امروز : پنجشنبه بیست و هفتم تیر 1398
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود
آیت الله مکارم شیرازی: غرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان است
دوشنبه بیست و ششم فروردین 1398 ساعت 10:18 ق ظ - توسط : روابط عمومی


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با اعیاد شعبانیه مسئولین دانشگاه صنعتی قم با آیت الله مکارم شیرازی دیدار و گفتگو کردند.
 در این دیدار آیت الله مکارم با اشاره به وجهه دینی و فرهنگی شهر مقدس قم دانشگاه های این شهر را متفاوت قلمداد کرد و گفت: دانشگاه محل بسیار حساسی است چرا که فارغ التحصیلان آن پست های کلیدی کشور را در دست خواهند گرفت. اگر آنها در دانشگاه‌ ها دینداری را هم آموخته باشند، می‌توانند سالم و صالح باشند  و آنگاه جامعه‌ای سالم و صالح خواهیم داشت.
مرجع تقلید جهان اسلام گفت:  جنگ های صلیبی درحالی که برای غربی ها هم از لحاظ  مالی و  هم جانی بسیار هزینه بر بود اما یک نکته مثبت هم داشت، آن هم این بود که اروپایی ها توانستند از علوم مسلمین استفاده کنند. غرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان است. به عنوان مثال کتاب قانون ابوعلی سینا  چندین و چند سال در دانشگاه های اروپا تدریس شده است.
 وی افزود: اگرجوانان ما این مطالب را بدانند و با علومی که در قرآن کریم آمده است و یا به دست  دانشمندان مسلمان کشف شده است، آشنایی پیدا کنند احساس استقلال و شخصیت می کنند و با اعتماد به نفس بیشتری به تحقیق و پژوهش می پردازند.
 آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان ساخت: برخی از علوم دانشگاه ‌های ما از غرب آمده است و رنگ و بوی غربی دارد پس وظیفه اساتید مومن و متدین ما این است که این علوم را بومی سازی کنند. وی گفت: نه تنها در قم بلکه در سراسر کشور اگر علم اساتید و دانشجویان با اعتقاد اسلامی و  علوم دینی همراه باشد آن ها می توانند گره گشای کشور باشند.
 در انتها دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به معرفی این دانشگاه پرداخت. وی گفت: دانشگاه صنعتی قم با 57عضو هیات علمی ،2 هزار دانشجو و 90کارمند با ماموریت فنی و مهندسی از سال ۱۳۸۷در شهر کریمه اهل بیت فعالیت خود را آغاز کرده است.
 وی افزود : با توجه به جایگاه این شهر مقدس، دانشگاه صنعتی قم مفتخر است که به نوعی مروج حجاب و عفاف نیز باشد . در این راستا دانشجویان این دانشگاه پوشش چادر را به عنوان حجاب برتر انتخاب کرده اند.
 رئیس دانشگاه صنعتی قم فعالیت های فرهنگی را در این دانشگاه مهم قلمداد کرد و گفت : کسب رتبه های برتر  استانی و کشوری گروه جهادی آل طاها از دانشگاه صنعتی قم ، بررسی طرح مطالعاتی اندیشه شهید مطهری و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی بخشی از فعالیت ‌های فرهنگی در این دانشگاه می باشد. امید است با ارتباط هرچه بیشتر با مراجع معظم عظام شاهد رشد بیشتر این فعالیت ها در دانشگاه صنعتی قم باشیم.آدرس:  قم – بلوار سردار شهید خدا کرم( جاده قدیم تهران) - صندوق پستی: 1519-37195
تلفن: 6641601-0251 - فاکس: 6641604 -0251
پست الکترونیک:: Info.admin@qut.ac.ir