امروز : شنبه نهم مهر 1401
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

نحوه ثبت نام دانشجویان کارشناسی ورودی سال 1401
چهارشنبه سی ام شهریور 1401 ساعت 10:7 ق ظ - توسط : روابط عمومی


ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی سال 1401، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم در دو مرحله انجام می پذیرد: که دانشجو ملزم به انجام هر دو مرحله ثبت نام می باشد.
 • ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی
 • تحویل دادن اصل مدارک خواسته شده در هفته اول حضور در دانشگاه
لذا خواهشمند است تمامی مراحل ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.
(تاکید می گردد ثبت نام کاملا غیر حضوری انجام خواهد شد و نیازی به حضور دانشجو نمی باشد.)
 
کانال اطلاع‌رسانی  نوورودی‌های1401:
اطلاعیه‌ها، لینک‌های ثبت‌نام و دیگر اطلاعات لازم به زودی ازطریق کانال پیام رسان داخلی "بله" به آدرس زیر منتشرخواهد شد. لذانسبت به عضویت درکانال اقدام فرمایید:
https://ble.ir/Qut99
ضمنا آیدی تنها کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.
https://ble.ir/qutnews
تذکر: حتماً در کانال های پیام رسان بله بالا عضو شوید، زیرا لینک ارتباطی دانشگاه با دانشجویان عزیز از این طریق خواهد بود.  
 
مرحله اول ثبت نام: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ورودی 1401

رشته ها

ایام

تاریخ

ساعت

مهندسی برق، فیزیک مهندسی ، مهندسی پلیمر

شنبه

1401/07/02

از ساعت 10 الی 23

مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر

یک شنبه

1401/07/03

از ساعت 9 الی 23

مهندسی صنایع ، مهندسی انرژی

دوشنبه

1401/07/04

از ساعت 9 الی 23

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده ذیل را اسکن فرمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگذاری نیاز خواهید داشت).
 • تصویر کارت ملی (پشت و رو)
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه
 • تصویر عکس 4*3 زمینه سفید (به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت باشد)
 • تصویر اصل کارنامه کامپیوتری دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (همراه با مهر آموزش و پرورش)
 • تصویر اصل دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم (البته اگر مدرک خود را به صورت فیزیکی از دبیرستان خود دریافت کرده اید و در غیر این صورت نیاز نمی باشد.)
 • تصویر گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی یا دوره متوسطه دوم
 • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگذاری شود ( فرم های سنجش را می توانید از این قسمت( فرم 4.5) دریافت نمایید. یکی از دو فرم شماره 4 یا 5 را حتماً تکمیل کرده و بارگذاری فرمایید (بر اساس وضعیت دانشجو) . فرم شماره یک سنجش را نیز از این قسمت (فرم1) دانلود و بارگذاری نمایید.
 • در خصوص سوالات مبهم مربوط به امور شاهد و ایثارگر با کارشناس مربوط حجت الاسلام توکلی تماس حاصل فرمائید: 09122520672
 • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن
بعد از اسکن تمامی موارد بالا پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید. آدرس سایت :
 
نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی (از صفحه اصلی سایت دانشگاه صنعتی قم) نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، کد شناسنامه متقاضی می باشد.
نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله (اگر کد ملی متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر وارد شوید و امتحان کنید) مخصوصا افرادی که شماره شناسنامه آنان همان کد ملی می باشد
 
بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را (که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است) در قسمت مربوطه خود بارگذاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی در آخرین صفحه، گزینه ثبت و ارسال مدارک را کلیک فرمایید.
 
در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، برای متقاضی شماره دانشجویی صادر می شود و در صورت رد داشتن نواقص درخواست دانشجو رد خواهد شد (که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و مجددا ارسال نماید). قابل توجه است، به دلیل حجم بالای کاری آموزش دانشگاه و ازدیاد دانشجویان جدیدالورد تایید درخواست ثبت نام اینترنتی آنها ممکن است تا دو روز کاری به طول بیانجامد لذا دانشجو می تواند از همان لینک ثبت نام اینترنتی وضعیت درخواست خود را مشاهده نماید و ببیند که درخواستش آیا تایید گردیده و شماره دانشجویی خود را مشاهده نماید و یا درخواستش رد شده که دوباره مراحل را انجام دهد.
  تذکر : بعد از تایید درخواست ثبت نام دانشجو از طرف دانشگاه، به ایشان شماره دانشجویی تعلق می گیرد. که با این شماره دانشجویی  و پسورد کد ملی در روز جمعه مورخ 08/07/1401 به پرتال دانشجویی خود مراجعه کرده و از زمانبندی کلاس های خود جهت حضور در دانشگاه اطلاع یابد.
 
شروع کلاس های دانشگاه صنعتی قم برای ورودی 1401 از روز شنبه مورخ 1401/07/09   می باشد.
 
مرحله دوم ثبت نام: تحویل دادن اصل مدارک توسط دانشجو
دانشجو موظف است اصل مدارک ذکر شده در اول توضیحات را در اولین روز حضور در دانشگاه به قسمت بایگانی آموزش تحویل نماید.
 
قابل توجه دانشجویان پسر بسیار مهم:
کلیه دانشجویان پسر جهت انجام امور نظام وظیفه به کانال زیر در پیام رسان بله مراجعه نمایند. در این کانال پیام های صوتی آخر که توسط کارشناس نظام وظیفه گذاشته شده را به دقت گوش دهید  و از طریق راهنمای تصویری و ویدیویی که به کانال سنجاق شده است جهت انجام معافیت تحصیلی خود اقدام فرمایید. هرگونه سوال خود را به آیدی    sajjad_h62 در پیام رسان بله ارسال فرمایید. به کلیه پیامهای شما در اولین فرصت پاسخ داده خواهد شد. دانشجویان فقط تا اول آبان ماه 1401 فرصت دارند معافیت تحصیلی خود را ثبت نمایند در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام آنان لغو خواهد شد.
https://ble.ir/nzmqut1400
با آرزوی توفیق روزافزون
RSS
موکب دانشگاه صنعتی قم در عراق برپا می‌شود
به‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه: موکب دانشگاه صنعتی قم با نام المعصومه الکریمه در اربعین حسینی واقع در خیابان شهدای شهر کربلا برپا می شود.این موکب با همکاری خیرین، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت دانشجویی و فرهنگی، بسیج کارکنان و دانشجویی آماده پذیرایی و اسکان زائرین می باشد.همچنین طی برنامه ریزی های صورت گرفته، بسیج دانشجویی با راه اندازی کاروان زیارتی از تاریخ ۱۶ الی ۲۷ شهریور ماه زائرین دانشجو را به صورت رایگان تا مرز عراق همراهی می نماید.شایان ذکر است هم اکنون این موکب در حال آماده سازی است.

موکب دانشگاه صنعتی قم در عراق برپا می‌شود

یکشنبه بیست و سوم مرداد 1401 ساعت 10:10 ق ظ
جهاددانشگاهی به‌ تنهایی یک دانشگاه است
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: خبرنگار ایکنا از قم با دکتر جلال رضایی‌نور، رئیس دانشگاه صنعتی قم درخصوص جهاددانشگاهی گفت‌وگویی انجام داده که در ادامه تقدیم مخاطبان می‌شود.
ایکنا- به نظر شما با توجه به وضعیت کنونی جامعه ضرورت وجود نهادهایی مانند جهاددانشگاهی که با مدیریت و تیم جهادی اداره می‌شوند چقدر است؟
جهاددانشگاهی از نهادهای علمی کشور است که از ابتدای انقلاب بسیار تأثیرگذار ظاهر شده و با رویکرد جهادی سعی در پیوند زدن مباحث علمی و تبدیل ایده به فناوری دارد، به‌طور مثال در بحث مهندسی معکوس و تهیه فناوری‌ها، محصولات و قطعات مورد نیاز جامعه به خصوص با توجه به شرایط تحریمی، بسیار مفید و مؤثر عمل کرده است، مرکز جهاددانشگاهی با اینکه از سال‌های اولیه انقلاب فعال بود، فعالیتی شبیه مراکز رشد و ‌پارک علم و فناوری دارد.
امروزه اهمیت زیست‌بوم فناوری در قالب مراکز رشد و نوآوری و پارک‌های علم و فناوری بر کسی پوشیده نیست، ولی باید توجه داشت جهاددانشگاهی سالیان دور با نگاه متعالی رهبر فقید انقلاب با مأموریت‌های مشابه تشکیل شد و این نشان‌دهنده عمق استراتژیک نگاه رهبر کبیر انقلاب است.
ایکنا- تنوع و گسترش خدمات جهاددانشگاهی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف اعم از آموزشی، فرهنگی و حتی رفع مسائل و مشکلات اجتماعی ورود پیدا کرده و بسیار هم مؤثر ظاهر شده است؛ به‌طور مثال در بحث درمان ناباروری بسیار موفق و مفید عمل کرده و در این زمینه باعث جذب توریسم سلامت نیز شده است و ما شاهد هستیم افرادی از سایر کشورها برای درمان و استفاده از این خدمات به کشور ما سفر می‌کنند که این موضوع باعث شهرت جهانی این مرکز شده است.
همچنین در حوزه آموزشی و فرهنگی هم از گذشته دوره‌های آموزشی مفید با اساتید و هزینه‌ مناسب به‌صورتی که برای قشر دانشجو و علاقه‌مند به یادگیری مناسب باشد، ارائه می‌دهد، ورود جهاددانشگاهی به مسائل فرهنگی نیز همواره مورد توجه بوده و دانشگاه صنعتی قم هم از این خدمات جهاددانشگاهی استفاده می‌کند.
ایکنا- ارتباط و تعامل مجموعه دانشگاه صنعتی قم با جهاددانشگاهی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
در دانشگاه صنعتی قم از روزهای ابتدایی مسئولیت بنده، جلساتی با مسئولین جهاددانشگاهی قم برگزار شد، همچنین مسئولین جهاددانشگاهی چندین جلسه در دانشگاه صنعتی قم و متعاقباً مسئولین دانشگاه صنعتی قم در محل جهاددانشگاهی حاضر شدند، دفتری را هم در محل دانشگاه صنعتی قم به جهاددانشگاهی اختصاص دادیم و یک نفر نماینده در این دفتر مقیم شد که البته با بروز همه‌گیری کرونا و مسئله غیرحضوری شدن دانشگاه‌ها این همکاری کمرنگ شد، اما جهاددانشگاهی همچنان فعالیت خود را ادامه داد که خوشبختانه با حضوری شدن دوباره فعالیت‌های دانشگاه مجدد می‌توانیم از خدمات و سرویس‌های جهاددانشگاهی استفاده کنیم.
در این سال‌ها اساتید دانشگاه صنعتی قم پروژه‌ها و طرح‌های پژوهشی مشترکی با جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف انجام دادند که از آن جمله می‌توان به حوزه پلاسما و توسعه نرم‌افزار یکی از دستگاه‌های وارداتی که در جهاددانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اشاره کرد که خوشبختانه این طرح‌های پژوهشی به خروجی و موفقیت منجر شد و ما درصدد هستیم این همکاری بیش‌تر شود و بتوانیم در این حوزه بهتر کار کنیم.
ایکنا- به نظر شما جهاددانشگاهی چه نقشی در تحقق شعار سال می‌تواند داشته باشد؟
در خصوص تحقق شعار سال طبیعتاً جهاددانشگاهی می‌تواند نقش بسیار پررنگی داشته باشد در اصل می‌توان گفت جهاددانشگاهی به تنهایی یک دانشگاه است زیرا در حوزه‌های مختلف مانند آموزش، توسعه فرهنگ، توسعه سرمایه اجتماعی بسیار تلاش می‌کند که این فعالیت‌ها شباهت زیادی به فعالیت‌های دانشگاه دارد؛ همچنین الزام جهاددانشگاهی در تبدیل علم به ثروت محرک خوبی برای سوق‌ دادن دانش فنی و علم به سمت تولیدات دانش‌بنیان است، لذا جهاددانشگاهی در کنار این فعالیت‌های اقتصادی، ارزش‌آفرینی می‌کند و به نوعی به ایجاد اشتغال که در شعار سال مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است منجر می‌شود.

جهاددانشگاهی به‌ تنهایی یک دانشگاه است

چهارشنبه دوازدهم مرداد 1401 ساعت 11:38 ق ظ
به مناسبت روز فناوری اطلاعات و ارتباطات از کارکنان این حوزه تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز فناوری اطلاعات و ارتباطات از کارکنان این حوزه تقدیر کرد.وی بهبود زیر ساخت ها، برگزاری کلیه کلاس ها به صورت بر خط، ایجاد میز خدمت الکترونیکی را از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در این واحد دانست و از زحمات کارکنان این حوزه با اهدای لوح، تقدیر و تشکر به عمل آورد.سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر هادی زیانی به عنوان سرپرست مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی قم منصوب شد.همچنین از زحمات دکتر  طالبی مدیر سابق امور پژوهشی و فناوری دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سرپرست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی قم منصوب شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی حکمی از جانب دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، دکتر مهدی صاحبی به عنوان سرپرست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی قم منصوب شد. همچنین از زحمات دکتر فدایی رئیس سابق دانشکده مهندسی مکانیک تقدیر و تشکر به عمل آمد.

ششمین جشن دانش‌آموختگی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به‌ گزارش روابط‌عمومی دانشگاه:ششمین جشن دانش‌آموختگی دانشگاه صنعتی قم با حضور هیأت‌رئیسه، دانشجویان و خانواده‌ها به همت مدیریت فرهنگی در سالن همایش‌های شهید آخوندی برگزار شد . در این مراسم دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: به حول و قوه الهی ،تلاش شبانه‌روزی مسئولین دانشگاه و اساتید ارجمند و همت و تلاش دانشجویان ورودی‌های نود و شش و نود و هفت، امروز صد و چهل مهندس را از دانشگاه صنعتی قم تقدیم کشور عزیزمان کند. وی افزود:یک روز دانشگاه صنعتی قم شناخته‌شده نبود ولی امروز این دانشگاه توانسته‌است به‌عنوان یک دانشگاه جوان پذیرای دانشجویان بین‌الملل باشد، کسب رتبه اول اشتغال دانشجویان در مقطع کارشناسی ،کسب رتبه‌ی نهم اشتغال در مقطع کارشناسی‌ارشد، قرار گرفتن در زمره پانزده دانشگاه صنعتی برتر کشور ،اجرای طرح‌های نوآورانه از جمله طرح همیار صنعت، کافه صدا و سامانه صدا، کسب عناوین پژوهشگران برتر استانی و کشوری ازجمله موفقیت‌هایی است که دانش‌آموختگان به دانشگاه صنعتی قم که در آن درس خوانده‌اند، می‌توانند افتخار کنند.وی با اشاره به اینکه در سایر کشورها دانشجویان فارغ‌التحصیل با دانشگاه‌های خود ارتباط تنگاتنگی دارند افزود: امیدوارم که فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی قم همانند فارغ‌التحصیلان سایر کشورها به‌عنوان خیر در دانشگاه حضور داشته باشند و به رشد و توسعه همه جانبه دانشگاه کمک کنند .در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم ضمن تبریک جهت دانش‌آموختگی دانشجویان گفت :شما جوانان باید این را به فال نیک بگیرید که در این مدت که در شهر مقدس قم بوده‌اید،علم را از دست کریمه اهل‌بیت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها نوشیده‌اید و ان‌شاءالله در تارک علمی اسلام اسم شما نیز بدرخشد .وی افزود :امام موسی کاظم علیه‌السلام در حدیثی می‌فرمایند: پشیمان کسی است که لحظه‌ای از عمرش را از دست بدهد، بی‌شک شما در این چهار سال که در دانشگاه صنعتی قم بوده‌اید در کسب بهترین فضیلت‌ها عمر خود را صرف کرده‌اید و جایگاه انسانیت خود را هرچه بیشتر بالا برده‌اید.امیدوارم به برکت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها در اشتغال و ازدواج خود همانند تحصیل موفق و منصور باشید.سخنرانی مهندس هاشمی مدیر عامل شرکت کهربا ،استند آپ کمدی ، مسابقه، شعبده‌بازی و تقلید صدا از جمله دیگر برنامه‌های ششمین جشن دانش‌آموختگی در دانشگاه صنعتی قم بوده‌است . 
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود