امروز : پنجشنبه سی و یکم خرداد 1403
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
آغاز طرح مطالعاتی ساخت اولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی قم از ساخت اولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم خبر داد. دکتر آل عمرانی نژاد گفت: پس از پیگیری‌های گسترده مسئولین دانشگاه جهت ساخت اولین خوابگاه دانشجویی، با عنایت مسئولین استانی به ویژه استاندار و نمایندگان استان قم و مدیر کل راه و شهرسازی، زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع در نزدیکی دانشگاه به این امر مهم اختصاص داده شده است. قرارداد واگذاری زمین خوابگاه پس از طی فرآیندهای اداری امضا و ملک مذکور تحویل دانشگاه صنعتی قم شده است. وی افزود: جهت تسریع در ساخت اولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم، انتخاب مشاور، انجام مطالعات و اخذ ردیف اعتباری عمرانی از سازمان برنامه و بودجه کشور در دستور کار دانشگاه قرار گرفته است. بر همین اساس از نمایندگان شهر قم در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استان و وزارتخانه انتظار داریم در این مسیر همچون گذشته کمک حال ما باشند.


ارتقای رتبه علمی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه :دکتر جلال رضائی نور؛ رییس دانشگاه صنعتی قم در پیامی ارتقای رتبه علمی اعضای هیات علمی این دانشگاه را تبریک گفت متن پیام به شرح ذیل است:
بسم اله الرحمن الرحیم اساتید ارجمند جناب آقای دکتر انوشه لطیفی و جناب آقای دکتر مهدی بکرانی ارتقای مرتبه علمی شما اساتید ارجمند را از استادیاری به دانشیاری تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزونتان را مسالت می نمائیم. جامعه دانشگاهی صنعتی قم این موفقیت را به شما اساتید گرامی تبریک عرض می نماید.
رئیس دانشگاه صنعتی قم:شهید رئیسی به یک الگوی مدیریتی تبدیل شد
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: شهید آیت‌الله رئیسی به یک الگوی استاندارد در تراز جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است و مردم نیز به کمتر از آن رضایت نخواهند داد.
دکتر جلال رضائی‌نور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای سانحه سقوط بالگرد اظهار داشت: تاریخ جمهوری اسلامی ایران مسئولینی را به خود دیده است که به‌واسطه تلاش، مردم‌داری، ‌ اخلاص در عمل و خیرخواهی و در مجموع تأثیرگذاری‌های ارزشمندی که در رفاه حال مردم و برای مردم داشتند.
رئیس دانشگاه صنعتی قم ادامه داد: مسئولانی که در راه میهن تلاش می‌کنند در میان مردم محبوب می‌شوند .تشییع شهید آیت‌الله رئیسی نیز یکی از این نمونه‌ها بود که مردم سنگ تمام گذاشتند و سعی کردند به‌نوعی دینشان را به آیت‌الله رئیسی و خدماتی که انجام داده بود ادا کنند.
وی خاطرنشان کرد: در تاریخ معاصر مسئولانی مانند شهیدان رجایی، باهنر بهشتی و  شهید سلیمانی را داشتیم که همچون شهید آیت‌الله رئیسی به‌واسطه رشادت‌هایشان ، مردم‌داری و خدمات ارزنده‌ای که به میهن و مردم ارائه دادند در قلب‌ها جای گرفتند و هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها از آنها به نیکی یاد می‌کنند. 
 دکتر رضائی‌نور بیان داشت: مردم در هنگام شهادت و یا وفات افرادی که به آنها خدمت کردند تلاش کردند با حضور در تشییع آنها به‌نوعی قدردانی خودشان را نشان دهند، بهترین عاملی که می‌تواند زمینه‌ساز محبوبیت یک مسئول در میان مردم شود همان خلوص نیت، زحمات و مرارت‌هایی است که این مسئولان برای مردم کشیدند،  شهید آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای خدمت در یاد مردم برای همیشه ماندگار شدند.
رئیس دانشگاه صنعتی قم خاطرنشان کرد: آنچه که از شهید آیت‌الله رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور دیدیدم زحمت و تلاش و شبانه‌روزی بود در همین چند وقت اخیر بعد از سفر قم بلافاصله به مازندران سفر کردند و سپس به آذربایجان شرقی رفته و در نقطه صفر مرزی سدی را افتتاح کردند و فعالیت ایشان متوقف نمی‌شد طبیعتاً با این حجم از فعالیت نتیجه همان شهادت در راه خداوند و در مسیر خدمت و جهاد برای بندگان خداوند بود.
وی گفت: با دیدن فعالیت‌های آیت‌الله رئیسی سطح توقعشان از مسئولان از جمله رئیس‌جمهور آینده بالاتر رفته است و مسئولی که در نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند و هر مسئولی که می‌آید باید مانند آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان تمام‌وقت و با تمام انرژی و تواضع به کارش ادامه دهد.
 دکتر رضائی نور افزود: شهید آیت‌الله رئیسی به یک الگوی استاندارد تراز جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است و مردم نیز به کمتر از آن رضایت نخواهند داد.
 
مراسم یادبود شهادت آیت الله رئیسی و جمعی از همراهان ایشان در دانشگاه صنعتی قم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم  یادبود شهادت آیت الله رئیسی و جمعی از همراهان ایشان در نمازخانه دانشگاه صنعتی قم برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به خدمات آیت الله رئیسی در زمان خادمی ایشان در آستان قدس رضوی و خدمتگزاری مردم در قوه قضائیه و ریاست جمهوری پرداخت. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم نیز با قرائت بیانیه با مردم شریف ایران همدردی نمودند و برای این شهدای گرانقدر علو درجات و برای بازماندگان ایشان صبر جمیل را از خداوند متعال خواستار شدند. سیاه پوش کردن دانشگاه، مداحی و برپایی موکب پذیرایی از جمله دیگر برنامه‌های این دانشگاه در مراسم یادبود شهادت آیت الله رئیسی و جمعی از همراهان ایشان بوده است.پیام هیات رئیسه دانشگاه صنعتی قم به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی و همراهانشان
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیات رئیسه دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی شهادت رئیس جمهور مردمی و هیات همراه را به ساحت مقدس ولی عصر(عج) ،مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تسلیت گفتند. متن کامل این پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون حادثه دلخراش سقوط بالگرد و شهادت ناباورانه رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، استاندار و همراهانشان، مایه تأثر ملت ایران و مقامات سایر کشورهایی است که آیت الله رئیسی را از نزدیک می شناختند و با فروتنی، تواضع و خدمتگزاری ایشان از نزدیک آشنا بودند. شوق خدمتگزاری به مردم، تواضع و فروتنی ایشان چه در زمان خدمت در تولیت مقدس آستان قدس رضوی، چه در قوه قضایه و چه در منصب ریاست جمهوری بر هیچ کس پوشیده نیست. بی شک لقب سید مظلومان برازنده ایشان بود که لحظه ای از خدمت به مردم و تلاش مجدانه برای ایجاد عدالت کوتاهی نکردند. رئیس جمهور مردمی در آخرین روز خدمت ضمن رسیدگی به امور مرزنشینیان و تلاش برای رفع مشکلات آنها، پیش به سوی افتتاح بزرگترین سد شمال غربی کشور می رفت که هجده سال مردم آن منطقه منتظر به ثمر نشستن آن بودند. همچنین یاد می کنیم از امام جمعه محبوب و مردمی تبریز آیت الله آل هاشم و دیپلمات خدوم ایران جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان که خدماتشان در وزارت امور خارجه قابل تقدیر و تحسین بوده است. هیات رئیسه دانشگاه ولایتمدار صنعتی قم به نمایندگی از جامعه دانشگاهی این مصیبت عظیم را به ساحت مقدس ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومند است. بی شک حضور حکیمانه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در این شرایط همچون خورشیدی درخشان بر ایران اسلامی سایه افکنده است و با هوشمندی و تدبیر ایشان هیچ خللی درامور مملکتی ایجاد نخواهد شد.
 
 
 
بازدید هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی قم از خوابگاه‌های دانشجویی دختران و پسران
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با هفته خوابگاه‌ها هیات رئیسه و جمعی از مسئولین دانشگاه با حضور در خوابگاه دختران و برادران با دانشجویان دیدار و گفتگو کردند. در این دیدارها دانشجویان ضمن تقدیر و تشکر از هرچه بهتر شدن کیفیت و تنوع غذا در وعده‌های ناهار و شام و بهبود شرایط خوابگاه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را بیان نمودند. دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه نیز به نمایندگی از مسئولین دانشگاه از قدرشناسی، دلسوزی، همراهی و نقد منصفانه دانشجویان تقدیر و تشکر کرد و افزود: تمام تلاش مسئولین دانشگاه این است که با تلاشی شبانه روزی ضمن پیشرفت دانشگاه رضایت دانشجویان را در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، صنفی و رفاهی جلب نمایند.

بازارچه خیریه دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با دهه کرامت بازارچه خیریه غذا و صنایع دستی با غرفه‌های غذاهای سنتی، فرنگی، کیک و دسر با همکاری کانون همیاران سلامت، دانشجویان بین الملل ، مدیریت فرهنگی و اجتماعی ، موکب المعصومه الکریمه ، مرکز مشاوره و سبک زندگی ، کانون ورزشی و فعالین فرهنگی در محوطه دانشگاه برگزار شد. در این بازارچه دانشجویان بین الملل با پخت غذاهای سنتی چون قابلی پلو ‌و آشک با پوشش لباس‌های محلی افغانی در این بازارچه حضور فعالی داشتند. سایر دانشجوها نیز با پخت و فروش کیک شکلاتی ،سمبوسه ،اسنک و دسر در این بازارچه فعالیت کردند. گلدان های میناکاری، انواع کیف های فانتزی عروسک و شمع‌های تزیینی از جمله دیگر اقلام فروش در این بازارچه بوده است. شایان ذکر است کلیه درآمد حاصله از فروش این بازارچه صرف امور خیریه می‌شود.

بازارچه خیریه دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1403 ساعت 9:6 ق ظ
به مناسبت هفته خوابگاه ها دردانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با هفته خوابگاه ها مراسم جشنی در سالن همایش های شهید آخوندی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
در این مراسم دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک میلاد با سعادت کریمه اهل بیت(س) و دهه کرامت به پیشرفت های اخیر دانشگاه در سال ۱۴۰۳ اشاره کرد. وی گفت: در حالی که دو ماه از سال ۱۴۰۳ نگذشته است مرکز رشد که زیر مجموعه پارک علم و فناوری است به دانشگاه اضافه شده است و زمینه تحقیق و پژوهش برای دانشگاهیان صنعتی قم فراهم شده است . همچنین مجله فصلنامه ریاضیات علوم محاسباتی دانشگاه صنعتی قم اسکوپوس شد که به این ترتیب دانشگاه در بخش بین الملل بیشتر مطرح می شود.
وی افزود:دانشگاه صنعتی قم در نظام رتبه‌بندی سکیگمو قرار گرفت .همچنین در برنامه‌های فرهنگی موکب المعصومه الکریمه دانشگاهیان استان قم با همکاری شما عزیزان به بهترین شکل ممکن برگزار شد . اجتماع شش هزار نفری دختران ایران در حرم مطهر به همت دانشگاه صنعتی قم و چند دانشگاه دیگر استان از جمله برنامه های ویژه فرهنگی بوده است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تقدیر از اعضای شورای صنفی و رفاهی دانشجویان گفت: همانطور که در جریان هستید با حمایت مسئولین استان زمینی در نزدیکی دانشگاه جهت ساخت اولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم اخذ شده است که با تخصیص بودجه مراحل ساخت آن آغاز می شود.
برگزاری مسابقه، استندآپ کمدی،تقدیر از کارشناسان خوابگاه های دانشجویی،تقدیر از اعضای شورای صنفی و رفاهی دانشجویان از جمله دیگر بخش های این جشن بوده است.


به مناسبت هفته خوابگاه ها دردانشگاه صنعتی قم برگزار شد

یکشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1403 ساعت 3:53 ب ظ
موکب المعصومه الکریمه دانشگاهیان استان قم به مناسبت میلاد کریمه اهل بیت(س)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، گوشه‌ای ازعشق و ارادت دانشگاهیان صنعتی قم به کریمه اهل بیت(س) با برپایی موکب المعصومه الکریمه دانشگاهیان استان قم به مناسبت میلاد کریمه اهل بیت(س) با حضور رئیس، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه در صحن جواد الائمه حرم مطهرحضرت معصومه (س)  
اجتماع بزرگ دختران در حرم کریمه اهل بیت (س) برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه،اجتماع بزرگ ۷هزار دختر دانشجو از دانشگاه‌های سراسر کشور به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر با همکاری دانشگاه صنعتی قم ، دانشگاه علوم پزشکی ،دانشگاه قم و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قم در حرم بانوی کرامت برگزار شد.
دانشجویان دختر دانشگاه های سراسر کشور به مناسبت آغاز دهه کرامت و سالروز ولادت کریمه اهل بیت (س) در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه سلام الله علیها اجتماع کردند و میلاد بانوی کرامت و روز دختر را جشن گرفتند.
این مراسم با استقبال خادمان کریمه اهل بیت سلام الله علیها با شاخه گل و تبرکی حرم حضرت معصومه سلام الله علیها از دانشجویان دختر آغاز شد.
حجت‌الاسلام پناهیان با تأکید بر اینکه دختران بهتر می‌توانند حامل پیام دین به جامعه باشند، تصریح کرد: حقوق و قانون برای زندگی اجتماعی لازم است ولی زندگی مبتنی بر محبت بر زندگی بر مبنای قانون ترجیح دارد.
وی حجاب را مظهر محبت و دشمن هرزگی دانست و تصریح کرد: یک زن وجودش از محبت است و باید به تئوریزه کردن محبت در حیات فردی و اجتماعی بپردازد، وقتی در روابط فردی و اجتماعی یک جامعه محبت تئوریزه شود نتیجه آن می‌شود همین دین زیبا که نمادش یک دختر است که بزرگ‌ترین حرم را در میان امام‌زادگان دارد.
در ادامه نیز سید حمیدرضا برقعی از شاعران برجسته آئینی کشور نیز اشعاری متناسب با این روز بزرگ خواند و سید مهدی میرداماد نیز به مداحی پرداخت.
حجت الاسلام فاطمی در این  اجتماع با بیان اینکه حضرت فاطمه معصومه (س) نقش مهمی در احیای جریان زیارت داشتند، عنوان کرد: زیارت پیام های بسیار مهم و آثار بسیار عمیقی در زندگی انسان می تواند داشته باشد البته این امر در صورتی است که بدون توجه از کنار آن عبور نکنیم.
این اجتماع با پذیرایی غذای تبرکی حرم کریمه اهل بیت(س) پایان یافت. 
 

اجتماع بزرگ دختران در حرم کریمه اهل بیت (س) برگزار شد

چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت 1403 ساعت 10:41 ب ظ
با حضور منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی از اساتید دانشگاه صنعتی قم تقدیر شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر روانبخش منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی از اساتید دانشگاه صنعتی قم تقدیر شد. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر روانبخش ضمن عرض تبریک به اساتید این دانشگاه گفت: معلمی شغل انبیاست و این مبنای قرآنی دارد. مقام آموزش الهی است که در قرآن آماده است علم القران. وی بیان کرد: در دنیای امروز باید جایگاه والای معلم و استاد در بین مردم تبیین شود. در فرمایشات امام علی علیه السلام نیز آمده است علم گنج است. علم سلطه و قدرت می‌آورد. برتری ملت‌ها بر یکدیگر بر پایه علم است. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت‌گیری دشمن با ما به خاطر علم است چرا که آنها از پیشرفت‌های هسته‌ای ما می‌ترسند. آنها می‌گویند اگر انرژی هسته ای در ایران گسترش پیدا کند، آنها می‌توانند به تمامی کشورهای جهان سلطه داشته باشند. وی افزود: عملیات موشکی سپاه پاسداران به حق وعده صادقی بود که اقتدار ایران را هرچه بیشتر به جهانیان نشان داد. حجت الاسلام والمسلمین دکتر روانبخش گفت: بعد از عملیات موشکی سپاه پاسداران خیلی‌ها از جنگ  ترس داشتند که اسرائیل به ایران حمله کند ولی آنها که از قدرت و اقتدار ایران اطلاع داشتند چنین اشتباه استراتژیکی را انجام ندادند. وی افزود: امروز شهر مقدس قم فقط مرکز علم و اجتهاد نیست بلکه با وجود شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی در این استان، قم به یک قطب صنعت کشور تبدیل شده است. دکتر روانبخش گفت:دانشگاه صنعتی قم نیز با پیشرفت‌هایی که داشته است می‌تواند با حمایت هرچه بیشتر مسئولین استان و کشور رشد و شکوفایی صنعت این استان را رقم بزنند.
در ادامه دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن خیر مقدم به دکتر روانبخش به پیشرفت های دانشگاه صنعتی قم اشاره کرد. وی گفت: ارتقای ۲۲ رتبه ای دانشگاه در بین دانشگاه های کشور در سال۱۴۰۲ ، ورود به نظام رتبه بندی بین المللی  Scimago در سال ۱۴۰۲ ، رتبه های اول تا سوم کشور در اشتغال فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی طی سالهای ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ ، رتبه سوم در سرانه و رتبه چهارم کشور در تعداد فعالیتهای فرهنگی در سال ۱۴۰۲ ، رتبه چهارم در برگزاری دوره های تخصصی و رتبه پنجم کشور در برگزاری دوره های مهارت آموزی در سال ۱۴۰۲ ، کسب رتبه هشتم در برگزاری همایش‌های تخصصی و رویدادهای مشترک دانشگاه ها با صنایع و دستگاه های اجرایی ،رتبه های سوم و ششم کشور در فرصت مطالعاتی جامعه و صنعت بترتیب در سالهای ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ ، راه اندازی مرکز رشد زیر مجموعه پارک علم و فناوری قم در سال ١۴٠٢ و دارا بودن بالغ بر ۲۰ هسته رشد و واحد فناور در زیست بوم فناوری، قرار گرفتن دانشگاه صنعتی قم در نظام رتبه بندی سکیگمو، نمایه اسکوپوس فصلنامه ریاضیات و علوم محاسباتی دانشگاه صنعتی قم بخشی از پیشرفت های چشمگیر این دانشگاه می باشد که با تلاش شبانه روزی و همدلی و همراهی اساتید میسر شده است.
دکتر رضائی نور گفت: امروز منشا تحولات جامعه، دانشگاه و دانشگاهیان هستند. به عنوان مثال حمایت دانشگاهیان آمریکا و اروپا از مردم بی پناه غزه نشانگر این حقیقت است. البته دانشگاهیان صنعتی قم نیز با صدور بیانیه و تجمع از ایشان دفاع کردند. در پایان نیز از دکتر مجید محمدی و دکتر محسن محمدی به عنوان سرآمدان آموزشی دانشگاه  تقدیر شد. از دکتر حمیدرضا بهرامی به عنوان استاد برگزیده دانشکده مهندسی مکانیک ،دکتر عبدالرضا کریمی به عنوان استاد برگزیده دانشکده فنی و مهندسی ، دکتر مرتضی محجل به عنوان استاد برگزیده دانشکده برق و کامپیوتر و دکتر سید محمد علی آل عمرانی نژاد به عنوان استاد برگزیده گروه های مستقل تقدیر و تشکر به عمل آمد. از دکتر میثم یادگار به عنوان شاگرد پروری از طریق تشکیل هسته دانشجویی، دکتر جعفر قنبری به عنوان عضو هیئت علمی دارای برترین طرح پژوهشی ارتباط با صنعت خاتمه یافته، دکتر هادی زیانی به عنوان عضو دارای بالاترین دریافت ارجاعات غیر خودی به مقالات چاپ شده به نام دانشگاه در سال گذشته میلادی بر اساس اطلاعات پایگاه اسکوپوس، دکتر خدیجه ربیعی به عنوان عضو دارای مقاله به نام دانشگاه صنعتی قم با بالاترین تعداد دریافت ارجاعات غیر خودی در سال گذشته میلادی با توجه به اطلاعات پایگاه اسکوپوس، دکتر سعید حسن‌زاده به عنوان عضو دارای مقاله با برتری نسبت به IF/MIF چاپ شده در سال گذشته، دکتر احسان حیدریان فروشانی به عنوان عضو دارای بیشترین مشارکت بین المللی در مقالات چاپ شده تقدیر شد. همچنین از دکتر حمید کریمی به عنوان عضو مدعو با چاپ مقاله علمی پژوهشی با وابستگی سازمانی دانشگاه صنعتی قم، مهندس مریم السادات سید رضوی به عنوان استاد برگزیده عضو مدعو دانشکده مهندسی مکانیک، مهندس امیر حسین خلیلی تیرانداز به عنوان استاد برگزیده عضو مدعو دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، مهندس عباس دلیر به عنوان استاد برگزیده مدعو دانشکده فنی و مهندسی، مهندس مژگان بقایی برز آبادی به عنوان استاد برگزیده معاونت آموزشی و پژوهشی تقدیر شد.
 
دانشگاه صنعتی قم در نظام رتبه‌بندی سکیمگو قرار گرفت

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در راستای ارتقای آموزش و پژوهش در دانشگاه صنعتی قم،برای نخستین بار این دانشگاه در نظام رتبه‌بندی سکیمگو قرار گرفت. آزمایشگاه سکیمگو در سال ۲۰۲۴ میلادی نام ۱۹۷ موسسه ایرانی از بخش‌های دولتی بهداشت آموزش عالی و خصوصی را در میان موسسه‌های برتر جهان آورد. شایان ذکر است نخستین هدف آزمایشگاه سکیمگو از انتشار سیاهه دانشگاه‌های برتر ارائه یک ابزار فراگیر علم سنجی برای سیاستگذاران موسسه‌ها و مدیران پژوهشی است. از این رو آنها می‌توانند برون داده‌های پژوهشی خود را تحلیل و ارزیابی کنند و راه‌هایی را برای بهبود آن بیابند. رتبه‌بندی سکیمگو از فراگیرترین نظام‌های رتبه‌بندی جهانی موسسه‌های آموزشی، پژوهشی و بهداشتی دولتی و خصوصی در جهان به شمار می‌رود. از این رو دانشگاه صنعتی قم نیز به عنوان دانشگاهی در حال توسعه با ارتقای آموزش و پژوهشش برای اولین بار در نظام رتبه‌بندی سکیمگو قرار گرفت.

دانشگاه صنعتی قم در نظام رتبه‌بندی سکیمگو قرار گرفت

دوشنبه هفدهم اردیبهشت 1403 ساعت 10:34 ق ظ
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت گرامی‌داشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم، دکتر جلال رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم در پیامی فرا رسیدن روز معلم را به جامعه دانشگاهی به خصوص اساتید دانشگاه صنعتی قم تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است :
هر که دانشمندی را احترام نهد خدا را احترام کرده است. امام علی (ع)

هفته بزرگداشت مقام معلم و استاد، عظمت فرهیختگانی را یادآور می‌شود که با تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم ماندگارترین حماسه‌های تاریخ را برای ساختن انسان‌هایی والا مقام رقم می‌زنند. نقش مهم و اساسی اساتید و معلمان در این برهه حساس برای سربلندی ایران اسلامی هرچه بیشتراحساس می‌شود چرا که برای اقتدار ایران عزیز باید با عزمی الهی و جهادگونه همراه با امید آفرینی و تقویت روحیه خودباوری در مسیر علم و دانش قدم برداشت. امروز ایران اسلامی به ارتقاء کیفیت آموزشی و پژوهشی و حرکت در مسیر تحقق جامعه دانش بنیان نیاز دارد و این اساتید فرزانه و معلمان دلسوز هستند که با تربیت دانشجویان و دانش آموزانی ولایتمدار و کارآفرین سربلندی ایران اسلامی را رقم می‌زنند. اینجانب ضمن گرامیداشت مقام شامخ استاد علامه شهید مطهری هفته معلم را به همه اساتید فرهیخته تبریک عرض نموده و از تلاش‌های صادقانه این عزیزان که آینده‌ بسیار روشنی را برای دانشگاه صنعتی قم ترسیم کرده اند،سپاسگزارم.سلامتی، سعادت و سربلندی شما عزیزان را از خداوند متعال خواستارم.
                                                                                                  جلال رضائی نور
                                                                                               رئیس دانشگاه صنعتی قم 
تفاهم نامه همکاری بورس صنعت و مشاغل فی‌مابین دانشگاه صنعتی قم و انجمن صنایع کفش ماشینی استان قم امضا شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ و هدایت علمی مبتنی بر نیازها و اولویت های مندرج در نقشه جامع علمی کشور و طرح تحول آموزش عالی با هدف تامین و تربیت نیروی انسانی موثر، کارا و مورد نیاز صنعت، طبق آیین نامه جامع اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان ایرانی و شیوه نامه بورس صنعت و مشاغل (طرح شهید محمدعلی رجائی) تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی قم و انجمن تخصصی صنایع کفش ماشینی استان قم با حضور دکتر آقا میری استاندار قم در ششمین نمایشگاه بین المللی صادرات کشور (Expo 202)امضا شد.  بر اساس این تفاهم نامه دانشجویان رشته مهندسی صنعت کفش پس از گذراندن درس کارآموزی توسط شرکت های عضو انجمن تخصصی این صنعت بورسیه خواهند شد. این تفاهم نامه یکی از الزامات اخذ مجوز این رشته از سازمان گسترش آموزش عالی می باشد.

تجمع اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه صنعتی قم در حمایت از جنبش دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اروپا
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیات رئیسه، اساتید، کارکنان دانشگاه ولایت مدار صنعتی قم روز یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه همزمان با دانشگاه های سراسر کشور در حمایت از جنبش وجدان‌های بیدار جامعه دانشگاهی آمریکا و اروپا در نفی کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم جعلی اسرائیل تجمع نموده و برخورد خشن پلیس آمریکا با اعتراض دانشجویان و اساتید آزادی‌خواه حامی فلسطین را محکوم کردند.

صفحه 1 از 125 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 1863
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود