امروز : چهارشنبه یکم آذر 1396
اخبار

اخبار


اخبار امور فرهنگی

RSS
سی و دومین مسابقات قرآنی دانشجویی دانشگاه صنعتی قم
سه شنبه بیست و ششم بهمن 1395 ساعت 10:50 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


چهارمین جشن دانش آموختگی
با تبریک پایان یافتن موفقیت آمیز تحصیلات و آرزوی موفقیت های بیشتر در ادامه تلاش های علمی به اطلاع کلیه دانش آموختگان دانشگاه می رساند...
سه شنبه بیست و ششم بهمن 1395 ساعت 10:48 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


با تبریک پایان یافتن موفقیت آمیز تحصیلات و آرزوی موفقیت های بیشتر در ادامه تلاش های علمی به اطلاع کلیه دانش آموختگان دانشگاه می رساند چهارمین دوره جشن ویژه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم در اسفند سال جاری برگزار خواهد شد. لذا کلیه دانش آموختگان عزیز علاقه مند برای شرکت در این جشن ویژه به نکات زیر توجه فرمایند:
جشن ویژه چهارمین دوره دانش آموختگی دانشگاه صنعتی قم در 19 اسفند سال جاری برگزار خواهد شد  کلیه دانش آموختگان دانشگاه صنعتی قم که ورودی سال 91 می باشند می توانند برای شرکت در این مراسم ثبت نام نمایند.
 هر یک از دانش آموختگان می توانند با حداکثر دو نفر همراه در مراسم شرکت کنندهزینه شرکت در جشن برای دانش آموختگان مبلغ 500.000 ریال و برای هریک از همراهان  220,000ریال می باشدلازم به ذکر است هزینه های دریافتی صرف مواردی ازجمله آماده سازی ، اجرای برنامه های جشن ، اهدا یادبود ،عکس و لوح فشرده مراسم و پذیرایی میگردد.
همراه داشتن کارت شناسایی معتبر در مراجعات حضوری الزامی است.جهت کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل alumni@qut.ac.ir  مکاتبه و یا با تلفن داخلی 178 یا مستقیم 36642072  مدیریت فرهنگی و اجتماعی تماس حاصل فرمایید.جهت اطلاع از اخبار و اطلاعیه های مراسم و نیز زمان مراجعه برای دریافت لباس ویژه دانش آموختگی این صفحه را دنبال کنید.
توجه:در صورت حضور همراه در مراسم ضمن پرداخت هزینه نام و نام خانوادگی و نسبت با دانشجو در قسمت توضیحات اضافی درج گردد.
لینک ثبت نام
مسابقه کتابخوانی
یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1395 ساعت 11:8 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


مسابقه کتابخوانی کتاب "آرامش بهاری" از اینجا دانلود کنید
مسابقه عکاسی از خوابگاه دانشجویی
یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1395 ساعت 11:7 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


از اساتید دانشگاه صنعتی قم تقدیر و تشکر به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته آموزش به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی ، طی برگزاری مراسمی در سالن همایش های شهید آخوندی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم تقدیر و تشکر به عمل آمد.
سه شنبه چهاردهم اردیبهشت 1395 ساعت 1:23 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته آموزش به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی ، طی برگزاری مراسمی در سالن همایش های شهید آخوندی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم تقدیر و تشکر به عمل آمد.
در ابتدای این مراسم دکتر خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن گرامی داشت سالروز شهادت استاد مطهری و تبریک به اساتید، نقش استاد مطهری را در روشنفکری دانشجویان بی بدیل قلمداد کرد و افزود: اگر استاد مطهری راهنمای جوانان به ویژه دانشجویان در قبل از انقلاب نبود، به حق قیام مردم به پیروزی نمی رسید.در واقع استاد مطهری نمونه یک انسان خودساخته و معلم آگاه و فرهیخته نه تنها در زمان خودش بوده است بلکه الگوی بسیار خوبی برای اساتید و معلمان امروز است.
دکتر خوشنویسان درباره وضعیت کنونی دانشگاه صنعتی قم گفت: به حمد الله با تلاش و کوشش یکایک مسئولین، کارکنان و حتی دانشجویان، دانشگاه در حال حاضر از اعتبار ،وجه و پیشرفت خوبی برخوردار است. به عنوان مثال حضور دکتر خدیجه ربیعی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم که به عنوان نماینده مردم شهرستان بروجن به مجلس دهم راه یافت و همچنین انتصاب مهندس رحیمی مدیر مالی این دانشگاه به عنوان مدیر مالی صندوق رفاه دانشجویان در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشان از اعتبار و وجه خوب دانشگاه و کارکنان آن است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن اشاره به نقش مهم اساتید افزود: یکی از مهم ترین وظایف اساتید، ایجاد روحیه امید و نشاط در دانشجویان است که این چنین می توان جامعه ای جوان، خلاق و شاد داشته باشیم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین آخوند زاده نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک اعیاد پیش رو و خداقوت به اساتید، راجع به مقام استاد اظهار داشت: همین بس که نگاه کردن به صورت استاد عبادت است.همچنین در مقام علم آموزی همین بس که یک ساعت تفکر و علم آموزی بهتر از یک سال عبادت است.
این مراسم با اجرای مسابقه های طنز، شعبده بازی و تردستی ادامه یافت.
در انتها نیز با اهدای لوح تقدیر از اساتید تقدیر و تشکر به عمل آمد.
یکشنبه یازدهم بهمن 1394 ساعت 11:53 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


با احترام به اطلاع میرساند مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مسابقه عکاسی با تلفن همراه بدور از نگاه حرفه‌ای عکاسان و با نگاه مردمی در یوم الله 22 بهمن را با عنوان “حماسه حضور”  برگزار می نماید و به 3 نفر از برگزیدگان این مسابقه جوایز نفیسی اهدا خواهد نمود لذا علاقه مندان میتوانند عکس های خود را به ایمیل farhangi@qut.ac.ir تا 24بهمن ارسال نمایند.
چهارشنبه بیست و دوم مهر 1394 ساعت 2:30 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


مراسم پرفیض زیارت عاشورا دهه اول محرم الحرام همراه با سفره صبحانه در نمازخانه دانشگاه ساعت 7:45 برگزار میگردد.

چهارشنبه هشتم مهر 1394 ساعت 11:43 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: معارفه دانشجویان جدیدالورود دختر و پسر دانشگاه صنعتی قم به همت مدیریت فرهنگی و با حضور هیات رئیسه دانشگاه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ 8و 7/ 94/7 در اردوگاه ملاصدرا واقع در بخش کهک برگزار شد.
در این اردو دکتر خوشنویسان رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود، اساتید، کارکنان و دانشجویان را اعضای خانواده دانشگاه صنعتی قم دانست و افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) اصلی ترین وظیفه دانشجویان جهاد علمی است و بعد نشاط سیاسی و فرهنگی. پس با حضور اساتید مجربی که بیش از 95 درصد آنها فارغ التحصیل از دانشگاه های مطرح ایران هستند بستر مناسبی جهت تحقق مطالبات رهبر عزیزمان فراهم می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین آخوند زاده نماینده محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پس از تبریک جهت حضور دانشجویان در مقطع علمی بالاتر از آنها خواست تا از فضای علمی و معنوی شهر مقدس قم بیشتر استفاده نمایند. وی آشنایی و نحوه صحیح انتخاب همسر را برای دختر خانم های جوان در سنت حسنه ازدواج ، امری مهم و ضروری قلمداد کرد و افزود: دفتر نهاد مقام معظم رهبری فضای امنی جهت هر گونه راهنمایی در این زمینه است.
دکتر فدایی معاون دانشجویی نیز ضمن بیان توضیحاتی راجع به این معاونت گفت: تغذیه روح مانند تغذیه جسم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.با توجه به حضور شما در محیط جدید و دوری از خانواده به طور حتم دچار دغدغه های ذهنی زیادی خواهید شد که مرکز مشاوره بهترین همراه برای رفع مشکلات و دغدغه های ذهنی شما می باشد.
برگزاری نماز جماعت، مسابقه دارت و طناب کشی با اعلام سه نفر برنده همراه با جایزه از دیگر برنامه های این اردوی فرهنگی، تفریحی بوده است.
در پایان نیز به دانشجویان از طرف مدیریت فرهنگی هدیه ای به رسم یادبود اهدا گردید.یکشنبه پنجم مهر 1394 ساعت 3:46 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته دفاع مقدس نمایشگاهی به همت مدیریت فرهنگی و همکاری و همراهی دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه در مساحتی بالغ بر 50 متر مربع در محوطه دانشگاه بر پا شد.
این نمایشگاه شامل بخش هایی چون فروش کتاب ، عکس و پوستر شهدای دفاع مقدس، اردوهای راهیان نور و اردوهای جهادی ، آثار به جامانده از شهدای اطلاعات لشکر علی ابن ابی طالب (ع) و پخش نما هنگ و کلیپ های مرتبط با هشت سال دفاع مقدس می باشد.
دکتر خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم نیز ضمن بازدید از نمایشگاه و مرور خاطرات حضورش درجبهه های حق علیه باطل از عوامل برپایی این نمایشگاه تقدیر کرد.
سه شنبه بیست و چهارم شهریور 1394 ساعت 3:1 ب ظ - توسط : مدیر پرتالپیامبر گرامی اسلام ، حضرت محمد صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم فرمودند: اگر حضرت علی علیه السّلام نبود برای حضرت فاطمه علیهاالسّلام هیچ همتا و مانندی یافت نمی‏ شد.

سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بر همه شیعیان مبارک باد
یکشنبه بیست و دوم شهریور 1394 ساعت 4:16 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر ضیا هاشمی معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با مدیر و کارشناسان فرهنگی دانشگاه صنعتی قم روز جمعه94/6/20 دیدار و گفتگو کرد.
دکتر هاشمی در سفر یک روزه اش به شهر مقدس قم ، همراه با مدیر و کارشناسان فرهنگی دانشگاه صنعتی قم ضمن زیارت کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران ، از خانواده جانباز شهید حجت الاسلام والمسلمین انصاری رئیس فقید مرکز شیعه شناسی بازدید به عمل آورد.
در ادامه دکتر هاشمی طی جلسه ای با تولیت مسجد مقدس جمکران دیدار و گفتگو کرد. در این جلسه آقای دلیر مدیر فرهنگی دانشگاه صنعتی قم ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های صورت گرفته در این دانشگاه از جمله برنامه های ویژه دانشجویان جدیدالورود، آمادگی خود را جهت میزبانی و اجرای برنامه ها ی فرهنگی و قرآنی دانشجویان سراسر کشور اعلام نمود.
همچنین ضمن ارائه گزارش مدیریت فرهنگی تولیت مسجد مقدس جمکران، اجرای برنامه های فرهنگی و معرفت افزایی در زمینه انتظار مطرح گردید و دکتر هاشمی پیگیری و انعقاد تفاهم نامه فی مابین مسجد مقدس جمکران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به دانشگاه صنعتی قم واگذار نمود.
معاون فرهنگی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری نیز از برگزاری اجلاس معاونین فرهنگی دانشگاه های کشور و جشنواره سراسری قرآن کریم ویژه دانشجویان سراسر کشور خبر داد و افزود: با توجه به اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی قم جهت میزبانی مراسمات فرهنگی و قرآنی کشوری، این دانشگاه را به عنوان اولین میزبان مد نظر خواهیم داشت.
در پایان نیز دکتر هاشمی در بین دانشجویان بسیجی استان کهکیلویه و بویر احمد که در طرح ولایت شرکت داشتند جهت ایراد سخنرانی حضور یافت .
 
 
 
 
یکشنبه بیست و دوم شهریور 1394 ساعت 4:15 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: گروه جهادی آل طه وابسته به بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم با برگزاری اردوی جهادی در مناطق محروم شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه، از تاریخ 94/6/10 الی 94/6/20 گام بلندی در راستای محرومیت زدایی از این مناطق برداشتند.
گروه جهادی آل طه با حضور در روستای محروم چمن گلین مشکلات عمرانی 20 خانه از اهالی این روستا را برطرف ساخت، همچنین با استقرار تیم پزشکی وضعیت بهداشتی و درمانی اهالی این روستا بهبود یافت.
از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این اردو برگزاری مراسمات مذهبی، کلاس های آموزشی ، مسابقات ورزشی و بازدید از خانواده های معظم شهدا می باشد که مورد استقبال اهالی این روستا قرار گرفته است.
شایان ذکر است این منطقه به علت مجاورت با ارتفاعات گسترده، در دوران جنگ تحمیلی به دفعات مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته بوده است که مردم با رشادت های بسیار و نثار شهدا و جانبازان زیادی دین خود را به اسلام و انقلاب ادا نموده اند.
 
یکشنبه هشتم شهریور 1394 ساعت 10:58 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی برگزاری جلسات مکرر با حضور مدیران و مسئولین دانشگاه برنامه ریزی های لازم جهت استقبال از دانشجویان جدید الورود صورت گرفت.
ثبت نام 110 نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و 320 نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی با تشکیل ستاد استقبال با مشارکت واحد نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، آموزش، دانشجویی، فرهنگی ، حراست ، روابط عمومی و تشکل های دانشجویی انجام خواهد شد.
شایان ذکر است ثبت نام دانشجویان جدید الورود طی 4 روز انجام خواهد شد که زمان آن متعاقبا اعلام می شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم مفتخر به کسب رتبه موفق ترین...
دوشنبه بیست و ششم مرداد 1394 ساعت 12:7 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


 بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم مفتخر به کسب رتبه  موفق ترین پایگاه مقاومت بسیج اقشار سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام در پنجمین جشنواره استانی مالک اشتر گردید.
دبیرخانه اشراف فرماندهی سپاه امام علی بن ابیطالب در آستانه دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) با برگزاری پنجمین جشنواره استانی مالک اشتر از فرماندهان برترین حوزه ها و پایگاه های بسیج تجلیل نمود.
در این مراسم که صبح روز شنبه و در محل سپاه استان رخ داد؛ با اهدای لوح افتخار سازمانی به مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم توسط سردار همدانی جانشین قرارگاه امام حسین (ع) سپاه و سردار مهدوی نژاد فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) از فرمانده و بسیجیان این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.
سردار مهدوی نژاد در این لوح تصریح داشته است: بدیهی است این موفقیت مرهون تلاش و مجاهدت یکایک شما بسیجیان عزیز و خدوم آن پایگاه مقاومت می باشد.
سه شنبه دوازدهم خرداد 1394 ساعت 6:46 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم: " انجمن علمی نخبگان دانشگاه صنعتی قم" ازجانب کنگره ملی پیشگامان پیشرفت کشور در قسمت فعالیت های مستمر علمی به عنوان برترین انجمن علمی کشور برگزیده شد.
این کنگره در 30 و 31 اردیبهشت ماه سال 94 همزمان با چهارمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی در کتاب خانه ملی در تهران برگزار گردید. 14 نفر از اعضای انجمن نخبگان به عنوان مهمان ویژه کنفرانس الگو اسلامی ایرانی کشور حضور داشتند که در قسمت مناظره با اساتید دانشگاه های سراسر کشور در زمینه مسایل پیشرفت های علمی ایران با توجه به موقعیت اجتماعی و اقتصادی استان ها پرداختند.
همچنین آقای باقریان دبیر انجمن نخبگان بیان داشت: کلیه فعالیت ها و موفقیت های انجمن مشاوره صحیح و دلسوزانه اساتید توانمند دانشگاه و همچنین تلاش و پشتکار قوی اعضای ویژه انجمن نخبگان از جمله آقایان مجید مددی، علیرضا حسنی، هادی عالمی ، سید محمد میرعبدالباقی، سجاد شومالی، محمد حسین بهمنی، حسن ریاضی و خانم ها بهاره نصراللهی نژاد، فهمیه درویش، شیرین محمدی، فاطمه باقری و سیده زهرا موسوی پور می باشد که تلاش های 3 ساله این مجموعه موجب موفقیت های پی در پی و بالا بردن رنکینگ دانشگاه در زمینه های علمی وپژوهشی شده است.
شایان ذکر است طبق تفاهم نامه با مرکز الگو اسلامی ایرانی انجمن علمی نخبگان دانشگاه صنعتی قم به عنوان پایگاه استانی و راهنمای کنفرانس الگو اسلامی در سال 1395 معرفی شد.
 
 
 
صفحه 1 از 11 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 151
آدرس:  قم – بلوار سردار شهید خدا کرم( جاده قدیم تهران) - صندوق پستی: 1519-37195
تلفن: 6641601-0251 - فاکس: 6641604 -0251
پست الکترونیک:: Info.admin@qut.ac.ir