امروز : سه شنبه چهارم مهر 1402
دانشجویان غیر ایرانی

دانشجویان غیر ایرانی


سوالات متداول

دانشجویی که بلافاصله پس از پایان تحصیل(انصراف یا اخراج) دوباره مشغول به تحصیل شود باید درخواست خروج قطعی دهد؟

خیر، در صورت اشتغال به تحصیل دوباره دانشجو در همان استان محل تحصیل قبلی و پس از دریافت کد رهگیری برای تحصیل مجدد، درخواست تمدید اقامت قابل انجام است و در صورت اشتغال به تحصیل دانشجو در استانی دیگر، درخواست خروج داخلی به مقصد همان استان باید انجام شود.

(ویژه اتباع مقیم ایران) دانشجویان مقیم ایران پس از انجام مراحل خروج قطعی چه اقدامی باید انجام دهند؟

پیش از پایان اعتبار روادید خروج قطعی می بایست با به همراه داشتن گذرنامه خود و مدارک هویتی پدر و مادر(در صورت مجرد بودن) و یا همسر(در صورت متاهل بودن دانشجوی دختر) نسبت به تغییر وضعیت به پلیس مهاجرت و گذرنامه مراجعه نمایند

 چگونه می توانم مدرک تحصیل خود را دریافت نمایم؟

دانشجویان پس از دریافت روادید خروج قطعی می تواند نامه مجوز دریافت مدرک پایان دوره تحصیل خود را از دانشگاه مربوطه دریافت نماید.

 پذیرش تحصیلی دارم اما به دلایلی در حال حاضر امکان دریافت روادید تحصیلی برایم مقدور نمی باشد چکار کنم؟(نامه مجوز موقت تحصیل)

دانشجو می تواند با همراه داشتن مدارک هویتی و معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل خود به نمایندگی امور کنسولی استان مراجعه و در صورت تایید نسبت به دریافت نامه مجوز موقت تحصیل اقدام نماید.

چه هنگام دانشجو باید از روادید خروج داخلی استفاده نماید؟

دانشجویی که بلافاصله پس از پایان تحصیل(انصراف یا اخراج) دوباره در استانی دیگر مشغول به تحصیل شود، باید با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه جدید نسبت به درخواست روادید خروج داخلی به مقصد استان محل تحصیل اقدام نماید.