امروز : پنجشنبه بیست و هفتم تیر 1398
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود
رئیس دانشگاه صنعتی قم:پیوند بین دانشگاه و صنعت در قم تقویت می‌شود
شنبه پانزدهم تیر 1398 ساعت 11:26 ق ظ - توسط : روابط عمومی


به گزارش روابط عمومی دانشگاه : جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم با حضور دکتر سرمست استاندار قم ، دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم و مدیران سایر دستگاه های اجرایی در سالن جلسات یکی از واحدهای تولیدی استان برگزار شد.
در این جلسه رئیس دانشگاه صنعتی قم با اشاره به تعامل کم‌سابقه شکل‌گرفته بین مراکز علمی و صنعتی استان گفت: با نگاه مثبت و رویکرد علمی که در مدیریت کلان قم شکل‌گرفته از امسال پیوند بین دانشگاه و صنعت به‌صورت جدی تقویت می‌شود.
دکتر رضایی نور افزود: درصورتی‌که واحدهای صنعتی قم نسبت به مشکلات خود در رابطه با حل مساله، عارضه‌یابی دقیقی ارائه دهند برای رفع دغدغه‌های آن‌ها در مراکز علمی آمادگی کامل وجود دارد.
وی همچنین تصریح کرد: برای اجرای دقیق و کامل سیاست کلان رونق تولید نباید صرفاً به مساله تأمین مالی و سرمایه در گردش واحدهای صنعتی توجه شود، کمبود نیروی انسانی متخصص از نیازهای اصلی واحدهای تولیدی است.
وی ادامه داد: عدم توجه به مساله مهم تحقیق و توسعه، مشکلات مربوط به فازهای توسعه‌ای و همچنین بازاریابی صادراتی از نیازهای مهمی بوده که با پیوند بین صنعت و دانشگاه حل می‌شود.
دکتر رضایی نور اضافه کرد: فرسودگی ماشین‌آلات خط تولید و عقب‌ماندگی از فنّاوری‌های روز دنیا نیز از معضلات مهم صنعت استان بوده که با تقویت پیوند بین علم و صنعت قابل‌کنترل می‌باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی قم تصریح کرد: تیم‌های علمی دانشگاه صنعتی برای احصای مشکلات واحدهای صنعتی استان و بهبود وضعیت موجود آمادگی لازم را دارند.
وی با اشاره به ‌ضرورت حمایت از ایده‌های نوین تولیدی گفت: حمایت و به مرحله تولید رساندن ایده‌های نو در رابطه با مباحث صنعتی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از رویکردهای مهم دانشگاه صنعتی قم است.
دکتر رضایی نور، اهمیت بازارشناسی درست در سطح بازارهای هدف را مورد اشاره قرار داد و گفت: شرکت‌های تولیدی که نتوانند به مرحله نوآوری و ایده پردازی متناسب با تقاضاهای جدید برسند به وضعیت ایستایی و رکود دچار می‌شوند.
 
 
آدرس:  قم – بلوار سردار شهید خدا کرم( جاده قدیم تهران) - صندوق پستی: 1519-37195
تلفن: 6641601-0251 - فاکس: 6641604 -0251
پست الکترونیک:: Info.admin@qut.ac.ir