امروز : شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1400
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

با حضور هیات رئیسه دانشگاه از تجهیزات جدید سالن ورزشی شهید شهریاری رونمایی شد

یکشنبه دوازدهم اردیبهشت 1400 ساعت 10:31 ق ظ
با حضور هیات رئیسه دانشگاه از تجهیزات جدید سالن ورزشی شهید شهریاری رونمایی شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دربازدید هیات رئیسه از امکانات و تجهیزات ورزشی  جدید سالن ورزشی شهید شهریاری رو نمایی شد.
فراهم نمودن محیطی شاداب و با نشاط برای دانشجویان و کارکنان  همواره از تاکیدات هیات رئيسه دانشگاه بوده است. در همین راستا تربیت بدنی دانشگاه با حمایت های مسئولین دانشگاه و اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم توانسته است در سالهای اخیر قدم های بزرگی در فراهم نمودن امکانات و تجهیزات ورزشی دانشگاه بردارد. افتتاح زمین چمن مصنوعی روباز  و افزودن 1200 مترمربع به فضای ورزشی دانشگاه در سال گذشته از مهمترین این اقدامات می باشد. گفتنی است احداث این مجموعه ورزشی با استفاده از چمن مصنوعی با کیفیت و ساخت جایگاه ویژه مربیان و همچنین فنس کشی اطراف زمین با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال از کیفیت بالایی برخوردار است و فضای مطلوبی را برای ورزش مفرح و پرهیجان فوتسال ایجاد نموده است.
از دیگر اقدامات انجام شده، اختصاص بخشی از سالن ورزشی شهید شهریاری به ورزش پر طرفدار تیر اندازی بود که با خرید سه قبضه اسلحه(تفنگ بادی) وتجهیزات وابسته، امکان فعالیت دراین رشته ورزشی نیز برای علاقمندان فراهم گردید.
با اوج گیری کرونا و عدم حضور فیزیکی دانشجویان فرصت مناسبی دست داد تا اداره تربیت بدنی نسبت به مقاوم سازی  تنها سالن ورزشی سرپوشیده دانشگاه اقدام نماید. با استاندارد نمودن این سالن از حیث مباحث  مهندسی، تجهیز امکانات آن با دستگاه های پیشرفته بدنسازی در دستور کارقرار گرفت و با پیگیری های معاونت دانشجویی و اداره تربیت بدنی  وسایل و تجهیزات بروز ورزشی با صرف هرینه ای به میزان یک میلیارد ریال خریداری و نصب گردید.
در رونمایی از این وسابل نصب شده، دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه با اشاره به جذب دانشجویان خارجی از مهر ماه سال جاری بر تقویت و افزایش فضا و امکانات ورزشی تاکید نمود.
برخی از دستگاه های نصب شده در سالن شهید شهریاری که در بازدید اعضای هیات رپیسه ازآنها رونمایی شدعبارتند از:
🔹 دستگاه کراس اوور
🔹 دستگاه فلای قفسه سینه
🔹 دستگاه زیر بغل عمودی
🔹 دستگاه جلو پا
🔹 دستگاه جلو بازو
🔹 میز پرس سینه تخت
🔹 میز پرس بالا سینه
🔹 میز پرس زیر سینه
🔹 میز جلو بازو لاری
🔹 دستگاه مسگری دو طرفه
🔹 میز شکم مدرج
در انتهای این مراسم مهندس حمیدی مسئول تربیت بدنی با ارائه گزارشی از اقدامات تربیت بدنی دانشگاه گفت: فراهم نمودن امکانات ورزشی برای دانشجویان و کارکنان در سال های اخیر باعث رشد و شکوفایی استعدادهای  مختلف ورزشی در دانشگاه شده است بطوری که در دو سال گذشته سکوهای برتر استان در رشته های مختلف ورزشی توسط دانشجویان و کارکنان دانشگاه فتح و افتخارات ارزشمندی در این زمینه کسب شده است. 
وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های بعمل آمده و با مهیا شدن شرایط  برگزاری مسابقات دانشجویی شاهد کسب رتبه های برتر در مسابقات مختلف منطقه ای و کشوری باشیم.


   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود