته‌اند و افزایش اساتید هیات علمی جوان و نخبه ، افق بسیار روشنی برای این دانشگاه ترسیم شده‌است.
امیدوارم که در سال ۱۴۰۱ همه ما با پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همت و تلاشی مضاعف بتوانیم با خود اتکایی و خود کفایی، دولت محترم را در رسیدن به اهدافش یاری کنیم و شاهد اقتدار و سربلندی هرچه بیشتر ایران اسلامی باشیم.

پیام نوروزی رئیس دانشگاه صنعتی قم

دوشنبه یکم فروردین 1401 ساعت 11:5 ق ظ
فراخوان پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در مقطع دکتری 1401
دانشگاه صنعتی قم در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقـات و فناوری از میان دانش‌آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های داخل کشور ،در مقطـع دکتری، رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی از اول سال تحصیلی1402 -1401 به صورت بدون آزمون دانشجو  می‌پذیرد.
شرایط عمومی برای ارسال درخواست:
1- بیش از دو سال از تاریخ فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.
2- داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط،با معدل حداقل 16
3-داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ 1401/06/31 برای دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با معدل حداقل 17 (بدون احتساب نمره پایان نامه)
4-کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی،پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی مربوط به آیین نامه استعداد درخشان
5-کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان(MCHE)یا معادل آن در سایر آزمون ها،قبل از آزمون جامع دکتری(مطابق با آیین نامه مقطع دکتری مصوب وزارت)
مدارک لازم
1- تصویر شناسنامه و کارت ملی
2- تصویر مدرک و کارنامه مقطع کارشناسی
3- تصویر مدرک و کارنامه مقطع کارشناسی ارشد
4- تصویر گواهی های افتخارات علمی،سوابق پژوهشی معتبر و ..
متقاضیان حائز شرایط مدارک خود را حداکثر تا تاریخ 1401/02/30 به آدرس ایمیل  talent@qut.ac.ir    استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال نموده و اصل مدارک را در زمان مصاحبه تحویل نمایند.
 

فراخوان پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در مقطع دکتری 1401

چهارشنبه بیست و پنجم اسفند 1400 ساعت 10:13 ق ظ
پیام تسلیت رئیس دانشگاه صنعتی قم در پی ارتحال عالم وارسته جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت عالم وارسته جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی بسیار دردناک بود.
اینجانب به نمایندگی از جامعه دانشگاهی صنعتی قم درگذشت ایشان را به ملت شریف ایران به ویژه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، بیت مکرم ایشان و جامعه معزز روحانیت تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای خانواده و سایر بازماندگان ایشان صبر جزیل و سلامتی خواستارم.
از برگزیدگان سوگواره بین المللی حریم فاطمی تقدیر شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم، مراسم اختتامیه سوگواره بین المللی حریم فاطمی به همت دانشگاه صنعتی با حضور دکتر جعفر پور قائم مقام معاونت فرهنگی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سالن امام خامنه‌ای حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد.
در این مراسم دکتر جعفر پور قائم مقام معاونت فرهنگی وزارت فرهنگی علوم ، تحقیقات و فناوری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جوان بیان کرد: ما باید در زمینه شناخت آموزه های دینی اهل بیت فعالیت های بیشتری انجام دهیم تا سبک زندگی اهل بیت بیشتر برای نسل جوان و دانشجویان شناخته شود.
وی ادامه داد: جشنواره های دینی و قرآنی هرچه قدر زیرساخت مناسب تری داشته باشد دانشجویان با انگیزه ی بیشتری در این جشنواره ها شرکت میکنند.
دکتر جلال رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جوان به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در سوگواره بین المللی حریم فاطمی پرداخت و بیان کرد: این سوگواره با محوریت حضرت معصومه سلام‌الله علیها و حضرت زهرا سلام الله علیها در بخش‌های ادبی، هنری، پژوهش و رسانه‌های دیجیتال برگزار شده است.
وی افزود: این سوگواره با مشارکت دانشگاه ها نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی برگزار شد و امسال با دریافت ۳۰۰ اثر مطلوب کار خود را به پایان رساند.
حجت‌الاسلام والمسملین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم هم ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، جوانان را نیروهای ارزشمند این کشور دانست و افزود:جوانان باید ائمه اطهار را الگوی زندگیشان قرار دهند.
وی بیان کرد:وجود مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها بسیار پرخیر و برکت است و این سوگواره بهانه ای شد تا جوانان بیشتر با شخصیت حضرت معصومه سلام الله علیها و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها آشنا شوند.
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر قربانی مبین افزود:آثار ارسالی به سوگواره بسیار با کیفیت بوده است و انتظار می رود با زیرساخت های مناسب این سوگواره در بخش بین المللی به نتایج مطلوبی برسد.
سوگواره بین المللی حریم فاطمی با تقدیر از ۲۰ فرد برگزیده در بخش‌های هنری، ادبی، پژوهشی و رسانه‌های دیجیتال و شعر خوانی احمد علوی شاعر آئینی به کار خود پایان داد.

از برگزیدگان سوگواره بین المللی حریم فاطمی تقدیر شد

سه شنبه بیست و چهارم اسفند 1400 ساعت 8:47 ق ظ
صفحه 1 از 103 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 1543
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود