امروز : دوشنبه چهاردهم اسفند 1402
اخبار

اخبار


اخبار امور دانشجویی

RSS
آغاز طرح پایش سلامت در دانشگاه صنعتی قم سال تحصیلی96-95
آغار طرح پایش سلامت  دانشجویان ورودی جدید مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی قم 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه:  طرح پایش سلامت دانشگاه صنعتی قم ، برای تمامی دانشجویان ورودی جدید مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می شود.
دکتر جعفر قنبری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه هدف از اجرای این طرح را دستیابی به نیم رخی از سلامت جسمی و روانی دانشجو بر اساس ارزیابی داده ها و معاینات پزشکی عنوان کرد و یادآور شد:در پایان  اطلاعات جمع آوری شده به دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم ارسال می شود.
ایشان با اشاره به اینکه طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان ورودی جدید امسال نیز همچون سال های گذشته برای کلیه  دانشجویان ورودی ۹۵-۹۶ در تمامی مقاطع تحصیلی انجام می شود، اظهار داشت: این طرح  در  دو مرحله پایش سلامت از نظر سلامت جسمی- بهداشتی و ارزیابی سلامت روان  دانشجویان  نو ورود در یک بازه زمانی دو ماهه صورت خواهد گرفت.
دکتر قنبری در تشریح طرح سلامت جسم و روان افزود: در این طرح پرسش نامه هایی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که مواردی چون  سلامت جسمی و روانشناختی، عادات غذایی، سابقه پزشکی دانشجویان در آن بررسی و در ‌‌صورت نیاز،  به پزشک و مشاور مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه ارجاع داده می‌شود.
معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به اینکه حضور دانشجویان نو ورود  در این طرح  جهت درج اطلاعات در پرونده دانشجویی الزامی است، و عدم شرکت در این طرح دانشجویان را با محدودیت هایی در ارائه خدمات رفاهی مواجهه می کند، یادآور شد: به تمامی دانشجویان جدیدالورود توصیه می کنیم در این طرح بر اساس زمان‌بندی دو ماهه  اعلام شده شرکت کرده و فرصت شرکت در این طرح را به روز های آخر اجرای این مهم موکول نکنند.

آغاز طرح پایش سلامت در دانشگاه صنعتی قم سال تحصیلی96-95

دوشنبه بیست و چهارم آبان 1395 ساعت 12:7 ق ظ
پرداخت تسهیلات 7 میلیون ریالی به دانشجویان متقاضی سفر به عتبات عالیات
به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: این صندوق در آستانه اربعین حسینی و به منظور حمایت دانشجویان و حمایت از این اقدام معنوی و فرهنگی به دانشجویان متقاضی به صورت ویژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن وام 7 میلیونی عتبات عالیات پرداخت می‌کند.
ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم  با اشاره به پیاده‌روی میلیونی مردم در مراسم اربعین گفت: مردم ما همواره زیارت امام حسین(ع) را به عنوان یک وظیفه دانسته و در سال‌های گذشته شاهد حضور میلیونی و راهپیمایی عظیم مردم در مراسم اربعین بودیم. در این میان حضور دانشجویان دانشگاه‌های کشور هم بسیار پرشور و دانشجویان ما برنامه‌های متنوعی را در این مراسم برگزار کردند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: این صندوق در آستانه اربعین حسینی و به منظور حمایت از این اقدام معنوی و فرهنگی و همچنین حمایت از دانشجویانی که در این زمان قصد سفر به عتبات عالیات دارند تصمیم گرفت به دانشجویان متقاضی تا سقف بودجه تخصیصی به صورت ویژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن وام عتبات عالیات پرداخت کند.
وی افزود: سقف پرداخت وام به هر کدام از دانشجویان 7 میلیون ریال است و مهم‌تر اینکه این وام هیچ گونه کارمزدی ندارد و بازپرداخت این تسهیلات نیز مانند سایر وام‌ها پس از فراغت از تحصیل است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید به ادارات رفاه دانشجویان دانشگاه مراجعه و نسبت به تکمیل فرم تقاضای وام و ارائه تصویر فیش واریزی روادید و بیمه اقدام کنند.
یزدان‌مهر تأکید کرد: دانشگاه‌ها از امروز می‌توانند از طریق سامانه صندوق رفاه دانشجویان لیست دانشجویان تأیید شده را اعلام کنند تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای پرداخت وام صورت گیرد.
وی در خاتمه گفت: ثبت‌نام برای پرداخت این وام از امروز (شنبه 15 آبان) آغاز می شود و تا چهارشنبه 26 آبان دانشجویان متقاضی فرصت دارند تا برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
 
 بیست و پنجمین جشنواره دانشجوی نمونه
دانشجویان متقاضی شرکت در بیست و پنجمین جشنواره دانشجوی نمونه می توانند پس از مطالعه فایل راهنما، از  1 تا 10 آبانماه با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.nemooneh.ir و تکمیل فرآیند ثبت نام در جشنواره مذکور شرکت نمایند.

بیست و پنجمین جشنواره دانشجوی نمونه

چهارشنبه پنجم آبان 1395 ساعت 3:39 ب ظ
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود