امروز : دوشنبه هشتم خرداد 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

اطلاعیه نحوه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی(ph.D) آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1402
یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1402 ساعت 5:42 ب ظ - توسط : روابط عمومی


بسمه تعالی
ضمن عرض تبریک به معرفی شدگان مرحله اول آزمون دکتری تخصصی در دانشگاه صنعتی قم، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند؛ دانشگاه صنعتی قم از بین پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق با شرایط و ضوابط مندرج در شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی(Ph.D)  و دستور العمل های سازمان سنجش آموزش کشور از طریق ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی، برای سال تحصیلی 1403-1402 در مقطع دکتری مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی و دکتری مهندسی صنایع-بهینه سازی سیستم ها اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید.
ثبت نام اولیه بصورت الکترونیکی بوده و و داوطلبان می بایست فرم اطلاعات فردی همراه با مستندات این فرم را (به صورت یک فایل فشرده) از روز یکشنبه مورخ 31/02/1402  لغایت روز چهارشنبه مورخ  1402/03/03 به فرم پذیرش ثبت نام به آدرس ذیل
 
ارسال و اصل مدارک را در زمان مصاحبه ارائه فرمایند.
بدیهی است از داوطلبانی که مدارک آنان زمان ارسال ناقص باشد، مصاحبه علمی به عمل نخواهد آمد.
جهت پاسخگویی به سوالات و اشکالات با شماره­ های ذیل
 36169523-025 (کارشناس تحصیلات تکمیلی)،
 36169811-025 (کارشناس رشته مکانیک)
 36169611-025 (کارشناس رشته صنایع)
و یا با آدرس ایمیل                                                                                                    Postgraduate@qut.ac.ir
با ما در ارتباط باشید.
تذکر: تاریخ ارزیابی تخصصی مرحله دوم (مصاحبه شفاهی) متعاقباً اعلام خواهد شد.
مهم:  ضروری است داوطلبان جهت اطلاع از تغییرات احتمالی به طور مستمر به سایت دانشکده مهندسی مکانیک به آدرس                                                                                          https://www.qut.ac.ir/fa/mech/frontpage
دانشکده فنی و مهندسی (مربوط به رشته صنایع) به آدرس
یا به کانال دانشگاه در پیام رسان داخلی "بله" به آدرس qutnews@   مراجعه نمایند.
نکات مهم:
  1. انجام مصاحبه برای داوطلبان صرفاً بصورت حضوری برگزار می‌شود.
  2. ثبت نام الکترونیکی جهت مصاحبه الزامی است و کلیه داوطلبان موظفند در تاریخ‌های مقرر با ارسال مدارک مورد نیاز در قالب یک فایل فشرده به آدرس لینک فوق، ثبت نام نمایند. در غیر این صورت از انجام مصاحبه محروم خواهند شد.
  3. رشته امتحاني داوطلب باید با رشته فارغ التحصيلي مطابقت داشته باشد. در غير این صورت داوطلب مجاز به شرکت در مصاحبه نمي باشد.
  4. احراز حد نصاب نمره مرحله دوم آزمون (مصاحبه شفاهی)، بر اساس شيوه نامه اجرایي آزمون ورودی دوره دکتری  (Ph.D)   سال 1402 سازمان سنجش آموزش کشور، در دانشگاه الزامي است.
  5. صحت اطلاعات ثبت نام الکترونیکی به عهده داوطلب می باشد. در صورتی که در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات ارائه شده با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، پذیرش داوطلب لغو شده و مطابق با قوانین برخورد خواهد شد.
  6. داوطلبان محترم جهت مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام بر اساس مصوبه هیات امنا دانشگاه به مبلغ 1500000 ریال از طریق درگاه الکترونیکی ذیل پرداخت نمایند.
 
RSS
 قابل توجه پذیرفته شدگان مقطع دکتری دانشگاه صنعتی قم
مهلت ثبت نام الکترونیکی تا روز چهارشنبه مورخ 1402/03/10 تمدید شد. جهت تکمیل فرآیند به آدرس https://www.qut.ac.ir/fa/news/university_news/postid-44220/blogname-university_news مراجعه نمایید. تاریخ مصاحبه حضوری رشته مهندسی صنایع 22 و 23 خردادماه و ساعت دقیق حضور متعاقبا اعلام خواهد شد. تاریخ مصاحبه حضوری برای رشته مهندسی مکانیک متعاقبا اعلام می شود.

 

 

 
 
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم در خصوص محکومیت اقدام اتحادیه اروپا در تحریم بسیج دانشجویی کشور
پ به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلال رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی اقدام اتحادیه اروپا را مبنی بر تحریم بسیج دانشجویی محکوم کرد. متن کامل این پیام یه شرح ذیل است:
بسمه تعالی
فَٱصۡبِرۡ إِنَّ وَعۡدَ ٱللَّهِ حَق وَلَا يَسۡتَخِفَّنَّكَ ٱلَّذِينَ لَا يُوقِنُونَ ( سوره روم_ آیه ۶۰) بسیج یکی از مهم ترین، مکتبی ترین و مردمی ترین نیروهایی است که در رشد و شکوفایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دخیل می باشد ؛ به حدی که بسیج که یکی از نوآوری های امام راحل در انقلاب اسلامی بوده است و امروز به الگویی برای تمامی آزادگان دنیا بدل شده است. ایران اسلامی به خود می بالد که پیر و جوان، مرد و زن با فرهنگ ها ، قومیت ها و تحصیلات مختلف فقط و فقط برای یک هدف مقدس که عمل به فرمایشات ولی و رهبر در سایه قرآن کریم است در کنار هم جمع شده اند و همواره آبادی، آزادی،خودکفایی و خودباوری را به ارمغان آورده اند. امروز ترس دشمن از این نهاد مقدس کاملا مشهود است چرا که در جبهه علم و فناوری جوانان بسیجی دور هم گرد آمده اند تا با جهاد علمی، جهاد سازندگی، مطالبه گری سیاسی، رشد فرهنگی و معنوی و جنبش نرم افزاری برای ایران اسلامی استقلال و آزادی را رقم بزنند. بر این اساس است که اتحادیه اروپا با تحریم بسیج دانشجویی رعب و وحشت خود را این چنین به تصویر کشیده است. اینجانب به نمایندگی از جامعه ولایت مدار دانشگاه صنعتی قم ضمن محکومیت این اقدام مذبوحانه‌ و حمایت قاطع از بسیج دانشجویی اعلام می دارم هر یک از بسیجیان ما در جبهه دانشگاه یک حاج قاسم سلیمانی هستند و با حضور این عزیزان شعله های درخشان انقلاب اسلامی هر روز فروزان تر و اقتدارمان در دنیا هر روز بیشتر و بیشتر خواهد شد‌.
جلال رضایی نور
مراسم گرامی داشت سوم خرداد در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم گرامی داشت سوم خرداد با حضور سرهنگ سهرابی و جمعی از خادمین حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد. در این مراسم سرهنگ سهرابی در خصوص نحوه آزادسازی خرمشهر و مقاومت جوانان به روایتگری پرداخت. ذاکر اهل بیت اسلام میرزایی نیز ضمن مداحی خاطراتی از زمان جنگ و نحوه شهادت پدرش را بیان کرد. در انتها این مراسم با حضور خادمین حرم کریمه اهل بیت (س) متبرک به پرچم مطهر حضرت معصومه (س) این شد.جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم با حضور ۲۵ دانشجو برگزار شد.در این مراسم دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم نیز ضمن خیرمقدم و آرزوی خوشبختی برای تک تک زوج ها گفت: خدای بزرگ را شاکریم که شاهد افزایش ازدواج در بین دانشجویان هستیم. به حمدالله ازدواج دانشجویی امسال نسبت به سالهای قبل با حضور زوج های بیشتری برگزار می شود. حجت الاسلام و المسلمین دکتر قربانی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن عرض تبریک به زوج‌های جوان گفت: مهمترین و بهترین الگوی جوانان در زندگی مشترک ائمه اطهار هستند، باید با مطالعه در زندگی آنها روش صحیح زندگی مشترک را یاد بگیریم.وی به آیه ۲۱ سوره روم اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه می فرماید: یکی از الطاف خداوند این است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافریند که در کنار او آرامش یافته و میان شما  مهربانی برقرار کرد که در این امر نیز برای مردم با فکرت دلایلی از علم و حکمت آشکار شده است.
خاطره گویی همسر خلبان شهید ساعدی، قرائت خطبه عقد، برگزاری مسابقه، زیارت کریمه اهل بیت (س) به همراه شام تبرکی از جمله دیگر برنامه های این مراسم بوده است.جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

چهارشنبه سوم خرداد 1402 ساعت 12:54 ق ظ
معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری: قانون جهش تولید دانش بنیان در راستای خودکفایی کشور تصویب شده است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری ضمن بازدید از آزمایشگاه ها و کارگاه ها و مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی قم از تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان در راستای خودکفایی کشور خبر داد. معاون پژوهشی وزارت عتف گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که زبان فارسی باید زبان علمی دنیا شود. پس دانشگاهیان می‌بایست با تلاش انگیزه و همت مضاعف کار کنند تا این مهم محقق شود. وی افزود: وزارت علوم تحقیقات و فناوری هم تمام قد از کلیه طرح ها و فعالیت های پژوهشی دانشگاه ها حمایت می کند. دکتر صالحی گفت: در این بین قانون جهش دانش بنیان با اصلاحات و الحاقات خاص یک قانون تشویقی برای پژوهشگران و حتی صنعتگرانی است که به دانشگاه روی می‌آورند. دکتر صالحی ماموریت گرا شدن دانشگاهها را بسیار ضروری دانست و افزود : طی جلسات متعدد با وزارت کشور و استانداران به ماموریت گران شدن دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه های صنعتی تاکید شده است و استان می بایست با دانشگاه‌های ماموریت گرا نهایت همکاری را داشته باشد چرا که با این سیاست گذاری از انجام هرگونه موازی‌کاری در دانشگاه ها جلوگیری می شود. رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: دانشگاه صنعتی قم با اجرای طرح همیار صنعت که جز یکی از طرح‌های ابتکاری این دانشگاه‌ میباشد، افزایش اشتغال دانشجویان را به ارمغان آورده است که می‌تواند الگویی برای سایر دانشگاه‌های کشور نیز باشد. کسب رتبه‌های اول و نهم اشتغال فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دلیل اجرایی شدن همین طرح می باشد. دکتر رضایی نور افزود: با حمایت‌های ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ،دانشگاه صنعتی قم توانسته است رتبه سوم کشوری را در شاخص تعداد اعضای هیات علمی که از فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت استفاده نموده اند را کسب کند . حجت الاسلام و المسلمین دکتر قربانی مبین رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک دهه ولایت افزود: امام صادق علیه السلام می فرمایند: از فرزندان من کسی در قم است که با شفاعتش مردم وارد بهشت می شوند. ما در جوار چنین بانوی بزرگواری هستیم، پس باید ما هم به عنوان مجاور خانم الگویی برای سایرین باشیم. وی افزود: دانشگاه های قم هم از لحاظ علمی و پژوهشی و هم از لحاظ فرهنگی و معنوی باید الگویی برای سایر کشورها باشند. پس مسئولین هم باید بستر این مهم را فراهم نمایند. همچنین دکتر سلیمانی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه گزارشی از وضعیت پژوهشی و برنامه‌های آتی دانشگاه در زمینه پژوهش ارائه داد.وی گفت: راه اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی گروه های آموزشی،حمایت ویژه از کسب و کارهای نوپا،برنامه ریزی جهت توجه به تجاری سازی ایده های نوآورانه،برقراری نظام HSEدر شکه های آزمایشگاهی از جمله برنامه های آتی معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم است. این نشست با بیان نقطه نظرات پیشنهادات و انتقادات اساتید در راستای ارتقای پژوهش در دانشگاه به پایان رسید.


 
رئیس صندوق رفاه دانشجویان: دانشگاه صنعتی قم می تواند صنعت این منطقه را متحول کند
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رئیس صندوق رفاه دانشجویان و هیات همراه از دانشگاه صنعتی قم بازدید کردند. در این بازدید دکتر گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت :شهر مقدس قم پتانسیل های بسیار خوبی دارد ،از جمله جایگاه جغرافیایی استان که بسیار استراتژیک می باشد. دانشگاه صنعتی قم می تواند مشکلات صنعت منطقه را به خوبی حل کند. دکتر گنجی افزود: همانطور که دانشجویان رشته پزشکی جهت انجام کار عملی به بیمارستان ها می روند، دانشجویان رشته های صنعتی هم باید به کارخانه ها بروند و از نزدیک با معضلات و مشکلات آنها آشنا شوند و برایشان راه حلی پیدا کنند. دکتر گنجی: از ارائه تسهیلات قرض الحسنه برای سفر دانشجویان به عتبات عالیات خبر داد و افزود :با توجه به تاثیرگذاری زیارت ائمه اطهار، در صندوق رفاه دانشجویان رایزنی های اولیه جهت انعقاد تفاهم‌نامه با چند بانک صورت گرفته است که بتوانیم تسهیلات ویژه دانشجویی برای سفر به عتبات عالیات را فراهم کنیم. دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به پیشرفت های چشمگیر این دانشگاه اشاره کرد و افزود :دانشگاه صنعتی قم به عنوان یک دانشگاه در حال توسعه با حمایت مسئولان می‌تواند هر چه بیشتر به رسالتش عمل کند. وی افزود :کسب رتبه های دوم و نهم اشتغال فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، کسب رتبه دهم در برگزاری دوره های مهارت افزایی در سال ۱۴۰۱ ، کسب رتبه پانزدهم کشوری در شاخص تعداد قراردادهای پژوهشی بخشی از پیشرفتهای دانشگاه صنعتی قم می باشد. دکتر رضایی نور گفت: در حوزه دانشجویی و رفاهی فعالیت های مثبتی صورت گرفته است از جمله اخذ زمین ۵۰۰۰ متری در نزدیکی دانشگاه جهت ساخت خوابگاه دانشجویی، احداث سلف مکمل، تجمیع و برون‌سپاری خوابگاههای دانشجویی با هدف کاهش هزینه‌ها، صنعتی سازی آشپزخانه تهیه و تجهیزات مورد نیاز جهت توزیع غذای گرم در خوابگاه های دانشجویی از جمله مواردی است که در سال تحصیلی جدید برای رفاه دانشجویان انجام شده است. دکتر رضایی نور افزود: نبود خوابگاه ملکی ویژه دانشگاه یکی از بزرگترین مشکلات دانشجویان است. مسئولین این دانشگاه هم تمام تلاششان را می کنند تا با کاهش هزینه ها بتوانند بهترین خدمات را به دانشجویان در خوابگاه ارائه دهند. حجت الاسلام و المسلمین دکتر قربانی مبین گفت رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم اظهار داشت: رسیدگی به دانشگاه‌های استان قم یک سرمایه گذاری ویژه برای اسلام و مسلمین است، چرا که این دانشجویان می توانند افسران فرهنگی خوبی برای کشور باشند. وی افزود: دانشگاه صنعتی قم یک دانشگاه ولایت و در تراز انقلاب است که مهندسان مومن و متعهدی را تربیت می‌کند. در این بین مسئولین دانشگاه برای ارتقای معنوی و فرهنگی دانشجویان برنامه‌ریزی‌های خاصی دارند از جمله برنامه های ابتکاری دانشگاه صنعتی قم در حوزه فرهنگی بر پایه موکب المعصومه الکریمه در شهر کربلا است. این جلسه با بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات کارکنان معاونت دانشجویی و فرهنگی و جمعی از دانشجویان به پایان رسید.

 نشست روسای دانشگاههای استان قم در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست روسای دانشگاههای استان قم در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد. در این دیدار ضمن بازدید روسای دانشگاه های قم و حضرت معصومه (س)از دانشگاه صنعتی قم، طی نشستی در خصوص هم افزایی و پیشبرد اهداف آموزش عالی استان بحث و گفتگو شد. دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: با هم افزایی و استفاده از ظرفیت دانشگاههای استان می توانیم شاهد ارتقای برنامه های فرهنگی علمی و پژوهشی در دانشگاه های استان باشیم. حجت الاسلام و المسلمین دکتر شریفی رئیس دانشگاه قم گفت:این دانشگاه به عنوان دانشگاه مادر استان نیاز به کمک سایر دانشگاهها دارد تا بتواند وظایف خطیرش را به خوبی انجام دهد. بی شک مجموعه دانشگاهی استان قم باید به نحوی عمل کند که الگویی برای جهان اسلام باشد. دکتر بردبار رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س)گفت : دانشگاه‌های استان در اخذ مجوز رشته های جدید باید با هم هماهنگ عمل کنند و توسعه رشته ها باید بر اساس آینده‌پژوهی و آمایش سرزمین صورت گیرد. تبادل استاد، همکاری در تسریع روند رسیدگی به پرونده های مربوط به ارتقای اساتید هیات علمی، ایجاد صندوق قرض الحسنه دانشگاهیان از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.


 

 نشست روسای دانشگاههای استان قم در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1402 ساعت 2:8 ب ظ
تجلیل از اساتید مدعو دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، از اساتید مدعو دانشگاه صنعتی قم طی مراسمی با حضور هیئت رئیسه دانشگاه ،حجت الاسلام و المسلمین دکتر وحدتی مدیر خدمات، پیشگیری، درمان، آسیب‌های اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه کشور تقدیر شد.
در این مراسم دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تقدیر از زحمات اساتید مدعو گفت: دانشگاه صنعتی قم دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی است. اساتید و دانشجویان دانشگاه های شهر مقدس قم باید شانیت این شهر را حفظ کنند. وی افزود: حجاب در دانشگاه صنعتی قم پوشش برتر یعنی چادر است. از اساتید عزیز تقاضا دارم که نقش اثرگذاری استاد بر شاگرد را جدی بگیرید و دانشجویان را به حفظ عفاف و حجاب تشویق و ترغیب کنید. رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: با توجه به صنعتی شدن شهر مقدس قم و وجود هشت شهرک صنعتی در این شهر، نقش دانشگاه صنعتی قم بسیار پررنگ است. همه ما با هم باید به رشد و رونق صنعت استان کمک کنیم.
دکتر رضایی نور از اختصاص تسهیلات ویژه از جمله گرنت به اساتید مدعو خبر داد و افزود: انتشارات دانشگاه صنعتی قم جهت چاپ کتاب های شما عزیزان آماده هرگونه همکاری می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک روز استاد گفت :مقام استاد بسیار بالا است. تدریس یک فرصت است که خداوند در اختیار اساتید قرار داده تا نوری را که از کسب علم در قلب استاد نهفته است را در اختیار طالبان علم قرار دهد. وی افزود: وظیفه استاد این است که دانشجویان خود را مثل فرزندان خود بداند و تمام تلاشش را برای رشد و تربیت دانشجویان داشته باشد. اگر چنین اتفاقی بیفتد واقعاً دانشگاه به کارخانه آدم سازی تبدیل می شود. مدیران و فرماندهان ارشد کشور از همین دانشگاهها تربیت می شوند و به جامعه اسلامی خدمت می کنند.حجت الاسلام المسلمین دکتر وحدتی گفت :باید مسائل مربوط به جوانان آسیب شناسی شود، امروز هدف دشمن از بین بردن خانواده است. اگرجایگاه زن و مرد در خانواده تضعیف شود، خانواده های ما بی‌ثبات می شود. وی افزود: اساتید باید جایگاهشان را ارج نهند. اساتید نقش بسیار مهمی دارند چرا که باید هویت اسلامی و ایرانی جوانان را اساتیدبیدار کنند. امروز دشمن با جنگ ترکیبی می خواهد جوانان را از هویت اسلامی و ایرانی خود دور کند. حجت الاسلام و المسلمین دکتر وحدتی افزود: دانشگاه صنعتی قم یک دانشگاه توانمند است و ما هم خادمان دانشجویان این دانشگاه هستیم. در انتهای مراسم نیز از خانم فاطمه حاجی رحیمی و آقایان مهدی برخوردار، حسین ابراهیمی و مهدی حاجی باقریان به عنوان اساتید برتر آموزشی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

تجلیل از اساتید مدعو دانشگاه صنعتی قم

دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1402 ساعت 9:36 ق ظ
مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC)در دانشگاه صنعتی قم افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بر اساس برنامه های راهبردی سازمان فنی و حرفه ای کشور در سال 1402 طرح آموزش هیبریدی دانشجویان موسوم به کهاد مهارتی، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC)در دانشگاه صنعتی قم اففتاح شد. مرکز TMC با هدف توانمند سازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی نیاز سنجی مهارتی،ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و ارائه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه بر ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دانشگاه صنعتی قم افتتاح شد.این مرکز در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی قم مستقر می باشد.جشن هفته خوابگاه ها در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جشن هفته خوابگاه ها در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد .در این جشن دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم از اختصاص زمین ۵ هزار متری به این دانشگاه جهت ساخت خوابگاه دانشجویی خبر داد و افزود : کماکان بنده و سایرمسئولین دانشگاه به فکر هزینه خوابگاه ها هستیم و در جلسات متعدد از مسئولین بالا دستی در خواست کمک جهت کاهش هزینه خوابگاه ها را داشته ایم.البته که بخشی از هزینه را هم جهت رفاه شما عزیزان دانشگاه متقبل شده است ولی باز هم تمام سعی خودمان را می کنیم تا حد امکان هزینه ها را کاهش دهیم. تقدیر از مسئولین خوابگاه های دانشجویی، استندآپ کمدی و برگزاری مسابقه از جمله دیگر برنامه‌های این جشن بوده است.
جشن هفته خوابگاه ها در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1402 ساعت 2:50 ب ظ
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی قم و پارک علم و فناوری استان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در راستای سیاست های کلی برنامه ششم توسعه در حوزه علم و فناوری و تاکید بر توسعه و تجاری سازی فناوری، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی قم و پارک علم و فناوری استان منعقد شد.از جمله مفاد این تفاهم نامه تاسیس مرکز رشد مشترک در دانشگاه صنعتی قم، توسعه و ترویج فرهنگ خلاقیت، فناوری و نوآوری در دانشگاه، معرفی و حمایت از توسعه خدمات و محصولات فناورانه جامعه دانشگاهی صنعتی قم، کمک به تجاری سازی خدمات و محصولات فناورانه جامعه دانشگاهی صنعتی قم، حمایت از کاربردی سازی علوم فنی و مهندسی به ویژه محتوای غنی موجود در دانشگاه می باشد.از جمله تعهدات مشترک این تفاهم نامه استفاده از امکانات علمی و تحقیقاتی یکدیگر در چارچوب مقررات داخلی هریک از طرفین، فراهم سازی بستر مناسب جهت دسترسی صاحبان ایده و طرح های نوآورانه به منابع کتابخانه ای و نرم افزاری طرفین، بهره مندی مشترک از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی هر دو مجموعه می باشد.


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی: دانشگاه صنعتی قم باید با حمایت مسئولین به یک دانشگاه سرآمد تبدیل شود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از دانشگاه صنعتی قم گفت: این دانشگاه باید با حمایت مسئولین به یک دانشگاه سرآمد در کشور تبدیل شود.دکتر امیرآبادی در بازدید از فضاهای آموزشی، پژوهشی و ورزشی دانشگاه تاکید کرد که دانشگاه صنعتی قم از جمله دانشگاه های برتر کشور است و باید با حمایت مسئولین وزارتی و استانی فضای مناسبی را برای دانشجویان و اساتید فراهم کند.دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: دانشگاه صنعتی قم یک دانشگاه بهره ور است. کسب رتبه دوم و نهم در اشتغال فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد گواه انجام درست ماموریت های این دانشگاه است. وی افزود: به لطف خداوند متعال دانشگاه صنعتی قم با فعالیت های چشمگیر علمی و پژوهشی توانسته است از یک دانشگاه ملی به یک دانشگاه بین المللی تبدیل شود.دکتر رضائی نور گفت: همچنین بر اساس ارزیابی های صورت گرفته از جانب معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص نحوه ارتباط دانشگاه های کشور با صنایع، دانشگاه صنعتی قم در شاخص برگزاری دوره های مهارت افزایی در بین دانشگاه های کشور با برگزاری 143 دوره موثر موفق به کسب رتبه دهم می باشد. در سال گذشته دانشگاه صنعتی قم در این شاخص موفق به کسب رتبه سیزدهم کشوری بوده است که با فعالیت بیشتر انجمن های علمی این رتبه ارتقا یافته است. رئیس دانشگاه صنعتی قم خاطر نشان کرد: در شاخص نسبت مبلغ مورد حمایت پایان نامه های تحصیلات تکمیلی توانسته است رتبه نهم کشوری را به خود اختصاص دهد.در شاخص تعداد قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت، دانشگاه صنعتی قم با انعقاد 4 قرارداد مهم پژوهشی رتبه پانزدهم کشوری را کسب نموده است.همچنین اخذ مجوز جذب دانشجوی دکتری صنایع و مکانیک از جمله دیگر موفقیت های این دانشگاه می باشد. حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: با توجه به جایگاه شهر مقدس قم کلیه فعالیت های فرهنگی در این دانشگاه بر اساس مدل مدیریتی چرخه بهبود مستمر برنامه ریزی می شود. به همین دلیل برنامه های فرهنگی دانشگاه صنعتی قم بر جامعه هدفش بسیار تاثیر گذار است.وی افزود: دانشگاه صنعتی قم در زمینه عفاف و حجاب با اجرای طرح های ابتکاری و خاص بسیار موفق عمل کرده است. به عنوان مثال طرح حیا، طرحی بسیار کاربردی جهت تشویق دانشجویان به رعایت عفاف و حجاب است.برپایی موکب المعصومه الکریمه دانشگاه صنعتی قم در کربلای معلی در زمان پیاده روی اربعین سید الشهدا(ع) در تقویت باورها و اعتقادات دانشجویان بسیار موثر و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است . در این بازدید دکتر امیرآبادی با مسئولان دانشگاه،دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی نشست داشته و از دغدغه هاو مطالبات آنها آگاه شد.آغاز ثبت نام وام ضروری و ودیعه مسکن متاهلین
 ۱- مهلت ثبت درخواست وام تحصیلی تا ۳۱ اردیبهشت ماه تمدید شد.
۲- مهلت ثبت نام وام ضروری و ودیعه مسکن متاهلی از ۱۷ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه از طریق سامانه یکپارچه می باشد(غیرقابل تمدید)
تذکر مهم: ضروریست دانشجویان محترم هنگام ثبت درخواست هر یک از وامهای ضروری و ودیعه مسکن نسبت به الصاق مدارک مربوطه (از جمله: فاکتور خرید، تصویر عقدنامه یا اجاره نامه) در سامانه اقدام و اصل مدارک را جهت تایید نهایی به اداره رفاه دانشگاه تحویل نمایند.تذکر مهم: با توجه به محدودیت اعتبار وام‌های فوق خواهشمند است دانشجویان متقاضی در اسرع وقت نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایند.جهت اطلاع از زمانبندی، مدارک و مبالغ مربوط به هر یک از این وامها، جداول مربوطه به پیوست ارسال می گردد. شماره تماس اداره رفاه: ۰۲۵۳۶۱۶۹۴۱۱

آغاز ثبت نام وام ضروری و ودیعه مسکن متاهلین

یکشنبه هفدهم اردیبهشت 1402 ساعت 11:4 ق ظ
از اساتید دانشگاه صنعتی قم تقدیر شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با سالگرد استاد شهید مطهری از اساتید دانشگاه صنعتی قم تقدیر شد.
در این مراسم که با حضور هیات رئیسه، اساتید و خانواده های ایشان برگزار شد، از اساتید برتردر حوزه های آموزشی،پژوهشی،تالیف کتاب و....تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم دکتر رضایی نور گفت: در سال تحصیلی جدید دانشگاه صنعتی قم پیشرفت های چشمگیری داشته است که مرهون تلاش های بی وقفه و دلسوزانه شما اساتید عزیز است. با زحمات و حمایت های شما اساتید گرانقدر دانشگاه صنعتی قم در شاخص تعداد اعضای هیات علمی که در سال اخیر از فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت استفاده نموده اند، توانسته است رتبه سوم را در بین دانشگاه های کشور به خود اختصاص دهد.
وی افزود: همچنین بر اساس ارزیابی های صورت گرفته از جانب معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص نحوه ارتباط دانشگاه های کشور با صنایع، دانشگاه صنعتی قم در شاخص برگزاری دوره های مهارت افزایی در بین دانشگاه های کشور با برگزاری 143 دوره موثر موفق به کسب رتبه دهم می باشد. در سال گذشته دانشگاه صنعتی قم در این شاخص موفق به کسب رتبه سیزدهم کشوری بوده است که با فعالیت بیشتر انجمن های علمی این رتبه ارتقا یافته است.
 رئیس دانشگاه صنعتی قم خاطر نشان کرد: در شاخص نسبت مبلغ مورد حمایت پایان نامه های تحصیلات تکمیلی توانسته است رتبه نهم کشوری را به خود اختصاص دهد.در شاخص تعداد قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت، دانشگاه صنعتی قم با انعقاد 4 قرارداد مهم پژوهشی رتبه پانزدهم کشوری را کسب نموده است.
 
دکتر رضائی نور گفت: در چاپ مقالات نیز دکتر بیت الله بدرلو در مجله  cleaner production با ضریب تاثیر 11.072  و چاپ مقاله دکتر کوهستانی در مجله IEEE Internet of Things Journal با ضریب تأثیر IF=10.24، موفقیت های خوبی را برای دانشگاه کسب نموده اند. بی شک با همدلی و همکاری شما اساتید گرانقدر این موفقیت ها میسر شده است.
 
حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و عرض تبریک روز استاد گفت: نکته ای که در این روز باید مورد توجه قرار گیرد، نقش معنوی و تربیتی استاد است. در منابع حدیث از امام صادق (ع)حدیثی نقل شده که فرمودند: هركس براى خدا بياموزد و عمل کند و به ديگرى آموزش دهد، از او در ملكوت آسمان‌ها به عظمت یاد می شود و ندا می آید که او براى خدا آموخت و به كار بست و آموزش داد. لذا اگر هدف استاد از آموختن و آموزش دادن، کسب رضای الهی باشد وجودش برکت یافته و اثر تربیتی ماندگاری از خود باقی می گذارد و اثر خود را در تاریخ علم به ارمغان می آورد.  بدین ترتیب نه تنها در عرصه علمی دنیا نقش موثری را ایفا می نماید، بلکه در عرصه معنوی هم از او به بزرگی یاد خواهد شد. دانشجویان علاوه بر محتویات آموزشی و تخصصی از شخصیت و منش استاد خویش نیز الگو می گیرند بنابراین اگر استاد شرایط و آدابی را که برای کسب رضای الهی لازم است رعایت کند در نتیجه شخصیت معنوی دانشجویان خود را نیز به بهترین نحو شکل داده است.
در انتها اساتید برتر معرفی شدند و از ایشان تقدیر و تشکر به عمل آمد. دکتر هادی زیانی به عنوان بالاترین ارجاعات غیر خودی به مقالات چاپ شده به نام دانشگاه صنعتی قم 2022 میلادی بر اساس اطلاعات پایگاه اسکوپوس معرفی شد. از دکتر علیرضا عزیزی به عنوان عضو دارای مقاله به نام دانشگاه صنعتی قم با بالاترین تعداد دریافت ارجاعات غیر خودی در سال 2022 میلادی بر اساس اطلاعات پایگاه اسکوپوس تقدیر شد.دکتر سعید حسن زاده به عنوان عضو دارای مقاله با بالاترین نسبت IF/MIF چاپ شده در سال گذشته 2022 میلادی معرفی شد.دکتر مصطفی باغ شیخی به عنوان عضو هیات علمی دارای برترین طرح پژوهشی ارتباط با صنعت خاتمه یافته مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت. دکتر مرتضی محجل به عنوان عضو دارای محصول تجاری سازی شده معرفی شد. دکتر شیوا اسدیان فام عضو مدعو دانشگاه صنعتی قم با چاپ مقاله علمی و پژوهشی با وابستگی سازمانی به این دانشگاه به عنوان استاد برتر معرفی شد. استاد شاخص آموزشی از  دانشکده مهندسی مکانیک دکتر راستی،  از دانشکده فنی و مهندسی دکتر اخوان، از دانشکده برق و کامپیوتر دکتر تسخیری و گروه های مستقل دکتر ربیعی معرفی و تقدیر شدند.


 

از اساتید دانشگاه صنعتی قم تقدیر شد

یکشنبه هفدهم اردیبهشت 1402 ساعت 10:29 ق ظ
همایش ابلاغ برنامه های سال 1402،بسیج ادارات و کارمندان استان قم در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اولین همایش ابلاغ برنامه های سال 1402بسیج، ویژه فرماندهان پایگاههای بسیج ادارات استان با حضور سردار هاشمی فرمانده بسیج ادارات و کارکنان استان در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.در این همایش دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن عرض خیر مقدم گفت: قشر دانشگاهی باید شانیت شهر مقدس قم را حفظ کنند. بنده از دانشجویان دانشگاه صنعتی قم کمال تشکر را دارم که با نهایت همکاری ضمن حفظ حجاب، شئونات اسلامی را در دانشگاه رعایت می کنند.وی افزود: با افتخار تمامی دانشجویان دختر این دانشگاه،حجاب برتر یعنی چادر را انتخاب کرده اند و با همدلی ویژه با مسئولین دانشگاه همکاری های لازم را دارند.دکتر رضائی نور افزود: مسئولین دانشگاه صنعتی قم با اجرای طرح های ابتکاری در زمینه عفاف و حجاب، دانشجویان را به حفظ عفاف و حجاب ترغیب می کنند. یکی از برنامه های ابتکاری دانشگاه صنعتی قم در این حوزه که زمینه ایجابی دارد، اجرای طرح حیا است که بسیار هم موثر بوده است. در طرح حیا مسئولین دانشگاه با ایجاد رابطه ای صمیمی دانشجویان را به حفظ حجاب تشویق می کنند، به حدی که در برخی از دانشجویان حتی تغییر نگرش نیز صورت گرفته است و در برگزاری مراسمات مذهبی در دانشگاه و خوابگاه ها خودشان پیش قدم می شوند.سردار هاشمی در این همایش گفت: چون اعتقاد بسیجیان ما در جمهوری اسلامی ایران برگرفته از مکتب قرآن است، توطئه ها و فتنه های دشمنان بر این عزیزان تاثیری ندارد.وی افزود: امروز دشمن در مقابل ملت ما صف کشیده است تا با نفوذ، وحدت مردم ایران را خدشه دار کند و تنها راه مقابله با این دشمنان جهان خوار فقط و فقط پیروی از فرامین مقام معظم رهبری است.سردار هاشمی افزود: امروز دشمن به دنبال نقطه ضعفی از ایرانیان است. آنها می خواهند ما در فناوری های هسته ای، علمی و پژوهشی از سایر کشور ها عقب بمانیم تا به آنها وابسته باشیم.دشمنان ما پیشرفت های چشمگیر جوانان و خود کفایی کشور عزیزمان را نمیتوانند ببینند که دست به ترور دانشمندان جوان ما می زنند.فرمانده پایگاه های بسیج ادارات قم گفت: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، دشمنان ما با 8 سال جنگ تحمیلی میخواستند در ایران فتنه گری کنند که خوشبختانه شکست سختی خوردند. سپس با جنگ نرم برای ما برنامه ها داشتند که بازهم به لطف خدا و پیروری از فرمایشات رهبری بازهم شکست خوردند. امروز دشمن جنگ ترکیبی را شروع کرده است که ترور، خرابکاری و نفوذ را به همراه دارد و به حمدالله ما ایرانیان با کمک شما بسیجیان غیور باز هم آنها را شکست خواهیم داد.

 


صفحه 1 از 113 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 1683
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود