امروز : چهارشنبه پنجم مهر 1402
ثبت نام

ثبت نام


اطلاعیه ثبت نام کارشناسی

ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی سال 1401، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم در دو مرحله انجام می پذیرد: که دانشجو ملزم به انجام هر دو مرحله ثبت نام می باشد.
 • ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی
 • تحویل دادن اصل مدارک خواسته شده در هفته اول حضور در دانشگاه
لذا خواهشمند است تمامی مراحل ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.
(تاکید می گردد ثبت نام کاملا غیر حضوری انجام خواهد شد و نیازی به حضور دانشجو نمی باشد.)
 
کانال اطلاع‌رسانی  نوورودی‌های1401:
اطلاعیه‌ها، لینک‌های ثبت‌نام و دیگر اطلاعات لازم به زودی ازطریق کانال پیام رسان داخلی "بله" به آدرس زیر منتشرخواهد شد. لذانسبت به عضویت درکانال اقدام فرمایید:
https://ble.ir/Qut99
ضمنا آیدی تنها کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.
https://ble.ir/qutnews
تذکر: حتماً در کانال های پیام رسان بله بالا عضو شوید، زیرا لینک ارتباطی دانشگاه با دانشجویان عزیز از این طریق خواهد بود.  
 
مرحله اول ثبت نام: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ورودی 1401

رشته ها

ایام

تاریخ

ساعت

مهندسی برق، فیزیک مهندسی ، مهندسی پلیمر

شنبه

1401/07/02

از ساعت 9 الی 23

مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر

یک شنبه

1401/07/03

از ساعت 9 الی 23

مهندسی صنایع ، مهندسی انرژی

دوشنبه

1401/07/04

از ساعت 9 الی 23

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده ذیل را اسکن فرمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگذاری نیاز خواهید داشت).
 • تصویر کارت ملی (پشت و رو)
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه
 • تصویر عکس 4*3 زمینه سفید (به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت باشد)
 • تصویر اصل کارنامه کامپیوتری دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (همراه با مهر آموزش و پرورش)
 • تصویر اصل دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (البته اگر مدرک خود را به صورت فیزیکی از دبیرستان خود دریافت کرده اید و در غیر این صورت نیاز نمی باشد.)
 • تصویر گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم
 • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگذاری شود ( فرم های سنجش را می توانید از این قسمت( فرم 4.5) دریافت نمایید. یکی از دو فرم شماره 4 یا 5 را حتماً تکمیل کرده و بارگذاری فرمایید (بر اساس وضعیت دانشجو) . فرم شماره یک سنجش را نیز از این قسمت (فرم1) دانلود و بارگذاری نمایید.
 • در خصوص سوالات مبهم مربوط به امور شاهد و ایثارگر با کارشناس مربوط حجت الاسلام توکلی تماس حاصل فرمائید: 09122520672
 • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن
بعد از اسکن تمامی موارد بالا پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید. آدرس سایت :
 
نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی (از صفحه اصلی سایت دانشگاه صنعتی قم) نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، کد شناسنامه متقاضی می باشد.
نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله (اگر کد ملی متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر وارد شوید و امتحان کنید) مخصوصا افرادی که شماره شناسنامه آنان همان کد ملی می باشد
 
بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را (که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است) در قسمت مربوطه خود بارگذاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی در آخرین صفحه، گزینه ثبت و ارسال مدارک را کلیک فرمایید.
 
در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، برای متقاضی شماره دانشجویی صادر می شود و در صورت رد داشتن نواقص درخواست دانشجو رد خواهد شد (که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و مجددا ارسال نماید). قابل توجه است، به دلیل حجم بالای کاری آموزش دانشگاه و ازدیاد دانشجویان جدیدالورد تایید درخواست ثبت نام اینترنتی آنها ممکن است تا دو روز کاری به طول بیانجامد لذا دانشجو می تواند از همان لینک ثبت نام اینترنتی وضعیت درخواست خود را مشاهده نماید و ببیند که درخواستش آیا تایید گردیده و شماره دانشجویی خود را مشاهده نماید و یا درخواستش رد شده که دوباره مراحل را انجام دهد.
  تذکر : بعد از تایید درخواست ثبت نام دانشجو از طرف دانشگاه، به ایشان شماره دانشجویی تعلق می گیرد. که با این شماره دانشجویی  و پسورد کد ملی در روز جمعه مورخ 08/07/1401 به پرتال دانشجویی خود مراجعه کرده و از زمانبندی کلاس های خود جهت حضور در دانشگاه اطلاع یابد.
 
شروع کلاس های دانشگاه صنعتی قم برای ورودی 1401 از روز شنبه مورخ 1401/07/09   می باشد.
 
مرحله دوم ثبت نام: تحویل دادن اصل مدارک توسط دانشجو
دانشجو موظف است اصل مدارک ذکر شده در اول توضیحات را در اولین روز حضور در دانشگاه به قسمت بایگانی آموزش تحویل نماید.
 
قابل توجه دانشجویان پسر بسیار مهم:
کلیه دانشجویان پسر جهت انجام امور نظام وظیفه به کانال زیر در پیام رسان بله مراجعه نمایند. در این کانال پیام های صوتی آخر که توسط کارشناس نظام وظیفه گذاشته شده را به دقت گوش دهید  و از طریق راهنمای تصویری و ویدیویی که به کانال سنجاق شده است جهت انجام معافیت تحصیلی خود اقدام فرمایید. هرگونه سوال خود را به آیدی    sajjad_h62 در پیام رسان بله ارسال فرمایید. به کلیه پیامهای شما در اولین فرصت پاسخ داده خواهد شد. دانشجویان فقط تا اول آبان ماه 1401 فرصت دارند معافیت تحصیلی خود را ثبت نمایند در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام آنان لغو خواهد شد.
https://ble.ir/nzmqut1400
با آرزوی توفیق روزافزون