امروز : سه شنبه چهارم مهر 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

نحوه ثبت نام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال 1402
دوشنبه بیستم شهریور 1402 ساعت 11:41 ق ظ - توسط : روابط عمومی


ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد سال 1402، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم بصورت زیر انجام می پذیرد:

 • ثبت نام صرفا غیرحضوری بوده و به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

لذا خواهشمند است تمامی موارد ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.

کانال اطلاع‌رسانی  دانشگاه صنعتی قم:

کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.

https://ble.ir/qutnews

 

مرحله 1: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی:

 

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی1402

ساعت

تاریخ

ایام

رشته ها

از ساعت 8 الی 24

21/06/1402 الی 23/06/1402

سه شنبه تا پنجشنبه

کلیه رشته ها

 

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده در ذیل را اسکن نمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگزاری نیاز خواهید داشت).

 • تصویر تمام صفحات شناسنامه وکارت ملی.
 • تصویر عکس 4*3 تمام رخ زمینه سفید تهیه شده در سال جاری ( به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت شود)
 • تصویر اصل مدرک کارشناسی و یا تصویر گواهی موقت کارشناسی و در صورت نداشتن مدرک، فرم معدل و فرم شماره 3 (فرم تعهد فراغت از تحصیل)
 • تصویر اصل مدرک کاردانی و یا تصویر گواهی موقت کاردانی در صورت وجود
 • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگزاری شود. (فرم های سنجش را می توانید از این قسمت فرم های سنجش دریافت نمایید. بارگزاری فرم شماره  4 برای تمامی دانشجویان روزانه الزامی می باشد. بقیه فرم­های سنجش در صورتی که با وضعیت متقاضی مطابقت داشته باشد پر کرده و بارگزاری نمایید)
 • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن

بعد از اسکن تمامی موارد بالا و پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید.

آدرس سایت https://erp.qut.ac.ir/stdnew    

نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، شماره شناسنامه متقاضی می باشد.

نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله ( اگر کد ملی و شماره شناسنامه متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر تست نمایید)

بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را ( که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است ) در قسمت خود بارگزاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی گزینه ارسال را کلیک نمایید.

بعد از ارسال ثبت نام اینترنتی، به شماره موبایل وارد شده دانشجو پیامکی ارسال می گردد. ( البته در صورتی که سامانه تبلیغات پیامکی شما فعال باشد)

در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، به شماره موبایل دانشجو پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام اینترنتی حاوی شماره دانشجویی ارسال می گردد و در صورت رد درخواست پیامکی حاوی نقص در پرونده و یا رد درخواست به متقاضی ارسال می گردد که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و ارسال نماید. دانشجویانی که شماره دانشجویی به آنان ارسال نشده است می توانند در قسمت لینک ثبت نام اینترنتی بعد از تایید درخواست آن از جانب دانشگاه شماره دانشجویی خود را مشاهده نمایند. لذا متقاضیان محترم نگران عدم دریافت پیامک نباشند.

توجه: درصورتی که گزینه ارسال جهت بررسی (آخرین مرحله بعد از تایید نهایی) را کلیک نکرده باشید درخواست به کارشناس تحصیلات تکمیلی ارسال نمی شود، بنابراین ثبت نام انجام نمی شود.

توجه: در صورت داشتن نقص پرونده درخواست ثبت نام برگشت داده می شود و باید نقص پرونده توسط دانشجو  برطرف و مجددا درخواست ارسال شود. (در صورت نداشتن مدرک کارشناسی (و مدرک کاردانی در صورت وجود) و یا فرم معدل با مهر و امضای دانشجو درخواست ثبت نام حتما رد می شود.)

تمام دانشجویان پسر بعد از  انجام امور نظام وظیفه در سامانه epolice.ir  نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را به آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایید. جهت راهنمایی در خصوص نحوه درخواست معافیت تحصیلی و دیدن ویدیو آموزشی به کانال زیر در پیام رسان بله  مراجعه نمایید.

 در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام دانشجو لغو خواهد شد.

https://ble.ir/nzmqut1402

 نکته: دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشند تصویر آنرا به همراه نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی خود به  آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایند.

-درصورت هرگونه سوال یا ابهام در ساعات کاری به شماره 36169528-025 تماس حاصل فرمایید.

 • دانشجو موظف است در زمان شروع کلاسها، اصل مدارک خود را به کارشناس امور بایگانی آقای اصغری تحویل نمایند. آیدی آقای اصغری کارشناس بایگانی پرونده های آموزشی در پیام رسان ایتا

https://eitaa.com/qutb11

توجه مهم: انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید را دانشگاه برای شما انجام خواهد داد. لذا دانشجویان دروس انتخاب واحد شده خود را در پرتال دانشجویی (سامانه ERP در قسمت فرم تثبیت) مشاهده نمایند.

 

 

                                                                      با آرزوی توفیق روزافزون

RSS
آغاز کلاسهای آموزشی
 
قابل توچه دانشجویان گرامی به اطلاع می رساند با توجه به آغاز کلاسهای مجازی لینک ورود به کلاسها از طریق پیام رسان بله به تفکیک دانشکده ها بارگذاری شده است.
جهت ورود به کلاسها از طریق پیام رسان بله اقدام نمایید.

آغاز کلاسهای آموزشی

یکشنبه بیست و ششم بهمن 1399 ساعت 10:12 ق ظ
معرفی نفرات برتر مسابقات ورزشی دهه فجر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و فرا رسیدن ایام الله دهه فجر مسابقات ورزشی کارکنان و اساتید دانشگاه صنعتی قم  در 4رشته ورزشی دارت، تیراندازی، فوتبال دستی و تنیس روی میز و در دو بخش خواهران و برادران در سالن ورزشی شهید شهریاری دانشگاه صنعتی قم برگزار شد. نفرات برتر این مسابقات به شرح ذیل می باشد:


 

 

معرفی نفرات برتر مسابقات ورزشی دهه فجر

شنبه بیست و پنجم بهمن 1399 ساعت 10:10 ق ظ
برنامه های متنوع دانشگاه صنعتی قم در ایام مبارک دهه فجر
دهه مبارک فجر سال 1399علی رغم عدم حضور دانشجویان به دلیل شرایط کرونا، با شور ونشاط خاصی در دانشگاه صنعتی قم، جشن گرفته شد و برنامه های علمی، فرهنگی و ورزشی متنوعی در این ایام برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه برخی از این برنامه ها به شرح ذیل می باشد:
1-تجدید میثاق کارکنان دانشگاه صنعتی قم با آرمانهای بنیان گذار انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر 
جمعی از کارکنان دانشگاه در دهه فجر و در آستانه ی چهل و دو سالگی جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور در بیت امام راحل رهبر انقلاب اسلامی ایران با آرمانهای آن حضرت تجدید میثاق کردند.

2- دیدار با خانواده شهداء:
دراین دیدار جمعی از مسُولین و پرسنل دانشگاه صنعتی قم با حضور در منزل شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد توکلی آخرین شهید روحانی هشت سال جنگ دفاع مقدس یاد و خاطره ی آن شهید بزرگوار را گرامی داشتند.
شهید توکلی در عملیات مرصاد در جبهه های حق علیه باطل و در پاسداری از نظام و انقلاب و امنیت کشور، توسط منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

3-اهداء خون:
در اقدامی بشردوستانه جمعی از کارکنان دانشگاه صنعتی قم با حضور در سازمان انتقال خون ، جهت تکمیل بانک خونی و رفع نیاز بیماران نیازمند، خون خود را اهداء نمودند.

4-برگزاری مسابقه کتابخوانی:
در ایام جشن انقلاب اسلامی به همت دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه، به منظور تجدید میثاق با شهدای انقلاب ، شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم مسابقه کتابخونی  با موضوع وصیتنامه سردار دلها (سیدالشهداء مدافعان حرم شهید حاج قاسم سلیمانی) برگزار گردید وبه هفت نفر برگزیده این مسابقه جوایزی اهداء شد. 
5- مسابقات ورزشی:
جهت ایجاد شور ونشاط و همدلی به همت اداره تربیت بدنی دانشگاه مسابقات ورزشی در 4رشته ورزشی پینگ پنگ ، فوتبال دستی، تیراندازی و دارت در دوبخش آقایان و بانوان برگزار گردید.لازم به ذکر است این مسابقات جنبه انتخابی نیز داشته است که براین اساس نفرات برتر مجوز حضور در مسابقات چهارمین المپیاد ورزشی کارکنان و اساتید دانشگاه ها ومراکز حوزوی و موسسات آموزش عالی استان قم که در اسفند ماه برگزار خواهد شد را نیز بدست آوردند.
6- برگزاری جشن انقلاب:
دراین مراسم که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سالن همایش های شهید آخوندی دانشگاه و با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه  برگزار گردید ابتدا حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت. در ادامه دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه با حضور درصندلی داغ به پرسش های مجری برنامه در خصوص مطالبات دانشگاهیان پاسخ داد. اجرای مسابقه زنده حضوری، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

اطلاعیه شماره 1 وام دانشجویی نیمسال دوم 1400-1399 دانشگاه صنعتی قم

اطلاعیه شماره 1 وام دانشجویی نیمسال دوم 1400-1399 دانشگاه صنعتی قم

زمان ثبت نام وام و تحویل مدارک به اموردانشجویی و ثبت درخواست وام در سایت صندوق رفاه  از 99/11/20  الی 1400/02/10

(اولین نوبت ارسال درخواستها به صندوق رفاه شامل درخواستهایی است که تا 1399/12/20در سامانه ثبت شده و بدون نقص باشند)

"فرآیند پرداخت وام به دانشجویان دوره های روزانه و نوبت دوم و شهریه پرداز از زمان درخواست وام در پورتال دانشجویی تا واریز به حساب دانشجو و دانشگاه"

الف( اقدام دانشجو در پورتال دانشجویی صندوق رفاه  :

 • ورود به پورتال دانشجویی از طریق سایت صندوق رفاه به آدرس swf.ir  یا مراجعه به پورتال دانشجویی صندوق رفاه به آدرس www.bp.swf.ir

1-1  دانشجوی ورودی جدید و بدون پرونده در سامانه جامع صندوق:

 • انتخاب دکمه ثبت نام دانشجوی جدید

2-1-1 وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد و انتخاب دکمه جستجو

3-1-1 وارد کردن تابعیت، محل صدور، مرکز آموزشی، رشته تحصیلی، نوع دوره، مقطع، سال ورود، نیمسال ورود، شماره دانشجویی، تلفن ثابت و همراه و دریافت کد صحت سنجی در گوشی همراه به صورت پیامک و انتخاب ذخیره

4-1-1 درصورت تایید دانشجو توسط دانشگاه به عنوان دانشجوی آن دانشگاه، دانشجو با ورود مجدد به پورتال دانشجویی و ثبت کلمه کاربری و رمز عبور ،درخواست وام می نماید.

 • دانشجوی ورودی جدید در مقطع جدید و دارای پرونده در سامانه جامع صندوق:

1-1-2 وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور (که همان کدملی دانشجو بدون خط تیره می باشد.)

2-1-2 در صورتی که مقطع تحصیلی قبلی تعیین تکلیف شده باشد (صدور دفترچه یا تسویه حساب) وارد بخش اطالعات دانشجو شده و ثبت مقطع تحصیلی جدید را انتخاب می نماید.

3-1-2 پنجره جدید باز شده مقطع قبلی و تعیین تکلیف شده را نمایش می دهد و دانشجو می بایست درخواست ایجاد مقطع تحصیلی جدید را انتخاب نماید.

4-1-2 وارد کردن تابعیت، محل صدور، مرکز آموزشی، رشته تحصیلی، نوع دوره، مقطع، سال ورود، نیمسال ورود، شماره دانشجویی، تلفن ثابت و همراه و دریافت کد صحت سنجی در گوشی همراه به صورت پیامک و انتخاب ذخیره

5-1-2 درصورت تایید دانشجو توسط دانشگاه به عنوان دانشجوی آن دانشگاه، دانشجو با ورود مجدد به پورتال دانشجویی و ثبت کلمه کاربری و رمز عبور ،درخواست وام می نماید.

 • دانشجوی دارای پرونده در سامانه جامع صندوق در همان مقطع تحصیلی:

1-1-3 ورود به پورتال دانشجویی با نام کاربری و رمز عبور (که همان کدملی دانشجو بدون خط تیره می باشد)

2-1-3  ثبت درخواست وام

 • مراجعه دانشجو به دانشگاه جهت مطابقت و تایید ثبت نام اولیه به همراه مستندات ذیل، بر اساس نوع وام درخواستی شامل:

 اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی،

سند تعهد نامه محضری*و حکم کارگزینی ضامن یا ضامنین و گواهی کسر از حقوق (خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری به مبلغ مشخص شده طبق ماده 11 آیین نامه پرداخت و بازپرداخت وامهای دانشجویی)

 سند تأهل، اجاره نامه دارای کد رهگیری،

شماره حساب فعال به نام دانشجو(روزانه ها)

کارت دانشجویی

تذکر1 :دانشجو می بایست با توجه به محدودیت های فنی از ساعت 8 صبح الی 16 بعد ظهر در پورتال دانشجویی ثبت نام نماید.

تذکر2 :نام کاربری کلیه دانشجویان، کد ملی به صورت 10 رقم عددی و بدون خطوط بین آن می باشد.

تذکر3 :کلمه عبور برای دانشجویان قدیمی همان کلمه عبور قبلی و برای دانشجویان جدید همان 10 رقم عددی کد ملی بدون خطوط بین آن است.

 

*دانشجویانی که تا کنون تشکیل پرونده وام نداده‌اند بایستی سند تعهدنامه محضری خود را طبق ، فرم سند تعهدنامه جدید در دفترخانه اسناد رسمی تنظیم نمایند.  (ضروریست قبل از تنظیم سند ضمانت، طی تماس تلفنی با کارشناس مربوطه در دانشگاه از صحت شرایط ضامن یا ضامنین اطمینان حاصل نمایید­.)

تذکر 1 : دانشجویانی که در مقاطع قبلی سند تعهد محضری ارائه نموده­اند ضروریست در مقطع جدید نسبت به ارائه سند تعهد جدید و گواهی کسر از حقوق طبق شرایط قید شده در ماده 11 آیین نامه مربوطه اقدام نمایند.

تذکر 2: جهت اطلاعات بیشتر درخصوص آیین نامه و دانلود فرم سند تعهد محضری جدید به بخش خدمات دانشجویی و اخبار اموردانشجویی در وبسایت دانشگاه و قسمت راهنمای تسهیلات در سایت صندوق رفاه به آدرس swf.ir مراجعه نمایید.

 

تلفن تماس با کارشناس اداره رفاه (سرکار خانم سوهانیان): 3-02536641601 داخلی 170

 

 

 

 

جدول زمانبندی تسهیلات نیمسال دوم 1400-99صندوق رفاه دانشجویان

ردیف

نوع وام

آغاز زمان تشکیل پرونده و ثبت درخواست

پایان زمان تشکیل پرونده و ثبت درخواست

دانشجویان بهره مند از وام برحسب نوع وام

ملاحظات (درخواستهایی که تا پایان 99/12/20 تکمیل و ثبت شوند تا قبل از شروع سال جدید به صندوق ارسال خواهد شد)

1

تحصیلی

99/11/20

1400/02/10

دانشجوی روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای

* دانشجوی متأهل با ارائه سند تأهل حداکثر مبلغ و به دانشجوی مجرد حداقل مبلغ وام تحصیلی تعلق می گیرد.

2

ضروری

99/11/20

1400/02/10

دانشجوی روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی، آموزشکده های فنی و حرفه ای

*دانشجو می تواند در هر نیمسال منحصرا از یک رویداد استفاده نماید.

 *استفاده از هر رویداد در طول مقطع تحصیلی، صرفا یک بار مجاز می باشد.

*رویداد ازدواج ، فقط یک نوبت در تمام مقاطع تحصیلی و حداکثر تا 18 ماه پس از تاریخ عقد صرفاً در دوران تحصیل امکان پذیر می باشد.

 *در صورت ارائه اسناد با مبالغ بیش از میزان مقرر در رویددادهای وام ضروری، میزان وام پرداختی به دانشجویان از مبلغ اسناد هزینه کرد بیشتر ن خواهد بود و در صورت کمتر بودن مبلغ مورد تقاضا از سقف هر رویداد، مطابق مبلغ مقرر در اسناد ارائه شده وام پرداخت خواهد شد.

* مهلت ارائه مستندات، اسناد مالی و پزشکی و اعتبار آنان برای دریافت رویدادهای موارد خاص، حوادث و بلایای طبیعی، توان خواه حداکثر تا 9 ماه پس از وقوع رویداد و برای دانشجویان برتر، نمونه کشوری، مبتکر و قهرمان ورزشی حداکثر تا 6 ماه پس از دریافت مدددار و صرفاً در دوره ی تحصیل دانشجو قابل قبول می باشد.

3

(ودیعه) مسکن متأهلی

99/11/20

1400/02/10

دانشجوی روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی، آموزشکده های فنی و حرفه ای

*دانشجو می بایست متاهل، فاقد خوابگاه و دارای سند تعهد واجاره نامه (دارای کد رهگیری) باشد.

*به آخرین نیم سال تحصیلی مجاز، وام مسکن تعلق نمی گیرد.

*در صورتی که زوجین دانشجو باشند، فقط یکی از آنها می تواند از وام مسکن بهره مند گردد.

4

شهریه از منابع صندوق

99/11/20

1400/02/10

دانشجوی نوبت دوم دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای و به دانشجویان دانشگاه های پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسالمی و موسسات غیر دولتی- غیر انتفاعی

*وام شهریه به شماره حساب دانشگاه بابت تأمین بخشی از بدهی شهریه دانشجوی متقاضی واریز و به عنوان بدهی وی در پرونده دانشجو ثبت می گردد.

                                                                 

جدول نوع و مبلغ وام های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399

ردیف

عنوان وام

مقطع تحصیلی

مبلغ وام (به ریال)

ملاحظات

1

تحصیلی

برای همه مقاطع

15،000،000 تا 20،000،000

در هر نیمسال تحصیلی

2

ضروری

*مقاطع كاردانی، كارشناسی ناپیوسته و كارشناسی ارشد ناپیوسته حداكثر 2 رویداد در هر مقطع تحصیلی

 

 

*مقاطع كارشناسی پیوسته و دكترای تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه حداكثر 4 رویداد در هر مقطع تحصیلی.

 

 

*مقاطع كارشناسی ارشد پیوسته، دكتری پیوسته و دكترای حرفه ای حداكثر 5 رویداد در هر مقطع تحصیلی

رویدادهای موارد خاص

*تولد فرزند دانشجوی متأهل 30،000،000

*فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو30،000،000

*دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات تا 50،000،000

*دانشجویان مبتال به بیماری های خاص و پرهزینه تا 50،000،000

*بیماری خاص و پر هزینه یکی از اعضاء تحت تکفل دانشجو تا 40،000،000

*سایر موارد مشابه به تشخیص رئیس صندوق تا 50،000،000

حداكثر سقف رویداد تعیین شده در مقطع تحصیلی:

مقاطع كاردانی، كارشناسی ناپیوسته و كارشناسی ارشد ناپیوسته حداكثر تا  سقف 60.000.000 ریال.

مقاطع كارشناسی پیوسته و دكترای تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه حداكثر تا سقف 80،000،000 ریال

مقاطع كارشناسی ارشد پیوسته، دكتری پیوسته و دكترای حرفه ای حداكثر تا سقف 100،000،000 ریال

افزایش یک رویداد به مجموع سقف رویدادهای وام ضروری در هر مقطع در نیمسال جاری (به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان در وضعیت شیوع بیماری کرونا)

دانشجویان برتر، نمونه كشوری و مبتکر30،000،000

رویداد حوادث و بلایای طبیعی 30،000،000

دانشجویان قهرمان ورزشی 20،000،000

دانشجویان توان خواه 50،000،000

رویداد ازدواج 30،000،000

3

وام مسکن متأهلی (ودیعه)*

برای همه مقاطع تحصیلی

)یک بار پرداخت در طول هر مقطع (

250،000،000

شهر تهران

200،000،000

کلان شهر*

150،000،000

سایر شهرها

4

شهریه

كاردانی، كارشناسی پیوسته و ناپیوسته

10،000،000

در هر نیمسال

كارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دكترای حرفه ای و دکترای پیوسته

20،000،000

دكترای تخصصی ناپیوسته

50،000،000

*کلان شهرها عبارتند از: اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، قم، کرمانشاه                                                                                        با تشکر- اموردانشجویی دانشگاه صنعتی قم

ارتقای سطح علمی دانشجویان با درگیر کردن آنها در پروژه های صنعتی
رئیس دانشگاه صنعتی قم: یک اصل مهم در مدیریت سازمان، هم ترازی و هم سو کردن بخش های مختلف سازمان که اهداف و برنامه مشترک را دنبال می کنند، است که این امر با محوریت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر جلال رضایی نور، رئیس دانشگاه صنعتی قم، در وبینار کارگروه ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، ضمن تبریک دهه فجرعنوان کرد: دانشگاه صنعتی قم در سال۱۳۸۷با دو رشته مهندسی کامپیوترو مهندسی صنایع شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر بیش از دو هزار دانشجو درهشت رشته کارشناسی و ۱۶ رشته کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.
وی در خصوص اهداف و فلسفه تاسیس دانشگاه صنعتی قم بیان کرد: شهر قم بین شهرهای صنعتی اراک، ساوه، تهران و ...واقع شده است و نیاز به تامین مصنوعات و محصولات در صنایع پایین دستی پتروشیمی، کانی و غیر فلزی، قطعه سازی و ... برای تزریق به شهرهای صنعتی همجوار وجود داشت که برای پوشش این خلا و تامین نیروی متخصص در این صنایع دانشگاه صنعتی قم در استان قم تاسیس شد و باتوجه به اینکه استان قم بین هشت شهرک صنعتی و چهار ناحیه صنعتی واقع شده است نیاز به فارغ التحصیلان رشته های صنعتی روبه افزایش است.
وی با اشاره به اینکه در گزارش طرح پایش۹۹، معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه صنعتی با ۸۲ درصد اشتغال موفق به کسب رتبه اول اشتغال در مقطع کارشناسی را در بین دانشگاه های کشور شد، اظهارکرد: این دستاورد در شرایطی بدست آمده است که سرانه میانگین بودجه تخصیص یافته به دانشگاه درسطح منطقه و دانشگاه های صنعتی ۱۳ میلیون به ازای هر دانشجو بوده و این سرانه در دانشگاه صنعتی قم ۱۰ میلیون است.
رضائی نور ادامه داد: در قالب طرح همیار صنعت دانشجویانی که باید طرح کارورزی بگذرانند درتیم های چهار نفره به همراه یک استاد به شرکت های معرفی شده توسط سازمان صمت مراجعه می کنند و نیازها و مشکلات صنعتی شرکت ها را براساس مطالعات میدانی پیدا و بررسی می‌کنند و راه حل هایی نیز به شرکت ها ارائه می دهند که این طرح سبب هدف‌مندی دوره کارآموزی دانشجویان و جذب شدن شان توسط شرکت ها شده است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم با بیان اینکه درسالهای گذشته تلاش شده که نخبه ترین اساتید از بین فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های کشور جذب شوند، تصریح کرد: اساتید جوان علاوه بر داشتن ارتباط خوب با صنعت، با نیازمندی های صنعت نیز به خوبی آشنا هستند و سبب درگیر شدن دانشجویان با پروژه های صنعتی نیز می‌شوند.
وی با بیان اینکه انجمن های علمی و کارآفرینی برای پوشش خلاهای مهارتی دانشجویان فعال تر شده اند، افزود: توسعه مرکز نوآوری دانشگاه به صورت جدی دنبال میشود همچنین افتتاح باشگاه توانمند سازی استارت آپ ها در سال ۹۶، کمکی بزرگی به ارتباط بین ایده‌ها، طرح های خلاقانه و تیم های استارات آپ‌ی و آنچه که نیازکسب و کار است، کرد.
رضائی نور با بیان اینکه دانشگاه صنعتی قم یک دانشگاه جوان ونوپا است، اظهار کرد: از سال ۹۸بیش از ۹۰ درصد فعالیت های دانشگاه در بستر وب ارائه میشود و به همین علت بعد از شیوع کرونا با مشکلات زیادی مواجه نشدیم.
وی درخصوص دستاوردهای فرهنگی دانشگاه صنعتی قم، عنوان کرد: یک اصل مهم در مدیریت سازمان، هم ترازی و هم سو کردن بخش های مختلف سازمان که اهداف و برنامه مشترک را دنبال میکنند، است که این امر با محوریت نهاد مقام معظم رهبری صورت گرفت و گروه جهادی بسیج ال طاها از بدو تاسیس همیشه توانسته از رتبه داران کشورباشد همچنین ارتباط خوبی بین حوزه و دانشگاه برقرار است و جلسات و هم اندیشی های متعددی با شخصیت های حوزوی برای تبادل نظر داریم.
وی با اشاره به اینکه طرح های صنعتی محدود به اساتید نیست و درهمه دانشگاه جریان دارد، عنوان کرد: زیردریایی طراحی و ساخته شده توسط دانشجویان درسال ۹۶ در جشنواره دریا مسیر پیشرفت موفق به کسب رتبه دوم شد.
وی با تاکید براینکه طرح های متعددی باجهاد دانشگاهی، مرکز شهید فهمیده، صنایع مختلف و... در دست داریم، بیان کرد: سامانه صدا(صنعت، دانشگاه و اعتلا) برای نیاز سنجی واحدهای صنعتی راه اندازی شده است.
وی افزود: دانشگاه صنعتی قم چهارعنوان پژوهشگر برتر علوم پایه، پژوهشگر برترفنی مهندسی، نوآور برتر استان پژوهشگر برتر دانشجویی در بین۳۳ مرکز اموزش عالی استان کسب کرده است همچنین آمار چاپ مقالات در نشریات بین المللی رشدی ۳۷ درصدی و حجم قراردادها وطرح های دانشگاه رشدی ۲۰ درصدی داشته است.
وی درخصوص تعاملات با جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی یک نام اثرگذار در پژوهش های کاربردی است و سعی کردیم از این ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه امیدواریم مشکلات ملکی دانشگاه حل شود، خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی قم ظرفیت بالایی برای جذب دانشجویان بین المللی دارد که امیدواریم مسئولین محترم این امتیاز به دانشگاه بدهند؛ زیرا همه ی زیر ساخت های لازم در این امر مهیا شده است.
متن این گفتگو در خبرگزاری ایسنا به آدرس:
https://www.isna.ir/news/99111813628/
منتشر شده است.
پیام رئیس دانشگاه در نشست هم اندیشی اساتید

دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم در مراسم آغازین نشست هم اندیشی اساتید ضمن قدردانی از نقش مسئولین قبلی و تقدیر از زحمات اساتید و کارکنان در موفقیت های اخیر دانشگاه، تلاش بیشتر اساتید جهت ارتقاء رتبه دانشگاه را از انتظارات خود برشمرد و از اساتید جهت تقویت سرمایه های اجتماعی دانشگاه دعوت نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه متن کامل سخنان دکتر رضایی نور در نشست هم اندیشی اساتید  که در تاریخ 13 و 15 بهمن برگزار شد  به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

سلام و عرض ادب خدمت اساتید گرامی شرکت کننده در کارگاه دانش افزایی و میهمانان محترم، ایام الله دهه فجر را تبریک می گویم. انشالله این انقلاب به ظهور حضرت ولی عصر (عج) متصل شود.

همچنین ایام فرخنده میلاد با سعادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) و روز مادر و روز زن را تبریک و تهنیت عرض می کنم.

در ابتدا کسب رتبه اول اشتغال دانش آموختگان مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی قم را درسطح  دانشگاه های کل کشور تبریک میگویم. دقت داشته باشید که این موفقیت حاصل زحمات روسای محترم قبلی و اساتید و کارکنان عزیز است که لازم میدانم از همه این عزیزان قدردانی کنم. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر نمایان می شود که بدانیم سرانه بودجه عمومی کشور برای دانشگاه ما در چهار سال گذشته حدود ده میلیون تومان بوده است در حالیکه این نرخ در سطح منطقه چهار برابر با سیزده میلیون و در سطح دانشگاه های صنعتی کشور حدود شانزده میلیون تومان می باشد. به عبارتی هر گونه سرمایه گزاری در دانشگاه صنعتی قم سود خالص به حساب می آید. میزان اشتغال پذیری یکی از شاخصهای رتبه بندی دانشگاه ها در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و نیز در نظام رتبه بندی دانشگاه ها می باشد.

جهت تسهیل حضور اساتید در دانشگاه ، اتاق استراحت اساتید با خریداری تجهیزات لازم آماده ارائه سرویس می باشد. از تمامی اساتید ارجمند دعوت میکنم که برای انجام امور تحقیق و مطالعه و پاسخگویی به سوالات دانشجویان در طول هفته حداقل یک روز بصورت حضوری در دانشگاه حضور به هم رسانند. مهمانسرای اساتید هم امکان ارائه سرویس در ساعات میانی روز برای اساتید را دارد و انشالله با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم پاسخگو باشیم. همچنین امکانات ورزشی دانشگاه در اختیار اساتید محترم وجود دارد که ظرفیت خوبی برای حفظ سلامتی فراهم می آورد.

از اساتید محترم انتظار دارم در سایه فضای آرام ایجاد شده با انجام پژوهشهای اصیل و کاربردی به ارتقای رتبه علمی دانشگاه کمک کنند. برای رفع دغدغه اساتید محترم در موضوعات مرتبط با ارتقای مرتبه،  از رئیس و دبیر محترم هیات ممیزه دانشگاه قم برای شرکت درجلسه پرسش و پاسخ دعوت شده است و طی هفته های آتی این جلسه برگزار خواهد شد.

از اساتید محترم تقاضا می شود قدر فضای آرام موجود را بدانند و با اشاعه و گسترش روحیه همدلی و همکاری و تزریق انرژی مثبت باعث تقویت سرمایه های اجتماعی دانشگاه شوند که در مقاطعی از زمان در سالهای گذشته تضعیف شده بود. این دانشگاه  با در اختیار داشتن کادر هیات علمی جوان و نخبه و کارکنان جوان و با انگیزه با توجه آمار موجود از چابک ترین مجموعه های آموزش عالی کشور می باشد و می تواند با تکیه براین داشته های ارزشمند و همچنین جایگاه ویزه علمی ومعنوی شهر مقدس قم، در سطح ملی و بین الملی باعث افتخار در همه عرصه های علمی و فرهنگی شود.

در انتها از زحمات رییس محترم نهاد نمایندگی و همکاران ایشان و دبیر محترم هم اندیشی اساتید و همکاران دست اندرکار در حوزه معاونت آموزش و پژوهش تقدیر و تشکر میکنم.

پیام رئیس دانشگاه در نشست هم اندیشی اساتید

یکشنبه نوزدهم بهمن 1399 ساعت 10:21 ق ظ
برگزاری وبینار علمی معرفی روش های طراحی آزمایش ها با تاکید بر روش تاگوچی
وبینار علمی معرفی روش های طراحی آزمایش ها با هدف آشنایی محققین با روش تاگوچی در طراحی آزمایش ها،با تدریس دکتر جواد راستی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی قم، روز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛
این وبینار تخصصی با حضور ۶۰ نفر از محققین دانشگاهی اعم از اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از دانشگاه های مختلف برگزار شد.
امروزه در بسیاری از علوم مهندسی جهت کاهش هزینه ها و زمان از روش های طراحی آزمایش ها استفاده می شود که روش تاگوچی یکی از کارآمدترین این روش هاست.
در این وبینار علاوه بر معرفی روش تاگوچی روش طراحی با ثبات Robust Design همراه با ارایه نمونه هایی از آن تشریح شد.
در پایان این وبینار به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.
لینک فایل ضبط شده وبینار: https://vc.qut.ac.ir/ph4wino6ty2i/


زمان‌بندی انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹
با آرزوی سلامتی برای کلیه دانشجویان عزیز، برنامه زمان‌بندی ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به شرح زیر اعلام می‌گردد. لازم به ذکر است برنامه درسی در پرتال آموزش موجود بوده و دانشجویان می‌توانند دروس ارائه شده را مشاهده و برنامه‌ریزی کنند. همچنین پرتال انتخاب واحد از ساعت ۹ تا ۲۳:۳۰ در دسترس خواهد بود.

شنبه ۱۸ بهمن‌ماه ورودی‌های ۹۶ و ماقبل
یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ورودی‌های ۹۷ کلیه مقاطع
دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ورودی‌های ۹۸ کلیه مقاطع
سه‌شنبه ۲۱ بهمن‌ماه ورودی‌های ۹۹ کلیه مقاطع
چهارشنبه ۲۲ بهمن‌ماه  کلیه ورودی‌ها (جاماندگان از انتخاب واحد)

 • عدم انتخاب واحد دانشجو به منزله انصراف از تحصیل خواهد بود.
 • در صورت نیاز به راهنمایی، کارشناسان آموزش از طریق سامانه پشتیبانی آنلاین (قابل دسترس از صفحه سامانه آموزش مجازی) در دسترس می‌باشند. 
با آرزوی موفقیت

زمان‌بندی انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

چهارشنبه پانزدهم بهمن 1399 ساعت 4:12 ب ظ
لیگ مجازی دانشجویی
✅ معاونت دانشجویی و فرهنگی با همکاری دفتر نهاد رهبری دانشگاه برگزار می کند
✳️ لیگ مجازی دانشجویی
💡 تقویت همکاری های گروهی، انگیزه و نشاط
🎁 هر مرحله یک جایزه و در پایان انتخاب تیم های برتر و اهدای جایزه بزرگ
🚩⁉️ در 5 مرحله و هر مرحله یک چالش
🔰 چالش های آموزشی، مذهبی، ورزشی، فرهنگی و تربیتی
🔲 تیم های شرکت کننده با تعداد افر اد 3 تا 5 نفر
🆔 ☎️ سرگروه ها جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با داخلی 104 یا پیامرسان بله به شماره 09373426051 ، جناب آقای مرادی تماس حاصل فرمایند


لیگ مجازی دانشجویی

سه شنبه چهاردهم بهمن 1399 ساعت 11:57 ق ظ
آغاز مسابقات انتخابی کارکنان دانشگاه صنعتی قم
همزمان با فرا رسیدن ایام دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسابقات انتخابی کارکنان دانشگاه صنعتی قم، آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ این مسابقات در چهار رشته: تیراندازی ، دارت ، تنیس روی میز و فوتبال دستی در دو بخش بانوان و آقایان وبا رعایت دستور العمل های بهداشتی در حال برگزاری است. لازم به ذکر است نفرات برتر این دوره از مسابقات به مسابقات المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اعزام خواهند شد.آغاز مسابقات انتخابی کارکنان دانشگاه صنعتی قم

دوشنبه سیزدهم بهمن 1399 ساعت 1:58 ب ظ
تشریح موفقیت های دانشگاه در زمینه اشتغال توسط رئیس دانشگاه صنعتی قم در گفتگوی خبری سیمای استان

رئیس دانشگاه صنعتی قم با بیان اینکه قم در شاهراه مواصلاتی شهرهای صنعتی واقع شده است، گفت: هدف از تاسیس دانشگاه صنعتی قم تامین و تربیت نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف صنعت استان و سایر  شهرهای صنعتی کشور بوده است.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلال رضایی نور  در گفتگوی خبری سیمای استان قم   با اشاره به وجود هشت شهرک صنعتی و چهار ناحیه صنعتی در استان قم گفت: منطقه اقتصادی سلفچگان نیز به همراه معادن و صنایع مختلف در مجاورت استان قرار دارد و این ظرفیت خوبی برای علاقمندان به اشتغال در صنعت است. وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی با تامین نیروی انسانی متخصص، تامین نیاز های فنی و آموزشی صنایع، رفع نیازهای پژوهشی و اجرای پژوهش های کاربردی به کمک صنعت می رود، ادامه داد: دانشجویان ما در قالب  تیم‌های همیار صنعت به کارخانه‌ها مراجعه می‌کنند و با مسئله یابی، پیشنهادات و راهکارهای مناسب جهت بهره وری را  در تولید  به افراد مسئول ارائه می دهند که این موضوع در خیلی از موارد باعث جذب دانشجویان در همین مراکز صنعتی نیز شده است.

وی با اشاره به تحصیل 2000 دانشجوی  این دانشگاه در سه دانشکده مهندسی مکانیک/ مهندسی برق وکامپیوتر/ و فنی و مهندسی در ۸ رشته کارشناسی و ۱۶ رشته در مقطع ارشد افزود: هرسال دانشجویانی مستعد با رتبه های بالا از طریق کنکور سراسری جذب این دانشگاه می شوند.

رضایی نور با اشاره به موانع  پذیرش دانشجو در مقطع دکترا ادامه داد: با مشارکت دانشگاه مادر در استان، می توانیم در آینده  پذیرش دانشجوی  رشته های دکترا در رشته های مختلف فنی داشته باشیم  که امیدوارم با رایزنی وزارت علوم و مسئولان استانی این مهم به زودی در دانشگاه رقم بخورد.

 رئیس دانشگاه صنعتی قم با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو بر اساس کلاس موجود و تعداد اساتید برنامه ریزی می شود و ما ظرفیت افزایش دانشجو را داریم، گفت: با نظر وزارت علوم و افزایش تعداد اساتید می‌توانیم تعداد پذیرش دانشجویان را بالاتر ببریم. هر چند که سیاست آموزش عالی، در حال حاضر توسعه کیفی دانشگاه ها می باشد.

وی با بیان اینکه  از سال 1396 تا کنون۹۷۶ دانشجوی  دانشکده برق و کامپیوتر، ۵۷۷ دانشجوی  دانشکده مهندسی مکانیک و ۷۶۴ دانشجوی دانشکده فنی و مهندسی از دانشگاه صنعتی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانش آموخته شده اند ، گفت: دانشگاه صنعتی قم رتبه اول میزان اشتغال پذیری دانشجویان را با 81/42 درصد در بین ۸۵ دانشگاه کشور کسب کرده است.

رضایی نور با بیان اینکه دانشگاه صنعتی قم جزو منطقه چهار تقسیم بندی مراکز آموزش عالی کشور می باشد. افزود: در این منطقه ۱۳ دانشگاه وجود دارد که دانشگاه ما در سرانه هزینه دانشجو در  بین دانشگاه های این منطقه با ۱۰.۲ میلیون تومان در سال برای هر دانشجو، کمترین هزینه برای هر دانشجو را داشته است.

وی با اشاره به متوسط هزینه هر دانشجو در بین دانشگاه های صنعتی گفت: دانشگاه صنعتی قم رتبه پنجم صرف هزینه برای دانشجویان دربین دانشگاه های صنعتی کشور را دارد.

ایشان تاکید نمود با مساعدت مسئولین ذی ربط در افزایش اعتبارات به یقین شاهد درخشش بیشتر این دانشگاه در سطح کشور خواهیم بود.

رئیس دانشگاه صنعتی قم قرار دادن دروس اختیاری کارآفرینی برای دانشجویان، تاسیس مرکز نوآوری دانشگاه و افزایش انجمن‌های علمی که خلاهای مهارت‌آموزی را پر می‌کنند، را از دیگر اقدامات این دانشگاه در حفظ جایگاه اول دانشگاه در زمینه اشتغال دانش آموختگان  بیان کرد و ادامه داد: از 7 انجمن علمی در سال ۹۷ به  ۱۱ انجمن علمی فعال رسیده ایم.

وی در این زمینه  مسئله محور بودن پژوهش های دانشجویان را اولویت این دانشگاه دانست و گفت: پایان‌نامه‌ها در دانشگاه صنعتی قم مسئله محور است و با رویکرد حل مسائل و مشکلات در استان توسط دانشجویان و با کمک اساتید تهیه می‌شود. این موضوع علاوه بر کمک به رفع مشکلات صنایع از بعد علمی، منجر به ارتباط مستقیم دانشجویان با مراکز صنعتی شده و زمینه جذب آنان پس از دانش آموختگی می شود.

رضایی نور با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه صنعتی  با سازمان فنی و حرفه‌ای و بسیج مهندسین ادامه داد: سعی داریم نیاز های استان در بخش صنعت را از طریق همکاری با بخش ها و نهادهای مختلف که در ارتباط با صنعت هستند را بدست آوریم و آنها را با بهره گرفتن از توان اساتید جوان و نخبه ای که داریم برطرف نماییم.

رئیس دانشگاه صنعتی قم، مشکل اصلی دانشگاه را نداشتن فضای مناسب دانشگاهی عنوان کرد و با اشاره به مساعدت های استاندار و نمایندگان محترم استان خواستار عزم جدی مسئولین استان در رفع این مشکل شد. ایشان همچنین با اشاره به جایگاه ویزه استان قم در  جهان اسلام به خصوص شیعیان جهان، رفع این مشکل را باتوجه به توانمندی دانشگاه زمینه ساز جذب و پذیرش دانشجویان بین المللی دانست. و مساعدت های های وزارت علوم را در این راستا نیز خواستار شد.پانزدهمین کنفرانس دو سالانه فیزیک ماده چگال به میزبانی دانشگاه صنعتی قم

"پانزدهمین کنفرانس فيزيك ماده چگال انجمن فیزیک ایران، بهمن ۹۹" در تاریخ 8 و 9 بهمن 1399 توسط دانشگاه صنعتی قم به صورت الکترونیکی برگزار می گردد. براي كسب اطلاعات بيشتر، به وب‌ سايت كنفرانس به آدرس ذيل مراجعه فرمائيد
https://qut.ac.ir/cmc15

رتبه اول اشتغال دانش آموختگان دانشگاه صنعتی قم در طرح پایش دانشگاه ها،پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

دانشگاه صنعتی قم در طرح پایش سال  1399 رتبه اول اشتغال دانش آموختگان مقطع کارشناسی را بدست آورد.

پایش وضعیت اشتغال دانش آموختگان یکی از مهم ترین نیاز هایی است که در برنامه ریزی های علمی،اقتصادی،اجتماعی و توسعه پایدار کشور حائز اهمیت است.بر همین اساس،معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به جمع آوری اطلاعات دانتشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز عالی آموزش عالی کشور از سال 1397 در قالب طرح پایش اشتغال دانش آموختگان ، اقدام نموده است .

این اطلاعات شامل دانش آموختگانی (زن و مرد) که چهارسال از پایان تحصیلات آنان گذشته و در نهاد ها و سازمان های دولتی ، مشاغل آزاد ، مراکز خاص مانند نیروهای مسلح به عنوان جمعیت شاغل ، مشغول به فعالیت بوده اند، می باشد.

این پیمایش با همکاری گسترده دانشگاه ها و مراکز علمی کشور انجام شده است و علاوه برآن برای کسب اطلاعات دقیق تر از سامانه ثبتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز استفاده شده است.

شایان ذکر است  در این بررسی دانشگاه صنعتی قم با 82/41 درصد رتبه اول میزان اشتغال در مقطع کارشناسی طرح پایش سال 1399 را به خود اختصاص داده است.

روابط عمومی دانشگاه؛ کسب این جایگاه ارزشمند را که نشانه به ثمر نشستن تلاش و زحمات جامعه دانشگاه صنعتی قم می باشد را به تمام اساتید، کارکنان و دانشجویان فرهیخته تبریک عرض می نماید.

جشنواره استانی ثبت عاشقانه های سلامتی

جشنواره استانی ثبت عاشقانه های سلامتی

دوشنبه ششم بهمن 1399 ساعت 9:53 ق ظ
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود