امروز : دوشنبه هشتم خرداد 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

اطلاعیه نحوه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی(ph.D) آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1402
یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1402 ساعت 5:42 ب ظ - توسط : روابط عمومی


بسمه تعالی
ضمن عرض تبریک به معرفی شدگان مرحله اول آزمون دکتری تخصصی در دانشگاه صنعتی قم، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند؛ دانشگاه صنعتی قم از بین پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق با شرایط و ضوابط مندرج در شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی(Ph.D)  و دستور العمل های سازمان سنجش آموزش کشور از طریق ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی، برای سال تحصیلی 1403-1402 در مقطع دکتری مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی و دکتری مهندسی صنایع-بهینه سازی سیستم ها اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید.
ثبت نام اولیه بصورت الکترونیکی بوده و و داوطلبان می بایست فرم اطلاعات فردی همراه با مستندات این فرم را (به صورت یک فایل فشرده) از روز یکشنبه مورخ 31/02/1402  لغایت روز چهارشنبه مورخ  1402/03/03 به فرم پذیرش ثبت نام به آدرس ذیل
 
ارسال و اصل مدارک را در زمان مصاحبه ارائه فرمایند.
بدیهی است از داوطلبانی که مدارک آنان زمان ارسال ناقص باشد، مصاحبه علمی به عمل نخواهد آمد.
جهت پاسخگویی به سوالات و اشکالات با شماره­ های ذیل
 36169523-025 (کارشناس تحصیلات تکمیلی)،
 36169811-025 (کارشناس رشته مکانیک)
 36169611-025 (کارشناس رشته صنایع)
و یا با آدرس ایمیل                                                                                                    Postgraduate@qut.ac.ir
با ما در ارتباط باشید.
تذکر: تاریخ ارزیابی تخصصی مرحله دوم (مصاحبه شفاهی) متعاقباً اعلام خواهد شد.
مهم:  ضروری است داوطلبان جهت اطلاع از تغییرات احتمالی به طور مستمر به سایت دانشکده مهندسی مکانیک به آدرس                                                                                          https://www.qut.ac.ir/fa/mech/frontpage
دانشکده فنی و مهندسی (مربوط به رشته صنایع) به آدرس
یا به کانال دانشگاه در پیام رسان داخلی "بله" به آدرس qutnews@   مراجعه نمایند.
نکات مهم:
  1. انجام مصاحبه برای داوطلبان صرفاً بصورت حضوری برگزار می‌شود.
  2. ثبت نام الکترونیکی جهت مصاحبه الزامی است و کلیه داوطلبان موظفند در تاریخ‌های مقرر با ارسال مدارک مورد نیاز در قالب یک فایل فشرده به آدرس لینک فوق، ثبت نام نمایند. در غیر این صورت از انجام مصاحبه محروم خواهند شد.
  3. رشته امتحاني داوطلب باید با رشته فارغ التحصيلي مطابقت داشته باشد. در غير این صورت داوطلب مجاز به شرکت در مصاحبه نمي باشد.
  4. احراز حد نصاب نمره مرحله دوم آزمون (مصاحبه شفاهی)، بر اساس شيوه نامه اجرایي آزمون ورودی دوره دکتری  (Ph.D)   سال 1402 سازمان سنجش آموزش کشور، در دانشگاه الزامي است.
  5. صحت اطلاعات ثبت نام الکترونیکی به عهده داوطلب می باشد. در صورتی که در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات ارائه شده با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، پذیرش داوطلب لغو شده و مطابق با قوانین برخورد خواهد شد.
  6. داوطلبان محترم جهت مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام بر اساس مصوبه هیات امنا دانشگاه به مبلغ 1500000 ریال از طریق درگاه الکترونیکی ذیل پرداخت نمایند.
 
RSS
جشن شکوه ولایت
جشن شکوه ولایت
یکشنبه 90/8/22 سالن آمفی تئاتر دانشگاه  ساعت 14:30

برنامه های جشن: قرائت قرآن مجید  ، مداحی ، سخنرانی ،  نمایش ، سرود ،  مسابقه ، قرعه کشی
امور فرهنگی دانشگاه صنعتی قم

جشن شکوه ولایت

یکشنبه بیست و دوم آبان 1390 ساعت 2:13 ق ظ
بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی قم از کارخانه های صنعتی استان
بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی قم از کارخانه های صنعتی استان
شنبه صبح مورخ 3/8/90 جناب آقای دکتر محسنی مدیر گروه محترم مکانیک و دکتر قنبری به همراه 42 نفر از دانشجویان  مکانیک ورودی 89دانشگاه صنعتی قم از مجموعه کارخانجات صنعتی شرکت پلاستیک مرکز واقع در شهرک شکوهیه بازدید به عمل آوردند .
این بازدید با هدف آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با صنعت و صنایع استان انجام گرفت
سفیر یک به زودی در آسمان دانشگاه صنعتی قم پرواز میکند
سفیر یک به زودی در آسمان دانشگاه صنعتی قم پرواز میکند .
حمید رضا باباخانی دانشجوی ترم 3 مکانیک دانشگاه صنعتی قم با نظارت و راهنمایی اساتید گروه مکانیک طی 5 ماه کار مداوم ،موفق به ساخت هواپیمای بدون سرنشین شدند .
این هواپیما قابلیت ارتقا برای انجام ماموریت های مختلف را دارد و در فیلم برداری وعکس برداری  از فضا های مختلف ،سم پاشی ،کنترل ترافیک و آلودگی هوا کاربرد دارد .
این هواپیما با وزن 6 کیلو گرم و طول 2 متر از مواد فوق سبک مانند چوب بالسا ساخته شده است . بال های آن قابلیت ایرفویل بودن را دارد که کاملا به صورت متقان عمل میکند. این تقارن باعث حذف نیروی ( lift) یا همان نیروی (برا) است و به دلیل نبود اختلاف فشار بین دو سطح بال حرکات آکروباتیک را به نحو بهتری نمایش داده می شود. برد این هواپیما وابسته به رادیو کنترل مربوطه است .
شایان ذکر است نام این مدل سفیر یک میباشد زیرا نمونه های دیگر سفیر با قابلیت های ویژه تر در دانشگاه صنعتی قم در دست ساخت است . 
      
 
                                             
مراسم دعای پر فیض عرفه
"بعضی از گناهان جز در عرفات بخشیده نمی شود"
امام علی (ع)


مراسم دعای پر فیض عرفه یکشنبه نهم ذیحجه 15/8/90 ساعت 15 در نماز خانه دانشگاه

امور فرهنگی دانشگاه صنعتی قم

مراسم دعای پر فیض عرفه

شنبه چهاردهم آبان 1390 ساعت 8:46 ق ظ
برگزاری معارفه دانشجویی در جوار حرم کریمه اهل بیت
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود سال 90 دانشگاه صنعتی قم در حرم مطهر کریمه اهل بیت در روزهای دوشنبه و سه شنبه هجدهم و نوزدهم مهر ماه برگزار گردید .
 این مراسم با حضور پرشور دانشجویان دختر روز دوشنبه و دانشجویان پسر روز سه شنبه ابتدا در بیت النور –عبادتگاه حضرت معصومه –برگزار شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت . سپس در سالن اجتماعات حرم مطهر با سخنرانی جناب آقای دکتر مشکوه السادات ،حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محدثی از سخنرانان و نویسندگان بزرگ کشور ،روئسای دانشکده ها ،مدیران محترم گروه و مدیر محترم فرهنگی ادامه یافت . در انتها از طرف آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) یک جلد کتاب  به همراه تبرکی و از طرف دانشگاه یک جلد کلام الله مجید، رساله دانشجویی ،سجاده کیفی و خودکاری با آرم دانشگاه به دانشجویان اهدا شد .  
بازدید مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم ،تحقیقات و فن آوری کشور از سالن ورزشی دانشگاه صنعتی قم
دکتر کشتی دار مدیر کل محترم تربیت بدنی وزارت علوم و هیئت همراه مورخ 23/7/90 از سالن ورزشی دانشگاه بازدید به عمل آورده و طی جلسه ای با آقای دکتر پازوکی معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از فعالیت های ورزشی و مقام های کسب شده در چند سال اخیر توسط دانشجویان دانشگاه تقدیر و تشکر کردند .
در ادامه ابراز امیدواری نموده که با همکاری هر چه بیشتر مسئولین زمینه برای ظهور استعدادهای ورزشی دانشگاه آماده تر خواهد شد،همچنین اظهار داشتند بعد از تثبیت زمین دانشگاه حمایت های لازم جهت ساخت و تجهیز سالن ورزشی انجام خواهد شد .  
اردوی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم
اردوی یک روزه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم در اغاز سال تحصیلی جاری با همت دانشگاه و بسیج دانشجویی استان قم در یکی از باغ های شهرستان دستجرد برای دانشجویان جدید الورود برگزار شد .
در ابتدای مراسم پس از تلاوت قرآن کریم فرمانده بسج دانشجویی آقای سبحان آقا جانی ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان جدیدالورود به تشریح فعالیت های بسیج و معرفی کادربسیج دانشجویی پرداختند ،در ادامه حضرت حجت السلام والمسلمین فاطمی از کارشناسان مطرح مذهبی صدا و سیما و جناب آقای فرح آبادی جانشین فرمانده سازمان بسیج دانشجویی استان قم به ایراد سخنرانی پرداختند .
شایان ذکر است این اردو ساعت 30/16 با مسابقه تیر اندازی و سایر برنامه های تفریحی، فرهنگی به پایان رسید .  

اردوی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم

یکشنبه یکم آبان 1390 ساعت 1:11 ب ظ
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود