امروز : جمعه بیست و نهم تیر 1403
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS
آغاز طرح مطالعاتی ساخت اولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی قم از ساخت اولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم خبر داد. دکتر آل عمرانی نژاد گفت: پس از پیگیری‌های گسترده مسئولین دانشگاه جهت ساخت اولین خوابگاه دانشجویی، با عنایت مسئولین استانی به ویژه استاندار و نمایندگان استان قم و مدیر کل راه و شهرسازی، زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع در نزدیکی دانشگاه به این امر مهم اختصاص داده شده است. قرارداد واگذاری زمین خوابگاه پس از طی فرآیندهای اداری امضا و ملک مذکور تحویل دانشگاه صنعتی قم شده است. وی افزود: جهت تسریع در ساخت اولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم، انتخاب مشاور، انجام مطالعات و اخذ ردیف اعتباری عمرانی از سازمان برنامه و بودجه کشور در دستور کار دانشگاه قرار گرفته است. بر همین اساس از نمایندگان شهر قم در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استان و وزارتخانه انتظار داریم در این مسیر همچون گذشته کمک حال ما باشند.


ارتقای رتبه علمی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه :دکتر جلال رضائی نور؛ رییس دانشگاه صنعتی قم در پیامی ارتقای رتبه علمی اعضای هیات علمی این دانشگاه را تبریک گفت متن پیام به شرح ذیل است:
بسم اله الرحمن الرحیم اساتید ارجمند جناب آقای دکتر انوشه لطیفی و جناب آقای دکتر مهدی بکرانی ارتقای مرتبه علمی شما اساتید ارجمند را از استادیاری به دانشیاری تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزونتان را مسالت می نمائیم. جامعه دانشگاهی صنعتی قم این موفقیت را به شما اساتید گرامی تبریک عرض می نماید.
رئیس دانشگاه صنعتی قم:شهید رئیسی به یک الگوی مدیریتی تبدیل شد
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: شهید آیت‌الله رئیسی به یک الگوی استاندارد در تراز جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است و مردم نیز به کمتر از آن رضایت نخواهند داد.
دکتر جلال رضائی‌نور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای سانحه سقوط بالگرد اظهار داشت: تاریخ جمهوری اسلامی ایران مسئولینی را به خود دیده است که به‌واسطه تلاش، مردم‌داری، ‌ اخلاص در عمل و خیرخواهی و در مجموع تأثیرگذاری‌های ارزشمندی که در رفاه حال مردم و برای مردم داشتند.
رئیس دانشگاه صنعتی قم ادامه داد: مسئولانی که در راه میهن تلاش می‌کنند در میان مردم محبوب می‌شوند .تشییع شهید آیت‌الله رئیسی نیز یکی از این نمونه‌ها بود که مردم سنگ تمام گذاشتند و سعی کردند به‌نوعی دینشان را به آیت‌الله رئیسی و خدماتی که انجام داده بود ادا کنند.
وی خاطرنشان کرد: در تاریخ معاصر مسئولانی مانند شهیدان رجایی، باهنر بهشتی و  شهید سلیمانی را داشتیم که همچون شهید آیت‌الله رئیسی به‌واسطه رشادت‌هایشان ، مردم‌داری و خدمات ارزنده‌ای که به میهن و مردم ارائه دادند در قلب‌ها جای گرفتند و هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها از آنها به نیکی یاد می‌کنند. 
 دکتر رضائی‌نور بیان داشت: مردم در هنگام شهادت و یا وفات افرادی که به آنها خدمت کردند تلاش کردند با حضور در تشییع آنها به‌نوعی قدردانی خودشان را نشان دهند، بهترین عاملی که می‌تواند زمینه‌ساز محبوبیت یک مسئول در میان مردم شود همان خلوص نیت، زحمات و مرارت‌هایی است که این مسئولان برای مردم کشیدند،  شهید آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای خدمت در یاد مردم برای همیشه ماندگار شدند.
رئیس دانشگاه صنعتی قم خاطرنشان کرد: آنچه که از شهید آیت‌الله رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور دیدیدم زحمت و تلاش و شبانه‌روزی بود در همین چند وقت اخیر بعد از سفر قم بلافاصله به مازندران سفر کردند و سپس به آذربایجان شرقی رفته و در نقطه صفر مرزی سدی را افتتاح کردند و فعالیت ایشان متوقف نمی‌شد طبیعتاً با این حجم از فعالیت نتیجه همان شهادت در راه خداوند و در مسیر خدمت و جهاد برای بندگان خداوند بود.
وی گفت: با دیدن فعالیت‌های آیت‌الله رئیسی سطح توقعشان از مسئولان از جمله رئیس‌جمهور آینده بالاتر رفته است و مسئولی که در نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند و هر مسئولی که می‌آید باید مانند آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان تمام‌وقت و با تمام انرژی و تواضع به کارش ادامه دهد.
 دکتر رضائی نور افزود: شهید آیت‌الله رئیسی به یک الگوی استاندارد تراز جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است و مردم نیز به کمتر از آن رضایت نخواهند داد.
 
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود