امروز : شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1400
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

دیدار رئیس دانشگاه صنعتی قم با عضو هیات مدیره شهرک‌ صنعتی شکوهیه 

دوشنبه سی ام فروردین 1400 ساعت 2:36 ب ظ
دیدار رئیس دانشگاه صنعتی قم با عضو هیات مدیره شهرک‌ صنعتی شکوهیه 
در راستای سلسله نشست های دبیرخانه صنعت و دانشگاه‌های استان، دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به اتفاق مدیر ارتباط با صنعت و مدیر کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه با مهندس عالمی عضو هیات مدیره شهرک‌ صنعتی شکوهیه و مدیرعامل شرکت وگال دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این دیدار که به منظور تقویت و توسعه همکاری های متقابل صنعت و دانشگاه صورت گرفت، دکتر رضایی نور دبیر دبیرخانه صنعت و دانشگاه های استان قم، در ابتدا توضیحاتی در خصوص پیشرفت‌های دانشگاه در سال های اخیر ارائه نمودند. ایشان اشاره نمودند علی رغم آنکه سرانه بودجه دانشگاه در سال های گذشته نسبت به میانگین سرانه دانشگاه های صنعتی کشور بسیار پایین‌تر بوده است، با برنامه ریزی صحیح صورت گرفت و تلاش های جمعی اساتید، کارکنان و دانشجویان، رتبه دانشگاه ارتقای قابل توجهی بویژه در سال اخیر نموده و توانسته است از جایگاه 21 تا 25 در بین دانشگاه های صنعتی کشور، به جایگاه 11 تا 15 بر اساس شاخص های رتبه بندی دانشگاه ها در مرکز استنادی علوم جهان اسلام ارتقا یابد. ایشان همچنین اشاره داشتند طبق آمار ارائه شده از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، دانشگاه صنعتی قم موفق شد در جایگاه نخست در بین دانشگاه های کشور در حوزه اشتغال فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی قرار گیرد.
در ادامه این جلسه، دکتر نجفی مدیر کارگاه ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه صنعتی قم از ظرفیت های بالقوه اساتید و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف در تعریف پروژه های نیاز محور در صنعت کشور نام بردند و بیان داشت این آمادگی وجود دارد که پروژه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه با حمایت صورت گرفته از سوی صنایع، در راستای رفع نیاز و یا مشکلات صنایع کشور تعریف گردد. وی افزود: با توجه به آنکه دانشگاه های نوپا نیاز به حمایت قابل توجهی در جهت توسعه و رسیدن به شرایط مطلوب و استاندارد خود در سال های اولیه تاسیس دارند که قطعا این توسعه تنها با حمایت و بودجه های دولتی قابل حصول نبوده و همانند بسیاری از دانشگاه های توسعه یافته در کشور و جهان، نیازمند حمایت های خیرین و در سطوح مختلف می باشد که متاسفانه تاکنون دانشگاه صنعتی قم از این حیث انتفاع چندانی نبرده و امید است در آینده شاهد این گونه حمایت ها در سطح استان و بویژه از سوی صنایع بزرگ و پیشروی آن باشیم و ان شاءالله به دنبال آن شاهد اثر گذاری بیش از پیش دانشگاه، در سطح کشور، استان و بویژه صنایع مختلف آن‌ گردیم.
دکتر راستی، مدیر دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه نیز در این دیدار ضمن تاکید برحمایت صنعتگران از دانشگاه های استان، برای تکمیل و تجهیز کارگاه ها و آزمايشگاه های دانشگاه، جهت توانمند سازی مهارتی دانشجویان افزود: متعاقب چنین حمایت هایی مسلماً دانشجویانی با مهارت های فنی بالاتر در دانشگاه پرورش یافته و در ادامه سریعتر جذب صنعت شده و نیاز صنایع را در بحث اشتغال، بهتر پوشش خواهند داد.
 مهندس عالمی عضو هیات مدیره شهرک‌ صنعتی شکوهیه در پایان این دیدار ضمن ابراز خرسندی و استقبال از تداوم جلسات فیمابین دانشگاه و صنعت، بر لزوم عینیت یافتن خروجی این جلسات تاکید و پیشنهاد کرد تا همکاری های متقابلی بین دانشگاه و مراکز تحقیق و توسعه صنایع شکل گرفته و منجر به اکتشاف توانمندی هایی در تولید، به روز رسانی و رقابتی شدن صنایع گردد. وی گفت: هیات مدیره شهرک صنعتی شکوهیه قم این آمادگی و تمایل را دارد تا با در اختیار گذاشتن امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی مستقر در صنایع به پیشبرد اهداف آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی دانشگاه ها کمک نماید و در راستای حمایت از طرح های نوآورانه و مراکز رشد، فضاهایی را در اختیار گروه های دانشجویی، تیم های پژوهشی و فارغ‌التحصیلان قرار دهد.
   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود