امروز : شنبه سی و یکم فروردین 1398
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود
جامعه دانشگاهی صنعتی قم یوم الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشتند
یکشنبه سیزدهم آبان 1397 ساعت 2:56 ب ظ - توسط : روابط عمومی


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: جامعه دانشگاهی صنعتی قم با قرائت بیانیه توسط بسیج دانشجویی و آتش زدن پرچم آمریکا، 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشتند.
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
شعار سرنگونی رژیم شاه را در عمل نظاره کرده ایم،ما شعار آزادی و استقلال را به عمل خود زینت بخشیده ایم،ما شعار مرگبرآمریکا را در عمل جوانان پرشور و قهرمان و مسلمان در تسخیر لانه فساد و جاسوسی آمریکا تماشا کرده ایم،ما همه شعارهایمان را با عمل محک زده ایم.    حضرت امام خمینی(ره)
انقلاب اسلامی ایران را به جرأت میتوان تجلی تمام نمای استکبار ستیزی و آزادی خواهی به معنای نفوذ در قلوب ملت ها و کشور های جهان بدون جنگ و خون ریزی دانست.  با وجود گذشت سی و نه  سال از سیزده آبان سال  پنجاه و هشت ،حرارت و شور جوانان و دانشجویان در مقابله با استکبار دوچندان شده است.


شهدای مدافع حرم و رزمندگان اسلام در مقابله با تکفیری های مسلمان نما خود گواهی بر ادامه ی راه شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است. بعد از طرح موضوع مذاکرات افرادی جاهلانه و یا خائنانه قصد داشتند این راه ناهموار ارتباط با استکبار را هموار جلوه دهند و مجددا ازحذف شعار مرگ بر آمریکا توسط امام خمینی(ره) صحبت به میان آوردند اما حقیقت این است بازخوانی نظرات صریح امام خمینی(ره) نشان می دهد ایشان در طول دوران مبارزه و پس از انقلاب هیچ اشاره ای حتی کوتاه در خصوص کنار آمدن با آمریکا نداشته اند.
آنچه که سیزده آبان امسال را از سالهای گذشته متمایز میکند آشکار شدن نیت شوم ایالت متحده آمریکا در تمام مذاکرات و بد عهدی آنان برای رفع تحریم های ظالمانه علیه کشورمان است.حمایت های مکرر آمریکایی ها از تروریست های خونخوار در منطقه برای به خاک و خون کشیدن و تضعیف کشور های مسلمان ایجاد فتنه و جنگ های داخلی،حمایت از رژیم سفاک سعودی در بمباران مردم مظلوم یمن فقط گوشه ای از شرارت های دولت آمریکا علیه مسلمانان است.


تجربه نشان داده است که ایالت متحده آمریکا از هر راه نامشروعی برای ضربه زدن به ملت ایران و مسلمانان جهان استفاده می کند و هر گونه تلاشی داخلی برای بزک کردن این دولت و فراموشی جنایات آن، جفای تاریخی در حق ملت ایران است.
امام و شهدای دفاع مقدس به ما آموختند که تنها راه پیروزی ، مقاومت و تکیه بر ایمان و تقوا است. طبق فرمایش رهبرمعظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی)؛ آمریکا رو به افول است، چهل سال است که چالش بین آمریکا و ایران ادامه دارد و انواع تحرکات از سوی دشمن اتفاق افتاده است؛ از جنگ نظامی و اقتصادی تا جنگ رسانه‌ای را آمریکا به راه انداخت. در این چالش چهل ساله، طرف مغلوب آمریکا و طرف پیروز جمهوری اسلامی است. دلیل مغلوب بودن آمریکا هم این است که حمله را او شروع کرده اما به مقاصد خود نرسیده است.


ما به وعده ی خداوند منّان ایمان داریم و با تلاش و استعانت از درگاه الهی در این مسیر ثابت قدم خواهیم بود.
" ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون"
صدق الله العلی العظیم

آدرس:  قم – بلوار سردار شهید خدا کرم( جاده قدیم تهران) - صندوق پستی: 1519-37195
تلفن: 6641601-0251 - فاکس: 6641604 -0251
پست الکترونیک:: Info.admin@qut.ac.ir