امروز : شنبه هشتم آذر 1399
اخبار

اخبار


اخبار دانشکده برق و کامپیوتر

RSS


  
طی حکمی از جانب رئیس محترم دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز، جناب آقای دکتر هادی زیانی عضو محترم هیات علمی گروه مهندسی برق مخابرات و الکترونیک به عنوان دبیر مجله علوم و تکنولوژی شاخه برق و کامپیوتر در گرایش مخابرات منصوب شدند.
همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری، جناب آقای دکتر سید محمد دهقان استادیار محترم گروه مهندسی برق قدرت به عنوان نوآور برتر سال 1398 انتخاب شدند. طی حکمی از جانب ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر رضایی نور، آقای دکتر مرتضی محجل کفشدوز عضو محترم هیات علمی گروه مهندسی کامپیوتر از تاریخ 98/09/01 به عنوان مدیر گروه مهندسی کامپیوتر منصوب شدند. 

مهلت انتخاب استاد راهنمای پروژه

چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1398 ساعت 12:56 ق ظ

قابل توجه دانشجویان گرامی: مهلت انتخاب استاد راهنمای پروژه در ترم 981 تا تاریخ 98/08/05 می باشد. در صورت عدم انتخاب استاد راهنما، شورای آموزشی در مورد نمره پروژه تصمیم گیری خواهد کرد. 


قابل توجه دانشجویان گرامی: 

دانشجویان متقاضی بازگشت به تحصیل به دلیل (اخراجی و عدم مراجعه و ...) و افزایش سنوات برای نیمسال یازدهم و دوازدهم و ... می بایست ابتدا از طریق پورتال (فرم های درخواست/ درخواست بازگشت به تحصیل) فرم مربوطه را تکمیل و ارجاع نمایند.

لازم به ذکر است دانشجویان موظفند علاوه بر مراحل فوق به صورت همزمان در سامانه سجاد ثبت نام نمایند. درخواست هایی که در سامانه سجاد ثبت نشده باشد قابل بررسی در کمیسیون موارد خاص نمی باشد.

همچنین دانشجویانی که شرایط فوق شامل حال ایشان می باشد، می بایست فرم انتخاب واحد با تاخیر را از کارشناس آموزش دانشکده دریافت و تکمیل نمایند، و در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص با ادامه تحصیل،با ارائه فرم مربوطه جهت انتخاب واحد به آموزش دانشکده مراجعه نمایند.

مسئولیت عدم ارسال فرم های مذکور به عهده شخص دانشجو می باشد.
  

مراحل کارآموزی در تابستان 98-97

شنبه هجدهم خرداد 1398 ساعت 11:42 ق ظ

به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی ثبت نام دوره کارآموزی می رساند : همه کارآموزان می بایست در سامانه ملی کارآموزی به آدرس  http://karamouz.irost.org ثبت نام و سپس از تاریخ 98/04/06  لغایت 98/04/14 از طریق پورتال (قسمت : فرمها گردش شروع کارآموزی ) درخواست خود را تکمیل و به کارشناس دانشکده جهت اخذ واحد کارآموزی ارسال نمایند ، پس از اخذ واحد کارآموزی مجددا دانشجویان باید از طریق پورتال اطلاعات محل انجام کار آموزی را تکمیل و در خواست را به استاد مربوطه ارسال نماید در پایان پس از طی کلیه مراحل تایید، دانشجویان باید جهت دریافت معرفی نامه انجام کارآموزی به کارشناس دفتر ارتباط با صنعت مراجعه نمایند . 
تذکر مهم :
 1. دانشجویان قبل از هرگونه اقدامی می بایست قوانین و مقررات کارآموزی و فلوچارت مراحل انجام کار را از سایت دانشگاه ، (بخش دفتر ارتباط با صنعت قسمت کارآموزی )مطالعه نمایند .
 2. کلیه مراحل در خواست و ثبت اطلاعات محل انجام کارآموزی توسط خود دانشجو و از طریق پورتال باید صورت پذیرد .
 
قوانین و مقررات کارآموزی :
 1.   دانشجو موظف است بعد از اتمام گردش شروع کارآموزی به دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه مراجعه و معرفی نامه را دریافت نماید.
 2. فرم حضور درکارگاه , فرم ارزیابی پایان دوره کارآموزی توسط سرپرست کارگاه می بایست توسط شرکت مربوطه مهر و امضا گردد و همچنین فرم گزارش میان دوره توسط استاد کارآموزی امضا و بعد از آن اسکن و به همراه فایل PDF گزارش جامع کارآموزی و مشخصات شرکت ، از طریق پورتال قسمت گردش اتمام کارآموزی بارگذاری و به کارشناس دفتر ارتباط با صنعت ارجاع شود.
 3. تمامی فرم های مذکور می بایست دارای مهر و امضای شرکت بوده و یا نامه ای مبنی بر اتمام دوره ی کارآموزی از شرکت ارائه شود .
 4. پس از ثبت دوره کارآموزی حذف آن در شرایط خاص و محدوده زمانی 15 روز پس از ثبت کارآموزی با تائید مدیریت آموزشی دانشگاه امکان پذیر است در صورت عدم حذف در زمان مقرر دانشجو موظف است ساعات دوره را تکمیل و رضایت شرکت مبنی بر اتمام دوره را دریافت نماید , در غیر این صورت نمره صفر ثبت خواهد شد .
 5. آخرین مهلت ثبت نمره ی کارآموزی برای تابستان مورخ 98/6/31می باشد و به هیچ عنوان این مهلت  تمدید نمی گردد .
 6. دانشجو موظف است کلیه مراحل تایید و ارسال فرمها و گزارش کارآموزی و ثبت نمره تا ثبت نهایی در پورتال را پیگیری نماید در غیر اینصورت چنانچه به هر دلیل تا 98/6/31 نمره در پورتال دانشجو ثبت نگردد ، کلیه عواقب بر عهده خود دانشجو می باشد .
 7. در تابستان به همراه کارآموزی هیچ درس دیگری را نمی توان انتخاب نمود .
 8. تنها دانشجویانی که ترم آخر باشند و حداکثر با احتساب واحد کارآموزی 12 واحد داشته باشند می توانند در طول سال نیز درس کارآموزی را به همراه سایر دروس انتخاب نمایند .
 9.   قوانین و مقررات آموزشی درس کارآموزی شامل ( حذف درس ، انتخاب همزمان دو دوره کارآموزی یا همزمان درس با واحد کارآموزی ، تاخیر در اعلام نمره و .....) مربوط به حوزه مدیریت آموزشی می باشد و دفتر ارتباط با صنعت در این خصوص مسئولیت ندارد .

انتخاب استاد راهنمای پروژه

شنبه یازدهم اسفند 1397 ساعت 1:5 ب ظ

قابل توجه دانشجویان گرامی:فرصت انتخاب استاد راهنمای پروژه کارشناسی تا روز دوشنبه مورخ  97/12/20 می باشد عدم انتخاب استاد راهنما به منزله حذف درس پروژه می باشد.  
مقاله خانم مهندس سارا خوش سخن فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق مخابرات سیستم دانشگاه صنعتی قم با راهنمایی آقای دکتر روزبه رجبی و مشاوره آقای دکتر هادی زیانی و با ارائه ی شفاهی آقای دکتر رجبی به عنوان مقاله برتر نشست پردازش تصویر در چهارمین کنفرانس پردازش سیگنال و سیستم های هوشمند (ICSPIS 2018) برگزیده شد. این کنفرانس در روز پنجم دی ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد. 

آقایان دکتر مجتبی حیدری، دکتر هادی زیانی و دکتر جواد شریفی به ترتیب پژوهشگران برتر دانشکده برق و کامپیوتر انتخاب شدند. همچنین در بخش پژوهش دانشجویی از آقای علیرضا محمودی فر تقدیر به عمل آمد. 

طی حکمی از جانب ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر رضایی نور، آقای دکتر یاسر عطار ایزی عضو محترم هیات علمی گروه مهندسی برق مخابرات و الکترونیک از تاریخ 97/10/01 به عنوان مدیر گروه مهندسی برق مخابرات و الکترونیک منصوب شدند. در بخشی از این حکم آمده: انتظار می رود ضمن مراعات فضای انقلابی و دینی شهر مقدس قم، دانش، مهارت و توان مدیریتی خویش را برای تبدیل نمودن دانشگاه صنعتی قم به دانشگاهی پیشرو در علوم صنعتی و فنی به کار گیرید. 
بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی قم ویژه دانشجویان گروه مهندسی برق قدرت

بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی قم ویژه دانشجویان گروه مهندسی برق قدرت

روز شنبه مورخ 97/10/01 از ساعت 8:00 صبح برگزار می گردد.
شنبه بیست و چهارم آذر 1397 ساعت 3:49 ب ظ

آشنایی با دوره کارشناسی ارشد مهندسی برق و کامپیوتر ویژه دانشجویان ورودی 97 

موضوع دوره: روش تحقیق

مدرس: دکتر روزبه رجبی

زمان: یکشنبه دوم دی ماه از ساعت 9:00 الی 17:00

مکان: سالن آمفی تئاتر دانشگاه
مدیر پرتال  نمایش : 3242  نظرات : 0   0   0

شرایط معرفی به استاد

در آخرین نیمسال در دروس مورد نظر مردود شده باشد...
سه شنبه یازدهم اسفند 1394 ساعت 11:3 ق ظ

شرایط اخذ دروس معرفی به استاد
1-  در آخرین نیمسال در دروس مورد نظر مردود شده باشد.
2-  در مقطع بالاتر پذیرفته شده باشد.
3-  سنوات تحصیلی دانشجو به اتمام رسیده باشد.
4-  دروس مورد نظر در آن نیمسال ارائه نشده باشد و یا با دروس اصلی دیگر تداخل داشته باشد.در این مورد دروس نباید از دروس اختیاری باشد و چنانچه دو درس معرفی به استاد مورد نظر باشد،باید حداقل یکی از دروس را نیمسال های گذشته مردود شده باشد.
5- سقف نمره برای بند یک 16 و در بقیه موارد 13 می باشد.
صفحه 1 از 2 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 20