امروز : چهارشنبه پنجم مهر 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

نحوه ثبت نام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال 1402
دوشنبه بیستم شهریور 1402 ساعت 11:41 ق ظ - توسط : روابط عمومی


ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد سال 1402، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم بصورت زیر انجام می پذیرد:

  • ثبت نام صرفا غیرحضوری بوده و به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

لذا خواهشمند است تمامی موارد ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.

کانال اطلاع‌رسانی  دانشگاه صنعتی قم:

کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.

https://ble.ir/qutnews

 

مرحله 1: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی:

 

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی1402

ساعت

تاریخ

ایام

رشته ها

از ساعت 8 الی 24

21/06/1402 الی 23/06/1402

سه شنبه تا پنجشنبه

کلیه رشته ها

 

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده در ذیل را اسکن نمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگزاری نیاز خواهید داشت).

  • تصویر تمام صفحات شناسنامه وکارت ملی.
  • تصویر عکس 4*3 تمام رخ زمینه سفید تهیه شده در سال جاری ( به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت شود)
  • تصویر اصل مدرک کارشناسی و یا تصویر گواهی موقت کارشناسی و در صورت نداشتن مدرک، فرم معدل و فرم شماره 3 (فرم تعهد فراغت از تحصیل)
  • تصویر اصل مدرک کاردانی و یا تصویر گواهی موقت کاردانی در صورت وجود
  • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگزاری شود. (فرم های سنجش را می توانید از این قسمت فرم های سنجش دریافت نمایید. بارگزاری فرم شماره  4 برای تمامی دانشجویان روزانه الزامی می باشد. بقیه فرم­های سنجش در صورتی که با وضعیت متقاضی مطابقت داشته باشد پر کرده و بارگزاری نمایید)
  • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن

بعد از اسکن تمامی موارد بالا و پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید.

آدرس سایت https://erp.qut.ac.ir/stdnew    

نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، شماره شناسنامه متقاضی می باشد.

نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله ( اگر کد ملی و شماره شناسنامه متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر تست نمایید)

بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را ( که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است ) در قسمت خود بارگزاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی گزینه ارسال را کلیک نمایید.

بعد از ارسال ثبت نام اینترنتی، به شماره موبایل وارد شده دانشجو پیامکی ارسال می گردد. ( البته در صورتی که سامانه تبلیغات پیامکی شما فعال باشد)

در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، به شماره موبایل دانشجو پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام اینترنتی حاوی شماره دانشجویی ارسال می گردد و در صورت رد درخواست پیامکی حاوی نقص در پرونده و یا رد درخواست به متقاضی ارسال می گردد که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و ارسال نماید. دانشجویانی که شماره دانشجویی به آنان ارسال نشده است می توانند در قسمت لینک ثبت نام اینترنتی بعد از تایید درخواست آن از جانب دانشگاه شماره دانشجویی خود را مشاهده نمایند. لذا متقاضیان محترم نگران عدم دریافت پیامک نباشند.

توجه: درصورتی که گزینه ارسال جهت بررسی (آخرین مرحله بعد از تایید نهایی) را کلیک نکرده باشید درخواست به کارشناس تحصیلات تکمیلی ارسال نمی شود، بنابراین ثبت نام انجام نمی شود.

توجه: در صورت داشتن نقص پرونده درخواست ثبت نام برگشت داده می شود و باید نقص پرونده توسط دانشجو  برطرف و مجددا درخواست ارسال شود. (در صورت نداشتن مدرک کارشناسی (و مدرک کاردانی در صورت وجود) و یا فرم معدل با مهر و امضای دانشجو درخواست ثبت نام حتما رد می شود.)

تمام دانشجویان پسر بعد از  انجام امور نظام وظیفه در سامانه epolice.ir  نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را به آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایید. جهت راهنمایی در خصوص نحوه درخواست معافیت تحصیلی و دیدن ویدیو آموزشی به کانال زیر در پیام رسان بله  مراجعه نمایید.

 در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام دانشجو لغو خواهد شد.

https://ble.ir/nzmqut1402

 نکته: دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشند تصویر آنرا به همراه نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی خود به  آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایند.

-درصورت هرگونه سوال یا ابهام در ساعات کاری به شماره 36169528-025 تماس حاصل فرمایید.

  • دانشجو موظف است در زمان شروع کلاسها، اصل مدارک خود را به کارشناس امور بایگانی آقای اصغری تحویل نمایند. آیدی آقای اصغری کارشناس بایگانی پرونده های آموزشی در پیام رسان ایتا

https://eitaa.com/qutb11

توجه مهم: انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید را دانشگاه برای شما انجام خواهد داد. لذا دانشجویان دروس انتخاب واحد شده خود را در پرتال دانشجویی (سامانه ERP در قسمت فرم تثبیت) مشاهده نمایند.

 

 

                                                                      با آرزوی توفیق روزافزون

RSS
معرفی طرح های ارتباط با صنعت دانشگاه در افزایش میزان اشتغال دانش آموختگان در گفتگو با دکتر راستی
دکتر راستی مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی به تشریح فعالیت های دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این گفتگو دکتر راستی با بیان طرح های مختلف این دفتر به منظور ارتباط گیری دانشگاه با صنعت کشور و در گیر نمودن دانشجویان با فضای کار عملی ، این برنامه ها را در خودباوری دانشجویان و تامین آینده شغلی آنان بسیار موثر دانست و گفت: بطور مثال با رصد دانشجویان دانش آموخته که در زمان تحصیل در طرح همیار با صنعت مشارکت داشتند مشخص شد که اکثر آنان جذب کار شده اند. کسب رتبه اول کشور در اشتغال دانش آموختگان مقطع کارشناسی با 82/41 درصد در سال گذشته از نتایج ارتباط های صنعتی اساتید دانشگاه و سایر فعالیتهای ارتباط با صنعت دانشگاه از جمله طرح همیار صنعت است. وی افزود: ادامه و تقویت این فعالیت ها باعث شده است درصد اشتغال از 82/41 درصد پایش سال 1399 به 90/6 درصد درسال 1400 ارتقاء یابد.
دکتر راستی علاوه بر اجرای طرح همیار صنعت، برگزاری دوره های استاندارد HSE (الزام های ایمنی و بهداشت در صنعت) حین دوره کارآموزی را نیز از دیگر عواملی دانست که می تواند با ارتقاء مهارتی و خودباوری دانشجویان موجب تسهیل اشتغال آنان در آینده باشد. از دیگر فعالیت های دفتر ارتباط با صنعت ایجاد سامانه صدا (صنعت، دانشگاه، اعتلاء) به آدرس https://seda.qut.ac.ir است که یک سامانه عرضه و تقاضای پروژه های پژوهشی، پروژه های فناوری،خدمات تجاری سازی، اشتغال، کارآموزی، همیار صنعت و دبیرخانه ارتباط صنعت و دانشگاه می باشد. این سامانه تا حد زیادی تکمیل شده است و به زودی رونمایی خواهد شد. وی همچنین به طرح‌های در دست مطالعه از جمله طرح معافیت‌های مالیاتی برای شرکت هایی که قرارداد پژوهشی با دانشگاه دارند و طرح ساختمان فن‌آوری اشاره نمود که تشریح جزئیات آن را به آینده موکول کردند.
در ادامه دکتر راستی در پاسخ به سئوال؛ شباهت و یا تفاوت های طرح ملی صدف که توسط پارک فناوری پردیس انجام می شود با طرح همیار صنعت دانشگاه صنعتی قم گفت:
مفاد طرح صدف را مطالعه کردیم. به نظر می رسد طرح صدف بصورت ماهوی با طرح همیار صنعت تفاوت هایی به شرح زیر دارد:
هدف طرح صدف توانمند سازی دانشجویان از طریق آموزش های خودشناسی، مشاوره شغلی و دوره های آموزشی مرتبط با فناوری و نوآوری است که البته کار جالب توجه طرح مذکور این است که دانشجو جهت آمادگی شغلی، پروژه فردی یا جمعی را مرتبط با حوزه فعالیت آن شرکت انجام می دهد. مثلا اگر هدف طراحی و ساخت قالب است، یک قالب را به دانشجو می دهند تا هم طراحی نموده و هم در ساخت وارد شود که شبیه دوره کارآموزی و کارورزی است تا مسیر اشتغال تسهیل شود. اما طرح همیار صنعت رویکرد حل مشکلات و عارضه ها و توسعه صنعتی داشته و در این مسیر با توجه به ورود دانشجویان در رصد صنعت و عارضه یابی و همچنین در تیم های تخصصی در کنار اساتید، توانمند می شوند.
توانمندسازی دانشجویان در طرح صدف در انجام یک پروژه درون سازمانی است که خود شرکت در آن توانایی و تبحر کافی دارد و دانشجو صرفا همان ها را یاد می گیرد؛ درصورتی که در طرح همیار صنعت دانشجو در کنار اساتید به حل پروژه ای مشغول می شوند که در جریان فعالیت جاری کارخانه نبوده و خود شرکت از انجام آن ناتوان است و این ها تفاوت اصلی این دو طرح است.
همچنین در طرح همیار صنعت، دانشجو در کنار استاد با مدیران کارخانه مذاکره می کند و به خودباوری می رسد در صورتی که در طرح صدف دانشجو در کنار استادکار قرار می گیرد و لذا طرح همیار صنعت از دانشجویان یک مدیر و یک مهندس خلاق می سازد که یاد می گیرد نگاه انتقادی و توسعه ای به هر فعالیتی داشته باشد در حالیکه طرح صدف از دانشجویان یک کارشناس فنی می سازد که البته در صنعت به هر دو نیاز است.
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود