امروز : دوشنبه هشتم خرداد 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

اطلاعیه نحوه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی(ph.D) آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1402
یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1402 ساعت 5:42 ب ظ - توسط : روابط عمومی


بسمه تعالی
ضمن عرض تبریک به معرفی شدگان مرحله اول آزمون دکتری تخصصی در دانشگاه صنعتی قم، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند؛ دانشگاه صنعتی قم از بین پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق با شرایط و ضوابط مندرج در شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی(Ph.D)  و دستور العمل های سازمان سنجش آموزش کشور از طریق ارزیابی تخصصی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی، برای سال تحصیلی 1403-1402 در مقطع دکتری مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی و دکتری مهندسی صنایع-بهینه سازی سیستم ها اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید.
ثبت نام اولیه بصورت الکترونیکی بوده و و داوطلبان می بایست فرم اطلاعات فردی همراه با مستندات این فرم را (به صورت یک فایل فشرده) از روز یکشنبه مورخ 31/02/1402  لغایت روز چهارشنبه مورخ  1402/03/03 به فرم پذیرش ثبت نام به آدرس ذیل
 
ارسال و اصل مدارک را در زمان مصاحبه ارائه فرمایند.
بدیهی است از داوطلبانی که مدارک آنان زمان ارسال ناقص باشد، مصاحبه علمی به عمل نخواهد آمد.
جهت پاسخگویی به سوالات و اشکالات با شماره­ های ذیل
 36169523-025 (کارشناس تحصیلات تکمیلی)،
 36169811-025 (کارشناس رشته مکانیک)
 36169611-025 (کارشناس رشته صنایع)
و یا با آدرس ایمیل                                                                                                    Postgraduate@qut.ac.ir
با ما در ارتباط باشید.
تذکر: تاریخ ارزیابی تخصصی مرحله دوم (مصاحبه شفاهی) متعاقباً اعلام خواهد شد.
مهم:  ضروری است داوطلبان جهت اطلاع از تغییرات احتمالی به طور مستمر به سایت دانشکده مهندسی مکانیک به آدرس                                                                                          https://www.qut.ac.ir/fa/mech/frontpage
دانشکده فنی و مهندسی (مربوط به رشته صنایع) به آدرس
یا به کانال دانشگاه در پیام رسان داخلی "بله" به آدرس qutnews@   مراجعه نمایند.
نکات مهم:
  1. انجام مصاحبه برای داوطلبان صرفاً بصورت حضوری برگزار می‌شود.
  2. ثبت نام الکترونیکی جهت مصاحبه الزامی است و کلیه داوطلبان موظفند در تاریخ‌های مقرر با ارسال مدارک مورد نیاز در قالب یک فایل فشرده به آدرس لینک فوق، ثبت نام نمایند. در غیر این صورت از انجام مصاحبه محروم خواهند شد.
  3. رشته امتحاني داوطلب باید با رشته فارغ التحصيلي مطابقت داشته باشد. در غير این صورت داوطلب مجاز به شرکت در مصاحبه نمي باشد.
  4. احراز حد نصاب نمره مرحله دوم آزمون (مصاحبه شفاهی)، بر اساس شيوه نامه اجرایي آزمون ورودی دوره دکتری  (Ph.D)   سال 1402 سازمان سنجش آموزش کشور، در دانشگاه الزامي است.
  5. صحت اطلاعات ثبت نام الکترونیکی به عهده داوطلب می باشد. در صورتی که در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات ارائه شده با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، پذیرش داوطلب لغو شده و مطابق با قوانین برخورد خواهد شد.
  6. داوطلبان محترم جهت مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام بر اساس مصوبه هیات امنا دانشگاه به مبلغ 1500000 ریال از طریق درگاه الکترونیکی ذیل پرداخت نمایند.
 
RSS
دانشگاه صنعتی قم به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای را صادر کرد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه :متن این بیانیه بدین شرح است:
بار دیگر روز جهانی قدس، روز وحدت همه مسلمانان و آزادگان جهان به فرمان حضرت امام خمینی(ره) برای آزادی بیت‌المقدس فرا می‌رسد.  اینک مردم ایران اسلامی یک بار دیگر فریاد عدالت خواهی خود را برای دفاع از حقوق مظلومان فلسطین و دیگر مردم تحت ستم منطقه سر خواهند داد . در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ایرانیان با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز قدس به جهانیان نشان خواهند داد که با حفظ ارزش های دینی و ملی با غاصبان، تروریست ها و صهیونیست ها مبارزه خواهند کرد.
ایران اسلامی در روز قدس اتحاد و وحدت ملی خود را به رخ جهانیان به ویژه دشمنان همیشگی خود خواهد کشید. ملت شریف ایران با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نشان می دهد که اسلام دین برادری است و کشورهای اسلامی که به دین مبین اسلام پایبند هستند (نه کشورهای اسلام نما مثل عربستان صعودی )در برابر متجاوزگران خواهند ایستاد .
در این برهه از زمان که دشمنان در حال برهم زدن امنیت و آرامش خاور میانه هستند، ایران اسلامی پرشکوه تر از همیشه در صحنه حاضر است. نمونه عینی آن سیلی سپاه پاسداران ایران اسلامی به داعش با پرتاب 6 موشک که همه را متعجب  و رسانه ها را به لرزه انداخت و البته واضح و مبرهن است که این شلیک اول بر دهان مقامات آمریکایی و صعودی اصابت کرد و سپس آشیانه داعش را بر هم ریخت.
دانشگاه صنعتی قم با صدور این بیانیه و با امید به آزادی قدس عزیز ، برقراری عدالت  در جهان و سقوط داعش که دست پرورده خودکامگان و ظالمان جهان است  از ملت شریف و شهید پرور ایران به ویژه قشر دانشگاهی برای حضوری پرشور و حماسی در راهپیمایی روز قدس دعوت به عمل می آورد تا با حضوری گسترده ضمن میثاقی دیگر با آرمان های امام خمینی (ره) و شهدا ی هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و لبیکی دیگر با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برائت خود را از مستکبرین اعلام دارد.
 
پیام رئیس دانشگاه صنعتی قم در پی حوادث تروریستی حرم امام (ره) و مجلس شورای اسلامی
رئیس دانشگاه صنعتي قم در پیامی حوادث تروریستی حرم امام(ره) و مجلس شورای اسلامی را محکوم و شهادت هموطنانمان را در این حادثه به ملت شريف و شهيد پرور ايران و خانواده‌های گرامي  آنان تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه: دکتر بهرام خوشنويسان رئيس دانشگاه صنعتي قم در پی حوادث تروریستی حرم امام(ره) و مجلس شورای اسلامی پیام تسلیتی  را صادر نمود.
متن  اين پيام به شرح زیر است: اقدامات تروریستی در حرم مطهر امام (ره) و مجلس شورای اسلامی ، نشانگر جنایت هاي  دشمنان قسم خورده  ایران و اسلام است كه این بار در نهایت گستاخی در خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران با به  شهادت رساندن مردان و زنان مؤمن و روزه دارنفرت ، كينه و پستي خود را به تصوير كشيدند . آنها به خيال باطل خود مي خواهند امنیت ملی و میهنی ایران عزیزمان را هدف بگيرند  ولي نمي دانند كه نگين خاور ميانه با حضور رهبري آگاه و مردمي در صحنه نقشه هاي شوم آنان را نقش بر آب مي كنند.
اینجانب شهادت هموطنان عزيزمان را به ملت شريف ايران و خانواده‌های گرامي آنان تسلیت گفته و از پروردگار متعال؛ براي خانواده هاي داغدار صبر جميل و براي مجروحان عافیت و سلامتي خواستارم.
پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی قم از نگاه آمار
امروزه ارزیابی و بهبود عملکرد پژوهشی در دانشگاه ها برای ارتقاء و پیشرفت سطح تحقیقاتی اساتید و تولید علم از موضوعات بسیار مهم و کلیدی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد پژوهشی دانشگاه چاپ مقالات علمی در نشریات داخلی و خارجی و تأمین زیرساخت های مورد نیاز برای انجام امر پژوهش می باشد. دانشگاه صنعتی قم در سال های اخیر ضمن تلاش به جهت رشد کمی محصولات پژوهشی مانند مقالات نشر شده در نشریات معتبر داخلی و خارجی، کنفرانس ها، طرح های پژوهشی و غیره، سعی نموده است کیفیت بخشی این محصولات نیز در صدر سیاست های حوزه پژوهش و فناوری خود قرار گیرد.
در ذیل گزارشی آماری از فعالیت های تحقیقاتی دانشگاه در سال های 1392 لغایت 1395 ارائه شده است.
    تعداد مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در پایگاه های ISI
 
    تعداد مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در پایگاه های scopus
 
    تعداد مقالات علمی پژوهشی
 
    تعداد مقالات علمی ترویجی
 
    شرکت در همایش های معتبر داخلی و خارجی و تبادل دانش بین اساتید و دانشجویان دانشگاه ها منجر به وقوع ایده های نو در ذهن پژوهشگران می شود. تعداد مقالات علمی چاپ شده در کنفرانس های معتبر در جدول زیر نشان داده شده است.
 
    تعداد طرح های پژوهشی خاتمه یافته
 
    به لحاظ کمی تعداد کتاب های موجود در کتابخانه دانشگاه در جدول زیر نشان داده شده است.
 
    نرخ رشد میزان سرعت اینترنت در سال های گذشته در جدول زیر نشان داده شده است.
 معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه

پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی قم از نگاه آمار

دوشنبه پانزدهم خرداد 1396 ساعت 0:56 ق ظ
بیانیه دانشگاه صنعتی قم به مناسبت چهاردهم خرداد سالروز رحلت جانسوز بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي ايران و قيام پانزدهم خرداد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: به مناسبت چهاردهم خرداد سالروز رحلت جانسوز بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي ايران و قيام پانزدهم خرداد،دانشگاه صنعتی قم با صدور بيانيه‌اي بر زنده نگه داشتن ياد و خاطره امام خمینی (ره) و تجديد عهد و ميثاق با آرمانهاي آن امام همام و شهدای گلگون کفن تاكيد كرد.
در اين بيانيه آمده است:همزمان با فرارسيدن چهاردهم خرداد ماه سالروز رحلت جانگداز امام خميني (ره)، قلب های انسان‌هاي آزاده جهان سرشار از ياد و خاطره آن عزيز سفر كرده است كه محبوبترين رهبر مردمی در بین مستضعفان ، ستم دیدگان و حق طلبان به شمار مي رود. رهبری كه با تدبیر و درایت خود چنان انقلابی را برپا کرد که سایر کشورهای جهان را به تفکر واداشت و مردم حق طلب در هر کشوری با هر دین و زبانی او را می شناسند و با تاسی به امام راحل برای استقلال و آزادی ملت و کشورشان قیام می کنند.
به حق که قیام خونین 15 خرداد سال 1342 مقدمه ای جهت تغییر معادلات سیاسی در منطقه و جهان بوده است. قیام خونین 15 خرداد که با هدایت و روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت، نه تنها شکست رژیم ستم شاهی را نوید داد بلکه زمینه ای بود در جهت رساندن پیام اسلام و قرآن به مردم سایر کشورها.
جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی قم ضمن تسلیت این روزهای به یاد ماندنی و با ادای احترام به ساحت بلند شهدای گرانقدر، اعلام  می داردکه همراه با اقشار مختلف مردم درمراسم گرامی داشت این روز بزرگ شرکت خواهد کرد و با جهاد علمی خود حافظ خون شهدای گرانقدر و همیشه جاوید خواهد بود.
همزمان با ماه مبارک رمضان رونمایی شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با ماه مبارک رمضان از سایت مجازی  دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قم  با حضور کارکنان در سالن همایش های شهید آخوندی  دانشگاه رونمایی شد.
این سایت با هدف آموزش معارف دینی و ارتقای فرهنگ اسلامی و ایرانی  در سه دوره آموزشی با عنوان آموزش بندگی یک، دو و سه طراحی شده است.دوره اول با موضوع سواد رسانه ای به مدت 12 ساعت ، دوره دوم با موضوع حکمت روزه  با سخنرانی آیت الله جوادی آملی به مدت 4 ساعت و دوره سوم با موضوع روان خوانی و رو خوانی قرآن به مدت 18 ساعت می باشد.
همچنین اعضای ثبت نام شده می توانند به صورت آنلاین یا با دانلود کلاس های هر دوره مباحث را آموزش دیده و در انتها نیز به صورت اینترنتی از هر دوره، آزمون خود سنجی برگزار می شود که بر اساس امتیاز کسب شده گواهی پایان دوره نیزبرای افراد صادر می گردد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین شریفی دوست مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان از حسن نظر دکتر خوشنویسان  رئیس دانشگاه صنعتی قم جهت همکاری با دفتر نهاد جهت راه اندازی سایت مجازی نهاد مقام معظم رهبری تقدیر و تشکر کرد. همچنین از همکاری دکتر قنبری معاون دانشجویی و فرهنگی و حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی کارشناس فرهنگی تقدیر نمود.
مسئول دفتر  نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه افزود: مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها حجت الاسلام والمسلمین محمدیان می باشد و مسئولین دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها  توسط ایشان منصوب می شوند.
همچنین از وظایف دفتر نهاد نظارت کیفی بر فعالیت های فرهنگی و مذهبی در دانشگاه و حمایت های به جا از تشکل ها ، دانشجویان و کارکنان در حیطه حمایتی نهاد می باشد که ان شا الله با همکاری هم بتوانیم فعالیت های ثمر بخشی را دردانشگاه صنعتی قم داشته باشیم.

همزمان با ماه مبارک رمضان رونمایی شد

دوشنبه هشتم خرداد 1396 ساعت 2:3 ب ظ
اطلاعیه مهم آموزشی
ضمن آرزوی قبولي طاعات و عبادات دانشجویان عزيز در ماه مبارك رمضان، بدين وسيله به اطلاع كليه دانشجویان می رساند به علت مصادف شدن امتحانات روز یکشنبه مورخ 96/03/28 با شب های قدر ( بیست و دوم رمضان )، ساعات امتحانات روز یکشنبه طبق جدول ذیل تغییر یافت

یکشنبه    96/03/28

ساعت برگزاری امتحان

نام استاد

کد مشخصه

شماره گروه

عنوان درس

ردیف

10-12

ابوالفضل حسني بافراني

4298

1

ارتعاشات مکانيکي-2153013

1

10-12

کميل حسين پور

4172

1

استاتيک-2213006

2

10-12

زهرا بهرامي

4160

2

الکترومغناطيس-311016

3

10-12

مصطفي عاشق

4430

1

الکترونيک ديجيتال-2113049

4

10-12

عليرضا عرب بافراني

4179

1

سيستم هاي انرژي الکتريکي 2-211010

5

10-12

محمدصادق محبي

4627

1

شکل دادن فلزات-281015

6

10-12

فاضل حاجي زاده ابراهيمي

4488

1

طراحي سيستم هاي اطلاعات مديريت-2123027

7

10-12

شهرام نصرتي

4368

1

مدار واسط-161018

8

10-12

امير کاري

4407

1

مقاومت مصالح1-2143003

9

14-16

سيداحمد مرتضوي

4420

1

آبهاي زير زميني-2143024

10

14-16

عليرضا بستاني

4142

1

انتن-2133023

11

14-16

حسين زنجيراني فراهاني

4459

1

راه سازي-2142010

12

14-16

حسين پورقاسميان

4354

1

زبان خارجه-2013002

13

14-16

حسين پورقاسميان

4390

3

زبان خارجه-2013002

14

14-16

حسين پورقاسميان

4397

2

زبان خارجه-2013002

15

14-16

حسين پورقاسميان

4404

4

زبان خارجه-2013002

16

14-16

حسين پورقاسميان

4411

5

زبان خارجه-2013002

17

14-16

محمدحسين روزبهاني

4310

1

سوخت و احتراق-2152014

18

14-16

عفيفه فريدوني

4192

1

کامپيوتر 1-2173003

19

14-16

ابوالفضل ياري

4452

1

مباني کامپيوتر و برنامه سازي-321000

20

اطلاعیه مهم آموزشی

شنبه ششم خرداد 1396 ساعت 3:41 ب ظ
پيام رئيس دانشگاه صنعتي قم به مناسبت  فرا رسيدن ماه مبارك رمضان
دكتر بهرام خوشنويسان رئيس دانشگاه صنعتي قم با صدور پيامي فرا رسيدن ماه  مبارك رمضان را تبريك گفت.
متن اين پيام به شرح ذيل است:
شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآنُ
ماه رمضان، فرصتي مغتنم براي  وفور  بندگي، مهرباني و همدلي به خلق خداوند است. ماه نزول قرآن و ماهي كه شب قدرش از هزار ماه برتر است. به حق كه اين ماه فرصتي آسماني براي اهل زمين است و اگر بي نصيب از اين ماه پر خير و بركت گذر كنيم، حاصلي جز دريغ و حسرت نخواهد داشت.
اين روزها باید بيشتر مراقب دل و زبان خود باشيم. اين روزها لذت ميهماني بر سفره حضرت دوست را با غفلت ها و قضاوت هاي گاه و بيگاه از دست ندهيم و از با هم بودن در لحظات ناب افطار و سحر از همدلي ،همزباني و يكرنگي حظ وافر ببريم .
همچنين امیدوارم با استعانت از این ماه پر فضیلت شاهد تعالی هر چه بیشتر فرهنگی و معنوی دانشجویان و دانشگاهیان باشیم . با توجه به اینکه درآستانه حلول ماه مبارك رمضان در دانشگاه صنعتي قم شاهد برگزاري دو مورد برنامه جشن عمومی، نخست ازدواج دانشجويي به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبري و دیگری جشن هفته خوابگاه ها به همت معاونت دانشجويي و فرهنگي بوده ایم که متاسفانه در هر دو مورد تئاتر های اجرا شده حاوی مضامینی نامناسب و بعضأ رکیک بوده اند که ضمن تذکر اکید به مسئولین برگزار کننده، موضوع با جدیت در حال پیگیری است.
درپايان فرا رسيدن اين ماه عزيز را به حضرت ولي عصر (عج) ، مقام معظم رهبري (مدظله العالي)و خانواده دانشگاه صنعتي قم تبريك و تهنيت مي گويم و با آرزوي بهترين دستاوردها در ماه مبارك رمضان ،استجابت دعاي همه عزيزان را از خداوند متعال خواستارم.
جشن با شكوه آزاد سازي خرمشهر در دانشگاه صنعتي قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومي دانشگاه: جشن با شكوه آزادسازي خرمشهر با حضور رئيس دانشگاه صنعتي قم، پدر شهيد سامانلو از شهداي مدافع حرم، كاركنان و دانشجويان در سالن همايش هاي شهيد آخوندي اين  دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي اين مراسم دكتر خوشنويسان رئيس دانشگاه ضمن خير به مقدم به حضار به ويژه پدر شهيد سامانلو، آزادسازي خرمشهر را نشان از وحدت ملي و داشتن رهبري بزرگ و بصير دانست.
وي افزود: خاطرات آن دوران فراموش نشدني است. بنده در آن دوران در كرمان بنا به مسئوليتي كه در سپاه داشتم مشغول فعاليت بودم و با دوستانمان قرار گذاشته بوديم كه مسئوليت هايمان را واگذار كنيم و ما هم به خرمشهر برويم. در آن زمان كسي فكر نمي كرد كه اهل شمال است يا جنوب، آن زمان خرمشهر قلب ايران بود و همه براي آزادي آن جانفشاني مي كردند. اين وحدت ملي باعث شد كه با تجهيزات كم نظامي، ملت ايران توانست در مقابل رژيم بعث كه در واقع از سوي دشمنان ايران حمايت هاي مالي، نظامي و... مي شد،پيروز شود.
در ادامه پدر شهيد سامانلو از شهداي مدافع حرم ضمن تشكر از توجه مسئولين و دانشجويان به زنده نگاه داشتن ياد و خاطره اين شهيد همه جاويد به بيان خاطراتي از شهيد سعيد سامانلو پرداخت.
وي گفت: بعد از مدتي كه از شهادت پسرم سعيد گذشته بود عكسي از سيزده سالگي او پيدا كرديم كه سعيد پشت آن نوشته بود اين عكس متعلق به دوران راهنمايي شهيد سعيد سامانلو است.
پدر شهيد سامانلو افزود: سعيد از همان دوران نوجواني راه خود را پيدا كرده بود. همه تلاشش اين بود كه در زندگي گناه نكند. اگر گناهي هم مي كرد حتي گناه صغيره آن قدر گريه و تضرع مي كرد تا مورد بخشش خداوند متعال قرار گيرد.
وي خاطر نشان كرد: همه ما شهادت را مرحله رفيع تكامل انسان مي دانيم ولي سعيد پس از حضور در كلاس هاي سير عرفان شناسي علما مي گفت :  رسيدن به عرفان ناب الهي نهايت تكامل است و شهادت به نوعي مكمل آن است.
در پايان نيز استاد مرتضوي از اساتيد دانشگاه صنعتي قم كه در آن روزها در خرمشهر حضور داشت: سوم خرداد را يكي از بزرگترين حادثه هاي ملي و ميهني ما ايرانيان دانست و افزود: اين روز متعلق به همه ايرانيان است و نبايد به آن به ديد جناحي يا سياسي نگريست. ما كه در آن زمان در خرمشهر حضور داشتيم،از خودگذشتگي شهدا و جانبازان را با تمام وجود لمس كرديم.امروز سال ها از آزادسازي خرمشهر مي گذرد و خرمشهر براي هميشه آزاد شد و مردم به زندگي عادي و روزمره خود برگشتند اما چه بسيار جانبازاني كه هنوز از مشكلات شيميايي، اعصاب و روان و بيماري هايي را كه از دوران جنگ به يادگار آوردند حتي ثانيه اي نمي توانند به زندگي روزمره خود ادامه دهند. اين عزيزان دين بزرگي را بر دوش تك به تك ما گذاشته اند.
شعر خواني، خاطره گويي و تجليل از پدر شهيد سامانلو بخش هاي ديگري از اين مراسم بوده است.


جشن هفته خوابگاه ها در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: جشن هفته خوابگاه ها به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و با همکاری  انجمن نسیم امید با حضور کارکنان و دانشجویان در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
از جمله برنامه های این مراسم  برگزاری مسابقه پانتومیم، اطلاع رسانی در مورد برنامه های داوطلبانه سازمان هلال احمر استان و اجرای تئاتر بوده است.
در انتها نیز از برندگان مسابقات ورزشی در هفته خوابگاه ها، اتاق نمونه خوابگاه خواهران و برادران و همچنین مدیران و کارکنان معاونت دانشجویی و فرهنگی تقدیر و تشکر به عمل آمد.جشن هفته خوابگاه ها در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

چهارشنبه سوم خرداد 1396 ساعت 10:58 ق ظ
دانشگاه صنعتی قم با صدور بیانیه ای  فرارسیدن سوم خرداد ، سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دانشگاه صنعتی قم با صدور بیانیه ای  فرارسیدن سوم خرداد ، سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت. متن این بیانیه به شرح زیر است:
عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس که حماسه فتح خرمشهر در سوم خرداد سال 1361 را رقم زد، نقطه عطفی است در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب شکوهمند اسلامی. خلق حماسه سوم خرداد یادآور رشادت‌ها و ازجان‌گذشتگی‌های جوانانی است که با اهدای خون‌‌های پاک خود، این حماسه عظیم را در تاریخ افتخارات ملت به ثبت رساندند.
بی تردید فتح خرمشهر الگویی تمام نما از استقلال و آزادی ملت ایران است.   ملتی که با تجهیزاتی اندک و با وحدت و  همدلی وصف ناشدنی با تکیه بر رهبر خود توانستند  در مصاف  با قدرت‌های استكباری و سلطه‌گر پیروزی و جاودانگی را به ارمغان آورند.
فتح خرمشهر به عنوان حماسه ای  همیشه جاویدان باقی خواهد ماند و اینک یکایک ما ایرانیان به عنوان وارثان و حافظان این  سرزمین باید از  ارزش ها و آرمان های مقدس امام راحل و شهدای گلگون کفن پاسداری کنیم.
جامعه دانشگاهی دانشگاه صنعتی قم به عنوان یک پایگاه علمی و فرهنگی با حضور اساتید و دانشجویان جوان انقلابی با تأسی گرفتن از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با جهاد علمی امید وار است که بتواند از ارزش ها و آرمان های والای شهیدان پاسداری نماید.
 
همزمان با هفته خوابگاه ها برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته خوابگاه ها مسابقات ورزشی در دوبخش خواهران و برادران به همت اداره تربیت بدنی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
این مسابقات با حضور 70 نفر از خواهران و 217 نفر از برادران در رشته های آمادگی جسمانی، دارت، تنیس روی میز، فوتبال دستی،طناب کشی ،فوتسال و والیبال برگزارگردید.
شایان ذکر است فینال مسابقات فوتسال با حضور مسئولین دانشگاه در سالن ورزشی کارگران انجام شد که در پایان نیز به اعضای تیم قهرمان ( سهیل سرتیپ زاده، مهدی رحیم دباغ،سید عارف واعظی، همایون غلام زاده، حسن چگینی، اصغر ذاکری و محمد جواد ربانی) جام و مدال قهرمانی اهدا شد.

همزمان با هفته خوابگاه ها برگزار شد

دوشنبه یکم خرداد 1396 ساعت 3:14 ب ظ
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود