امروز : دوشنبه چهاردهم اسفند 1402
اخبار

اخبار


اخبار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

RSS
سفره نذری در دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: به همت اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی قم به مناسبت عید سعید قربان  دو راس گوسفند قربانی شد .
با همکاری و هماهنگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بخشی از قربانی بین فقرا و نیازمندان توزیع و بخشی از آن  روز دوشنبه 94/7/6 با طبخ آبگوشت نذری برای ناهار از اساتید، کارمندان و دانشجویان پذیرایی به عمل آمد.
حجت الاسلام والمسلمین آخوند زاده نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن عرض تسلیت جهت حادثه غمناک منا، انجام شعائر الهی را یکی از تاکیدات دین مبین اسلام دانست و افزود: انجام این شعائر اگر به قصد قربت انجام شود، برکات دنیوی و اخروی زیادی را به همراه خواهد داشت.
وی در مورد ذبح قربانی در دانشگاه گفت: این سنت حسنه برای دومین بار در دانشگاه صنعتی قم به همت اساتید، کارکنان و دانشجویان انجام می شود که بسیار هم مورد استقبال عزیزان قرار گرفته است. همچنین طبق درخواست های مکرر، ان شاء الله برای سایر مناسبت ها  از جمله عزاداری های محرم و صفر، شهادت پیامبر اکرم( ص) و میلاد امام علی (ع) چنین برنامه هایی را در دانشگاه داشته باشیم.
نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه خاطر نشان ساخت: فضاهای این گونه علاوه بر ایجاد فضای معنوی باعث انس و الفت بیشتر بین همکاران و دانشجویان می شود . به طور مثال بخش اعظم هزینه ها را به صورت خود جوش اساتید، کارمندان و دانشجویان پرداخت نمودند و البته دانشگاه هم هزینه هایی را متقبل شد. در کل به نوعی همه در تهیه، پخت و توزیع این نذری  دست اندر کار بودند که جای تقدیر و تشکر دارد.
    

سفره نذری در دانشگاه صنعتی قم

یکشنبه پنجم مهر 1394 ساعت 8:33 ق ظ
دانشگاه صنعتی قم میزبان رئیس نهاد نمایندگی  مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: حجت الاسلام والمسلمین دکتر کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قم با دکتر خوشنویسان رئیس و مدیران دانشگاه صنعتی قم روز سه شنبه 94/6/31 دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر کرمی تعامل واحد فرهنگی و نهاد مقام معظم رهبری را باعث وحدت هر چه بیشتر حوزه و دانشگاه دانست. وی افزود: با توجه به فضای معنوی استان قم ، دانشگاه های این استان باید سرامد باشند و همچنین نگاه ویژه تری به آنها می شود و مسئولیت سنگین تری راعهده دار هستند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) خاطر نشان ساخت: دانشگاه ها با حمایت نهاد مقام معظم رهبری باید چتری حمایتی برای اقشار مختلف جامعه باشند که نتیجه آن ارتقای بینش سیاسی و دینی جامعه خواهد بود.
دکتر کرمی با توجه به گسترش دانشگاه صنعتی قم ،افزایش تعداد دانشجویان این دانشگاه و لزوم حضور تمام وقت نماینده دفتر مقام معظم رهبری از پیگیری در خصوص ارتقای سطح دفتر این نهاد محترم در دانشگاه خبر داد.
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود