امروز : شنبه نهم بهمن 1400
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

توسعه صنایع سبز به عنوان یک هدف راهبردی در قم دنبال می‌شود

چهارشنبه پانزدهم دی 1400 ساعت 9:29 ق ظ
توسعه صنایع سبز به عنوان یک هدف راهبردی در قم دنبال می‌شود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از ایرنا: رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: با انجام پژوهش‌های علمی و همکاری با مراکز صنعتی استان، توسعه صنایع سبز در این استان به عنوان یک هدف راهبردی دنبال می‌شود.
جلال رضایی‌نور روز چهارشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یکی از هدف‌های مهم دانشگاه صنعتی قم براساس شعار دانشگاه سبز، کمک به توسعه فناوری‌های سبز و گسترش صنایع پاک در استان می‌باشد و برای این منظور گروه حفظ محیط زیست در این دانشگاه ایجاد شده‌است.
وی با اشاره به چشم انداز ترسیم شده برای توسعه صنایع سبز در قم، افزود: تلاش برای پیشرفت‌ فعالیت‌های صنعتی سازگار با طبیعت در استان با توجه به استانداردهای مورد نظر در زمینه حفظ محیط زیست،‌ موضوعی مهم است که محقق ساختن آن در دستور کار دانشگاه صنعتی قم قرار دارد.
وی ادامه داد: استفاده از جدیدترین یافته‌های علمی در حوزه صنعت، نقش مهمی در کاهش آلودگی‌های صنعتی دارد و در همین راستا استادان و دانشجویان دانشگاه صنعتی قم با حضور میدانی در واحدهای تولیدی استان و شناخت نیازهای این بخش،‌ تلاش دارند یافته‌های علمی را در عمل پیاده کنند.
رضایی‌نور همچنین با اشاره به این که برای افزایش توان تولید استان نیازمند همکاری گسترده صنعت و دانشگاه هستیم، تاکید کرد: در این رابطه دانشگاه صنعتی قم ضمن ایجاد بسترهای لازم برای ارتباط هرچه بیشتر با صنعت و استفاده از ظرفیت‌ علمی اساتید و دانشجویان خود به به دنبال تقویت سطح فعالیت واحدهای صنعتی استان است.
وی افزود: سطح ارتباط صنعت و دانشگاه طی سال‌های اخیر در قم روند رو به رشدی را طی می‌کند و این موضوع علاوه بر این که عامل مهمی برای کمک به حل مشکلات صنایع فعال در قم به‌شمار می‌آید، زمینه مناسبی برای اشتغال دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی را نیز فراهم آورده‌است.
حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم  فراتر از ۸۰ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۶۰ هزار تَن فرصت اشتغال ایجاد شده‌است.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

 

 

 

 

   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود