امروز : پنجشنبه سی و یکم خرداد 1403
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
سرپرست دانشگاه صنعتی قم با استاندار دیدار كرد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم : عصر دیروز دكتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم با حجت السلام والمسلمین صالحی منش استاندار محترم قم دیدار و گفتگو كرد.
در این دیدار دكتر آخوندی به ضرورت توسعه دانشگاه صنعتی قم اشاره كرد.همچنین گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در 6 ماهه اخیر دانشگاه را ارائه نمود. دكتر آخوندی بیان داشت: با توجه به مشكلات بودجه ای دانشگاه، با عزم ملی و مدیریت جهادی به اهداف مهمی چون تملك زمین دانشگاه، افزایش 100 درصدی بودجه جاری دانشگاه، تلاش جهت اخذ بودجه عمرانی به منظور ساخت دانشكده فنی و مهندسی در سال 1394، تدوین چارت سازمانی و شرح وظایف واحدهای مختلف دانشگاه به منظور تصویب در هیات امنا، ساماندهی وضعیت قرارداد اساتید هیئت علمی و قانون مندی و سیاستگذاری های جدید در بهبود روندها و رویه های دانشگاه دست یافته ایم.
سرپرست دانشگاه صنعتی قم برنامه راهبردی 10 ساله دانشگاه را كه با حضور و اعمال نظر هیئت رئیسه دانشگاه ،اساتید و صاحب نظران استان قم تنظیم شده است را به حجت السلام والمسلمین صاحی منش تقدیم كرد.
استاندار نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تقدیر از اقدامات صورت گرفته مسئولین دانشگاه در جهت رشد و شكوفایی تنها دانشگاه صنعتی استان ،قول مساعدت، همكاری و حمایت همه جانبه به منظور پیشرفت و توسعه این دانشگاه نمود.

سرپرست دانشگاه صنعتی قم با استاندار دیدار كرد

یکشنبه سی ام آذر 1393 ساعت 9:56 ب ظ
دیدار هیئت رئیسه، اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی قم با حضرت آیت الله جوادی آملی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه، روز چهار شنبه 93/9/26 هیئت رئیسه، اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی قم به همت مدیریت فرهنگی ، با مرجع عالی قدر حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.
پس از اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حضرت آیت الله جوادی آملی، ایشان ضمن گرامی داشت روز وحدت حوزه و دانشگاه، عدل و عقل را دو عامل اصلی زندگی بشری دانست و افزود: انسان در برخی مواقع می داند که این کار گناه است،معصیت است و باز آن را انجام می دهد و تکرار می کند، حتی ممکن است استاد حوزه یا دانشگاه باشد . باید علت را جویا شد. دلیل این است که علم و عمل فرد با هم سنخیت ندارد.
وی در ادامه بیان کرد: به عنوان نمونه ، امروز داعش قدرت کاذب دارد،ولی اندیشه و علم صحیح ندارد که آن را به سمت تعصب جاهلی سوق داده است . در اسلام شمشیر و خشونت هیچ جایگاهی ندارد ولی چون آگاهی و بصیرت نیست، در دنیا شاهد چنین رفتارهایی هستیم.
آیت الله جوادی آملی افزود: همه ما انسان ها در قبال هم مسئولیم ؛ به ویژه اساتید حوزه و دانشگاه مسئولیت خطیری دارند، چرا که حفظ جامعه ، حفظ و هدایت جوانان ایران در دستان آنهاست .
این دیدار با دعای خیر ایشان برای کلیه خدمتگزاران به اسلام و انقلاب به ویژه قشر دانشگاهی به پایان رسید.


به مناسبت اربعین حسینی در دانشگاه  برگزار شد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه : مراسم عزا داری به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و هیئت صراط الشهداء بعد از نماز ظهر و عصر با حضور پر شور ارادتمندان به آن حضرت در نماز خانه دانشگاه ، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین آخوندزاده و مدیحی سرایی مداح اهل بیت عصمت و طهارت آقای فرزانه موحد، روز دو شنبه 93/9/17 برگزار شد .

به مناسبت اربعین حسینی در دانشگاه برگزار شد.

چهارشنبه بیست و ششم آذر 1393 ساعت 9:45 ق ظ
از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی قم تقدیر و تشکر به عمل آمد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم : مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی قم همزمان با هفته پژوهش روز دوشنبه 93/9/24 با حضور دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه، اساتید، کارمندان و دانشجویان در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
در این مراسم دکتر آخوندی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های دانشجویان و اساتید از ساخت دانشکده فنی و مهندسی و سایت اداری دانشگاه تا سال 95 در زمین اصلی دانشگاه خبر داد.
وی افزود:از جمله برنامه های آتی دانشگاه پذیرش بیشتر دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی ،توسعه کیفی آموزش و پژوهش ،تبدیل وضعیت قراردادهای کاری اساتید هیئت علمی و کارمندان می باشد. وی بیان داشت : بنده کاملا به این امر واقف هستم که با ارائه تسهیلات رفاهی به اساتید و کارمندان بهره وری و کارایی بالاتر خواهد رفت ، همچنین با برنامه ریزی های صورت گرفته امور رفاهی، فرصت مطالعاتی، تالیف و ترجمه کتاب برای اساتید را فراهم خواهیم کرد.
دکتر خوش نویسان معاون آموزش و پژوهش دانشگاه ضمن اشاره به اهمیت پژوهش در دانشگاه صنعتی قم افزود: درصدد این هستیم تا حد امکان با همکاری معاونت راهبردی نهاد ریاست جمهوری آزمایشگاه ها را هر چه بیشتر تجهیز کنیم تا بستر مناسبی جهت انجام طرح های پژوهشی اساتید فراهم شود.
در ادامه دکتر قنبری سرپرست دانشکده فنی و مهندسی، دکتر دهقان سرپرست دانشکده برق و کامپیوتر و دکتر ملاتقی سرپرست دانشکده علوم پایه مباحثی را در مورد پژوهش ، فعالیت های انجام شده و برنامه های آتی در هر یک از دانشکده ها مطرح کردند.
در انتها از اساتید و دانشجویان فعال در عرصه پژوهش تقدیر و تشکر به عمل آمد.


 
تریبون آزاد با موضوع  پوشش در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: تریبون آزاد با موضوع پوشش به همت جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی قم ظهر دیروز برگزار شد.
در این تریبون که بسیار مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت مواردی چون نوع پوشش ، حجاب دختران و پسران، پوشش اجباری و اختیاری و... مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

تریبون آزاد با موضوع پوشش در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

سه شنبه بیست و پنجم آذر 1393 ساعت 3:24 ب ظ
به مناسبت دهه آخر ماه صفر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: مراسم عزاداری به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم از تاریخ 93/9/23 الی 93/9/25 همزمان با دهه آخر ماه صفر بعد از نماز ظهر و عصر در نمازخانه دانشگاه برگزار شد.
سخنران این مراسم با سخنرانی حجت السلام والمسلمین احتشام از اساتید حوزه و دانشگاه و مداحی ذاکران اهل بیت آقای فرزانه موحد و آقای امامی فر برگزار شد.

 
 

 

به مناسبت دهه آخر ماه صفر برگزار شد

سه شنبه بیست و پنجم آذر 1393 ساعت 3:17 ب ظ
دانشگاه صنعتی قم  در حال و هوای اربعین حسینی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : همزمان با اربعین حسینی به همت مدیریت فرهنگی مراسم عزاداری، همراه با قرائت زیارت عاشورا، مداحی و سفره نذری در روز سه شنبه 93/9/18 از ساعت 20 الی 22 در خوابگاه خواهران و روز چهار شنبه 93/9/19 بعد از نماز ظهر و عصر در نمارخانه دانشگاه با مداحی آقای برزگر برگزار شد.
 

دانشگاه صنعتی قم در حال و هوای اربعین حسینی

شنبه بیست و دوم آذر 1393 ساعت 2:50 ب ظ
مراسم اربعین حسینی
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)
مدیریت فرهنگی و اجتماعی به مناسبت فرا رسیدن اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و 72 تن از یاران وفادارش مراسم سوگواری و عزاداری با حضور اعضای محترم هیأت رئیسه و هیأت علمی و غیر هیأت علمی و نیز جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه صنعتی قم برگزار کرد.
مراسم پس از نماز ظهر و عصر با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی و قرائت زیارت عاشورا و مداحی مداح اهل بیت عصمت و طهارت جناب آقای برزگر با استقبال بی سابقه ای برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی در وصف پیرو امام زمان خود بودن فرمودند: سؤال کردند از آیت الله بهجت که چه چیزی باعث رسیدن شما به این مقام والای معنوی بود؟ آیت الله بهجت فرمودند: در همه ی آنات و لحظات زندگی خودم به یاد امام زمان خودم بودم. به نحوی که نشستم گفتم یا صاحب الزمان، اگر حدیثی گفتم گفتم: یا صاحب الزمان، اگر به بستر رفتم، گفتم یا صاحب الزمان؛ اگر به دیدار عالمی رفتم گفتم یا صاحب الزمان؛ و تأکید کردند همیشه به یاد امام زمان (عج) بودن انسان را به مقام والای معنوی می رساند.
مراسم با مداحی و ذکر مصیبت مداح اهل بیت (ع) و مهمانی سفره نذری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پایان یافت.
مراسم اربعین حسینی

شنبه بیست و دوم آذر 1393 ساعت 2:47 ب ظ
رساله دکتری  استاد دانشگاه صنعتی قم ، عنوان رساله برتر سال 1393 کشور  را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی داتشگاه صنعتی قم : در پی بررسی و اعلام نظر هیأت داوران انجمن آکوستیک و ارتعاشات ایران، رساله دکتری جناب آقای دکتر محمد فدایی عضو محترم هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی قم با عنوان " ارائه یک روند تحلیلی برای ارتعاشات آزاد پوسته های دو انحنائی ضخیم با خواص متغییر در راستای ضخامت" به عنوان رساله برتر سال 93 در کشور برگزیده شد.
شایان ذکر است که از این رساله 20 مقاله ISI و 6 مقاله علمی پژوهشی و 10 مقاله کنفرانس و 2 طرح پژوهشی استخراج گردیده است.
دانشگاه صنعتی قم رتبه دوم استان در هفته پژوهش را کسب کرد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اولین نمایشگاه پژوهش ، فناوری و فن بازار به مناسبت هفته پژوهش با حضور کلیه دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان و پژوهشی از 16 لغایت 18 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان قم برگزار شد.
دانشگاه صنعتی قم با ارائه مقالات علمی و پژوهشی درج شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی توسط اساتید ، گواهی ثبت اختراعات اساتید و دانشجویان ، لوح تقدیر و تندیس کنگره ملی پیشگامان پیشرفت ،هواپیمای بدون سرنشین،کوادروتور، دستگاه CNC دو محوره، سلول خورشیدی،ربات مسیریاب ،اینورتر،آزمایشگاه نقش برجسته روی فلزات،دستگاه تست خستگی فلزات به همت مدیریت پژوهش دانشگاه و انجمن علمی نخبگان موفق به کسب مقام دوم در این نمایشگاه شد.
مراسم روز دانشجو  در دانشگاه صنعتی قم
در روز دانشجو از دانشجویان فعال علمی، فرهنگی، ورزشی و دبیران تشکل ها ی دانشگاه صنعتی قم تقدیر و تشکر به عمل آمد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : مراسم روز دانشجو با حضور دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم، حجت السلام والمسلمین بنایی معاون سیاسی و امنیتی استاندار، جناب آقای مرتضایی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استان ،جناب آقای علیزاده طباطبایی مدیر کل روابط عمومی استانداری و جناب آقای عبدی مشاور معاون سیاسی و امنیتی استاندار   ،اساتید و دانشجویان از ساعت 15 الی 17 در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
در ابتدا دکتر آخوندی ضمن تبریک این روز به وظایف خطیر دانشجویان اشاره کرد و افزود: هر یک از دانشجویان ایران زمین نقش بسزایی ، در پیشرفت کشور دارند.چرا که شما دانشجویان امروز هستید و مدیران فردا. دانشجوی واقعی علاوه بر مطالعه ، تحقیق و پژوهش می تواند با رفتار و منش صحیح و اصولی خود باعث اعتلای فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی نیز باشد.
دکتر آخوندی بیان داشت: دانشجویی که از یک دانشگاه صنعتی وارد اجتماع و بازار کار می شود باید در هر زمینه سرآمد باشد، به این تر تیب که از وی انتظار می رود همان طور که باید در تحقق اهداف علمی تعمق داشته باشد، نسبت به مسائل دینی و سیاسی نیز باید حساس و آگاه باشد.
سرپرست دانشگاه صنعتی قم افزایش دانش و بینش سیاسی را نیز از اهداف مهم دانشجویان دانست و اظهار داشت : دانشجو به سبب خلاقیت، قدرت درک و تجزیه و تحلیل بالا با دانش و بینش سیاسی خود می تواند در پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه در عرصه های بین المللی نیز بسیار دخیل باشد.
در ادامه حجت السلام والمسلمین بنایی نیز با اشاره به حوادث 16 آذر سال 1332 خاطر نشان کرد: مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا ، احمد قند چی که از دانشجویان حماسه آفرین ایران بودند با گذشتن از خون پاکشان عشق و ارادتشان را به ایران، اسلام و انقلاب نشان دادند.
وی افزود: از همه دانشجویان این دوره انتظار می رود که با سرمشق قرار دادن این شهدا سر بلندی کشورمان را رقم بزنند.به ویژه دانشجویانی که در شهر مقدس قم هستند با توجه به حضور علما باید احساس مسئولیت بیشتری نسبت به وظایف و مطالبات خود داشته باشند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار افزود: دانشجویان دانشگاه صنعتی به واسطه اینکه توسعه صنعت استان را به ارمغان خواهند آورد، نگاه خاص تری به آنها می شود. همچنین شما نسبت به مردم شریف و شهید پرور استان قم مسئول هستید.
برگزاری مسابقه جینگا، قرائت بیانیه تشکل ها و خواندن شعر طنز نیز از دیگر برنامه های روز دانشجو بوده است.
در پایان نیز با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای به عنوان یاد بود از دانشجویان فعال علمی، فرهنگی، ورزشی و دبیران تشکل ها ی دانشگاه صنعتی قم تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی قم

سه شنبه هجدهم آذر 1393 ساعت 9:20 ق ظ
سیزدهمین سمینار علمی دانشکده علوم پایه

سیزدهمین سمینار علمی دانشکده علوم پایه در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه : سیزدهمین سمینار علمی دانشکده علوم پایه با عنوان شناسایی ساختار ترکیبات شیمیایی با استفاده از تکنولوژی رزونانس مغناطیس هسته با حضور تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید روز یک شنبه 93/9/16 در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
در این سمینار دکتر ملاتقی سرپرست دانشکده علوم پایه به مباحثی چون  NMR، ID، CD،OR .XRAY پرداخت.

سیزدهمین سمینار علمی دانشکده علوم پایه

سه شنبه هجدهم آذر 1393 ساعت 9:17 ق ظ
کنگره ملی پیشگامان پیشرفت
موفقیت دانشجویان انجمن علمی نخبگان دانشگاه صنعتی قم در کنگره ملی پیشگامان پیشرفت
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : ششمین کنگره ملی پیشگامان پیشرفت با ارسال 805 اثر دانشجویی در قالب  مقاله، نوشتار، آثار هنری، نرم‌افزار و چندرسانه‌ای، وب‌نویسی و شبکه‌های اجتماعی، رساله و پایان‌نامه‌های مرتبط با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در تاریخ 93/9/13 در سالن مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.
دانشگاه صنعتی قم نیز با چاپ 2 مقاله از 4 مقاله ارائه شده توسط 11 نفر از اعضای انجمن علمی نخبگان در این کنگره برگزیده شدند.
مقالات ارائه شده در این کنگره به شرح ذیل می باشد:
آسیب شناسی نظام آموزشی کشور (محمدسهیل باقریان- علیرضا حسنی- فاطمه منتعلی)( برگزیده جهت چاپ)
بررسی موانع و عوامل مؤثر بر مشارکت جوانان در پیشرفت علمی و فناوری کشور (مجید حقیرمددی- بهاره نصرالهی نژاد- شیرین محمدی)(برگزیده جهت چاپ)
عوامل عقب ماندگی ایران (سید محمد میرعبدالباقی- محمد بیگ زند- مریم راغ وش- نگین قلازاده)
نقش دانشمندان ایرانی در پیشرفت تمدن اسلامی (یوسف شه نهاد- فاطمه باقری- محمدحسین بهمنی) 
 

کنگره ملی پیشگامان پیشرفت

سه شنبه هجدهم آذر 1393 ساعت 9:13 ق ظ
قابل توجه دانشجویان محترم
قابل توجه دانشجویان رشته های مکانیک، عمران، فیزیک، کامپیوتر و دانشجویان عضو انجمن علمی دانشجویی روباتیک

جهت شرکت در انتخابات انجمن های علمی، دانشجویان می توانند به مدت یک هفته از تاریخ 93/9/16 الی 93/9/23 با ورود از طریق پرتال دانشجویی خود و با طی مراحل ذیل در انتخابات شرکت نمایند:
1- ورود به پرتال دانشجویی
2- ورود به بخش فرم های درخواست
3- ورود به بخش سایر فرم ها و سپس ورود به انتخابات و انتخاب انجمن علمی رشته مورد نظر
4- انتخاب لیست اسامی و وارد کردن عدد 1 برای افراد مورد نظر به عنوان افراد منتخب( هر فرد می تواند حد اکثر به 5 نفر رای دهد و درصورت انتخاب بیش از 5 نفر نفرات اضافه به ترتیب از انتها حذف می شوند.)
5- در پایان جهت درج اسامی ثبت را انتخاب نموده.دراین صورت اطلاعات به صورت کامل ذخیره خواهد شد.

قابل توجه دانشجویان محترم

یکشنبه شانزدهم آذر 1393 ساعت 11:3 ق ظ
بیانیه دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز دانشجو
16 آذر ماه 1332 مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا ، احمد قند چی و هزاران دانشجوی دیگر، مرگ را بر ذلت ارج نهادند تا بر جهانیان اعلام کنند که با حضور جوانان ایران زمین سلطه آمریکا بر این مرز و بوم امری محال و بی نتیجه است.
امروز انقلاب اسلامی به دانشجویانی چون حماسه آفرینان 16 آذر نیاز دارد که با پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، پایبندی به اسلام و آرمان های امام خمینی (ره) رشد و توسعه علمی و تحقیقاتی وهمچنین حفظ هویت ایرانی و اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهد.در این صورت است که ایران اسلامی مثل همیشه پایدار و مقتدر در دنیا خواهد درخشید و بزرگترین تهدیدها و تحریم ها نمی توانند کوچکترین خدشه ای به نام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد نمایند.
دانشجویان ما که به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) جگر گوشه های این مرز و بوم و افسران جنگ نرم هستند، با بصیرت و آگاهی هر چه تمام در محیطی آرام ولی جستجو گرانه علاوه بر سربلندی و عظمت ایران اسلامی ،عاملی هستند برای روح بخشیدن به جوانانی که در زرق و برق دنیای غرب به پوچی رسیده اند.
اکنون، اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه صنعتی قم با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو هم پیمان می شوند که در لوای ولایت فقیه با وحدت و همدلی، پیشرفت، عزت و اقتدار ایران اسلامی را رقم زنند.

بیانیه دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز دانشجو

یکشنبه شانزدهم آذر 1393 ساعت 10:57 ق ظ
صفحه 1 از 3 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 32
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود