امروز : یکشنبه دوم مهر 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

نحوه ثبت نام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال 1402
دوشنبه بیستم شهریور 1402 ساعت 11:41 ق ظ - توسط : روابط عمومی


ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد سال 1402، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم بصورت زیر انجام می پذیرد:

  • ثبت نام صرفا غیرحضوری بوده و به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

لذا خواهشمند است تمامی موارد ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.

کانال اطلاع‌رسانی  دانشگاه صنعتی قم:

کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.

https://ble.ir/qutnews

 

مرحله 1: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی:

 

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی1402

ساعت

تاریخ

ایام

رشته ها

از ساعت 8 الی 24

21/06/1402 الی 23/06/1402

سه شنبه تا پنجشنبه

کلیه رشته ها

 

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده در ذیل را اسکن نمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگزاری نیاز خواهید داشت).

  • تصویر تمام صفحات شناسنامه وکارت ملی.
  • تصویر عکس 4*3 تمام رخ زمینه سفید تهیه شده در سال جاری ( به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت شود)
  • تصویر اصل مدرک کارشناسی و یا تصویر گواهی موقت کارشناسی و در صورت نداشتن مدرک، فرم معدل و فرم شماره 3 (فرم تعهد فراغت از تحصیل)
  • تصویر اصل مدرک کاردانی و یا تصویر گواهی موقت کاردانی در صورت وجود
  • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگزاری شود. (فرم های سنجش را می توانید از این قسمت فرم های سنجش دریافت نمایید. بارگزاری فرم شماره  4 برای تمامی دانشجویان روزانه الزامی می باشد. بقیه فرم­های سنجش در صورتی که با وضعیت متقاضی مطابقت داشته باشد پر کرده و بارگزاری نمایید)
  • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن

بعد از اسکن تمامی موارد بالا و پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید.

آدرس سایت https://erp.qut.ac.ir/stdnew    

نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، شماره شناسنامه متقاضی می باشد.

نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله ( اگر کد ملی و شماره شناسنامه متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر تست نمایید)

بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را ( که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است ) در قسمت خود بارگزاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی گزینه ارسال را کلیک نمایید.

بعد از ارسال ثبت نام اینترنتی، به شماره موبایل وارد شده دانشجو پیامکی ارسال می گردد. ( البته در صورتی که سامانه تبلیغات پیامکی شما فعال باشد)

در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، به شماره موبایل دانشجو پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام اینترنتی حاوی شماره دانشجویی ارسال می گردد و در صورت رد درخواست پیامکی حاوی نقص در پرونده و یا رد درخواست به متقاضی ارسال می گردد که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و ارسال نماید. دانشجویانی که شماره دانشجویی به آنان ارسال نشده است می توانند در قسمت لینک ثبت نام اینترنتی بعد از تایید درخواست آن از جانب دانشگاه شماره دانشجویی خود را مشاهده نمایند. لذا متقاضیان محترم نگران عدم دریافت پیامک نباشند.

توجه: درصورتی که گزینه ارسال جهت بررسی (آخرین مرحله بعد از تایید نهایی) را کلیک نکرده باشید درخواست به کارشناس تحصیلات تکمیلی ارسال نمی شود، بنابراین ثبت نام انجام نمی شود.

توجه: در صورت داشتن نقص پرونده درخواست ثبت نام برگشت داده می شود و باید نقص پرونده توسط دانشجو  برطرف و مجددا درخواست ارسال شود. (در صورت نداشتن مدرک کارشناسی (و مدرک کاردانی در صورت وجود) و یا فرم معدل با مهر و امضای دانشجو درخواست ثبت نام حتما رد می شود.)

تمام دانشجویان پسر بعد از  انجام امور نظام وظیفه در سامانه epolice.ir  نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را به آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایید. جهت راهنمایی در خصوص نحوه درخواست معافیت تحصیلی و دیدن ویدیو آموزشی به کانال زیر در پیام رسان بله  مراجعه نمایید.

 در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام دانشجو لغو خواهد شد.

https://ble.ir/nzmqut1402

 نکته: دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشند تصویر آنرا به همراه نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی خود به  آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایند.

-درصورت هرگونه سوال یا ابهام در ساعات کاری به شماره 36169528-025 تماس حاصل فرمایید.

  • دانشجو موظف است در زمان شروع کلاسها، اصل مدارک خود را به کارشناس امور بایگانی آقای اصغری تحویل نمایند. آیدی آقای اصغری کارشناس بایگانی پرونده های آموزشی در پیام رسان ایتا

https://eitaa.com/qutb11

توجه مهم: انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید را دانشگاه برای شما انجام خواهد داد. لذا دانشجویان دروس انتخاب واحد شده خود را در پرتال دانشجویی (سامانه ERP در قسمت فرم تثبیت) مشاهده نمایند.

 

 

                                                                      با آرزوی توفیق روزافزون

RSS
کسب مقام سوم در مسابقات دو و میدانی دختران دانشگاه های منطقه 4 کشور

به همت اداره تربیت بدنی و مساعدت ریاست محترم دانشگاه و نیز معاونت محترم اداری و مالی، تیم دو و میدانی دختران دانشگاه صنعتی با حضور خانم ها ریحانه فشنگی، بهاره حکیمی، شیوا صالحی وزیری و زهرا عزیزی، به مسابقات دو و میدانی دانشگاه های منطقه 4 کشور اعزام شدند. در این دوره از مسابقات که به میزبانی دانشگاه قم برگزار گردید، خانم ریحانه فشنگی در ماده دوی 800 متر موفق به کسب مقام سوم این دوره از مسابقات گردید.

برگزاری کارگاه مدیریت پسماند در دانشگاه صنعتی قم
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه: کارگاه مدیریت پسماند با حضور کارکنان دانشگاه صنعتی قم در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
در این دوره شرکت کنندگان با انواع پسماندهای خطرناک، عادی و غیر بهداشتی ،روش تفکیک، اصول صحیح جابجایی و انتقال پسماندها به واحدی امحا آشنا شدند.
در این کارگاه مهندس نعمتی از سازمان پسماند شهرداری قم به ارائه نکات لازم جهت جمع آوری و انتقال پسماندهای خانگی پرداخت.
شایان ذکر است این کارگاه به همت دفتر فنی دانشگاه برگزار شد.

برگزاری کارگاه مدیریت پسماند در دانشگاه صنعتی قم

یکشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1397 ساعت 9:35 ق ظ
دومین جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم
زارش روابط عمومی دانشگاه: دومین جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم با حضور 25 زوج دانشجو با حمایت مسئولین دانشگاه، به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و با همکاری هیئت فاطمیون، کانون خیریه نیکان، کانون نسیم امید، کانون پادا، کانون مهدی یاوران و هیئت صراط الشهدا برگزار شد.
سخنرانی دکتر خوشنویسان رئیس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین شریفی دوست مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین دکتر عشقی روانشناس حوزه خانواده ،مولودی خوانی توسط حجت الاسلام والمسلمین جعفری، اجرای تئاتر، صحبت با زوج موفق ( آقای موحدی و خانم رستم از زوج های فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی قم)، قرائت خطبه عقد توسط حجت الاسلام والمسلمین  فخرالاسلام طباطبایی معاون دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین امیدیان مدیر گروه معارف دانشگاه از برنامه های دومین جشن ازدواج دانشجویی بوده است.
این جشن با اهدای جوایز به زوج های جوان پایان یافت
دومین جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم

چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت 1397 ساعت 10:32 ق ظ
نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام امام زمان گرامی باد

نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام امام زمان گرامی باد

سه شنبه یازدهم اردیبهشت 1397 ساعت 12:33 ق ظ
پیام تبریک رئیس دانشگاه صنعتی قم به مناسبت گرامی داشت روز استاد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم در پیامی به مناسبت 12 اردیبهشت(روز معلم) ضمن گرامی داشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مطهری، از تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت، اساتید و معلمان تقدیر و تشکر کرد.
متن این پیام به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
 "قشر معلمین از عزیزترین، زحمت کش ترین و موثرترین و مفیدترین اقشار جامعه اند". مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
 فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره) و آغاز هفته معلم، یادآور جایگاه والای معلم در  فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی ما است.  روز معلم تداعی کننده  شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، برای اعتلای علم و ادب ایثارگرانه کوشیدند تا نام ایران عزیز جاودانه تر از دیروز باشد
امیدوارم با همت و تلاش اساتید گرانقدر، شاهد پیشرفت های همه جانبه در حوزه علم و فناوری کشور عزیزمان باشیم و در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است ، اقتصاد دانش بنیان کشور بیش از پیش رونق یابد.
اینجانب به نو به خود ضمن قدردانی از اساتید فرهیخته این دانشگاه، توفیق روزافزون این عزیزان را از خداوند متعال خواستارم.
رئیس دانشگاه صنعتی قم روز جوان را تبریک گفت
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر بهرام خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم با صدور پیامی روز جوان را تبریک گفت. متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
بی شک رشد و شکوفایی هر جامعه در گرو وجود جوانانی است که در درون آن جامعه پرورش یافته اند و  برای پیشرفت آن گام برداشته و به اهداف آرمانی جامعه شان جامعه عمل پوشاندند.
امروز ایران ما در  بسیاری از علوم و فنون سرآمد شده است و این پیشرفت مرهون جوانان برومند این مرز و بوم است جوانانی که دیروز در هشت سال دفاع مقدس با نثار جانشان عشقشان را به وطن و هم وطنشان نشان دادند و امروز با جهاد علمی سربلندی ایران عزیز را به ارمغان آورده اند.
اینجانب  این روز فرخنده ،روز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر و روز جوان را به تمامی جوانان و آینده سازان ایران اسلامی به ویژه دانشجویان فعال، نخبه و انقلابی دانشگاه صنعتی قم  تبریک و تهنیت عرض نموده وسلامتی و توفیق روز افزون این عزیزان را از درگاه ایزد منان خواستارم.

 

 

رئیس دانشگاه صنعتی قم روز جوان را تبریک گفت

شنبه هشتم اردیبهشت 1397 ساعت 5:20 ب ظ
نشریه الکترونیکی صنعت نامه ویژه فروردین ماه 1397
نشریه الکترونیکی صنعت نامه ویژه فروردین ماه 1397
همراه با پاسخ دکتر بهرام خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم به سوالات تشکل ها، کانون ها، انجمن های علمی،بسیج دانشجویی و ...

نشریه الکترونیکی صنعت نامه ویژه فروردین ماه 1397

دوشنبه سوم اردیبهشت 1397 ساعت 11:47 ق ظ
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود