امروز : شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1400
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

برگزاری کارگاه کمک های اولیه روانشناختی در دانشگاه صنعتی قم

شنبه هفتم تیر 1399 ساعت 8:49 ق ظ
برگزاری کارگاه کمک های اولیه روانشناختی در دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه:  همزمان با هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر(31خردادلغایت 5تیزماه)، کارگاه کمک های اولیه روانشناختی با محوریت پیشگیریِ از اعتیاد به همت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی قم در سالن همایش های شهید آخوندی این دانشگاه برگزار شد.
در این کارگاه دو روزه که با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد، دکتر بهشتی از اساتید مجرب در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد به بیان علل اصلی تمایل فرد به اعتیاد، نقش خانواده دربروز اعتیاد، علائم اعتیاد در دانشجویان و.... پرداخت.
ایشان درادامه با معرفی تصویری انواع مواد مخدر به نشانه ها و علائم استفاده از مواد مخدر در فرد اشاره نموده و اظهار داشتند: برای شناخت افراد مبتلا به این بلای خانمان سوز  درمراحل اولیه، یک فرصت طلایی  برای شناسایی و نجات وجود دارد، لذا  دانستن این علائم و نشانه ها برای والدین و مخصوصا مربیان و اساتید بسیار ضروری می باشد.
وی همچنین با انتقاد از شرایط موجود جامعه به دلیل سهل الوصول بودن انواع مواد مخدر به ویژه برای قشر نوجوان و جوان جامعه، هوشیاری بیشتر و اقدامات پیشگیرانه دراین خصوص را از مهمترین وظایف خانواده ونهادهای تربیتی برشمردند.  
لازم به ذکر است ، برپایی نمایشگاهی از تابلوها و نقاشی های حاوی هشدار ها و پیام های پیشگیرانه درسالن همایش شهید آخوندی دانشگاه و ارسال پیام های آموزنده  و پیشگیرانه با ذکر عوارض اعتیاد به مواد مخدر از طریق کانال های ارتباطی درفضای مجازی، از دیگر برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه در هفته جهانی مبارزه با موادمخدر، بوده است.
   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود