امروز : چهارشنبه پنجم مهر 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت هفته بسیج

چهارشنبه دوم آذر 1401 ساعت 9:59 ق ظ
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت هفته بسیج
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با فرا رسیدن هفته بسیج، دکتر جلال رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ، هفته بسیج را گرامی داشت و آن را به خانواده بزرگ بسیج به‌ ویژه بسیجیان جامعه دانشگاهی صنعتی قم تبریک گفت.
 متن کامل این پیام تبریک به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحيم
وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّة وَمِنْ رِبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِنْ دُونِهِمْ لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ  وَ مَا تُنْفِقُوا مِنْ شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللَّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ ‌و أَنْتُمْ لَا تُظْلَمُونَ  (انفال - ۶۰)
 بهترین و زیبا ترین تعبیری که از بسیج پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مطرح شد، همان سخن امام خمینی(ره) است که فرمودند: بسیج لشکر مخلص خدا است. تعبیری کاملا شفاف، واضح و زیبا.
 در ایران اسلامی بسیج بزرگترین شبکه مردمی شناخته شده است که  از هیچ تلاشی در به‌ ثمر رسیدن رسالت‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی فروگذار نکرده است. بسیج با مشارکت آحاد مردم در تمامی عرصه ها قدم گذاشته و سازندگی، خودکفایی و اقتدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است. بی شک بسیج در کلیه افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دخیل بوده  است از دفاع از وطن و ارزش های انقلابی گرفته است تا عرصه های هنری، علمی و پژوهشی .
اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای گران‌قدر، فرا رسیدن هفته بسیج را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت شریف و شهیدپرور ایران اسلامی به‌ خصوص جامعه دانشگاهی صنعتی قم تبریک عرض نموده و امیدوارم بسیجیان این دانشگاه گامی مستحکم در راه عزت و اعتلای ایران اسلامی بردارند.
 
 
   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود