امروز : سه شنبه هشتم اسفند 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
تشکیل هیات بررسی تخلفات اداری دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پیرو آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری ، هیات بررسی تخلفات اداری دانشگاه صنعتی قم تشکیل شد. به منظور رسيدگي به تخلفات اداري در دستگاههاي اجرایی هيأتی تحت عنوان هيأت رسيدگي به تخلفات اداري كارمندان تشكيل می شود . بر اساس ماده 17 آیین‌نامه اجرائی قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب 1373/07/27 هیأت وزیران، هیأت رسیدگی به تخلفات اداری موظف است پس از انجام بررسی های لازم، موارد اتهام را به طور کتبی به کارمند ابلاغ و پس از آن ده روز مهلت برای دفاع کارمند منظور کند. این هیأت در صورت تقاضای کارمند، مدارک لازم را در اختیار وی قرار می دهد.

تشکیل هیات بررسی تخلفات اداری دانشگاه صنعتی قم

شنبه بیست و نهم مهر 1402 ساعت 2:54 ب ظ
تجمع اعتراضی جامعه دانشگاهی صنعتی قم در محکومیت و اعتراض به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشگاهیان صنعتی قم در اعتراض به جنایات بیشمار و کشتار ددمنشانه بیش از هزار نفر در حمله وحشیانه رژیم کودک کش اسرائیل به بیمارستان غزه تجمع کردند. اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه  در این تجمع اعتراضی، ضمن محکومیت و ابراز انزجار از جنایات جنگی رژیم منحوس و کودک کش صهیونیستی، حمایت خود را از مقاومت مردم بی پناه فلسطین اعلام کردند.
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم در پی بمباران بیمارستان المعدانی غزه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به نمایندگی از جامعه دانشگاهی این دانشگاه با صدور پیامی ضمن ابراز همدردی با ملت بی پناه فلسطین، حمله وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل را به بیمارستان المعدانی غزه محکوم کرد.
 متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
امام صادق(ع) : «مامِنْ مؤمن یَخْذُل اخاهُ و هو یقْدرُ علی نصْرتِه الّا خَذَلهُ الله فی الدُّنیا و الْاخرةِ
هر مؤمنی که برادر دینی خود را یاری ندهد با اینکه قدرت این کار را دارد، خداوند او را به حال خود واگذارد و در دنیا و آخرت خوار و ذلیلش کند.
رژیم غاصب اسرائیل با حمله وحشیانه خود به بیمارستان المعدانی غزه نفس‌های آخر خود را خواهد کشید چرا که این حرکت وحشیانه شعله‌های خشم همه انسان‌های جهان را برافروخته است. بی ‌شک کودک کشی، کشتار زنان ومردان بیگناه، ویران کردن خانه‌های مردم توسط رژیم غاصب اسرائیل در تاریخ بشریت ماندگار خواهد بود و در مقابل این جنایات جنگی، همبستگی و مقاومت مردم فلسطین لحظات پیروزی را نزدیک و نزدیک‌ تر خواهد کرد تا نام منحوس اسرائیل از صفحه روزگار حذف شود. همانطور که مقام معظم رهبری مدظله العالی فرمودند: "اسرائیل ثابت کرده است که جز  با زبان زور چیز دیگری نمی‌فهمد و با او جز با زبان قدرت یک ملت و قدرت یک امت اسلامی در سراسر عالم نمی شود، حرف زد."  پس امروز همه مسلمانان باید با مردم فلسطین همراه و همقدم شوند تا ظلم و ستم اسرائیل برای همیشه پایان یابد.
 اینجانب به نمایندگی از جامعه دانشگاهی صنعتی قم ضمن محکوم نمودن حملات وقیح رژیم غاصب اسرائیل حمایت همه جانبه این جامعه دانشگاهی را در نجات مردم فلسطین اعلام می دارم و پیروزی جبهه مقاومت را از خداوند متعال خواستارم.
إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ
تجلیل از دو استاد پراستناد بین‌المللی دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طی مراسمی از دکتر هادی زیانی استاد گروه مهندسی برق و دکتر مصطفی طالبی استاد گروه مکانیک که در سال ۲۰۲۳ در زمره دو درصد دانشمندان برتر دنیا معرفی شدند، تقدیر و تشکر به عمل آمد. در این مراسم دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تقدیر از زحمات این دو استاد پرتلاش و آرزوی موفقیت روز افزون برای ایشان افزود: دانشگاه در حال توسعه صنعتی قم با حضور شما سرآمدان علمی پیشرفت‌های چشمگیری خواهد داشت.‌ همچنین در رشد و شکوفایی این دانشگاه تسریع خواهد شد. وی افزود: با مشاهده چنین پیشرفت‌ها و موفقیت‌های علمی در دانشگاه، هم اساتید و هم دانشجویان انگیزه بیشتری برای فعالیت‌های علمی و پژوهشی خواهند داشت.
رئیس دانشگاه صنعتی قم : طوفان الاقصی، رژیم صهیونیستی را همه جانبه در هم کوباند
 دکترجلال رضائی نور در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری نیروهای مسلح شکست‌های اخیر رژیم صهیونیستی را غیرقابل‌ترمیم دانستند این یک جمله بسیار عمیق و دارای نکات فراوانی است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم ادامه داد: با وجود حمایت‌های همه‌جانبه آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر کشورها از رژیم اشغالگر قدس اما در عملیات طوفان الاقصی سازه‌های اطلاعاتی و حاکمیتی این رژیم زیر سؤال رفت و نشان داد این قدرت پوشالی است و ابهتی که برای خود به‌دروغ تبلیغات کرده بود نزد جهانیان به یکباره فروریخت.
وی افزود: تمام زیرساخت‌های امنیتی و اطلاعاتی از جمله سپر آهنین که خصوص این رژیم اشغالگر نتوانست مانع از حملات نیروهای حماس و جنبش جهاد اسلامی شود.
 دکتررضائی نور تصریح کرد: طوفان الاقصی می‌تواند بر روابط بین‌المللی رژیم صهیونیستی تأثیرگذار باشد از جمله کشورهای عربستان سعودی، قطر و برخی از کشورهای عربی که جهت‌گیری‌هایی برای ارتباط با این رژیم داشتند از این تصمیم خود عقب‌نشینی کنند و حتی یک نگرش منفی از رژیم اشغالگر قدس در دنیا گسترش پیدا کرده است و کشوری مخصوصاً اگر مسلمان باشد رغبتی برای ارتباط با اسرائیل را نخواهد داشت.
رئیس دانشگاه صنعتی قم خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری سال‌های قبل هم اعلام کردند اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، ظلم و ستمی که رژیم غاصب اسرائیل در کشتار مردان، زنان و کودکان بی‌دفاع فلسطینی کرد زمینه‌ساز قدرت‌گرفتن رزمندگان فلسطینی و طرح عملیات طوفان الاقصی شد.
وی بیان داشت: عملیات محور مقاومت ادامه پیدا خواهد کرد تا این رژیم منحوس صهیونیستی برچیده شود مقاومت مردم فلسطین بیش از ۵۰ سال قدمت دارد و در طوفان الاقصی نتیجه این مقاومت است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم با اشاره به اینکه بخشی از غیرقابل‌ترمیم بودن ضربه‌ای که رژیم صهیونیستی در طوفان الاقصی مربوط به عدم اعتماد به تبلیغات برای مهاجرت یهودیان به سرزمین‌های اشغالی است، گفت: حتی قبل از عملیات طوفان الاقصی، امنیت اسرائیل زیر سؤال رفته بود و بعد از جنگ ۳۳ روزه بسیاری از افرادی که از سرزمین‌های اشغالی برای تحصیل و یا کار به کشورهای دیگر رفته بودند به اسرائیل باز نمی‌گردند و بارها رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود از بازگشت مهاجران به سرزمین‌های اشغالی استقبال می‌کند.
 دکتررضائی نور تأکید کرد: ۸ میلیون نفر تخت حکومت رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی ساکن هستند که غالباً بعد از جنگ جهانی دوم به این سرزمین آمدند و با تبلیغات گسترده هیچ‌گاه مهاجرت یهودیان به سرزمین‌های اشغالی متوقف نشد اما روند مهاجرت کند شده است و قطعاً بعد از عملیات طوفان الاقصی و شکست اطلاعاتی رژیم صهیونیستی روند مهاجرت کندتر خواهد شد و از طرفی خروج ساکنان از سرزمین‌های اشغالی بیشتر خواهد شد.
 
 
دوعضو هیات علمی دانشگاه صنعتی قم در جمع دانشمندان دو درصد برتر
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم ،در جدیدترین تحقیق و معرفی دانشمندان برتر دنیا توسط پایگاه داده دانشگاه استنفورد ۲ عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی قم در جمع دانشمندان 2درصد برتر جهان قرار گرفتند. بر اساس گزارش دانشگاه استنفورد و انتشارات الزیویر، دکتر مصطفی طالبی از اساتید هیات علمی گروه مهندسی مکانیک و دکتر هادی زیانی از اساتید هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی قم در زمره دانشمندان دو درصد برتر دنیا در سال ۲۰۲۳ قرار گرفتند. در چند سال اخیر، تعدادی از پژوهشگران دانشگاه استنفورد با استفاده از داده های پایگاه اسکوپوس اقدام به ایجاد پایگاه داده و محاسبه شاخصی به نام "شاخص استنادی مرکب" کردند. این فهرست در کشور ما با نام «فهرست دانشگاه استنفورد» شناخته شده و مورد توجه رسانه ها و موسسات قرار گرفته است. هدف این پایگاه داده، ارائه مجموعه ای از سنجه های استنادی استاندارد شده برای ارزیابی تاثیراستنادی دانشمندان در رشته ها و حوزه های علمی مختلف در سطح جهان است. در واقع شاخص استنادی مرکب که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد، ترکیبی از چند شاخص استنادی مجزا است که مبتنی بر تعداد استنادات دریافتی مقالات دانشمندان و جایگاه‌های نویسندگی آن‌ها (الگوی هم-نویسندگی) و شاخص هرش است. این تحقیق که بر اساس داده‌های پایگاه استنادی اسکوپوس انجام پذیرفته است، دانشمندان را در پنج حوزه موضوعی اصلی، ۲۲ حوزه موضوعی فرعی و ۱۷۶ رشته بر اساس شاخص‌های استنادی استاندارد طبقه‌بندی کرده است. شرط ورود پژوهشگران به فرآیند رتبه‌بندی، انتشار حداقل پنج مقاله می باشد که در مجموع تقریباً هشت میلیون دانشمند مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند که در لیست نهایی علاوه بر یکصد هزار نفر برتر، دو درصد برتر در هر حوزه موضوعی نیز به فهرست نهایی اضافه شده‌اند. بر اساس تازه‌ترین به‌روزرسانی این پایگاه داده بر اساس دامنه پوشش داده‌ها از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۱، فهرست دربرگیرنده نویسندگان پراستناد براساس شاخص استنادی مرکب و جزو دو درصد پراستناد معرفی شده‌اند. این اسامی در دو سطح معرفی شده اند که در یک روش صرفا محاسبه استنادات فقط در سال ۲۰۲۱، ۱۸۷۰ پژوهشگر از بین تعداد کل ۲۰۰ هزار و ۴۰۹ پژوهشگر بین‌المللی با وابستگی سازمانی ایران معرفی شده اند که اسامی دو تن از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم، دکتر مصطفی طالبی از اساتید هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک و دکتر هادی زیانی از اساتید هیئت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی قم در زمره دانشمندان دو درصد برتر دنیا در سال ۲۰۲۳ قرار گرفتند. این موفقیت چشمگیر را به جامعه علمی ایران اسلامی به ویژه جامعه دانشگاهی صنعتی قم تبریک عرض می نمائیم.
طرح پایش سلامت دانشجویان خوابگاهی
دانشجویان گرامی با توجه به آغاز سال تحصیلی و با عنایت به لزوم اجرای طرح پایش سلامت، کلیه دانشجویان محترم خوابگاهی در همه مقاطع تحصیلی می بایست نسبت به تکمیل پرسشنامه کارنامه سلامت جسم و روان اقدام نمایند.ضمنا تکمیل فرم های مذکوراز تاریخ 20 مهرماه الی 20 آذر ماه، الزامی و ادامه ارائه خدمات دانشجویی منوط به ارائه گواهی سلامت از مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی دانشگاه می باشد.
لینک کارنامه سلامت روان: https://portal.saorg.ir/mentalhealth
لینک کارنامه سلامت جسم: https://portal.saorg.ir/physicalhealth

طرح پایش سلامت دانشجویان خوابگاهی

سه شنبه هجدهم مهر 1402 ساعت 1:47 ب ظ
نشست صمیمانه تشکل های دانشجویی و شورای صنفی با رئیس و مسئولین دانشگاه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم با بسیج، جامعه اسلامی و شورای صنفی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دانشجویان پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات خود را در خصوص ارتقای برنامه های فرهنگی دانشگاه، بهبود وضعیت خوابگاه های دانشجویی و مسائل صنفی و رفاهی بیان کردند.دکتر رضائی نور نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: مسئولین دانشگاه تمام تلاش خود را جهت رفع دغدغه ها و مطالبات شما دانشجویان خواهند کرد. البته شما هم در این مسیر باید با ما همراه باشید تا به نتایج مطلوبی برسیم.در پایان دکتر رضائی نور ضمن دستور پیگیری مطالبات دانشجویان از معاونت های مربوطه،افزود: کلیه مطالبات در اسرع وقت رسیدگی می شود. 


همزمان با هفته نیروی انتظامی انجام شد
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با هفته نیروی انتظامی مسئولین دانشگاه صنعتی قم به نمایندگی از این جامعه دانشگاهی ضمن دیدار با سردار میرحیدری فرمانده انتظامی استان قم از زحمات بی دریغ نیروهای خدوم فراجا تقدیر و تشکر کردند.  در این دیدار دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت : امنیت، آسایش و آرامش امروز ما در گروی تلاش های شبانه روزی نیروهای خدوم پلیس است که با زبان و مادیات نمی توان مراتب تقدیر و تشکر را از این عزیزان به عمل آورد. همچنین از خود گذشتگی و همکاری خانواده های عزیزانی که در نیروهای امنیتی و پلیس مشغول به خدمت هستند، قابل ستایش و تقدیر است. سردار میرحیدری نیز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین دانشگاه صنعتی قم افزود: اساتید، کارکنان و دانشجویان می‌توانند مبلغان ما در جامعه باشند. در این راستا فراجا جهت برگزاری دوره های آموزشی برای این دانشگاه اعلام آمادگی می کندتا شما عزیزان هم ضمن آگاهی بیشتر ما را در حفظ امنیت و آرامش جامعه یاری نمائید.


 

همزمان با هفته نیروی انتظامی انجام شد

دوشنبه هفدهم مهر 1402 ساعت 12:16 ق ظ
نحوه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود مقطع کارشناسی

ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی سال 1402، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم در دو مرحله انجام می پذیرد: که دانشجو ملزم به انجام هر دو مرحله ثبت نام می باشد.

 • ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی
 • تحویل دادن اصل مدارک خواسته شده در هفته اول حضور در دانشگاه

لذا خواهشمند است تمامی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام دهید.

(تاکید می گردد ثبت نام کاملا غیر حضوری انجام خواهد شد و نیازی به حضور دانشجو نمی باشد.)

* دانشجویان دقت فرمایند به هیچ عنوان ثبت نام اینترنتی خود را به کافی نت نسپارند و حتماً حتماً خود دانشجو تمامی مراحل را انجام دهد. خواهشمند است تمامی توضیحات را با دقت مطالعه فرمایید.   

کانال اطلاع‌رسانی  دانشگاه صنعتی قم:

آیدی کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله" موجود بوده و  به نشانی زیر می باشد.

https://ble.ir/qutnews

 

 • مرحله اول ثبت نام: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ورودی 1402

رشته ها

ایام

تاریخ

ساعت

مهندسی برق، فیزیک مهندسی ، مهندسی پلیمر

سه شنبه

1402/07/18 از ساعت 14 الی 23

مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر

چهارشنبه

1402/07/19

از ساعت 9 الی 23

مهندسی صنایع ، مهندسی انرژی

پنج شنبه

1402/07/20

از ساعت 9 الی 23

جاماندگان از ثبت نام در کلیه رشته ها

جمعه

21/07/1402

از ساعت 9 الی 15

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده ذیل را اسکن فرمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگذاری نیاز خواهید داشت).

 • تصویر کارت ملی (پشت و رو)
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه
 • تصویر عکس 4*3 زمینه سفید (به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت باشد)
 • تصویر اصل کارنامه کامپیوتری دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (همراه با مهر آموزش و پرورش)
 • تصویر اصل دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (البته اگر مدرک خود را به صورت فیزیکی از دبیرستان دریافت کرده اید در غیر این صورت نیاز نمی باشد.)
 • تصویر گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم
 • تصویر فرم های سنجش
 • فرم شماره 1 سنجش برای تمامی داننشجویان الزامی است. دانلود
 • فرم شماره 2 سنجش برای تمامی دانشجویان سهمیه منطقه 1 و یا رزمنده و ایثارگران الزامی است. دانلود
 • فرم شماره 3 سنجش برای تمامی دانشجویان سهمیه منطقه 2 و 3 الزامی است. دانلود
 • فرم شماره 16 سنجش برای دانشجویان اتباع الزامی است. دانلود
 • در خصوص سوالات مبهم مربوط به امور شاهد و ایثارگر با کارشناس مربوط حجت الاسلام توکلی تماس حاصل فرمائید: 09122520672
 • در خصوص سوالات مبهم مربوط به پایش سلامت با کارشناس مربوط خانم بیدآبادی تماس حاصل فرمائید: 02536169442
 • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن

 

بعد از اسکن تمامی موارد بالا پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید. آدرس سایت :

https://erp.qut.ac.ir/stdnew

 

نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی (از صفحه اصلی سایت دانشگاه صنعتی قم) نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، کد شناسنامه متقاضی می باشد.

نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله (اگر کد ملی متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر های اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر وارد شوید و امتحان کنید) مخصوصا افرادی که شماره شناسنامه آنان همان کد ملی می باشد باید صفرهای ابتدای شماره ملی را در قسمت شماره شناسنامه وارد نکنند.

قابل توجه دانشجویان اتباع
جهت انجام فرایند ثبت نام به جای شماره شناسنامه ، شماره داوطلبی و به جای کد ملی ، شماره پرونده خود را وارد نمائید. 

بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را (که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است) در قسمت مربوطه خود بارگذاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی در آخرین صفحه، گزینه ثبت و سپس گزینه ارسال مدارک را کلیک فرمایید.

 

کارشناسان آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام الکترونیکی دانشجو، برای متقاضی شماره دانشجویی صادر می شود و در صورت رد و داشتن نواقص دانشجو می بایست مجددا وارد لینک مراحل ثبت نام شده و نواقص را تکمیل کرده و دوباره ارسال فرمایند. قابل توجه است، به دلیل حجم بالای کاری آموزش دانشگاه و ازدیاد دانشجویان جدیدالورد تایید درخواست ثبت نام اینترنتی آنها ممکن است تا دو الی سه روز کاری به طول بیانجامد لذا دانشجو می تواند از همان لینک ثبت نام اینترنتی وضعیت درخواست خود را در روزهای بعد پیگیری کند و ببیند که درخواستش تایید شده است و شماره دانشجویی خود را مشاهده نماید (مطابق عکس نمونه زیر) یا درخواستش رد شده، (که توضیحات دلیل رد و یا نقص درخواست ثبت نام در صفحه آخر آخر مراحل ثبت نام الکترونیکی از جانب دانشگاه پیام گذاشته شده است) آن را برطرف و مجددا ثبت نام الکترونیکی را ارسال نماید.

 

تذکر مهم : در آخر بعد از تایید درخواست و گرفتن شماره دانشجویی در روز سه شنبه مورخ 25/07/1402 وارد پرتال دانشجویی خود شده و لیست دروس و کلاس های خود را مشاهده فرمایید.
برای ورود به پرتال دانشجویی از لینک  erp.qut.ac.ir استفاده نمایید و به جای نام کاربری، شماره دانشجویی و به جای پسورد، کد ملی خود را وارد نمایید.

شروع کلاس ها برای دانشجویان جدید الورود از تاریخ 29/07/1402 می باشد.

 

 • مرحله دوم ثبت نام: تحویل دادن اصل مدارک توسط دانشجو

دانشجو موظف است اصل مدارک ذکر شده در اول توضیحات را در اولین روز حضور در دانشگاه به قسمت بایگانی آموزش جناب آقای اصغری تحویل نمایند.

 

قابل توجه دانشجویان پسر جهت انجام امور نظام وظیفه (بسیار مهم):

تمام دانشجویان پسر بعد از  انجام امور نظام وظیفه در سامانه epolice.ir  نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را به آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایید. جهت راهنمایی در خصوص نحوه درخواست معافیت تحصیلی و دیدن ویدیو آموزشی به کانال زیر در پیام رسان بله  مراجعه نمایید.

 در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام دانشجو لغو خواهد شد.

https://ble.ir/nzmqut1402

 نکته: دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشند تصویر آنرا به همراه نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی خود به  آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایند.

-درصورت هرگونه سوال یا ابهام در ساعات کاری به شماره 36169528-025 تماس حاصل فرمایید.

 

"اطلاعیه ثبت نام خوابگاه‌های دانشجویی سال تحصیلی 1403-1402"

به اطلاع کلیه دانشجویان جدیدالورود متقاضی خوابگاه می‌رساند برای ثبت نام در خوابگاه و انتخاب اتاق می‌بایست ازطریق پرتال دانشجوئی اقدام نمایید.

 

🔰مراحل ثبت نام و انتخاب اتاق:

2 - ورود به پرتال دانشجویی بعد از اتمام ثبت نام و گرفتن شماره دانشجویی ( به آدرس https://erp.qut.ac.ir)

3 - انتخاب گزینه امور خوابگاه‌ و سپس درخواست عضویت در خوابگاه و تکمیل، ثبت و ارسال فرم های مربوطه

بسیار مهم: دقت فرمایید که تمام فرم ها تا انتها تکمیل، ثبت و در نهایت با تایید گزینه "ارسال" ، درخواست شما به کارشناس خوابگاه ارسال گردد

4 - واریز مبلغ 10,000,000 ریال  به عنوان پیش پرداخت

5 - تخصیص اتاق توسط کارشناس خوابگاه

6 - مراجعه حضوری به کارشناس خوابگاه برای دریافت کارت خوابگاهی همراه با دو قطعه عکس

🔰 هزینه خوابگاه برای یک ترم تحصیلی برای دانشجویان روزانه مبلغ 25,000,000 ریال و برای دانشجویان نوبت دوم، بین الملل، اتباع کنکوری، میهمانی، انتقالی، سنوات اضافه مبلغ 40,000,000 ریال می‌باشد.

🔰 پرداخت مبلغ پیش پرداخت 10,000,000 ریال جهت تکمیل فرآیند ثبت نام و انتخاب اتاق الزامی است، الباقی می‌بایست تا قبل از امتحانات پایان ترم تسویه گردد.

🔰 پس از انتخاب اتاق امکان جابجائی وجود ندارد.

🔰 پس از ثبت نام امکان انصراف وجود ندارد و دانشجو ملزم به پرداخت هزینه کامل خوابگاه می باشد.

🔰 تردد در خوابگاه صرفا با ارائه کارت خوابگاهی امکان پذیراست. لذا تمامی دانشجویان محترم قبل از حضوردر خوابگاه، همراه با دو قطعه عکس به کارشناسان اداره خوابگاهها مراجعه و کارت خوابگاهی خود را دریافت نمایند.

🔰 لازم به ذکر است که خوابگاه‌های دانشجویی فاقد اینترنت می‌باشند.

🔰 تمامی دانشجویان ملزم به رعایت آیین نامه خوابگاه‌های دانشجویی می باشند و در صورت هر گونه تخلف مطابق آیین نامه انضباطی برخورد خواهد شد.

🔰 دانشجویان دختر متقاضی اسکان تک شب، می‌بایست به صورت حضوری به کارشناس خوابگاه مراجعه نموده و صرفا معرفی نامه دانشگاه صنعتی قم را اخذ و به سرپرستان خوابگاه فارابی تحویل نمایند. سرپرستان خوابگاه دانشگاه فارابی درخصوص موافقت و هزینه اسکان تصمیم گیرنده هستند.

🔰 دانشجویان پسر متقاضی اسکان تک شب (بعد از اتمام ثبت نام ورودی های جدید) در صورت وجود ظرفیت خالی پذیرش خواهند شد. هزینه هر شب اسکان برابر هفتاد و پنج هزار تومان خواهد بود.

🔰 اولویت اسکان با متقاضیانی است که شهر سکونت آنها دارای بعد مسافت دورتری با دانشگاه صنعتی قم است.

🔰 آدرس خوابگاه دخترانه: بلوار شهید خدا کرم، مجموعه خوابگاهی دانشکدگان فارابی.

🔰 آدرس خوابگاه پسرانه: میدان مفید، ابتدای بلوار شهید کریمی، مجموعه خوابگاهی دانشگاه مفید.

🔰 کارشناس اداره خوابگاه برادران : آقای دارابی 02536169433

🔰 کارشناس اداره خوابگاه خواهران : خانم دانشمندی 02536169432

کانال اطلاع رسانی معاونت دانشجویی https://ble.ir/qut_std

با آرزوی توفیق روزافزون

نحوه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود مقطع کارشناسی

دوشنبه هفدهم مهر 1402 ساعت 10:39 ق ظ
افتخاری دیگر در دانشگاه صنعتی قم

اساتید ارجمند جناب آقای دکتر طالبی و جناب آقای دکتر زیانی
با کمال مسرت قرارگیری شما اساتید گرانقدردر فهرست دو درصد از دانشمندان برتر دنیا را به شما و جامعه دانشگاهی صنعتی قم تبریک عرض می نمائیم.

افتخاری دیگر در دانشگاه صنعتی قم

جمعه چهاردهم مهر 1402 ساعت 12:20 ق ظ
ارتقای رتبه علمی

جناب آقای دکتر جلال رضائی نور
رئیس محترم دانشگاه صنعتی قم
ارتقای مرتبه علمی جنابعالی را از دانشیاری به استادی تبریک عرض می نمائیم. توفیق روزافزون تان در جهت پیشبرد و اعتلای اهداف علمی و پژوهشی ایران اسلامی را از خداوند متعال مسئلت می نمائیم. 

 

ارتقای رتبه علمی

جمعه چهاردهم مهر 1402 ساعت 12:15 ق ظ
دانشگاهیان صنعتی قم با امام و شهدا تجدید بیعت کردند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته دفاع مقدس ضمن برگزاری زیارت پرفیض عاشورا، سرهنگ شیرازی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس به روایتگری در خصوص خاطرات به یاد ماندنی دوران جنگ پرداخت. وی شور و نشاط جوانان رزمنده را وصف ناشدنی دانست. همچنین دانشگاهیان صنعتی قم با حضور در گلزار شهدا، مزار شهدای گرانقدر را غبارروبی، عطرافشانی و گلباران کردند و با امام و شهدا تجدید بیعت نمودند.

مدیر حراست دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکترمحمدعلی پور محمدی به عنوان مدیر حراست دانشگاه صنعتی قم منصوب شد. همچنین از زحمات دکتر آل عمرانی نژاد تقدیر و تشکر به عمل آمد.مدیر حراست دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

چهارشنبه پنجم مهر 1402 ساعت 10:43 ق ظ
پیام تبریک رئیس دانشگاه  صنعتی قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم در پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را به اساتید، کارکنان و دانشجویان تبریک گفت. متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

فرا رسیدن ماه مهر برای همه ما بسیار خاطره انگیز است چه در دوران تحصیل در مدرسه  و چه در دوران تحصیل در دانشگاه. آمدن ماه مهر نوید ارتقای علم و آگاهی در نسل جوان است. امروز ایران اسلامی نیازمند جوانان نخبه، متدین و متعهدی است که رشد و شکوفایی علم و فناوری ایران اسلامی را رقم بزنند. دانشجویانی که با وجود تحریم ها و تهدیدات دشمن با خود باوری و خود اتکایی استقلال و آزادی میهن اسلامی را رقم بزنند.
اینجانب آغاز سال تحصیلی جدید را به همه اساتید فرهیخته، کارکنان پرتلاش و متعهد، دانشجویان به ویژه نو‌دانشجویان که به تازگی به خانواده دانشگاه صنعتی قم  پیوسته اند، صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم درسال تحصیلی جدید که با اعیاد ماه ربیع مقارن شده است، شاهد موفقیت توأم با رشد و بالندگی در تمام عرصه های علمی باشیم.
 

 

 

 

ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود