امروز : دوشنبه ششم بهمن 1399
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

مراسم معارفه نو دانشجویان دانشگاه صنعتی قم به صورت مجازی برگزار شد

یکشنبه دوم آذر 1399 ساعت 11:30 ق ظ
مراسم معارفه نو دانشجویان دانشگاه صنعتی قم به صورت مجازی برگزار شد

مراسم معارفه نو دانشجویان دانشگاه صنعتی قم با حضور هیات رئیسه ، نمایندگان تشکل های دانشجویی و بسیج دانشجویی به صورت مجازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در جلسه معارفه نو دانشجویان دانشگاه صنعتی قم که به همت مدیریت فرهنگی و به صورت مجازی برگزار شد، دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک به دانشجویان جدیدالورود گفت: امسال به خاطر بیماری کرونا مراسم معارفه بسیار متفاوتی را داریم و شرایط بوجود آمده از اپیدمی ویروس کرونا باعث شد که  نتوانیم به صورت حضوری در خدمت شما عزیزان باشیم. ایشان در خصوص ویژگی های دانشگاه صعتی قم افزود: دانشگاه صنعتی قم به عنوان یک دانشگاه جوان و در حال توسعه ،  هر ساله رتبه های خوب کنکور سراسری را علاوه بر استان قم از استان های همجوار تهران،اصفهان و مرکزی  جذب می کند.
دکتر رضایی نور گفت: کادر جوان و با انگیزه دانشگاه صنعتی قم به رشد و شکوفایی این دانشگاه کمک شایانی کرده است. اساتید هیات علمی این دانشگاه، جوان و از دانشگاه های مطرح و با تعصب خاصی پذیرش می شوند. کادر اداری جوان این دانشگاه نیز به صورت شبانه روزی پاسخگوی دانشجویان گرامی هستند.
وی در خصوص افتخارات دانشگاه صنعتی قم افزود: آمار بالای قبولی دانشجویان این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی، کسب مقام های متعدد دانشجویان این دانشگاه در مسابقات ملی و منطقه ای،  نشانگر عزم و اراده  وتوانمندی های دانشجویان دانشگاه صنعتی قم است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: اشتغال ۸۰ درصدی دانشجویان این دانشگاه پس از اتمام تحصیل، بسیار حائز اهمیت است و این موفقیت مرهون اجرای طرح های مختلف دانشگاه جهت ارتباط دانشجویان با صنعت حین تحصیل منجمله طرح همیار صنعت است . دراین طرح دانشجویان با کمک اساتید مجرب خود وارد صنعت شده و در قالب فعالیت های تیمی مشکلات صنعت استان را شناسنایی نموده و برای حل آن ها راهکار های مناسب را به کار می گیرند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: امام علی(ع) می فرمایند: علم گنج بزرگی است که فنا ناپذیر است. پس با توفیق ارتقای تحصیلی، خداوند گنج عظیمی را به شما هدیه کرده است. 
وی دانشگاه را مکان مقدسی دانست و افزود: اگر واقع بین باشید در این مکان مقدس می توانید دنیا و آخرتتان را بسازید.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین  در خصوص برنامه های  دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: ازدواج های دانشجویی، کلاس های معرفت افزایی، برنامه های قرانی، اردوهای مذهبی و... از جمله برنامه های این نهاد است.
در ادامه این برنامه مجازی، دکتر قنبری معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه گفت: به علت شرایطی که کرونا ایجاد کرده است، کلاس ها به صورت غیر حضوری برگزار می شود ولی در خصوص نحوه تدریس سعی کردیم خللی در کیفیت آموزش ایجاد نشود. 

وی افزود: یکی از مهم ترین تفاوت های دانشگاه با دبیرستان، تحقیق و پژوهش در دانشگاه است. دانشجویان جدیدالورود با عضویت در انجمن های علمی می توانند تحقیق و پژوهش را شروع کنند.
دکتر کریمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در این برنامه ضمن عرض تبریک به نودانشجویان جهت حضور در دانشگاه صنعتی قم به معرفی این معاونت پرداخت. 
وی گفت: این معاونت از ۴ مدیریت دانشجویی، فرهنگی، مرکز بهداشت و مشاوره و تربیت بدنی تشکیل شده است که با حضور در دانشگاه با این مدیریت ها بیشتر آشنا می شوید.
در پایان آقایان علی اصغر نژاد دبیر دبیران انجمن های علمی، پویا عمادی دبیر انجمن اسلامی ، علی سیف دبیر دبیران کانون های فرهنگی و علی رسولیان مسئول بسیج دانشجویی به بیان اهداف و برنامه های خود  در انجمن های علمی، انجمن اسلامی ، انجمن همیاران سلامت و بسیج دانشجویی پرداختند.

   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود