امروز : شنبه یکم اردیبهشت 1403
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادر کرد. متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
اگر چه سال ها از جنگ تحمیلی می‌گذرد  ولی خاطرات دلاوری ها و از خود گذشتگی های شیر زنان و شیر مردان هشت سال دفاع مقدس، هرگز از یادها نخواهد رفت . جوانان دیروز با شهادتشان سربلندی و اقتدار ایران اسلامی را رقم زدند و جوانان امروز با جهاد علمی عزت و اعتبار این مرز و بوم را تضمین می کنند.
تقارن شروع سال تحصیلی با هفته شکوهمند دفاع مقدس بسیار نیکو است و می تواند سرآغاز یک حرکت پرشتاب علمی، فرهنگی و پژوهشی باشد که استقلال و آزادی ایران اسلامی را در عرصه های ملی و بین المللی دو صد چندان نماید.
بدینوسیله ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم، آغاز سال تحصیلی جدید، ماه مهر را به پرچم داران علم و فرهنگ در جامعه دانشگاهی بویژه دانشجویان جدید الورود که قدم به عرصه مقدس دانشگاه نهاده اند، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال برای همه این عزیزان پیروزی و بهروزی را مسئلت می نمایم.
 
سرپرستان دانشکده فنی و مهندسی و آزمایشگاه مرکزی منصوب شدند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی احکام  جداگانه ای از سوی دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر جعفر خادم زاده یگانه به عنوان سرپرست دانشکده فنی و مهندسی و دکتر محسن نجفی به عنوان سرپرست آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه منصوب شدند. همچنین از زحمات دکتر محسن نجفی در زمان تصدی سرپرستی دانشکده فنی و مهندسی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

بخشی از حکم دکتر جعفر خادم زاده یگانه به شرح ذیل می باشد:

نظر به شایستگی، تعهد و تجارب جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان "سرپرست دانشکده فنی ومهندسیمنصوب می‌ گردید. انتظار می رود ضمن مراعات فضای انقلابی و دینی شهر مقدس قم، دانش، مهارت و توان مدیریتی خویش را برای تبدیل نمودن دانشگاه صنعتی قم به دانشگاهی پیشرو در علوم صنعتی و فنی بکار گیرید.سرپرستان دانشکده فنی و مهندسی و آزمایشگاه مرکزی منصوب شدند

دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 ساعت 3:13 ب ظ
 اطلاعیه ثبت نام خوابگاه‌های دانشجویی
به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی خوابگاه می‌رساند ثبت‌ نام خوابگاهها از مورخ 98/06/25 لغایت 98/06/30 می‌باشد.
 
دانشجویان کارشناسی ورودی سال‌های 95 تا 97  و  دانشجویان  کارشناسی  ارشد ورودی 97 می‌توانند از ساعت 08:00 صبح تا ساعت 22:00 شب با مراجعه به پرتال  دانشجویی، نسبت به ثبت نام خوابگاه اقدام نمایند.
تذکر مهم: اولویت در تخصیص خوابگاه با دانشجویان شهرستانی(غیر تهرانی) می باشد.
توضیحات:
1- به دانشجویان متقاضی سایر ورودی ها و غیر شهرستانی در صورت وجود ظرفیت، خوابگاه تعلق میگیرد.
2- هر گونه جابجایی درخصوص تغییر اتاق صرفا با نظر کارشناس امور خوابگاهها انجام می‌‌شود.
3- خوابگاه اندیشه(مفید) مخصوص برادران و خوابگاه فرهنگ جهت اسکان خواهران می‌باشد.
4- جهت صدور کارت خوابگاه همراه داشتن یک قطعه عکس 4*3 الزامی بوده و ورود  و خروج به خوابگاه صرفاً با ارائه کارت شناسایی مذکور امکان پذیر است.

اطلاعیه ثبت نام خوابگاه‌های دانشجویی

دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 ساعت 9:36 ق ظ
برنامه زمان بندی ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی سال 1398
ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور سراسری 98، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دو مرحله صورت می پذیرد. مرحله اول ثبت نام اینترنتی می باشد و مرحله دوم به صورت حضوری انجام می پذیرد. هر دو مرحله در ادامه به صورت کامل توضیح داده می شود لذا خواهشمند است تمامی موارد ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.
 
مرحله اول ثبت نام اینترنتی:               زمان ثبت نام اینترنتی: ازتاریخ  1398/06/28تا تاریخ 1398/06/30می باشد.
1-    مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام اینترنتی
تمامی مدارک و فرم های ذیل را پر کرده و اسکن نمایید
 
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه تمام صفحات
 • تصویر عکس 4*3 زمینه سفید ( به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت شود)
 • تصویر اصل کارنامه دیپلم و پیش دانشگاهی ( باید قبلا از مدرسه خود با مهر و امضا تحویل گرفته شده باشد)
 • تصویر اصل دیپلم و پیش دانشگاهی (باید قبلا از مدرسه خود با مهر و امضا تحویل گرفته شده باشد. البته دانشجویان پسر ممکن است این مورد را نتوانند از مدرسه خود تحویل گیرند و یا آماده نشده باشد که در این صورت نیاز به بارگذاری نمی باشد)
 • تصویر گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی ( باید قبلا از مدرسه خود با مهر و امضا تحویل گرفته شده باشد)
 • تصویر اصل رسید تائیدیه تحصیلی پیش دانشگاهی ( کلیه پذیرفته شدگان می بایست به همراه تصویر گواهی موقت پیش دانشگاهی خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و درخواست تائیدیه تحصیلی برای مدرک پیش دانشگاهی را داده و رسید آن را در سایت بارگذاری نمایند.)
 • تصویر فرم مشخصات پر شده ( فرم مذکور را می توانید از این قسمت فرم مشخصات دریافت نمایید)
 • تصویر فرم علایق ورزشی پر شده ( فرم مذکور را می توانید از این قسمت فرم علایق ورزشی دریافت نمایید)
 • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگذاری شود ( فرم های سنجش را می توانید از این قسمت فرم های سنجش دریافت نماییید. فرم شماره 1 برای تمامی دانشجویان الزامی می باشد. یکی از دو فرم شماره 4 یا 5 را حتماً پر کرده و بارگذاری نمایید ( بر اساس وضعیت دانشجو) . بقیه فرم های سنجش در صورتی که با وضعیت متقاضی مطابقت داشته باشد پر کرده و بارگذاری نمایید. )
 • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن
 بعد از اسکن تمامی موارد بالا و پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید.
آدرس سایت : https://erp.qut.ac.ir/stdnew    
توجه: به استناد مصوبه هیات امنای محترم دانشگاه از کلیه دانشجویان جدیدالورود (روزانه و شبانه) جهت ارائه خدمات آموزشی  مبلغ  487190 ریال دریافت می­ گردد.   از طریق پرتال دانشجویی  مراحل پرداخت
 
نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، کد شناسنامه متقاضی می باشد.
نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله ( اگر کد ملی متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر وارد شوید و امتحان کنید)
 
بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را در قسمت خود بارگذاری نمایید و در انتها کلید ثبت نهایی و ارسال را زده و اطلاعات خود را چاپ نمایید.
 
بعد از ثبت نهایی و ارسال ثبت نام خود به شماره موبایل وارد شده از جانب متقاضی پیامکی ارسال می گردد.
در ادامه در روزهای بعد کارشناسان دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید ، باز به شماره موبایل دانشجو پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام اینترنتی حاوی شماره دانشجویی ارسال می گردد. و در صورت رد درخواست پیامکی حاوی نقص در پرونده و یا رد درخواست به متقاضی ارسال می گردد که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و ارسال نماید.
 
توجه: در مواردی بسیار اندک ممکن است برای دانشجو پیامک مبنی بر تایید و یاعدم تایید ثبت نام اینترنتی و یا پیامک کد دانشجویی ارسال نگردد لذا در این موارد دانشجو می تواند به لینک ثبت نام مراجعه نماید و از تایید و یا عدم تایید درخواست خود مطلع گردد.
 
دانشجویان عزیز در صورتی که ثبت نام اینترنتی شما تایید گردید و کد دانشجویی برای شما پیامک شد می توانند( و در صورت متقاضی بودن خوابگاه)با نام کاربری( شماره دانشجویی ) و پسورد ( کد ملی) وارد پرتال دانشجویی شده و جهت ثبت نام خوابگاه اقدام نمایید. قابل توجه است که این درخواست به منزله پیش ثبت نام بوده و در زمان ثبت نام حضوری که دانشجویان به دانشگاه مراجعه می کنند، با توجه به اولویت و شرایط متقاضیان چگونگی وضعیت خوابگاه آنها نهایی و تعیین خواهد شد .
 
نحوه ثبت نام امور خوابگاه:
1- وارد سایت دانشگاه شده www.qut.ac.ir
2- وارد پرتال دانشجویی شده
3- اداره خوابگاه ها را انتخاب کرده
4- عضویت در خوابگاه را انتخاب کرده
5- فرم های مورد نظر را پر کرده و بعد از اتمام هر فرم کلید ثبت را زده تا فرم ها به اتمام رسیده و در آخر کلید ارسال درخواست را انتخاب کنید.
هزینه خوابگاه برای یک ترم تحصیلی 650 هزار تومان می باشد.
پس از تایید کارشناس خوابگاه در روز ثبت نام حضوری مبلغ 100 هزارتومان جهت ودیعه خوابگاه برای کلیه دانشجویان پرداخت شود.
واریز به شماره شبا IR680100004001089806377408
شناسه واریز 968127495100000000014003185366
نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (قابل پردخت در کلیه بانک­های ملی سراسر کشور)
(البته قابل توجه است که این مبلغ فقط یکبار در طول تحصیل دانشجو پرداخت می گردد و در پایان تحصیل به دانشجو عودت داده خواهد شد.)

 
 تمامی دانشجویان پسر بعد از اینکه ثبت نام اینترنتی آنان تایید شد و کد دانشجویی برای آنان پیامک گردید باید وارد پرتال دانشجویی خود شده و درخواست معافیت از تحصیل خود را ارسال نمایند.
توجه: دانشجویان شهرستانی در صورت تمایل به گرفتن خوابگاه به شماره های ذیل نام و نام خانوادگی خود را پیامک نمایند . برادران :09396706393                خواهران: 09112572320
 
نحوه ارسال درخواست معافیت از تحصیل:
1- وارد سایت دانشگاه شده https://www.qut.ac.ir/
2- و با یوزر و پسورد جدید وارد پرتال دانشجویی شده
3- فرم های درخواست را انتخاب کرده
4- روی گزینه سایر درخواست ها کلیک کرده
5- گزینه معافیت تحصیلی دانشجویان مشمول را انتخاب کرده و فرم را به صورت کامل و با دقت پرکرده و ارسال نمایید.
 
مراحل فوق تماماً قبل از ثبت نام حضوری متقاضی انجام می شود لذا خواهشمند است ثبت نام اینترنتی خود را با دقت و کامل در روزهای ابتدایی (ثبت نام اینترنتی) انجام داده تا کارشناسان دانشگاه زمان کافی برای بررسی وضعیت ثبت نام متقاضیان داشته باشند که در این صورت دانشجو زودتر می تواند کد دانشجویی دریافت نماید و ثبت نام خوابگاه و ثبت معافیت از تحصیل خود را انجام داده که در زمان ثبت نام حضوری با مشکل و نواقص مواجهه نگردد.  
 
مرحله دوم ثبت نام حضوری :
توجه: ثبت نام حضوری منوط به تایید نهایی ثبت نام اینترنتی می باشد.
  دانشجویان عزیز توجه فرمایند کلیه مدارکی که در قسمت ثبت نام اینترنتی اسکن و بارگذاری نموده اید باید اصل آن به همراه 2 نسخه کپی (به جزء فرمهای سنجش) در زمان ثبت نام حضوری آورده شود . البته به موارد فوق 6 قطعه عکس 4*3 زمینه سفید (پشت نویسی شده) اضافه می شود. ثبت نام حضوری فقط و فقط در زمان مشخص شده ذیل انجام می گیرد. عدم ثبت نام حضوری به منزله انصراف متقاضی تلقی خواهد شد.

قابل توجه دانشجویان شاهد و ایثارگر :
جهت ارائه مدارک و تایید فرم سوابق ایثارگری تا پایان مهر ماه 98 به حجت الاسلام توکلی ( امور دانشجویان شاهد و ایثارگر)
مراجعه فرمایید.
لازم به ذکر است عواقب عدم ارائه مدارک فوق در زمان ثبت نام حضوری به عهده خود دانشجو می باشد.

زمان ثبت نام حضوری دانشجویان جدیدالورد سال تحصیلی 1398 به شرح ذیل می باشد

رشته مکانیک و رشته صنایع

1398/06/31

رشته عمران و رشته پلیمر

1398/07/01

رشته برق و رشته انرژی

1398/07/02

رشته کامپیوترو رشته فیزیک

1398/07/03

 
توجه: استفاده از پوشش چادر برای خواهران در محوطه دانشگاه و اماکن وابسته الزامی می باشد.
 

برنامه زمان بندی ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی سال 1398

دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 ساعت 7:57 ق ظ
ارتقای علمی دانشگاه صنعتی قم با جذب 8 هیات علمی مجرب
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: رئیس دانشگاه صنعتی قم از جذب 8 عضو هیات علمی جدید مجرب با هدف ارتقای علمی و پژوهشی این دانشگاه خبر داد.
دکتر رضایی نور گفت: کلیه مراحل قانونی جهت جذب 8 عضو جدید هیات علمی انجام شده است که با آغاز سال تحصیلی جدید مشغول به کار می شوند.
وی افزود با توجه به رشد کمی و کیفی دانشگاه هیات علمی های جدید برای هر سه دانشکده جذب شده اند که امید است با همت اساتید و همکاری دانشجویان، دانشگاه صنعتی قم بتواند با اجرای پروژه های صنعتی مورد نیاز استان و کشور گام موثری را در رشد و شکوفایی صنعت استان و رونق اقتصاد کشور بردارد.
رئیس دانشگاه صنعتی قم بیان داشت: اعضای هیات علمی جدید از اساتید نخبه و جوان دانشگاه های مطرح کشور می باشند. دکتر میثم یادگاری فارغ التحصیل رشته برق- کنترل از دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دکتر مصطفی باغ شیخی مفرد فارغ التحصیل رشته مکانیک_ سیستم های انرژی از دانشگاه خواجه نصیر،دکتر روح الله بختیاری دوست فارغ التحصیل رشته  عمران _ سازه از دانشگاه صنعتی شریف، دکتر نرگس صادق زاده نخود بریز فارغ التحصیل رشته برق- کنترل از دانشگاه علم وصنعت، دکتر محمد رضا فتح اللهی فارغ التحصیل رشته برق – الکترونیک از دانشگاه خواجه نصیر، دکتر هادی حیدری فارغ التحصیل رشته مکانیک از دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دکتر مجید محمدی فارغ التحصیل رشته  مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی امیر کبیر و مهدی تسخیری فارغ التحصیل رشته برق- مخابرات از دانشگاه علم و صنعت از اعضای جدید هیات علمی هستند.

ارتقای علمی دانشگاه صنعتی قم با جذب 8 هیات علمی مجرب

یکشنبه بیست و چهارم شهریور 1398 ساعت 12:22 ق ظ
تجلی عشق و ارادت دانشگاهیان صنعتی قم به شهدا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در حالی که به تاسوعای حسینی نزدیک می شویم، دانشگاهیان صنعتی قم با حضور در بهشت معصومه با سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) وشهدای مدافع حرم تجدید بیعت کردند.
دسته عزاداری دانشگاهیان صنعتی قم با حضور دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین مسئول دفتر نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از کارکنان پیاده از درب ورودی دانشگاه به سمت بهشت معصومه حرکت کردند و با قرائت زیارت عاشورا، غبارروبی قبور شهدا و نوحه خوانی با سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و شهدای مدافع حرم تجدید بیعت کردند.
دکتر رضایی نور ضمن تشکر از بسیج کارکنان جهت برگزاری این مراسم گفت: در این روزها که متعلق به امام حسین(ع) و یارانش است ،امیدوارم با آشنایی هر چه بیشتر با فسلفه قیام امام حسین(ع) و پاسداری از آرمان های امام راحل (ره) و شهدای انقلاب و مدافع حرم زمینه را برای ظهور منجی عالم بشریت آماده کنیم.

تجلی عشق و ارادت دانشگاهیان صنعتی قم به شهدا

یکشنبه هفدهم شهریور 1398 ساعت 1:58 ب ظ
 راه یابی دانشجوی دانشگاه صنعتی قم به سومین کارگاه ملی رباتیک
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: محمد حسین  اصغر نژاد دانشجوی ترم 5 فیزیک مهندسی دانشگاه صنعتی قم به سومین کارگاه ملی رباتیک راه یافت.
سومین کارگاه ملی رباتیک با هدف پرورش نیروهای نخبه و متخصص در حوزه رباتیک و ایجاد فضای همکاری جهت نشر هرچه بهتر الگوهای استاندارد رباتیک در سطح کشور توسط اتحادیه علمی دانشجویی رباتیک و مکاترونیک ایران تحت نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار شد. این کارگاه دردو بخش آنلاین و حضوری برگزارشد. در بخش آنلاین از 528 نفر شرکت کننده 100 نفر از 23 دانشگاه به مرحله حضوری راه یافتند.

در بخش آنلاین مفاهیم اولیه رباتیک در سه بخش مکانیک ، الکترونیک و برنامه نویسی به صورت فیلم آموزشی و یادگیری تعاملی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.در بخش حضوری پس از گذراندن دوره های آنلاین و کسب امتیاز مورد نیاز ، برگزیدگان به دانشگاه میزبان این کارگاه (دانشگاه کردستان) دعوت شدند که درطول سه روز با حضور اساتید برجسته ایران آموزش های مورد نیاز  را در محورهای نتورک و ربات‌ها، هوش مصنوعی و ربات‌های صنعتی فرا گرفتند و به عنوان سفیران اتحادیه به دانشگاه ها معرفی شدند.قابل توجه دانشجویان متقاضی میهمانی

 1- دانشجویان متقاضی میهمان کامل در ترم 981توجه فرمایند کسانی که قبلاً با درخواست میهمانیشان از طرف دانشگاه صنعتی قم مورد موافقت قرار گرفته است،در تاریخ های ذیل، حتماً جهت ثبت نام میهمانی به دانشگاه حضور یابند و دانشجویان دیگری که با میهمانی کامل آنان در ترم  981 دانشگاه صنعتی قم موافقت نکرده و یا قبلاً درخواستی به دانشگاه صنعتی قم جهت بررسی میهمانی ارائه نشده است به هیچ عنوان جهت ثبت نام میهمانی مراجعه نفرمایند و به این گونه درخواست ها ترتیب اثر داده نمی شود .

2- دانشجویانی که درخواست میهمانی تک درس در ترم 981را دارند در صورت موافقت با میهمانیشان از جانب دانشکده مربوطه (دانشگاه صنعتی قم) می توانند درس را در صورت داشتن ظرفیت خالی اخذ نمایند. (قابل توجه است که دانشجویان متقاضی میهمان تک درس فقط و فقط تنها با یک درس آنان در صورت موافقت دانشکده ، موافقت خواهد شد و می توانند ثبت نام نمایند. (لذا بدیهی است افرادی که تقاضای بیش از یک درس را به صورت میهمانی تکدرس دارند به دانشگاه مراجعه نفرمایند.)
3- تمامی دانشجویان میهمان ( که قبلاً با درخواستشان موافقت گردیده) باید با برگه معرفی نامه از دانشگاه مبدا طبق تاریخ های ذکر شده در ذیل جهت ثبت نام حضوری مراجعه فرمایند. لذا قبل و یا بعد از تاریخ های مذکور به هیچ عنوان مراجعه نکنند.
عدم مراجعه دانشجوی میهمان طبق زمان بندی ذیل به منزله ی انصراف از میهمانی تلقی خواهد شد.
 
زمان مراجعه دانشجویان متقاضی میهمانی در ترم 981
1-  شنبه مورخ 16/06/1398 از ساعت 9 صبح لغایت 13
2-  یکشنبه مورخ 17/06/1398 از ساعت 9 صبح لغایت 13
3-  چهارشنبه مورخ 20/06/1398 از ساعت 9 صبح لغایت 13
 

قابل توجه دانشجویان متقاضی میهمانی

چهارشنبه سیزدهم شهریور 1398 ساعت 11:16 ق ظ
سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

به استحضار جوانان ایده ‏پرداز و شرکت ‏های نوپای صاحب‏ ایده در حوزه علوم پایه می‏ رساند در راستای حمایت از ایجاد کسب‏ و‏ كارهاي مبتنی بر فناوری ، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی با هدف تبدیل دارایی ‏های فکری به ثروت سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می‏ شود.

از کلیه علاقمندان دعوت می‏شود با مراجعه به وبسایت جشنواره به نشاني www.ysf-persia.com نسبت به ثبت ایده خود اقدام نمایند.

برگزيدگان نهايي در پایان جشنواره از اعتبار ویژه به منظور تجاري سازي محصول و ايجاد شركت نوپا بهره‏ مند می‏ شوند.

شروع ثبت ایده: ١٨ خردادماه ١٣٩٨

آخرین مهلت ارسال ایده: ١٠ مهرماه ١٣٩٨

سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

سه شنبه دوازدهم شهریور 1398 ساعت 10:56 ق ظ
انتشارات دانشگاه صنعتی قم راه اندازی شد

مدیر امور پژوهشی و فناوری از راه اندازی انتشارات دانشگاه صنعتی قم خبر داد. دکتر حیدری مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه گفت: انتشارات دانشگاه صنعتی قم با پیگیری های مستمر ریاست دانشگاه و حوزه مدیریت پژوهش و فناوری پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت رسمی راه اندازی شد.

وی افزود: این انتشارات در راستای برنامه‌های دانشگاه، برای ایجاد تسهیلات لازم در امر نشر آثار علمی اعضای هیات علمی و دیگر پژوهشگران به شرط انجام مراحل داوری به صورت مکتوب و الکترونیکی فعال خواهد شد.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه، گسترش مرز دانش و تامین نیازمندی‌های علمی دانشجویان و پژوهشگران، تامین منابع درسی به روز دانشگاهی، ترویج دستاورهای علمی و پژوهشی و تسهیل در دستیابی به آثار پژوهشی اعضای هیات علمی و دیگر پژوهشگران را از مهمترین اهداف این انتشارات برشمرد.

دکتر حیدری با اشاره به رشد مناسب تعداد کتاب های چاپ شده توسط اعضای هیات علمی دانشگاه در چند سال گذشته ابراز امیدواری کرد با آغاز به کار انتشارات دانشگاه صنعتی قم شاهد ارتقای هر چه بیشتر آثار چاپی و پژوهشی دانشگاه باشیم.

 وی همچنین با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و برنامه‌های جدی دانشگاه صنعتی قم در راستای توسعه فرآیندها و فناوری‌های زیست‌‌سازگار، افزود: تمام تلاش در راستای انتشار آثار علمی به صورت الکترونیکی جهت کاهش استفاده از کاغذ و تسهیل در دسترسی علاقه‌مندان را به کار خواهیم گرفت. وی بیان داشت: به این منظور، راه اندازی سامانه فروش الکترونیکی آثار انتشارات دانشگاه صنعتی قم از برنامه‌های آتی مدیریت پژوهش و فناوری دانشگاه خواهد بود.

 

انتشارات دانشگاه صنعتی قم راه اندازی شد

یکشنبه دهم شهریور 1398 ساعت 10:27 ق ظ
رئیس دانشگاه صنعتی قم: همت و تلاش کارکنان این دانشگاه قابل تحسین و تقدیر است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با روز کارمند از کارکنان این دانشگاه تقدیر شد. رئیس دانشگاه صنعتی قم ارتقای این دانشگاه بدون همدلی و همکاری کارکنان آن میسر نمی شود.
در این مراسم دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک هفته دولت و روزکارمند نقش کارکنان را در پیشبرد اهداف دانشگاه مهم و حیاتی خواند و افزود: طی یک سال اخیر شاهد تحولات بسیار مثبت در دانشگاه بوده ایم که بدون همت و تلاش کارکنان میسر نمی شد.
وی افزود: بازسازی 5 هزار متر مربع از دانشگاه صنعتی قم تحول زیادی را در این دانشگاه ایجاد کرده است. 4 هزار متر مربع تعمیرات و زیبا سازی چهره جدیدی را در دانشگاه به وجود آورده است. همچنین ورود دانشگاه صنعتی قم به باشگاه دانشگاه های الکترونیکی و انجام کلیه امور دانشگاه به وسیله اتوماسیون اداری و میز خدمت الکترونیکی،افتتاح باشگاه توانمند سازی استارت آپ ها از جمله پیشرفت های این دانشگاه در چند ماه اخیر می باشد.
دکتر رضایی نور ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کلیه کارکنان، محور و بنای رشد هر مجموعه ای را منابع انسانی آن دانست وافزود: امیدوارم در سایه همدلی و همراهی یکایک شما عزیزان شاهد پیشرفت روزافزون دانشگاه صنعتی قم باشیم.
در ادامه دکتر مرجانی معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی قم، ضمن تبریک روز کارمند به اقدامات صورت گرفته در این معاونت جهت رفاه حال کارکنان پرداخت. وی افزود: سیستم یکپارچه صدور احکام، برگزاری دوره های ضمن خدمت کارکنان، اخذ شناسه کارمندی،پرداخت حقوق کارکنان از طریق بانک مرکزی،تبدیل وضعیت کارکنان واجد شرایط از کارمعین به پیمانی از جمله اقدامات صورت گرفته درمعاونت اداری و مالی جهت رفاه و ارتقای کارکنان می باشد.
پرسش و پاسخ با حضور هیات رئیسه دانشگاه،اجرای مسابقه طنز، عکس یادگاری و.... از جمله دیگر بخش های این مراسم بوده است.

وام زیارت عتبات نیمسال دوم 98-97

 قابل توجه دانشجویان متقاضی زیارت عتبات عالیات: شرایط دریافت و مهلت ثبت درخواست وام زیارت عتبات عالیات در سامانه صندوق رفاه دانشجویان مربوط به نیمسال دوم 98-97

 

ردیف

نوع وام

آخرین مهلت ثبت درخواست در سامانه صندوق رفاه و ارائه مدارک ویژه به اموردانشجویی

شرایط (مدارک ویژه)

1

وام زیارت عتبات عالیات

16/6/1398

ارائه معرفی نامه ستاد عتبات عالیات دانشگاهیان و یا ارائه گذرنامه ممهور به مهر مجوز اعزام

 

 

وام زیارت عتبات نیمسال دوم 98-97

چهارشنبه ششم شهریور 1398 ساعت 12:20 ق ظ
پیام تبریک رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز کارمند
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : رئیس دانشگاه صنعتی قم در پیامی فرا رسیدن هفته دولت و روز کارمند را به کلیه کارکنان این دانشگاه تبریک گفت : متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
همکاران ارجمند
چهارم شهریورماه «روز کارمند» ، یادآور زحمات انسان های شایسته ای است که هدفشان خدمت به مردم و ارتقای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
بدون تردید تلاش این قشر شریف در همه نهادها و سازمان ها ی مختلف زمینه‌ ساز توسعه و پیشرفت است .در مجموعه دانشگاهی صنعتی قم  نیز کارمندان جوان ، هدفمند و با انگیزه با تلاشی شبانه روزی جهت ارائه خدمات و ایجاد رضایت دانشجویان از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.بی شک اگر همت بلند این عزیزان نبود، پیشبرد اهداف دانشگاه صنعتی قم میسر نمی شد.
اینجانب هفته دولت و روز کارمند که با نام و یاد شهیدان والامقام”رجایی” و “باهنر” مزین شده است را به تمامی کارکنان عزیز و همکاران گرانقدردانشگاه صنعتی قم که در راستای ارتقای این دانشگاه همواره در تلاش و تکاپو می باشند، تبریک عرض می نمایم و برای تمامی همکاران گرامی تندرستی، بهروزی و موفقیت روزافزون را از درگاه خداوند متعال خواستارم.
 

پیام تبریک رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز کارمند

دوشنبه چهارم شهریور 1398 ساعت 11:56 ق ظ
رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی هفته دولت را تبریک گفت
به گزارش روابط عمومی دانشگاه :  دکتر جلال رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی هفته دولت را تبریک گفت . متن کامل این پیام به شرح  ذیل است:  
هفته دولت، يادآوراز خود گذشتگی و ایثار بزرگ مردانی است که با نثار جانشان زمینه ساز سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی بوده اند. این ایام تداعی کننده روزهاي پرشور خدمتگزاري شهيدان همیشه جاوید رجايي و باهنر است.
 هفته دولت فرصت مناسبی است جهت تجلیل و تكریم از دولتمردان و كاركنان خدوم دستگاه های اجرایی كشور كه خود را خدمتگزار این ملت شریف می دانند و برای پیشرفت ایران اسلامی از هیچ گونه سعی و تلاشی فروگذار نمی کنند.
هفته دولت نمادي است از وحدت ، همدلی و یکپارچگی ملت و دولت. بی شک اگر این وحدت و همدلی نبود، دشمنان ما استقلال و آزادیمان را به تاراج برده بودند. بنا به فرموده مقام معظم رهبري:ذخيره معنوي دولتمردان، توکل به خدا و اعتماد به مردم مؤمن و صادق، فداکار، علاقه ‏مند به مسئولان، اسلام و قدردان نظام جمهوري اسلامي است.
در پایان اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداي والامقام به ويژه شهیدان رجایی و باهنر ، هفته دولت را به همه دولت مردان تبریک عرض نموده  و سربلندی، عزت و اقتدار ملت شریف ایران را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.
 
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود