امروز : پنجشنبه سی و یکم خرداد 1403
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
همایش پیگیری مطالبات دانشجویی با حضور مهندس امیر آبادی نماینده مردم قم
همایش پیگیری مطالبات دانشجویی درحاشیه مجمع سالانه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم با حضور مهندس امیر آبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و دکتر آخوندی ریاست دانشگاه صنعتی قم در روز دوشنبه 28 اردیبهشت ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در این همایش جناب آقای امیر آبادی گزارش کوتاهی از فعالیت های انجام شده جهت تامیین نیازهای موجود دانشگاه صنعتی قم پرداخت.
ایشان افزود: دانشگاه صنعتی قم برای استان یک نیاز مهم و اساسی است و مباحثی چون ادغام و انحلال کاملا غیر واقع است و ما به عنوان نمایندگان استان قم هیچ وقت نخواهیم گذاشت این مباحث مطرح شود و اگر قرار است دانشگاهی ادغام شود باید بخشی از دانشگاه صنعتی قم شود.
امیر آبادی افزود: تمام تلاشمان را انجام خواهیم داد تا دانشگاه صنعتی قم به جایگاه مطلوب خود نزدیک شود.
در پایان نماینده مردم قم خاطر نشان کرد: باید کیفیت آموزشی در دستور کار این دانشگاه قرار بگیرد وانشاالله مسئولین پیگیر گسترش رشته ها به سمت تحصیلات تکمیلی و ایجاد پردیس دانشگاه صنعتی قم باشند.
در ادامه این همایش آقای دکتر آخوندی ریاست دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداختند.دکتر آخوندی در پاسخ به سوالات دانشجویان گزارشی از برنامه های پیش روی دانشگاه را برای حضار ارائه کرد.

 
همایش امنیت ،آگاهی ، پیشگیری
همایش امنیت، آگاهی ، پیشگیری با حضور سرهنگ قدمی رئیس پلیس آگاهی استان قم و به همت روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم در روز یکشنبه 27 اردیبهشت ماه برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همایش ، امنیت ، آگاهی و پیشگیری با حضور سرهنگ قدمی رئیس پلیس آگاهی استان قم در سالن همایش های شهید آخوندی با حضور گسترده اساتید و کارکنان و دانشجویان برگزار شد.
در این همایش سرهنگ قدمی با ارائه گزارشی از حوزه فعالیت های پلیس و همچنین نقش آگاهی افراد در پیشگیری از آسیب های اجتماعی وبه تبع آن گسترش امنیت در جامعه اسلامی پرداخت.
قدمی افزود: دانشگاه و دانشگاهیان نقش بسیار بالایی در ایجاد فرهنگ قانون مداری در جامعه را دارهستند و هرچه آگاهی از قوانین و اصول پیشگیری از آسیب ها در دانشگاه ها آموزش داده شود جامعه ای پربارتر و کم جرم تر خواهیم داشت.
در پایان قدمی ابراز داشت: انشاءالله کمیته های تخصصی متشکل از دانشگاهیان دانشگاه صنعتی قم و کارشناسان پلیس آگاهی قم تشکیل خواهد شد و برنامه های پژوهشی و پیشگیری در این کارگروه ها پیگیری خواهد شد.

 
 

همایش امنیت ،آگاهی ، پیشگیری

چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1394 ساعت 7:30 ب ظ
برگزاری مسابقه رصد آسمان شب
مسابقه رصد آسمان شب به همت مسئولین دانشکده علوم پایه و انجمن فیزیک مهندسی روز یکشنبه 27 اردیبهشت در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: با توجه به نام گذاری سال جاری به نام سال جهانی نور، انجمن فیزیک مهندسی با همکاری دانشکده علوم پایه اقدام به برگزاری مسابقه ای به نام "رصد آسمان شب"به سرپرستی دکترسپهر اربابی ، دبیر ستاد اجرایی سال جهانی نور در قم نمود.
با توجه به داشتن پیش زمینه علمی جهت شرکت در مسابقه دو کارگروه آموزشی در سالن آمفی
تئاتر با اجرای آقای علی احمدی برگزار گردید.
مسابقه روز یکشنبه تاریخ 2/27 درمحوطه دانشگاه با حضور 10 شرکت کنند 3داور و ریاست محترم دانشگاه " دکتر آخوندی" آغاز شد.
در ابتدای مسابقه دکتر اربابی توضیحاتی پیرامون نحوه برگزاری ارائه دادند و پس از اقامه نمازمغرب و عشا و گروه بندی شرکت کنندگان،مسابقه در ساعت 19:17 آغاز گردید.
پس از گذراندن سه مرحله،خانم ها شیرین محمدی ، مریم السادات موسوی و زهره تاجیک به ترتیب در مقام اول تا سوم قرار گرفتند و در پایان از ایشان تقدیر به عمل آمد.

برگزاری مسابقه رصد آسمان شب

چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1394 ساعت 7:27 ب ظ
برگزاری نشست علمی عدالت و اعتدال از منظر شهید مطهری (ره)
نشست علمی عدالت و اعتدال از منظر شهید مطهری همزمان با سالروز شهات این شهید بزرگوار و با سخنرانی دکترمحمد هادی مفتح فرزند برومند شهید مفتح در سالن همایشات شهید آخوندی برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه:دکتر مفتح به تبیین ابعاد شخصیتی شهید مطهری(ره) پرداخت ایشان اعتدال شخصیتی، شخصیت مقاوم، تکلیف شناس و زمان شناس شهید مطهری را به عنوان الگویی کم نظیر برای جامعه امروز ما دانستد. ایشان افزود: درس گرفتن از شخصیت های چون شهید مطهری و شهید مفتح که وظیفه نجات دانشگاه از اسلام انحرافی را احساس کردند و دانشگاه را آن زمانی که بین بی دینی و دین انحرافی قرار گرفته بود و تعاملی بین دانشگاه و حوزه وجود نداشت و دانشگاهیان بر سر دو راهی که یا خود باید سراغ دین بروند که عمدتا به دین انحرافی می رسیدند و یا این که دین را رها کنند با احساس تکلیف و زمان شناسی دقیق وارد این فضا شده و به مجاهدت های کم نظیر در این مسیر پرداختند.
دکتر مفتح افزود: عدالت بر محور حق و بر محور اعتدال حرکت کردن و گرفتار باند و جناح نشدن است و از معصومین روایت شده که آن چیزی که انسان را از عدالت و اعتدال خارج می کند عصبیت است و عصبیت در کلام معصوم چیزی است که بد های قوم و جناح خود را به خوب های قوم و جناح مقابل ترجیح دهد یعنی گرفتار جناح بازی شود و این نقطه مقابل عدالت است.
در انتها دکتر مفتح با ضمن تشکر از جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی قم تاکیدکرد جهاد در عرصه های علمی و مجاهدت سربلندی ایران اسلامی را خواستار شدند.برگزاری نشست علمی عدالت و اعتدال از منظر شهید مطهری (ره)

چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1394 ساعت 7:25 ب ظ
برگزاری جشن میلاد امیرالمومنین علی (ع) و گرامی داشت روز معلم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : همزمان با خجسته سالروز میلاد فرخنده امام علی ع) و روز معلم به همت مدیریت فرهنگی و با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مراسمی با حضور اساتید, مسئولین, کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی قم در سالن شهید اخوندی دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم ریاست محترم دانشگاه در سخنانی ضمن تبریک این ایام و بزرگداشت مقام استاد شهید مرتضی مطهری و ابراز خوشحالی و خرسندی از حضور در جمع صمیمی اساتید و دانشجویان بیان کردند:امیدوارم سال 94 سال همدلی بین اساتیدو دانشجویان باشد و ما شاهد بهبود فضای آموزشی و جذب بیشتر دانشجویان ارشد و انشاء الله جذب دانشجویان دکتری باشیم.
دکتر آخوندی بیان کردند به لطف الهی خبرهای خوبی در راه است که از جمله آن ردیف بودجه ساخت دانشگاه ، ارتقا چشمگیر ردیف بودجه دانشگاه، تحویل زمین و نصب تابلو دانشگاه و همچنین افتتاح دانشکده فنی مهندسی تا پایان ماه رجب خواهد بود.
در بخش دیگر از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین آخوند زاده،مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن تبریک میلاد با سعادت مولای متقیان حضرت امام علی علیه السلام و گرامی داشت مقام معلم به روح و روان استاد شهید مطهری درود فرستاد واظهار داشت:امام علی (ع) در بین مسلمانان مخصوصاً در بین شیعیان مهجور مانده است و عدم رجوع ما در زندگی ومدیریت های اجتماعی گواه بر این امر است.
در ادامه ایشان دعوت کردند از حجت الاسلام والمسلمین آقامیری سخنران مدعو مراسم جهت ایراد سخنرانی.
حجت الاسلام والمسلمین آقامیری با ذکر فضایل امیرالمومنین (ع) شروع وبه تبیین قرائت های مختلف از اسلام پرداختند.
وی افزود: در زمان ما قرائت های مختلفی از اسلام ارائه شده و ابر قدرت ها به دنبال نشان دادن چهره ی اسلام لیبرال که مصداق آن در ترکیه و یا اسلام خشن و منحرف وهابی که زاده حکومت های متحجر عربی است می باشند و این نقش دانشگاه را به عنوان مبدا تحولات ایجاب می کند که قرائت رحمانی و حقیقی از اسلام که در پیروی راستین از رسول الله و امیرالمومنین و ائمه هداست را به عنوان اسلام ناب به دنیا معرفی نمایند.ایشان درپایان به موانع گسترش حقیقی اسلام در جهان کنونی پرداختند.
شایان ذکر است اجرای گروه تواشی قمر بنی هاشم(ع) ، مسابقه، اجرای مجری توانمند آقای جوشقانی و اهداء جوائز به فعالین عرصه نماز در این مراسم از دیگر بخش های جشن میلاد مولی الموحدین، أمیر المؤمنین حضرت علی علیه السلام در دانشگاه صنعتی قم بود.
استاد دانشگاه صنعتی قم  نویسنده برجسته سال 2014
دکتر مصطفی طالبی از سوی مجله Applied Mathematics and Mechanics به عنوان نویسنده برجسته سال 2014 انتخاب گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : مطابق اطلاعات سایت Web of Science ، مقاله دکتر مصطفی طالبی استاد گروه مهندسی مکانیک و عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه صنعتی قم در بین پژوهشگران این عرصه با درصد مراجعات فراوان رو به رو شد و بدین ترتیب ایشان به عنوان نویسنده برتر سال 2014 معرفی گردید. مقاله ایشان که در انتشارات Springer منتشر شده است با عنوان تحلیل ارتعاشات پوسته به روش تفاضل مربعات می باشد.استاد دانشگاه صنعتی قم نویسنده برجسته سال 2014

شنبه نوزدهم اردیبهشت 1394 ساعت 1:3 ب ظ
تشکیل اولین جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : اولین جلسه شورای ورزش دانشگاه با حضور جناب آقای دکتر آخوندی سرپرست محترم دانشگاه، آقای رمضانی معاون اداره کل ورزش و جوانان استان ،آقای دکتر محسنی معاونت اداری مالی، ، آقای دلیر مدیر فرهنگی، آقای دکتر کریمی معاونت دانشجویی، آقای پایمزد کارشناس اداره تربیت بدنی و نمایندگان ورزش دانشجویی در بخش خواهران و برادران روز دوشنبه 31 فروردین ماه سال جاری با محوریت تعیین سیاستهای کلی ورزش دانشگاه برگزار گردید. در پایان تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:
1- تشکیل تیم های ورزشی دانشگاه در پنج رشته ورزشی جهت شرکت در مسابقات منطقه ای و کشوری
2- ایجاد فضای ورزشی روباز ویژه برادران (شامل زمین والیبال، محوطه تیر و کمان و فوتبال دستی انسانی) در محوطه دانشگاه
3- ایجاد فضای ورزشی اختصاصی خواهران
4- توسعه همکاری های ورزشی با اداره کل ورزش و جوانان استان در قالب تفاهم نامه های همکاری و استفاده از ظرفیت های طرفین
شایان ذکر است با توجه به برگزاری اردوی کویرنوردی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان در تاریخ 10 اردیبهشت ماه سال جاری، اداره تربیت بدنی دانشگاه از علاقمندان ثبت نام به عمل می آورد.

تشکیل اولین جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه

شنبه نوزدهم اردیبهشت 1394 ساعت 1:1 ب ظ
برگزاری اولین دوره مسابقات برنامه نویسی میکروکنترلر در دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اولین دوره مسابقات برنامه نویسی میکروکنترلر، به همت انجمن علمی برق و با حمایت دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه، در ششم خرداد با هدف ایجاد نشاط علمی در بین دانشجویان، ارتقا سطح ارتباط صنعت و دانشگاه، جذب افراد نخبه توسط مراکز علمی و صنعتی برگزار خواهد شد. در این دوره از مسابقات شرکت کنندگان در تیم های دو نفره باید به برنامه نویسی برای سیستمهای میکروکنترلری مبتنی بر میکروکنترهای AVR بپردازند. شرکت برای همه ی دانشجویان از تمامی دانشگاه ها، رشته ها و مقاطع تحصیلی تا سطح ارشد آزاد است.
علاقمندان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به دفتر انجمن علمی برق و یا سایت www.mpcontest.ir مراجعه کنند.لازم به ذکر است مهلت ثبت نام تا دوم خرداد 1394 می باشد.
مسابقه رصد آسمان شب
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اولین دوره مسابقات نجوم در دانشگاه صنعتی قم به همت و تلاش سرپرست دانشکده علوم پایه و انجمن فیزیک مهندسی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم در تاریخ 1394/2/19 در محوطه دانشگاه برگزار می گردد.
شرکت کنندگان در این مسابقه آسمان را با استفاده از نقشه وچشم غیرمسلح رصد خواهند کرد.
دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفتر دانشکده علوم پایه و وبلاگ انجمن فیزیک مهندسی به آدرس www.qut-eps.blogfa.com مراجعه نمایند.

مسابقه رصد آسمان شب

سه شنبه هشتم اردیبهشت 1394 ساعت 4:4 ب ظ
بازدید دانشجویان دانشکده علوم پایه دانشگاه صنعتی قم از آزمایشگاه تحقیقاتی لیزر و پلاسما دانشگاه شهید بهشتی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دانشجویان علوم پایه دانشگاه صنعتی قم به همت سرپرست دانشکده علوم پایه دکتر آل عمران نژاد، خانم دکتر قلندری  و دانشجویان انجمن فیزیک مهندسی از پژوهشکده لیزر و پلاسما دانشگاه شهید بهشتی تهران بازدید به عمل آوردند.
خانم دکتر قلندری در این مورد اذعان داشت :این پژوهشکده دارای امکانات آزمایشگاهی خوبی در زمینه های تحقیقاتی از جمله تولید پلاسما های آزمایشگاهی و کاربرد آن در بیوپزشکی، صنعت، فوتونیک، لیزر و لایه نشانی می باشد .
وی افزود: حضور دانشجویان در چنین مراکز علمی و پژوهشی علاقه و نشاط علمی مطلوبی را رقم خواهد زد.
بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی قم از آسایشگاه سالمندان بقیه الله
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دانشجویان دانشگاه صنعتی قم به همت مدیریت فرهنگی و با همکاری کانون فیلم و عکس و هلال احمر از آسایشگاه سالمندان بقیه الله روز سه شنبه 94/2/1 بازدید به عمل آوردند.
این بازدید صمیمانه با حضور آقای دلیر مدیر فرهنگی ،حجت السلام والمسلمین طباطبایی و 40 نفر از دانشجویان با هدف همدلی و هم زبانی با سالمندان انجام شد
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود