امروز : سه شنبه چهارم مهر 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

نحوه ثبت نام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال 1402
دوشنبه بیستم شهریور 1402 ساعت 11:41 ق ظ - توسط : روابط عمومی


ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد سال 1402، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم بصورت زیر انجام می پذیرد:

  • ثبت نام صرفا غیرحضوری بوده و به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

لذا خواهشمند است تمامی موارد ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.

کانال اطلاع‌رسانی  دانشگاه صنعتی قم:

کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.

https://ble.ir/qutnews

 

مرحله 1: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی:

 

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی1402

ساعت

تاریخ

ایام

رشته ها

از ساعت 8 الی 24

21/06/1402 الی 23/06/1402

سه شنبه تا پنجشنبه

کلیه رشته ها

 

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده در ذیل را اسکن نمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگزاری نیاز خواهید داشت).

  • تصویر تمام صفحات شناسنامه وکارت ملی.
  • تصویر عکس 4*3 تمام رخ زمینه سفید تهیه شده در سال جاری ( به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت شود)
  • تصویر اصل مدرک کارشناسی و یا تصویر گواهی موقت کارشناسی و در صورت نداشتن مدرک، فرم معدل و فرم شماره 3 (فرم تعهد فراغت از تحصیل)
  • تصویر اصل مدرک کاردانی و یا تصویر گواهی موقت کاردانی در صورت وجود
  • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگزاری شود. (فرم های سنجش را می توانید از این قسمت فرم های سنجش دریافت نمایید. بارگزاری فرم شماره  4 برای تمامی دانشجویان روزانه الزامی می باشد. بقیه فرم­های سنجش در صورتی که با وضعیت متقاضی مطابقت داشته باشد پر کرده و بارگزاری نمایید)
  • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن

بعد از اسکن تمامی موارد بالا و پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید.

آدرس سایت https://erp.qut.ac.ir/stdnew    

نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، شماره شناسنامه متقاضی می باشد.

نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله ( اگر کد ملی و شماره شناسنامه متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر تست نمایید)

بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را ( که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است ) در قسمت خود بارگزاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی گزینه ارسال را کلیک نمایید.

بعد از ارسال ثبت نام اینترنتی، به شماره موبایل وارد شده دانشجو پیامکی ارسال می گردد. ( البته در صورتی که سامانه تبلیغات پیامکی شما فعال باشد)

در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، به شماره موبایل دانشجو پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام اینترنتی حاوی شماره دانشجویی ارسال می گردد و در صورت رد درخواست پیامکی حاوی نقص در پرونده و یا رد درخواست به متقاضی ارسال می گردد که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و ارسال نماید. دانشجویانی که شماره دانشجویی به آنان ارسال نشده است می توانند در قسمت لینک ثبت نام اینترنتی بعد از تایید درخواست آن از جانب دانشگاه شماره دانشجویی خود را مشاهده نمایند. لذا متقاضیان محترم نگران عدم دریافت پیامک نباشند.

توجه: درصورتی که گزینه ارسال جهت بررسی (آخرین مرحله بعد از تایید نهایی) را کلیک نکرده باشید درخواست به کارشناس تحصیلات تکمیلی ارسال نمی شود، بنابراین ثبت نام انجام نمی شود.

توجه: در صورت داشتن نقص پرونده درخواست ثبت نام برگشت داده می شود و باید نقص پرونده توسط دانشجو  برطرف و مجددا درخواست ارسال شود. (در صورت نداشتن مدرک کارشناسی (و مدرک کاردانی در صورت وجود) و یا فرم معدل با مهر و امضای دانشجو درخواست ثبت نام حتما رد می شود.)

تمام دانشجویان پسر بعد از  انجام امور نظام وظیفه در سامانه epolice.ir  نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را به آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایید. جهت راهنمایی در خصوص نحوه درخواست معافیت تحصیلی و دیدن ویدیو آموزشی به کانال زیر در پیام رسان بله  مراجعه نمایید.

 در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام دانشجو لغو خواهد شد.

https://ble.ir/nzmqut1402

 نکته: دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشند تصویر آنرا به همراه نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی خود به  آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایند.

-درصورت هرگونه سوال یا ابهام در ساعات کاری به شماره 36169528-025 تماس حاصل فرمایید.

  • دانشجو موظف است در زمان شروع کلاسها، اصل مدارک خود را به کارشناس امور بایگانی آقای اصغری تحویل نمایند. آیدی آقای اصغری کارشناس بایگانی پرونده های آموزشی در پیام رسان ایتا

https://eitaa.com/qutb11

توجه مهم: انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید را دانشگاه برای شما انجام خواهد داد. لذا دانشجویان دروس انتخاب واحد شده خود را در پرتال دانشجویی (سامانه ERP در قسمت فرم تثبیت) مشاهده نمایند.

 

 

                                                                      با آرزوی توفیق روزافزون

RSS
موکب دانشگاه صنعتی قم در عراق برپا می‌شود
به‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه: موکب دانشگاه صنعتی قم با نام المعصومه الکریمه در اربعین حسینی واقع در خیابان شهدای شهر کربلا برپا می شود.این موکب با همکاری خیرین، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت دانشجویی و فرهنگی، بسیج کارکنان و دانشجویی آماده پذیرایی و اسکان زائرین می باشد.همچنین طی برنامه ریزی های صورت گرفته، بسیج دانشجویی با راه اندازی کاروان زیارتی از تاریخ ۱۶ الی ۲۷ شهریور ماه زائرین دانشجو را به صورت رایگان تا مرز عراق همراهی می نماید.شایان ذکر است هم اکنون این موکب در حال آماده سازی است.

موکب دانشگاه صنعتی قم در عراق برپا می‌شود

یکشنبه بیست و سوم مرداد 1401 ساعت 10:10 ق ظ
جهاددانشگاهی به‌ تنهایی یک دانشگاه است
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: خبرنگار ایکنا از قم با دکتر جلال رضایی‌نور، رئیس دانشگاه صنعتی قم درخصوص جهاددانشگاهی گفت‌وگویی انجام داده که در ادامه تقدیم مخاطبان می‌شود.
ایکنا- به نظر شما با توجه به وضعیت کنونی جامعه ضرورت وجود نهادهایی مانند جهاددانشگاهی که با مدیریت و تیم جهادی اداره می‌شوند چقدر است؟
جهاددانشگاهی از نهادهای علمی کشور است که از ابتدای انقلاب بسیار تأثیرگذار ظاهر شده و با رویکرد جهادی سعی در پیوند زدن مباحث علمی و تبدیل ایده به فناوری دارد، به‌طور مثال در بحث مهندسی معکوس و تهیه فناوری‌ها، محصولات و قطعات مورد نیاز جامعه به خصوص با توجه به شرایط تحریمی، بسیار مفید و مؤثر عمل کرده است، مرکز جهاددانشگاهی با اینکه از سال‌های اولیه انقلاب فعال بود، فعالیتی شبیه مراکز رشد و ‌پارک علم و فناوری دارد.
امروزه اهمیت زیست‌بوم فناوری در قالب مراکز رشد و نوآوری و پارک‌های علم و فناوری بر کسی پوشیده نیست، ولی باید توجه داشت جهاددانشگاهی سالیان دور با نگاه متعالی رهبر فقید انقلاب با مأموریت‌های مشابه تشکیل شد و این نشان‌دهنده عمق استراتژیک نگاه رهبر کبیر انقلاب است.
ایکنا- تنوع و گسترش خدمات جهاددانشگاهی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف اعم از آموزشی، فرهنگی و حتی رفع مسائل و مشکلات اجتماعی ورود پیدا کرده و بسیار هم مؤثر ظاهر شده است؛ به‌طور مثال در بحث درمان ناباروری بسیار موفق و مفید عمل کرده و در این زمینه باعث جذب توریسم سلامت نیز شده است و ما شاهد هستیم افرادی از سایر کشورها برای درمان و استفاده از این خدمات به کشور ما سفر می‌کنند که این موضوع باعث شهرت جهانی این مرکز شده است.
همچنین در حوزه آموزشی و فرهنگی هم از گذشته دوره‌های آموزشی مفید با اساتید و هزینه‌ مناسب به‌صورتی که برای قشر دانشجو و علاقه‌مند به یادگیری مناسب باشد، ارائه می‌دهد، ورود جهاددانشگاهی به مسائل فرهنگی نیز همواره مورد توجه بوده و دانشگاه صنعتی قم هم از این خدمات جهاددانشگاهی استفاده می‌کند.
ایکنا- ارتباط و تعامل مجموعه دانشگاه صنعتی قم با جهاددانشگاهی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
در دانشگاه صنعتی قم از روزهای ابتدایی مسئولیت بنده، جلساتی با مسئولین جهاددانشگاهی قم برگزار شد، همچنین مسئولین جهاددانشگاهی چندین جلسه در دانشگاه صنعتی قم و متعاقباً مسئولین دانشگاه صنعتی قم در محل جهاددانشگاهی حاضر شدند، دفتری را هم در محل دانشگاه صنعتی قم به جهاددانشگاهی اختصاص دادیم و یک نفر نماینده در این دفتر مقیم شد که البته با بروز همه‌گیری کرونا و مسئله غیرحضوری شدن دانشگاه‌ها این همکاری کمرنگ شد، اما جهاددانشگاهی همچنان فعالیت خود را ادامه داد که خوشبختانه با حضوری شدن دوباره فعالیت‌های دانشگاه مجدد می‌توانیم از خدمات و سرویس‌های جهاددانشگاهی استفاده کنیم.
در این سال‌ها اساتید دانشگاه صنعتی قم پروژه‌ها و طرح‌های پژوهشی مشترکی با جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف انجام دادند که از آن جمله می‌توان به حوزه پلاسما و توسعه نرم‌افزار یکی از دستگاه‌های وارداتی که در جهاددانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اشاره کرد که خوشبختانه این طرح‌های پژوهشی به خروجی و موفقیت منجر شد و ما درصدد هستیم این همکاری بیش‌تر شود و بتوانیم در این حوزه بهتر کار کنیم.
ایکنا- به نظر شما جهاددانشگاهی چه نقشی در تحقق شعار سال می‌تواند داشته باشد؟
در خصوص تحقق شعار سال طبیعتاً جهاددانشگاهی می‌تواند نقش بسیار پررنگی داشته باشد در اصل می‌توان گفت جهاددانشگاهی به تنهایی یک دانشگاه است زیرا در حوزه‌های مختلف مانند آموزش، توسعه فرهنگ، توسعه سرمایه اجتماعی بسیار تلاش می‌کند که این فعالیت‌ها شباهت زیادی به فعالیت‌های دانشگاه دارد؛ همچنین الزام جهاددانشگاهی در تبدیل علم به ثروت محرک خوبی برای سوق‌ دادن دانش فنی و علم به سمت تولیدات دانش‌بنیان است، لذا جهاددانشگاهی در کنار این فعالیت‌های اقتصادی، ارزش‌آفرینی می‌کند و به نوعی به ایجاد اشتغال که در شعار سال مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است منجر می‌شود.

جهاددانشگاهی به‌ تنهایی یک دانشگاه است

چهارشنبه دوازدهم مرداد 1401 ساعت 11:38 ق ظ
به مناسبت روز فناوری اطلاعات و ارتباطات از کارکنان این حوزه تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز فناوری اطلاعات و ارتباطات از کارکنان این حوزه تقدیر کرد.وی بهبود زیر ساخت ها، برگزاری کلیه کلاس ها به صورت بر خط، ایجاد میز خدمت الکترونیکی را از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در این واحد دانست و از زحمات کارکنان این حوزه با اهدای لوح، تقدیر و تشکر به عمل آورد.سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر هادی زیانی به عنوان سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی قم منصوب شد.همچنین از زحمات دکتر  طالبی مدیر سابق امور پژوهشی و فناوری دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سرپرست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر مهدی صاحبی به عنوان سرپرست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی قم منصوب شد. همچنین از زحمات دکتر فدایی رئیس سابق دانشکده مهندسی مکانیک تقدیر و تشکر به عمل آمد.

ششمین جشن دانش‌آموختگی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به‌ گزارش روابط‌عمومی دانشگاه:ششمین جشن دانش‌آموختگی دانشگاه صنعتی قم با حضور هیأت‌رئیسه، دانشجویان و خانواده‌ها به همت مدیریت فرهنگی در سالن همایش‌های شهید آخوندی برگزار شد . در این مراسم دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: به حول و قوه الهی ،تلاش شبانه‌روزی مسئولین دانشگاه و اساتید ارجمند و همت و تلاش دانشجویان ورودی‌های نود و شش و نود و هفت، امروز صد و چهل مهندس را از دانشگاه صنعتی قم تقدیم کشور عزیزمان کند. وی افزود:یک روز دانشگاه صنعتی قم شناخته‌شده نبود ولی امروز این دانشگاه توانسته‌است به‌عنوان یک دانشگاه جوان پذیرای دانشجویان بین‌الملل باشد، کسب رتبه اول اشتغال دانشجویان در مقطع کارشناسی ،کسب رتبه‌ی نهم اشتغال در مقطع کارشناسی‌ارشد، قرار گرفتن در زمره پانزده دانشگاه صنعتی برتر کشور ،اجرای طرح‌های نوآورانه از جمله طرح همیار صنعت، کافه صدا و سامانه صدا، کسب عناوین پژوهشگران برتر استانی و کشوری ازجمله موفقیت‌هایی است که دانش‌آموختگان به دانشگاه صنعتی قم که در آن درس خوانده‌اند، می‌توانند افتخار کنند.وی با اشاره به اینکه در سایر کشورها دانشجویان فارغ‌التحصیل با دانشگاه‌های خود ارتباط تنگاتنگی دارند افزود: امیدوارم که فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی قم همانند فارغ‌التحصیلان سایر کشورها به‌عنوان خیر در دانشگاه حضور داشته باشند و به رشد و توسعه همه جانبه دانشگاه کمک کنند .در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک جهت دانش‌آموختگی دانشجویان گفت :شما جوانان باید این را به فال نیک بگیرید که در این مدت که در شهر مقدس قم بوده‌اید،علم را از دست کریمه اهل‌بیت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها نوشیده‌اید و ان‌شاءالله در تارک علمی اسلام اسم شما نیز بدرخشد .وی افزود :امام موسی کاظم علیه‌السلام در حدیثی می‌فرمایند: پشیمان کسی است که لحظه‌ای از عمرش را از دست بدهد، بی‌شک شما در این چهار سال که در دانشگاه صنعتی قم بوده‌اید در کسب بهترین فضیلت‌ها عمر خود را صرف کرده‌اید و جایگاه انسانیت خود را هرچه بیشتر بالا برده‌اید.امیدوارم به برکت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها در اشتغال و ازدواج خود همانند تحصیل موفق و منصور باشید.سخنرانی مهندس هاشمی مدیر عامل شرکت کهربا ،استند آپ کمدی ، مسابقه، شعبده‌بازی و تقلید صدا از جمله دیگر برنامه‌های ششمین جشن دانش‌آموختگی در دانشگاه صنعتی قم بوده‌است . 
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود