امروز : شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1400
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

آیت الله رجبی در دیدار با هیات رئیسه دانشگاه ازپیشرفت های قابل توجه در دانشگاه صنعتی قم تقدیر کرد

سه شنبه بیست و چهارم فروردین 1400 ساعت 3:24 ب ظ
آیت الله رجبی در دیدار با هیات رئیسه دانشگاه ازپیشرفت های قابل توجه در دانشگاه صنعتی قم تقدیر کرد
آیت‌الله محمود رجبی عضو حقیقی هیات امنا دانشگاه و رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی رحمة الله در دیدار هیات رئیسه دانشگاه صنعتی قم ازپیشرفت های قابل توجه دانشگاه صنعتی قم تقدیر کرد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این دیدار ابتدا دکتر جلال رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم با گرامیداشت یاد و خاطره استاد فرزانه آیت الله مصباح یزدی، انتصاب آیت‌الله رجبی را به ریاست موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تبریک گفت. دکتر رضایی نور درتشریح موفقیت های دانشگاه با اشاره به نوسازی و بهسازی فضای عمرانی بالغ بر ۱۰ هزار متر مربع دانشگاه و پرداخت کلیه بدهی‌ها و معوقات اساتید دانشگاه، حمایت بیشتر هیات امناء را خواستار شد.
رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: دانشگاه صنعتی قم تنها دانشگاه صنعتی کشور است که در آن چادر به عنوان پوشش برتر  خانم ها انتخاب شده است. این دانشگاه با اساتید نخبه و جوان و کارکنان پرتلاش خود توانسته است خود را به عنوان دانشگاهی تمام الکترونیک در ارائه خدمات در بستر فضای مجازی، معرفی کند. وی در ادامه گزارش خود افزود: چارت تفصیلی دانشگاه پس از ۱۲ سال تصویب شد و حدود 60 نفر از کارکنان و اعضای هیئت علمی تبدیل وضعیت شده اند. دانشگاه در سال گذشته توانست علاوه بر کسب مجوز قطعی دو دانشکده جدید مکانیک و برق- کامپیوتر مجوز اولین مرکز نوآوری استان را نیز اخذ نماید. وی با اشاره به رشد ۳۳ درصدی اعضای هیات علمی با استخدام 16 عضو جدید، اخذ مجوز پذیرش بدون کنکور دانشجویان خارجی را زمینه ساز معرفی دانشگاه صنعتی قم در عرصه های بین المللی دانست. رضائی نور کسب رتبه اول اشتغال دانش آموختگان مقطع کارشناسی در سطح کشور و ارتقاء رتبه ۱۰ تا ۱۵ پله ای دانشگاه در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) را از دیگر موفقیتهای دانشگاه در سال اخیر برشمرد.
حجت الاسلام دکتر قربانی مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و عضو هیات رئیسه، با بیان اقدام دانشگاه در ترویج شعائر دینی وتلاش بر اعتلای فرهنگ اهل بیت علیهما السلام در بین دانشجویان و دانشگاهیان، برگزاری مسابقات و برنامه های مذهبی و منجمله برگزاری سوگواره ملی حریم فاطمی و انتخاب دانشگاه صنعتی قم به عنوان دبیرخانه کشوری و توجه ویژه به مقوله حجاب در دانشگاه صنعتی قم را از ویزگی های مثبت و رو به رشد دانشگاه در زمینه فرهنگی دانست.
آیت‌الله محمود رجبی در این دیدار با تقدیر از پیشرفت های دانشگاه، به بیان لزوم توجه به تقویت زیرساختهای علمی از جمله تقویت بدنه هیات علمی و نیز توسعه کارگاهها و ازمایشگاه و کلاس های درسی پرداخت.
ایشان همچنین علاوه برتوجه به سیره و کلام معصومین در برنامه های دانشگاه ، بر لزوم توجه به مقوله فرهنگ اسلامی در کنار توسعه علمی نیز اشاره نمود.
ایت الله رجبی در پایان این دیدار با اشاره به کمتر شدن حواشی سال های قبل دانشگاه و تقدیر از پیشرفت های دانشگاه بر حمایت خود بعنوان عضوی از اعضای هیات امنا جهت پیشرفت و توسعه دانشگاه تاکید کرد.
   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود