امروز : سه شنبه بیست و چهارم مهر 1397
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود
رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی روز دانشجو را گرامی داشت
دوشنبه سیزدهم آذر 1396 ساعت 5:48 ب ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر بهرام خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی روز دانشجو را گرامی داشت.
متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
( بسمه تعالی)
مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) : از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد: اول، جریان علم و تحقیق و دوم، جریان آرمان‌گرایی‌ها و آرمان‌خواهی‌ها و هدفگذاری‌های سیاسی و اجتماعی
شانزده آذر، نمادی از مقاومت و ایستادگی دانشجویان در برابر سلطۀ خارجی و استبداد داخلی است. شانزده آذر روزی است که با خون دانشجویانی چون شهید قندچی، شهید شریعت رضوی و شهید بزرگ نیا به یک حماسه تاریخی تبدیل شده است.
در ایران اسلامی دانشجو به عنوان یک نیروی فعال ، پویا و بازوی توانمندی برای پیشرفت کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شود. دانشجویان دیروز با گذشتن از جانشان دین خود را به اسلام و وطن اسلامی ادا کردند و دانشجویان امروز باید با جهاد علمی ، حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل (ره) و شهدای عزیز دین خود را به میهن اسلامی ادا کنند.
اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با استکبار در روز 16 آذر 1332، این روز بزرگ را به دانشجویان عزیز تبریک عرض نموده و امیدوارم که جامعه علمی ایران اسلامی با تلاش جهادی و همتی مضاعف زمینه ی پیشرفت و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش فراهم نمایند.
آدرس:  قم – بلوار سردار شهید خدا کرم( جاده قدیم تهران) - صندوق پستی: 1519-37195
تلفن: 6641601-0251 - فاکس: 6641604 -0251
پست الکترونیک:: Info.admin@qut.ac.ir