امروز : دوشنبه هشتم خرداد 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

اطلاعیه نحوه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی(ph.D) آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1402
یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1402 ساعت 5:42 ب ظ - توسط : روابط عمومی


بسمه تعالی
ضمن عرض تبریک به معرفی شدگان مرحله اول آزمون دکتری تخصصی در دانشگاه صنعتی قم، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند؛ دانشگاه صنعتی قم از بین پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق با شرایط و ضوابط مندرج در شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی(Ph.D)  و دستور العمل های سازمان سنجش آموزش کشور از طریق ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی، برای سال تحصیلی 1403-1402 در مقطع دکتری مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی و دکتری مهندسی صنایع-بهینه سازی سیستم ها اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید.
ثبت نام اولیه بصورت الکترونیکی بوده و و داوطلبان می بایست فرم اطلاعات فردی همراه با مستندات این فرم را (به صورت یک فایل فشرده) از روز یکشنبه مورخ 31/02/1402  لغایت روز چهارشنبه مورخ  1402/03/03 به فرم پذیرش ثبت نام به آدرس ذیل
 
ارسال و اصل مدارک را در زمان مصاحبه ارائه فرمایند.
بدیهی است از داوطلبانی که مدارک آنان زمان ارسال ناقص باشد، مصاحبه علمی به عمل نخواهد آمد.
جهت پاسخگویی به سوالات و اشکالات با شماره­ های ذیل
 36169523-025 (کارشناس تحصیلات تکمیلی)،
 36169811-025 (کارشناس رشته مکانیک)
 36169611-025 (کارشناس رشته صنایع)
و یا با آدرس ایمیل                                                                                                    Postgraduate@qut.ac.ir
با ما در ارتباط باشید.
تذکر: تاریخ ارزیابی تخصصی مرحله دوم (مصاحبه شفاهی) متعاقباً اعلام خواهد شد.
مهم:  ضروری است داوطلبان جهت اطلاع از تغییرات احتمالی به طور مستمر به سایت دانشکده مهندسی مکانیک به آدرس                                                                                          https://www.qut.ac.ir/fa/mech/frontpage
دانشکده فنی و مهندسی (مربوط به رشته صنایع) به آدرس
یا به کانال دانشگاه در پیام رسان داخلی "بله" به آدرس qutnews@   مراجعه نمایند.
نکات مهم:
  1. انجام مصاحبه برای داوطلبان صرفاً بصورت حضوری برگزار می‌شود.
  2. ثبت نام الکترونیکی جهت مصاحبه الزامی است و کلیه داوطلبان موظفند در تاریخ‌های مقرر با ارسال مدارک مورد نیاز در قالب یک فایل فشرده به آدرس لینک فوق، ثبت نام نمایند. در غیر این صورت از انجام مصاحبه محروم خواهند شد.
  3. رشته امتحاني داوطلب باید با رشته فارغ التحصيلي مطابقت داشته باشد. در غير این صورت داوطلب مجاز به شرکت در مصاحبه نمي باشد.
  4. احراز حد نصاب نمره مرحله دوم آزمون (مصاحبه شفاهی)، بر اساس شيوه نامه اجرایي آزمون ورودی دوره دکتری  (Ph.D)   سال 1402 سازمان سنجش آموزش کشور، در دانشگاه الزامي است.
  5. صحت اطلاعات ثبت نام الکترونیکی به عهده داوطلب می باشد. در صورتی که در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات ارائه شده با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، پذیرش داوطلب لغو شده و مطابق با قوانین برخورد خواهد شد.
  6. داوطلبان محترم جهت مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام بر اساس مصوبه هیات امنا دانشگاه به مبلغ 1500000 ریال از طریق درگاه الکترونیکی ذیل پرداخت نمایند.
 
RSS
پیام ریاست محترم دانشگاه به مناسبت عید نوروز

(هو الجمیل)


از همه سوی جهان جلوه او می بینم

جلوه اوست جهان کز همه سو می بینم

چون به نوروز کند پیرهن از سبزه و گل

آن نگارین همه رنگ و همه بو می بینم

تحول طبیعت خبر از آمدن جلوه پرشكوه بهار می دهد. ان هنگام که حال متحول می شود و قلوب در انتظار بشارت بهار منقلب می شود ، سپاس بر همگان واجب می شود که این همه زیبایی در پس بهار سرآغاز رویش و زندگی است. رویشی که در برابردیدگان بندگان خداوند متعال نشانه هایی است از «اذا رایتم الربیع فاکثروا ذکر النشور» .

چه زیباست همه ما در پس این همه رنگ و جلوه بهاری تحولی شگرف را در وجودمان بارور سازیم .تحولی كه پیام آور وحدت و مودت هر چه بیشتر بین انسان هاست.وحدت و مودتی كه بر گرفته از  سیره پاك نبوی است و میراثی است جاودان برای ما مسلمانان.

امید است ما دانشگاهیان دانشگاه ولایت مدار صنعتی قم  در سال 1392 به لطف الهی ،با عنایت كریمه اهل بیت خانم حضرت معصومه سلام الله علیها  و در پرتوی كلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بتوانیم در تمامی عرصه های زندگی به ویژه رشد و توسعه تعلیم و تربیت اسلامی كشور عزیزمان ایران گامی هر چند كوچك برداریم .

این بهار زیبا برتمامی شما  عزیزان خجسته.

                                                    سید محمد هادی مشكوه السادات

                                                     سرپرست دانشگاه صنعتی قم    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیام ریاست محترم دانشگاه به مناسبت عید نوروز

پنجشنبه بیست و چهارم اسفند 1391 ساعت 0:0 ق ظ
طرح واحد آموزش بسیج دانشجویی دانشگاه

طرح واحد آموزش بسیج دانشجویی دانشگاه

چهارشنبه بیست و سوم اسفند 1391 ساعت 0:0 ق ظ
رابطه دولت با مجلس،تعامل یا تقابل

كرسی آزاد اندیشی رابطه دولت با مجلس به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت مدار صنعتی قم روز دوشنبه 91/12/7 از ساعت 15 الی 17/30 ،با حضور حجت السلام والمسلمین لیالی كارشناس امور سیاسی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این  كرسی  هر كدام از دانشجویان به بیان نظرات خود پیرامون موضوع مربوطه پرداختند.در ادامه حجت السلام والمسلمین لیالی رابطه بین دولت ومجلس را برگرفته از قانون اساسی دانست  و سپس به جریان شناسی 4 دولت و 9 مجلس اخیر پرداخت. وی با توجه به جریانات شش ماه اخیر و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، حفظ  احترام به روئسای قوا را امری واجب و ضروری اعلام كرد.

این همایش با پرسش و پاسخ دانشجویان از كارشناس مربوطه به پایان رسید.

رابطه دولت با مجلس،تعامل یا تقابل

سه شنبه پانزدهم اسفند 1391 ساعت 0:0 ق ظ
علاقه مندان به نجوم در سالن آمفی تئاتر دانشگاه دور هم جمع شدند

علاقه مندان به نجوم همایشی را با عنوان رصد خانه ملی و تاثیر آن در تحول مفهوم علم با حضور دكتر رضا منصوری مدیر طرح رصد خانه ملی،دكتر مشكوه السادات ریاست دانشگاه و دكتر كریمی معاون آموزشی و پژوهشی روز سه شنبه 8 /91/12 از ساعت 9/30 الی 12 به همت انجمن فیزیک مهندسی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی قم برگزار كردند.

در این همایش  پروفسور رضا منصوری از اساتید دانشگاه صنعتی شریف  به توضیح مطالبی پیرامون راه اندازی رصد خانه ملی ایران از ابتدای فعالیت تا كنون پرداختند.وی خاطر نشان كرد كه تمامی قطعات و دستگاه های مكانیكی تعبیه شده در این رصد خانه توسط دانشمندان،محققان و مهندسان ایرانی ساخته شده است.

همچنین وی افزود : گسترش فعالیت های این رصد خانه ملی مرهون فعالیت های شما دانشجویان است و با توجه به بستری كه در این دانشگاه محیا شده است بهترین شیوه  آغاز تحقیق و پژوهش بیشتر، همین فعالیت های دانشجویی است.

در پایان این همایش به عنوان یادبود از طرف دانشگاه صنعتی قم لوح یادبودی به ایشان اهدا گردید.

 

قابل توجه كلیه دانشجویان

    به اطلاع كلیه دانشجویانی كه بدهی مالی دارند  می رساند با توجه به حسابرسی و نزدیك شدن به پایان سال كلیه فیش های واریزی بابت خوابگاه و شهریه وتقسیط های انجام شده از تاریخ 91/12/09به بعد پذیرفته نمی شود، بدیهی است این دانشجویان موظف به پرداخت بدهی اقساط خود در تاریخ 92/01/15می باشند . مجددا تاكید می گردد به پرداخت های بعد از تاریخ 91/12/09 ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

قابل توجه كلیه دانشجویان

چهارشنبه نهم اسفند 1391 ساعت 0:0 ق ظ
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود