امروز : جمعه بیست و هشتم مرداد 1401
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
موکب دانشگاه صنعتی قم در عراق برپا می‌شود
به‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه: موکب دانشگاه صنعتی قم با نام المعصومه الکریمه در اربعین حسینی واقع در خیابان شهدای شهر کربلا برپا می شود.این موکب با همکاری خیرین، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت دانشجویی و فرهنگی، بسیج کارکنان و دانشجویی آماده پذیرایی و اسکان زائرین می باشد.همچنین طی برنامه ریزی های صورت گرفته، بسیج دانشجویی با راه اندازی کاروان زیارتی از تاریخ ۱۶ الی ۲۷ شهریور ماه زائرین دانشجو را به صورت رایگان تا مرز عراق همراهی می نماید.شایان ذکر است هم اکنون این موکب در حال آماده سازی است.

موکب دانشگاه صنعتی قم در عراق برپا می‌شود

یکشنبه بیست و سوم مرداد 1401 ساعت 10:10 ق ظ
جهاددانشگاهی به‌ تنهایی یک دانشگاه است
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: خبرنگار ایکنا از قم با دکتر جلال رضایی‌نور، رئیس دانشگاه صنعتی قم درخصوص جهاددانشگاهی گفت‌وگویی انجام داده که در ادامه تقدیم مخاطبان می‌شود.
ایکنا- به نظر شما با توجه به وضعیت کنونی جامعه ضرورت وجود نهادهایی مانند جهاددانشگاهی که با مدیریت و تیم جهادی اداره می‌شوند چقدر است؟
جهاددانشگاهی از نهادهای علمی کشور است که از ابتدای انقلاب بسیار تأثیرگذار ظاهر شده و با رویکرد جهادی سعی در پیوند زدن مباحث علمی و تبدیل ایده به فناوری دارد، به‌طور مثال در بحث مهندسی معکوس و تهیه فناوری‌ها، محصولات و قطعات مورد نیاز جامعه به خصوص با توجه به شرایط تحریمی، بسیار مفید و مؤثر عمل کرده است، مرکز جهاددانشگاهی با اینکه از سال‌های اولیه انقلاب فعال بود، فعالیتی شبیه مراکز رشد و ‌پارک علم و فناوری دارد.
امروزه اهمیت زیست‌بوم فناوری در قالب مراکز رشد و نوآوری و پارک‌های علم و فناوری بر کسی پوشیده نیست، ولی باید توجه داشت جهاددانشگاهی سالیان دور با نگاه متعالی رهبر فقید انقلاب با مأموریت‌های مشابه تشکیل شد و این نشان‌دهنده عمق استراتژیک نگاه رهبر کبیر انقلاب است.
ایکنا- تنوع و گسترش خدمات جهاددانشگاهی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف اعم از آموزشی، فرهنگی و حتی رفع مسائل و مشکلات اجتماعی ورود پیدا کرده و بسیار هم مؤثر ظاهر شده است؛ به‌طور مثال در بحث درمان ناباروری بسیار موفق و مفید عمل کرده و در این زمینه باعث جذب توریسم سلامت نیز شده است و ما شاهد هستیم افرادی از سایر کشورها برای درمان و استفاده از این خدمات به کشور ما سفر می‌کنند که این موضوع باعث شهرت جهانی این مرکز شده است.
همچنین در حوزه آموزشی و فرهنگی هم از گذشته دوره‌های آموزشی مفید با اساتید و هزینه‌ مناسب به‌صورتی که برای قشر دانشجو و علاقه‌مند به یادگیری مناسب باشد، ارائه می‌دهد، ورود جهاددانشگاهی به مسائل فرهنگی نیز همواره مورد توجه بوده و دانشگاه صنعتی قم هم از این خدمات جهاددانشگاهی استفاده می‌کند.
ایکنا- ارتباط و تعامل مجموعه دانشگاه صنعتی قم با جهاددانشگاهی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
در دانشگاه صنعتی قم از روزهای ابتدایی مسئولیت بنده، جلساتی با مسئولین جهاددانشگاهی قم برگزار شد، همچنین مسئولین جهاددانشگاهی چندین جلسه در دانشگاه صنعتی قم و متعاقباً مسئولین دانشگاه صنعتی قم در محل جهاددانشگاهی حاضر شدند، دفتری را هم در محل دانشگاه صنعتی قم به جهاددانشگاهی اختصاص دادیم و یک نفر نماینده در این دفتر مقیم شد که البته با بروز همه‌گیری کرونا و مسئله غیرحضوری شدن دانشگاه‌ها این همکاری کمرنگ شد، اما جهاددانشگاهی همچنان فعالیت خود را ادامه داد که خوشبختانه با حضوری شدن دوباره فعالیت‌های دانشگاه مجدد می‌توانیم از خدمات و سرویس‌های جهاددانشگاهی استفاده کنیم.
در این سال‌ها اساتید دانشگاه صنعتی قم پروژه‌ها و طرح‌های پژوهشی مشترکی با جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف انجام دادند که از آن جمله می‌توان به حوزه پلاسما و توسعه نرم‌افزار یکی از دستگاه‌های وارداتی که در جهاددانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اشاره کرد که خوشبختانه این طرح‌های پژوهشی به خروجی و موفقیت منجر شد و ما درصدد هستیم این همکاری بیش‌تر شود و بتوانیم در این حوزه بهتر کار کنیم.
ایکنا- به نظر شما جهاددانشگاهی چه نقشی در تحقق شعار سال می‌تواند داشته باشد؟
در خصوص تحقق شعار سال طبیعتاً جهاددانشگاهی می‌تواند نقش بسیار پررنگی داشته باشد در اصل می‌توان گفت جهاددانشگاهی به تنهایی یک دانشگاه است زیرا در حوزه‌های مختلف مانند آموزش، توسعه فرهنگ، توسعه سرمایه اجتماعی بسیار تلاش می‌کند که این فعالیت‌ها شباهت زیادی به فعالیت‌های دانشگاه دارد؛ همچنین الزام جهاددانشگاهی در تبدیل علم به ثروت محرک خوبی برای سوق‌ دادن دانش فنی و علم به سمت تولیدات دانش‌بنیان است، لذا جهاددانشگاهی در کنار این فعالیت‌های اقتصادی، ارزش‌آفرینی می‌کند و به نوعی به ایجاد اشتغال که در شعار سال مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است منجر می‌شود.

جهاددانشگاهی به‌ تنهایی یک دانشگاه است

چهارشنبه دوازدهم مرداد 1401 ساعت 11:38 ق ظ
به مناسبت روز فناوری اطلاعات و ارتباطات از کارکنان این حوزه تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز فناوری اطلاعات و ارتباطات از کارکنان این حوزه تقدیر کرد.وی بهبود زیر ساخت ها، برگزاری کلیه کلاس ها به صورت بر خط، ایجاد میز خدمت الکترونیکی را از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در این واحد دانست و از زحمات کارکنان این حوزه با اهدای لوح، تقدیر و تشکر به عمل آورد.سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر هادی زیانی به عنوان سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی قم منصوب شد.همچنین از زحمات دکتر  طالبی مدیر سابق امور پژوهشی و فناوری دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سرپرست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر مهدی صاحبی به عنوان سرپرست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی قم منصوب شد. همچنین از زحمات دکتر فدایی رئیس سابق دانشکده مهندسی مکانیک تقدیر و تشکر به عمل آمد.

ششمین جشن دانش‌آموختگی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به‌ گزارش روابط‌عمومی دانشگاه:ششمین جشن دانش‌آموختگی دانشگاه صنعتی قم با حضور هیأت‌رئیسه، دانشجویان و خانواده‌ها به همت مدیریت فرهنگی در سالن همایش‌های شهید آخوندی برگزار شد . در این مراسم دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: به حول و قوه الهی ،تلاش شبانه‌روزی مسئولین دانشگاه و اساتید ارجمند و همت و تلاش دانشجویان ورودی‌های نود و شش و نود و هفت، امروز صد و چهل مهندس را از دانشگاه صنعتی قم تقدیم کشور عزیزمان کند. وی افزود:یک روز دانشگاه صنعتی قم شناخته‌شده نبود ولی امروز این دانشگاه توانسته‌است به‌عنوان یک دانشگاه جوان پذیرای دانشجویان بین‌الملل باشد، کسب رتبه اول اشتغال دانشجویان در مقطع کارشناسی ،کسب رتبه‌ی نهم اشتغال در مقطع کارشناسی‌ارشد، قرار گرفتن در زمره پانزده دانشگاه صنعتی برتر کشور ،اجرای طرح‌های نوآورانه از جمله طرح همیار صنعت، کافه صدا و سامانه صدا، کسب عناوین پژوهشگران برتر استانی و کشوری ازجمله موفقیت‌هایی است که دانش‌آموختگان به دانشگاه صنعتی قم که در آن درس خوانده‌اند، می‌توانند افتخار کنند.وی با اشاره به اینکه در سایر کشورها دانشجویان فارغ‌التحصیل با دانشگاه‌های خود ارتباط تنگاتنگی دارند افزود: امیدوارم که فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی قم همانند فارغ‌التحصیلان سایر کشورها به‌عنوان خیر در دانشگاه حضور داشته باشند و به رشد و توسعه همه جانبه دانشگاه کمک کنند .در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک جهت دانش‌آموختگی دانشجویان گفت :شما جوانان باید این را به فال نیک بگیرید که در این مدت که در شهر مقدس قم بوده‌اید،علم را از دست کریمه اهل‌بیت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها نوشیده‌اید و ان‌شاءالله در تارک علمی اسلام اسم شما نیز بدرخشد .وی افزود :امام موسی کاظم علیه‌السلام در حدیثی می‌فرمایند: پشیمان کسی است که لحظه‌ای از عمرش را از دست بدهد، بی‌شک شما در این چهار سال که در دانشگاه صنعتی قم بوده‌اید در کسب بهترین فضیلت‌ها عمر خود را صرف کرده‌اید و جایگاه انسانیت خود را هرچه بیشتر بالا برده‌اید.امیدوارم به برکت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها در اشتغال و ازدواج خود همانند تحصیل موفق و منصور باشید.سخنرانی مهندس هاشمی مدیر عامل شرکت کهربا ،استند آپ کمدی ، مسابقه، شعبده‌بازی و تقلید صدا از جمله دیگر برنامه‌های ششمین جشن دانش‌آموختگی در دانشگاه صنعتی قم بوده‌است . 
سرپرست معاونت اداری و مالی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر سید محمد علی ال عمرانی نژاد به عنوان سرپرست معاونت اداری و مالی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد.همچنین از زحمات دکتر مرجانی معاون سابق اداری و مالی تقدیر و تشکر به عمل آمد.


سرپرست معاونت اداری و مالی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

یکشنبه بیست و ششم تیر 1401 ساعت 1:2 ب ظ
عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی قم به‌عنوان مشاور و دستیار هماهنگی‌های امور آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد
 به‌ گزارش روابط‌عمومی دانشگاه :طی حکمی از جانب دکتر قاسم عمو عابدینی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دکتر رضا علیزاده عضو هیات علمی گروه عمران دانشگاه صنعتی قم به‌عنوان مشاور و دستیار هماهنگی‌های آموزشی وزارت عتف منصوب شد.در بخشی از این حکم آمده‌است: انتظار می‌رود با مشارکت فعال و بهره‌ گیری از خرد جمعی و محتوای آموزشی و مهارتی و هماهنگی و همفکری با مدیران و یاوران علمیبر پایه قوانین و راهبردهای تحول معاونت آموزشی وزارت متبوع نقش شایسته در تحقق امور ایفا نمائید.

سرپرست مدیریت امور دانشجویی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، مهندس رضائی پویا به عنوان سرپرست مدیریت امور دانشجویی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد.همچنین از زحمات دکتر آل عمرانی نژاد تقدیر و تشکر به عمل آمد.


 

سرپرست مدیریت امور دانشجویی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

یکشنبه بیست و ششم تیر 1401 ساعت 11:55 ق ظ
تعاملات دانشگاه های عراق با دانشگاه صنعتی قم گسترده تر می شود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اساتید برجسته دانشگاه های عراق با اساتید دانشگاه صنعتی قم دیدار کردند و زمینه تعاملات بیشتردانشگاه های عراق را با این دانشگاه فراهم نمودند.در این دیدار که با حضور دکتر سید ضیاء راضی کاظم الصافی مسئول بنیاد بین المللی عراق و اساتید برجسته دانشگاه های عراق از جمله دانشگاههای کربلا، منتصریه، فی فرات،زی قار،امام صادق(ع)، قادسیه،واسط و دانشکده امام حسین (ع) برگزار شد، دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: دو کشورايران و عراق از نظر فرهنگي، دینی و... قرابت زیادی با هم دارند. در كنار روابط مستحكم سياسي و روابط اقتصادي دو كشور آنچه امروز بيش از گذشته اهميت دارد، روابط علمی و فرهنگی دو کشورهمسايه است. وی افزود: با توجه به حضور اساتید برجسته در ایران و رشد علمی ایران، زمینه های همکاری علمی بین ایران و عراق می تواند در پیشرفت هر دو کشور تاثیرات بسزایی داشته باشد. رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: این دانشگاه با کسب مجوز جهت جذب دانشجویان بین الملل ازکشورهای همسایه از جمله افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، قرقیزستان دانشجو جذب کرده است. امید است این جلسه مقدمه ای برای تعاملات بیشتر جهت تحصیل جوانان از عراق در دانشگاه صنعتی قم باشد.دکتر رضائی نور گفت: هم اکنون دانشگاه صنعتی قم در زمزه 15 دانشگاه صنعتی برتر ایران قرار دارد. همچنین طی دو سال اخیر رتبه اول و دوم اشتغال را در کل کشور کسب کرده ایم که افتخار بزرگی است.وی خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی قم با اجرای طرح های ابتکاری از جمله طرح همیار صنعت، زمینه اشتغال دانشجویان را در زمان تحصیل فراهم نموده است که البته اجرای این طرح ها نیز در عراق می تواند بسیار مفید و موثر باشد. رئیس دانشگاه صنعتی قم با اشاره به نزدیک شدن ماه های محرم و صفر در خصوص تعاملات سیاسی و فرهنگی گفت: شكي نيست كه راهپيمايي بزرگ اربعين و همکاری پررنگ ايرانيان و عراقیان در کنار هم جهت برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم سوگواري ائمه اطهار نشانه نزديكي، همدلي و اقتدار این دو كشوراست.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم در این جلسه ضمن تبیین طرحها و فعالیت های تاثیر گذار این نهاد گفت: دفتر نهاد متولی امور مذهبی در دانشگاه است که مکمل فعالیتهای آموزشی دانشگاه در حوزه فرهنگی و تربیتی است. مطابق آموزه های قرآنی، دانشگاه وقتی در آموزش و تعلیم موفق می شود که تربیت و تزکیه را هم با جدیت پیگیری کند.رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم افزود: دانشجو در یک کشور اسلامی وقتی به مدارج بالای علمی دست می یابد باید از نظر معنوی هم برای خدمت به جامعه تربیت شده و الگوی موفق برای مردم باشد. وی همچنین  به ارائه دروس معارف اسلامی در قالب ۱۴ واحد آموزشی به عنوان یکی از برنامه های ویژه نهاد در عرصه تربیت دینی اشاره نمود که برای آشنایی بیشتر عموم دانشجویان در رشته های مختلف با تفسیر قرآن، اعتقادات، اخلاق و دیگر آموزه های اسلام بسیار موثر است. حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین در ادامه افزود: به لطف خدا ما در دانشگاه صنعتی قم با اجرای برنامه های موثر دینی و معنوی شاهد نتایج بسیار خوب اخلاقی، تربیتی و معرفتی بوده ایم.امیدواریم که با همکاری دانشگاههای ایران و عراق در عرصه های فرهنگی و تربیتی شاهد ظهور دانشمندانی برجسته باشیم که برکات وجودیشان به عالم اسلام برسد.اطلاعیه ترم تابستان

دانشکده علوم پایه

 ساعت

11:30-7:30

15:30-11:30

 18:30_15:30

15:30-18:30

19:30 _17:30

روزهای هفته  

شنبه

ریاضی 2   دکتر مسلمی

گروه 1

معادلات  دکتر قرباتی

 

گروه 1

اندیشه اسلامی

دکتر قربانی مبین
گروه1

تفسیر قران

دکترمجاهدیان
گروه1

 

یکشنبه

ریاضی 2 دکتر مسلمی

 

گروه1

معادلات دکتر قرباتی

گروه 1

تفسیر قران

دکتر مجاهدیان

گروه1

اندیشه اسلامی
 دکتر قربانی مبین
گروه1

 

دوشنبه

ریاضی 2 دکتر مسلمی
گروه 1

معادلات دکتر قرباتی

گروه 1

اندیشه اسلامی

دکتر قربانی مبین
گروه1

تفسیر قران

دکتر مجاهدیان
گروه1

 

سه شنبه

فیزیک1 
 دکتر برخوردار
گروه1

فیزیک2
 دکتر برخوردار
گروه1

فیزیک1 
 دکتر برخوردار
گروه1

 

 

چهارشنبه

فیزیک2
  دکتر برخوردار
گروه1

فیزیک1 
 دکتر برخوردار
گروه1

فیزیک2
 دکتر برخوردار
گروه1

 

 

قابل توجه دانشجویان: کلاس های ترم تابستان مجازی ارائه خواهد شد ولی امتحانات پایان ترم آن به صورت حضوری خواهد بود. ثبت نام دانشجویان میهمان از تاریخ 20/4/1401 الی 22/4/1401 خواهد بود و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. لذا دانشجویان میهمان حتما در این تاریخ با برگه معرفی نامه از دانشگاه خود به واحد اموزش کل جهت ثبت نام مراجعه فرمایند.

تاریخ امتحانات :

تاریخ امتحان معادلات دیفرانسیل :   1/6/1401  ساعت 9 صبح    ،         تاریخ امتحان ریاضی 2 : 2/6/1401  ساعت 9 صبح   ،        تاریخ امتحان فیزیک 1: 5/6/1401 ساعت 9 صبح   ،        تاریخ امتحان فیزیک 2 : 6/6/1401    ساعت 9 صبح   

تاریخ امتحان تفسیر قران : 1/6/1401     ساعت 11.30 صبح         ،           تاریخ امتحان اندیشه 1 : 2/6/1401      ساعت 11.30 صبح        

اطلاعیه ترم تابستان

سه شنبه چهاردهم تیر 1401 ساعت 11:14 ق ظ
سرپرست مدیریت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر محجل عضو هیات علمی گروه کامپیوتر به عنوان سرپرست مدیریت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد.همچنین از زحمات دکتر سلیمانی مدیر کل سابق آموزشی و تحصیلات تکمیلی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم منصوب شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر سلیمانی مدیر کل آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی قم به عنوان سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه منصوب شد. همچنین از زحمات دکتر قنبری معاون سابق آموزشی و پژوهشی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
فراخوان جشنواره های جوان خوارزمی

فراخوان جشنواره های جوان خوارزمی

یکشنبه دوازدهم تیر 1401 ساعت 8:20 ق ظ
جلسه اساتید دانشگاه صنعتی قم در گروه صنعتی شهید عارفی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اساتید دانشگاه صنعتی قم با همکاری مرکز شهید فهمیده استان قم از گروه صنعتی شهید عارفی بازدید کردند.
اساتید منتخب دانشگاه صنعتی قم ضمن بازدید از این گروه صنعتی با برگزاری نشستی مشترک، پروژه های در دست اقدام را بررسی کردند.
همچنین جهت همکاری های دوجانبه دانشگاه صنعتی قم با گروه صنعتی شهید عارفی رایزنی ها و اقدامات اولیه صورت گرفت.
دکتر قنبری معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم در این خصوص گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در اعضای هیأت علمی جوان دانشگاه صنعتی قم، همکاری های خوبی بین دانشگاه و صنایع مختلف شکل گرفته است که بعضاً به عنوان طرح های پژوهشی منتخب، از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد تقدیر قرار گرفته است.
وی افزود:  با توجه به نامگذاری سال به عنوان تولید ،دانش‌بنیان و اشتغال آفریندانشگاه صنعتی قم برنامه های ویژه ای برای حمایت از اساتیدی که طرح های پژوهشی در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی دارند، در نظر گرفته است.

صفحه 1 از 105 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 1572
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود