امروز : سه شنبه چهاردهم مرداد 1399
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

معاون دانشجویی وفرهنگی دانشگاه صنعتی قم،اقدامات وتعاملات دانشجویی سال 1398را بسیارموفق وارزشمند توصیف نمود
چهارشنبه ششم فروردین 1399 ساعت 3:32 ب ظ - توسط : روابط عمومی


دکترکریمی معاون دانشجویی درگفتگو باروابط عمومی دانشگاه ، سال نو را به همه دانشجویان وکارکنان و اساتید دانشگاه تبریک گفتند.دراین گفت وگوی اینترنتی دکتر کریمی سال 98راسال بسیار موفقی درحوزه دانشجویی دانستند که درآن اقدامات وتعاملات بسیار سازنده ای بادانشجویان انجام شده است .
ایشان درادامه بامعرفی بخش های مختلف حوزه دانشجویی به رئوس اقدامات انجام شده این بخش ها درسال 98پرداختندکه خلاصه مطالب بیان شده به شرح ذیل می باشد:
حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی با مدیریت‌های دانشجویی، فرهنگی، تربیت بدنی و مرکز مشاوره و بهداشت و امور دانشجویی با ارائه خدمات و تسهیلات دانشجویی و فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌برنامه در خدمت دانشجویان عزیز می‌باشد. تبیین سبک زندگی مطلوب و ارتقاء بهره‌وری زندگی دانشجویی و ظرفیت‌سازی برای مشارکت دانشجویان در برنامه‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی از رسالت‌های این معاونت می‌باشد. در این راستا توسعه و گسترش فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی و شورای صنفی دانشگاه و استفاده از پتانسیل کار دانشجویی در دیگر حوزه‌ها، مورد توجه جدی قرار گرفته است. برنامه‌ریزی جهت استفاده دانشجویان از انواع وام‌های دانشجویی و رسیدگی به پرونده‌های کمیسیون موارد خاص و انضباطی نیز از دیگر فعالیت‌های این معاونت بوده است. تشکیل پرونده سلامت و پایش سلامت جسم و روان و ارائه مشاوره‌های تحصیلی و بالینی از فعالیت‌های مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه می‌باشد.
دانشگاه صنعتی قم در سال تحصیلی 1398- 1399 با تجمیع خوابگاه‌های دانشجویی در مجموعه خوابگاهی دانشگاه مفید و برنامه‌ریزی جهت هم‌افزایی ظرفیت‌ مدیریت‌های دانشجویی، فرهنگی، مرکز مشاوره و بهداشت، تربیت بدنی و همراهی دفتر نهاد رهبری و شورای صنفی دانشجویی و دیگر تشکل‌های دانشجویی، فضای فرهنگی و اجتماعی خوبی را در سراهای دانشجویی ایجاد نموده است. تجمیع خوابگاه‌ها، رضایت‌مندی بالاتری را در خصوص عملکرد سرویس‌های ایاب و ذهاب نیز به دنبال داشته است. با اعلام خبر شیوع کرونا، ضمن برنامه‌ریزی برای حفظ آرامش دانشجویی و تدارک تجهیزات بهداشتی، تخلیه تدریجی خوابگاه‌ها و ضدعفونی خوابگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت.
در اسفندماه که ویروس کرونا ایران را درنوردید و فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها رو به تعطیلی نهاد، در کنار فعال‌سازی آموزش دانشگاهی به صورت مجازی، فعالیت‌های فرهنگی و فوق برنامه با فعال شدن تشکل‌ها، انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی در فضای مجازی رنگ و بوی دیگری به خود گرفت و تمرینی از استفاده درست از فضای مجازی را شروع به آزمودن نمود. در این خصوص فعالیت‌ها بر آگاهی‌رسانی در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و سرگرمی برای در خانه ماندن و ترویج فرهنگ کتابخوانی و زنده نگه داشتن فضای نشاط دانشجویی استوار گردید. از طرفی نیز گروه‌هایی مانند گروه جهادی آل‌طه بسیج دانشجویی دانشگاه، مستقیماً به میدان عمل وارد شدند و با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید مواد بهداشتی و درمانی و مواد ضدعفونی کننده به کمک کادر بهداشتی و درمانی و مردم شتافتند.
اینجانب ضمن تبریک مجددسال نو خدمت جامعه دانشگاهی بویژه دانشجویان عزیز و گرامی، برای همه عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود