امروز : یکشنبه سوم تیر 1397
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود
بیانیه دانشگاه صنعتی قم به مناسبت چهاردهم خرداد سالروز رحلت جانسوز بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي ايران و قيام پانزدهم خرداد
شنبه سیزدهم خرداد 1396 ساعت 11:13 ق ظ - توسط : مدیر پرتال


به گزارش روابط عمومی دانشگاه: به مناسبت چهاردهم خرداد سالروز رحلت جانسوز بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي ايران و قيام پانزدهم خرداد،دانشگاه صنعتی قم با صدور بيانيه‌اي بر زنده نگه داشتن ياد و خاطره امام خمینی (ره) و تجديد عهد و ميثاق با آرمانهاي آن امام همام و شهدای گلگون کفن تاكيد كرد.
در اين بيانيه آمده است:همزمان با فرارسيدن چهاردهم خرداد ماه سالروز رحلت جانگداز امام خميني (ره)، قلب های انسان‌هاي آزاده جهان سرشار از ياد و خاطره آن عزيز سفر كرده است كه محبوبترين رهبر مردمی در بین مستضعفان ، ستم دیدگان و حق طلبان به شمار مي رود. رهبری كه با تدبیر و درایت خود چنان انقلابی را برپا کرد که سایر کشورهای جهان را به تفکر واداشت و مردم حق طلب در هر کشوری با هر دین و زبانی او را می شناسند و با تاسی به امام راحل برای استقلال و آزادی ملت و کشورشان قیام می کنند.
به حق که قیام خونین 15 خرداد سال 1342 مقدمه ای جهت تغییر معادلات سیاسی در منطقه و جهان بوده است. قیام خونین 15 خرداد که با هدایت و روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت، نه تنها شکست رژیم ستم شاهی را نوید داد بلکه زمینه ای بود در جهت رساندن پیام اسلام و قرآن به مردم سایر کشورها.
جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی قم ضمن تسلیت این روزهای به یاد ماندنی و با ادای احترام به ساحت بلند شهدای گرانقدر، اعلام  می داردکه همراه با اقشار مختلف مردم درمراسم گرامی داشت این روز بزرگ شرکت خواهد کرد و با جهاد علمی خود حافظ خون شهدای گرانقدر و همیشه جاوید خواهد بود.
آدرس:  قم – بلوار سردار شهید خدا کرم( جاده قدیم تهران) - صندوق پستی: 1519-37195
تلفن: 6641601-0251 - فاکس: 6641604 -0251
پست الکترونیک:: Info.admin@qut.ac.ir