امروز : سه شنبه چهارم مهر 1402
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

نحوه ثبت نام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال 1402
دوشنبه بیستم شهریور 1402 ساعت 11:41 ق ظ - توسط : روابط عمومی


ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت به دانشجویان پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد سال 1402، به اطلاع می رساند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه صنعتی قم بصورت زیر انجام می پذیرد:

  • ثبت نام صرفا غیرحضوری بوده و به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

لذا خواهشمند است تمامی موارد ذکر شده در ذیل را انجام داده و تا حصول نتیجه مراحل ثبت نام را دنبال نمایید.

کانال اطلاع‌رسانی  دانشگاه صنعتی قم:

کانال رسمی دانشگاه صنعتی قم فقط در پیام رسان داخلی "بله"  به آدرس زیر منتشرخواهد شد.

https://ble.ir/qutnews

 

مرحله 1: ثبت نام غیرحضوری به صورت الکترونیکی:

 

برنامه زمان بندی ثبت نام غیر حضوری دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی1402

ساعت

تاریخ

ایام

رشته ها

از ساعت 8 الی 24

21/06/1402 الی 23/06/1402

سه شنبه تا پنجشنبه

کلیه رشته ها

 

قبل از ورود به سایت دانشگاه صنعتی قم جهت ثبت نام، موارد ذکر شده در ذیل را اسکن نمایید (زیرا برای ثبت نام به این موارد جهت بارگزاری نیاز خواهید داشت).

  • تصویر تمام صفحات شناسنامه وکارت ملی.
  • تصویر عکس 4*3 تمام رخ زمینه سفید تهیه شده در سال جاری ( به اندازه 263*649 و یا کمتر که حجم عکس حدودا 25 کیلوبایت شود)
  • تصویر اصل مدرک کارشناسی و یا تصویر گواهی موقت کارشناسی و در صورت نداشتن مدرک، فرم معدل و فرم شماره 3 (فرم تعهد فراغت از تحصیل)
  • تصویر اصل مدرک کاردانی و یا تصویر گواهی موقت کاردانی در صورت وجود
  • تصویر فرم های سنجش طبق نیاز و ضرورت هر فرد پر گردد و بارگزاری شود. (فرم های سنجش را می توانید از این قسمت فرم های سنجش دریافت نمایید. بارگزاری فرم شماره  4 برای تمامی دانشجویان روزانه الزامی می باشد. بقیه فرم­های سنجش در صورتی که با وضعیت متقاضی مطابقت داشته باشد پر کرده و بارگزاری نمایید)
  • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت در صورت موجود بودن

بعد از اسکن تمامی موارد بالا و پر شدن فرم های مربوطه به آدرس ذیل مراجعه کرده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید.

آدرس سایت https://erp.qut.ac.ir/stdnew    

نکته 1: جهت ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی نام کاربری، کد ملی دانشجو و کلمه عبور، شماره شناسنامه متقاضی می باشد.

نکته 2: کد ملی باید به صورت کامل و 10 رقمی وارد گردد بدون خط تیره و فاصله ( اگر کد ملی و شماره شناسنامه متقاضی با صفر شروع شود ممکن است برای ورود به سایت نیاز به صفر اول شماره ملی نباشد لذا هم با صفر اول و هم بدون صفر تست نمایید)

بعد از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مراحل ثبت نام را به طور کامل انجام داده و تمامی فرم های مربوطه را ( که قبلا اسکن نموده اید و در توضیحات بالا به آنها اشاره شده است ) در قسمت خود بارگزاری نمایید و در انتهای بخش ثبت نام اینترنتی گزینه ارسال را کلیک نمایید.

بعد از ارسال ثبت نام اینترنتی، به شماره موبایل وارد شده دانشجو پیامکی ارسال می گردد. ( البته در صورتی که سامانه تبلیغات پیامکی شما فعال باشد)

در ادامه در روزهای بعد کارشناسان محترم آموزش دانشگاه اطلاعات ارسالی متقاضیان را بررسی نموده که در صورت تایید درخواست ثبت نام دانشجو، به شماره موبایل دانشجو پیامکی مبنی بر تایید ثبت نام اینترنتی حاوی شماره دانشجویی ارسال می گردد و در صورت رد درخواست پیامکی حاوی نقص در پرونده و یا رد درخواست به متقاضی ارسال می گردد که در این مورد متقاضی باید مجددا به لینک ثبت نام اینترنتی مراجعه کرده و نواقص خود را تکمیل و ارسال نماید. دانشجویانی که شماره دانشجویی به آنان ارسال نشده است می توانند در قسمت لینک ثبت نام اینترنتی بعد از تایید درخواست آن از جانب دانشگاه شماره دانشجویی خود را مشاهده نمایند. لذا متقاضیان محترم نگران عدم دریافت پیامک نباشند.

توجه: درصورتی که گزینه ارسال جهت بررسی (آخرین مرحله بعد از تایید نهایی) را کلیک نکرده باشید درخواست به کارشناس تحصیلات تکمیلی ارسال نمی شود، بنابراین ثبت نام انجام نمی شود.

توجه: در صورت داشتن نقص پرونده درخواست ثبت نام برگشت داده می شود و باید نقص پرونده توسط دانشجو  برطرف و مجددا درخواست ارسال شود. (در صورت نداشتن مدرک کارشناسی (و مدرک کاردانی در صورت وجود) و یا فرم معدل با مهر و امضای دانشجو درخواست ثبت نام حتما رد می شود.)

تمام دانشجویان پسر بعد از  انجام امور نظام وظیفه در سامانه epolice.ir  نام و نام خانوادگی و کد ملی خود را به آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایید. جهت راهنمایی در خصوص نحوه درخواست معافیت تحصیلی و دیدن ویدیو آموزشی به کانال زیر در پیام رسان بله  مراجعه نمایید.

 در صورت عدم انجام امور نظام وظیفه ثبت نام دانشجو لغو خواهد شد.

https://ble.ir/nzmqut1402

 نکته: دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشند تصویر آنرا به همراه نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی خود به  آیدی mosavii123456@ کارشناس نظام وظیفه ارسال نمایند.

-درصورت هرگونه سوال یا ابهام در ساعات کاری به شماره 36169528-025 تماس حاصل فرمایید.

  • دانشجو موظف است در زمان شروع کلاسها، اصل مدارک خود را به کارشناس امور بایگانی آقای اصغری تحویل نمایند. آیدی آقای اصغری کارشناس بایگانی پرونده های آموزشی در پیام رسان ایتا

https://eitaa.com/qutb11

توجه مهم: انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید را دانشگاه برای شما انجام خواهد داد. لذا دانشجویان دروس انتخاب واحد شده خود را در پرتال دانشجویی (سامانه ERP در قسمت فرم تثبیت) مشاهده نمایند.

 

 

                                                                      با آرزوی توفیق روزافزون

RSS
یادواره شهدای هسته‌ای در سالن همایش‌های شهید آخوندی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : یادواره شهدای هسته ای با حضور دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم ،محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن و دانشجویان روز یکشنبه93/1/30 از ساعت 14 الی 17 در سالن همایش های شهید آخوندی دانشگاه صنعتی قم به همت بسیج دانشجویی برگزار شد.
رحیم احمدی روشن در این مراسم با بیان اینکه ملت ایران نسبت به شأن و عزت خود، اتحاد را از دست نمی‌دهند گفت: این استکبار جهانی و فتنه‌گران هستند که میان ملت ایران خط کشی‌هایی را انجام می‌دهند وگرنه مردم ما همواره با یکدیگر متحد بوده و هستند.
پدر شهید احمدی روشن بیان کرد: نباید به دشمنان خود اعتماد و اطمینان داشته باشیم، آمریکا دشمنی است که قسم خورده اگر بتواند تک تک پیچ و مهره‌های صنایع هسته‌ای ایران را باز می‌کند.
در این مراسم با اهدای لوحی از سوی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم، از پدر شهید مصطفی احمدی روشن تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی ایران

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی ایران به عنوان بزرگترین همایش ژئوتکنیک کشور در تاریخ های 15 و 16 مهرماه 1394 به میزبانی دانشگاه صنعتی قم برگزار خواهد شد. از کلیه اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان محترم و متخصصین عزیز دعوت می گردد تا در راستای محورهای همایش مقالات ارزشمند خود را از طریق سایت کنفرانس www.2smfe.ir ارسال فرمایند.

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی ایران

شنبه بیست و نهم فروردین 1394 ساعت 1:34 ب ظ
سمینار کنترل ترافیک هوشمند شهر قم در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم: سمینار کنترل ترافیک هوشمند شهر قم به همت انجمن علمی مهندسی عمران و مرکز کنترل ترافیک استان با حضور سرهنگ حسینی رئیس راهنمایی و رانندگی استان و مهندس دهناد مدیر مرکز کنترل ترافیک استان روز سه شنبه 94/1/25 از ساعت 14 الی 17 در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
در این سمینار سرهنگ حسینی ضمن اشاره به اهمیت کنترل ترافیک در استان ، از کاهش 33 درصدی صدمات جانی درتصادفات استان قم و افزایش 10 درصدی تصادفات عابران پیاده خبر داد.
مهندس دهناد نیز به ارائه توضیحاتی راجع به فناوری های مربوط به کنترل ترافیک از جمله نحوه عملکرد دوربین ها در شهر پرداخت.
در پایان نیز دانشجویان از سالن مانیتورینگ مرکز کنترل ترافیک استان قم بازدید به عمل آوردند.

سمینار کنترل ترافیک هوشمند شهر قم در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

چهارشنبه بیست و ششم فروردین 1394 ساعت 2:28 ب ظ
پاسخ حضرت آیت الله یزدی ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری به پیام تبریک جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی قم با ارسال پیام تبریک به آیت الله یزدی انتصاب ایشان را به عنوان رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری تبریک عرض نمودند.
آیت الله یزدی نیز با ارسال نامه ای از جامعه اسلامی دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آوردند.
متن نامه آیت الله یزدی به شرح ذیل می باشد:
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم
با سلام و احترام ، از ابراز لطف آقایان متشکرم.دعا بفرمایید بتوانیم به نحو احسن انجام وظیفه نماییم.
توفیقتان را در راه خدمت به اسلام،انقلاب و مردم، از خداوند متعال خواهانم.

فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره كارشناسی ارشد
آگهی پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره كارشناسی ارشد سال تحصیلی 95-94 در دانشگاه صنعتی قم برای  دریافت فرم ها اینجا را کلیک کنید

 دانشجویان یا دانش آموختگان دانشگاههای غیر از دانشگاه صنعتی قم برای  دریافت فرم ها اینجا را کلیک کنید


دكتر لاریجانی: در مراسم كلنگ زنی  ساختمان جدید تنها دانشگاه صنعتی استان قم حضور خواهم داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: هیات رئیسه و روئسای دانشكده های دانشگاه صنعتی قم، صبح امروز با دكتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در دفتر ایشان در قم دیدار و گفتگو كردند.
در این دیدار ضمن ارائه گزارش از فعالیت های انجام شده و پیشرفت های صورت گرفته به برنامه های آتی دانشگاه صنعتی قم به ویژه تامین اعتبار و ساخت ساختمان جدید دانشگاه صنعتی قم اشاره شد.
دكتر لاریجانی نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و رشد دانشگاه صنعتی قم افزود:علاوه بر حمایت های همیشگی از این دانشگاه، در مراسم كلنگ زنی ساختمان جدید دانشگاه صنعتی شركت خواهم داشت.
جشن میلاد حضرت زهرا (س) در خوابگاه خواهران
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: به مناسبت میلاد فرخنده حضرت صدیقه طاهره (س) و گرامیداشت روز زن، مراسم جشنی در خوابگاه خواهران با حضور دانشجویان خوابگاهی و سخنرانی و مولودی خوانی خانم کریم پور از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران روز شنبه مورخ 94/1/22 بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار گردید.
وی به بیان فضیلت های اخلاقی، فعالیت های سیاسی و تربیتی حضرت زهرا (س) اشاره کرد و صبر و شکیبایی را از بهترین خصوصیات اخلاقی آن حضرت دانست.

جشن میلاد حضرت زهرا (س) در خوابگاه خواهران

یکشنبه بیست و سوم فروردین 1394 ساعت 12:36 ق ظ
هفته خوابگاه ها  فراخوان شرکت در مسابقات
به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می رساند به مناسبت برگزاری جشن های هفته خوابگاه ها، معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی قم در نظر دارد مسابقات متنوعی با محوریت خوابگاه های دانشگاه برگزار نماید. ازعلاقمندان جهت ثبت نام و شرکت فعال در این مسابقات با عناوین زیر دعوت به عمل می آید.
  عکاسی با موبایل
  خاطره نویسی
   کاریکاتور
   قطعه ادبی یا شعر طنز
 در مراسم پایانی، نفرات برتر با اهدای جوایز مورد تقدیر قرارخواهند گرفت. در ضمن مجموعه آثار در نمایشگاهی به این منظور مورد بازدید عموم دانشجویان قرار خواهد گرفت. داوطلبان شرکت در مسابقه می بایست آثار خود را تا تاریخ 1394/02/10 به مسئول دفتر معاونت دانشجویی تحویل نمایند.
حوزه معاونت دانشجویی

هفته خوابگاه ها فراخوان شرکت در مسابقات

پنجشنبه بیستم فروردین 1394 ساعت 1:51 ب ظ
پیام دکتر آخوندی به مناسبت روز زن
﴿ بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ ﴾
إِنَّا أَعْطَیْنَاكَ الْكَوْثَرَ ﴿1﴾ فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ ﴿2﴾ إِنَّ شَانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ ﴿3﴾

سال روز میلاد اسوه زهد و تقوا، نازدانه آل کسا، اقیانوس علم و حلم، چشمه سار نجابت، صابره عصمت، عصاره بعثت، هم کفو ولایت، پیوند دهنده حلقه نبوت و ولایت، بارور کننده درخت امامت، کوثر الهی، قصیده پاکی ها، مثنوی عرفان، غزل خوبی‌ها، مدافع ولایت، ام‌ابیها، صدیقه کبری، فاطمه زهرا (س) بر همه شیفتگان و ره پویان طریقش تبریک و تهنیت باد.
امید است با الگو گیری از دخت نبی ، توفیق بهره گیری از زلال معنویت حضرت صدیقه (س) را بدست آوریم و نیز با حضور زنان و مادرانی فاطمی محیط دانشگاه و محیط جامعه از عطر وجود آن بی بدیل خلقت معطر گردد.

پیام دکتر آخوندی به مناسبت روز زن

پنجشنبه بیستم فروردین 1394 ساعت 1:20 ب ظ
پنجمین اردوی جهادی دانشگاه صنعتی قم در آغازین روزهای سال 1394
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: پنجمین اردوی جهادی دانشگاه صنعتی قم به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه در روستاهای حصار سرخ، حاجی آباد و نیزار واقع در بخش سلفچگان با هدف ارتقای عمرانی و فرهنگی این روستاها از 5 الی 15 فروردین 1394 با حضور 30 نفر از دانشجویان برگزار گردید.
از جمله فعالیت های صورت گرفته در این اردو به شرح ذیل می باشد:
تکمیل آشپزخانه و وضو خانه مسجد حصار سرخ، رنگ آمیزی دیوار مدارس روستای حصار سرخ و نیزار،بازدید از خانواده های معظم شهدا، برپایی نماز پرشکوه جماعت در سه روستا، برگزاری کلاس های آموزش احکام، شعر و نقاشی برای کودکان و نوجوانان، مرمت و برپایی ایستگاه صلواتی در امامزاده محمد غایب واقع در روستای حصار سرخ، جدول کشی مدرسه سلفچگان، بازسازی و تجهیز منزل یک پیرزن روستایی ، برگزاری مسابقات فوتبال و تیراندازی و برگزاری طرح معرفت افزایی دانشجویان شرکت کننده در اردوی جهادی.
شایان ذکر است دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه، دکتر حیدری مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور ، دکتر فقیهی معاون هماهنگی سپاه علی بن ابی طالب و مهندس توانا مسئول بسیج دانشجویی استان قم از این اردو بازدید به عمل آوردند.
بیانیه دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای
بیستم فروردین، تجلی‌گاه اقتدار، عظمت و حیرت جهانیان، روز تجلی خیزش عظیم علمی و نهضت نرم‌افزاری جوانان اندیشمند ایران زمین؛ بیستم فروردین روز اثبات توانایی‌های ذاتی و استعدادهای درخشان دانشمندان جوان ایران پرگهر و نمادِ حرکتِ عظیمِ مردمی، در ملی کردن صنعت فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و بیان‌گر شعار «می‌شود و می‌توانیم» است.
جامعه دانشگاه صنعتی قم ضمن تقدیر و تشکر از تیم مذاکره کننده جهت توافقات هسته ای و صدور بیانیه لوزان که بدون شک یکی از مهم ترین اتفاقات در تاریخ پرونده هسته ای ایران می باشد، آرزومند است در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) سال (دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی) نامیده شده است ، با وجود جوانان غیور و نخبه همچنین با حمایت های دولت تدبیر و امید شاهد موفقیت های روز افزون فناوری های هسته ای ایران اسلامی باشیم.

بیانیه دانشگاه صنعتی قم به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای

پنجشنبه بیستم فروردین 1394 ساعت 1:18 ب ظ
دکتر جیریایی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی قم عنوان سخنران برتر را به خود اختصاص داد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم:در اولین همایش ملی مهندسی عمران،شهرسازی و توسعه پایدار با حضور تعداد زیادی از پژوهشگران و نخبگان دانشگاه های سراسر ایران که در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار گردید، دکتر جیریایی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی قم عنوان سخنران برتر این همایش را به خود اختصاص داد.

قابل توجه همکاران گرامی
هیات بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت در دانشگاه صنعتی قم تشکیل گردید.لذا جهت بروز هرگونه تخلفات اداری،ارائه پیشنهادات و انتقادات به دبیر خانه هیات مذکور، واقع در امور اداری دانشگاه مراجعه فرمایید.
(روابط عمومی دانشگاه)

قابل توجه همکاران گرامی

پنجشنبه بیستم فروردین 1394 ساعت 12:58 ق ظ
پیام دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم ، به مناسبت سال 1394
پیام دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم ، به مناسبت سال 1394( دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر آخوندی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال 1394 و بهار فاطمی افزود: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که امسال را به عنوان دولت و ملت هم دلی و هم زبانی نامگذاری کرده اند ، بر ملت شریف و شهید پرور ایران واجب است که با شجاعت و بصیرت با هم دلی و هم زبانی با دولت تدبیر و امید به اهداف بزرگی چون ایمان و معنویت، پیشرفت های اقتصادی، اقتدار و عزت منطقه ای و بین المللی ،جهش های علمی، عدالت قضایی و اقتصادی دست یابیم.
سرپرست دانشگاه صنعتی قم خاطر نشان ساخت این مهم محقق نخواهد شد مگر با اعتماد متقابل دولت و ملت، وی افزود: با توجه به توطئه های همیشگی دشمنان داخلی و خارجی ، تهدید ها و تحریم ها ، وحدت و اعتماد دولت و ملت است که می تواند ایران اسلامی را از گزند نقشه های شوم دشمنان مصون نگاه دارد و اعتلای نظام، پیشرفت و تعالی کشور عزیزمان را رقم زند.
دکتر آخوندی افزود: امید است با عنایات خاصه حضرت ولیعصر (عج) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال 1394 برای ایرانیان سالی سرشار از برکت و معنویت باشد و شاهد و ناظر درخشش ایران اسلامی در همه عرصه ها باشیم.
 
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود