امروز : سه شنبه بیست و چهارم تیر 1399
اخبار

اخبار


اخبار دانشگاه

RSS

قابل توجه دانشجویان گرامی
دانشگاه صنعتی قم در نظر دارد برخی از دروس را در ترم تابستان سال 1399 به صورت غیر حضوری از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه ارائه نماید. تقویم آموزشی ترم تابستان به شرح زیر است:
تقویم آموزشی نیمسال 983

از 99/4/28 الی 99/5/2

ثبت نام و انتخاب واحد از طریق سامانه آموزش دانشگاه erp.qut.ac.ir

99/5/4

شروع کلاسها در سامانه آموزش مجازی دانشگاه lms.qut.ac.ir

99/5/30

پایان کلاسها

از99/6/1 الی 99/6/6

شروع امتحانات

 
دروس ارائه شده به شرح ذیل می باشد:

ریاضی عمومی ۱

ریاضی عمومی ۲

معادلات دیفرانسیل

فیزیک 1

فیزیک ۲

انسان در اسلام

آئین زندگی

تفسیر قران

 

 

انجمن علمی کارآفرینی دانشگاه صنعتی قم، به منظور حمایت از ایده های نسل جوان و توسعه کسب و کار های دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی،  مسابقه ملی فناوری های تجهیزات پزشکی را برگزار می‌کند.
این رویداد از مجموعه رویداد های کرون آپ است و دانشجویان صاحب ایده در زمینه فناوری های تجهیزات پزشکی به این رویداد دعوت می شوند.
زمان برگزاری این رویداد ۴شهریورماه سال جاری است و شرکت کنندگان تا۱۰مرداد ماه فرصت ارسال پروپوزال های خود را دارند. داوری پروپوزال ها در دو مرحله انجام می‌شود و تیم های منتخب مرحله اول، طرح های خود را به صورت حضوری در۴شهریور ماه برای داوران ارائه می‌دهند.
سه طرح برتر رویداد به شتابدهنده ها معرفی شده  که برای توسعه و تجاری سازی مورد حمایت قرار می‌گیرند.
این رویداد فرصتی برای دانشجویان صاحب ایده و کارآفرین است تا بتوانند با تبدیل ایده های خود به محصول، به بومی سازی صنعت تجهیزات پزشکی و خودکفایی کشور در این حوزه کمک کنند و علاوه بر آن نقش به سزایی در سلامت جامعه داشته باشند.
علاقه مندان می توانند  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام و ارسال پروپوزال با   ایمیل  karafarin.qut@gmail.com در ارتباط باشند.

رییس دانشگاه صنعتی قم و تحلیلگر اقتصادی گفت: کرونا با وجود مشکلاتی که ایجاد کرده است در بلند مدت بر اقتصاد ایران تاثیر مثبت برجای خواهد گذاشت.
به گزارش  روابط عمومی دانشگاه ،دکتر جلال رضایی نور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،‌ به سوالاتی پیرامون نحوه تاثیرگذاری کرونا بر اقتصاد ایران و جهان پاسخ داد.متن  این مصاحبه که درخبرگزاری ایرنا به آدرس https://www.irna.ir/news/83802633/ منتشر شده است به شرح ذیل می باشد.
-  همه‌گیری کرونا چه تغییرات اقتصادی در سطح قم ایجاد کرده است؟
در سطح استان به‌طور طبیعی با مشکلاتی مانند رکود کسب‌وکارهای خصوصی و کسب‌وکارهایی که غیرانتفاعی است مواجه بودیم، بحث محدودیت‌ تردد به قم و اماکن زیارتی آن نیز برای کسب‌وکارهای خرد استان مشکل ایجاد کرد.
 تغییرات دیگری که در سطح استان به‌واسطه کرونا با آن مواجه بودیم و دارای نکات مثبتی نیز است، موضوع توسعه اقتصاد بهداشت و سلامت می باشد، به‌صورت چشمگیری خدمات حوزه پزشکی در این مدت رشد یافت و اقتصاد آن توسعه پیدا کرد.
این روند تا جایی پیش رفت که توانمندی حوزه سلامت قم در سطح کشور و دنیا معرفی و این استان به‌عنوان یک‌قطب مهم پزشکی معرفی شد که در اثر آن کارشناسان حوزه پزشکی از سایر نقاط کشور و حتی دیگر نقاط جهان با اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم برای استفاده از تجربه ایشان در موضوع مقابله با شیوع ویروس کرونا، ارتباط برقرار کردند.
در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا، برای مقابله با این پدیده، مدل مورد استفاده چین در اختیار کارشناسان بود که بعدازآن مدل اجراشده در ایران و شهر قم موردتوجه قرار گرفت، مدل چین به دلیل محدودیت‌های ساختاری و بحث قرنطینه کامل و سختگیری شدید نظامی در بسیاری از کشورها قابل‌اجرا نبود که بخواهند چنین نظام مدیریتی را اجرا کنند.
در این شرایط ایران تدبیر خوبی انجام داد و مدیریت خوبی صورت گرفت، در حوزه پزشکی نیز دستاوردهای ارزشمندی داشتیم و با سعی فراوان توانستیم مساله شیوع ویروس کرونا را مدیریت کنیم و تجربه خود در این زمینه را به کشورهای دیگر ارائه دهیم.
تاثیرات کرونا در حوزه اقتصاد در بخش استانی و ملی اشتراکات زیادی با یکدیگر دارد اما تاثیرات آن در بخش استانی بیشتر در حوزه زائرپذیری و گردشگری نمود پیدا کرد.
یک محدودیت دیگری که در قم به‌واسطه کرونا ایجاد شد،‌ این بود که خیلی از صنایع مستقر در استان برای حمل‌ونقل محصولات تولیدی خود به سایر مناطق با مشکل مواجه شدند و رانندگان از ترس کرونا به قم نمی‌آمدند،‌ این موضوع در اسفندماه سال گذشته بسیار جدی بود اما اکنون وضعیت بهتر شده است.
قم در تولید و صادرات برخی از محصولات راهبردی همچون پلیمر خیلی فعال است و ایجاد مشکل در حمل‌ونقل کالاها، به‌خصوص در اسفندماه سال گذشته به این حوزه آسیب زد.
-  همه‌گیری کرونا چه تغییرات اقتصادی در سطح ملی ایجاد کرده است؟
در سطح ملی نیز کرونا موجب پرنگ شدن چشمگیر اقتصاد حوزه سلامت و توجه به آن شد، همچنین اقتصاد دیجیتال خیلی پررنگ و کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک بسیار فعال شد.
موضوع جایگزینی پول الکترونیکی به‌جای پول کاغذی بسیار موردتوجه قرار گرفت و این‌ها ازجمله تغییرات مثبتی است که شیوع ویروس کرونا در عرصه اقتصاد ملی ایجاد کرد.
شیوع ویروس کرونا موجب توجه بسیار زیاد خانواده‌ها به مساله بهداشت و سلامت شد و این موضوع ارتقای سطح سرمایه‌گذاری در نظام پزشکی کشور را درپی خواهد داشت.
اقتصاد دانش‌بنیان حوزه دیگری بود که براثر کرونا در کشور موردتوجه قرار گرفت و تقویت شد و با استفاده از فضای مجازی ظرفیت‌های بسیاری برای فعالیت‌های تجاری نوآورانه فراهم آمد.
یکی دیگر از موضوع های اقتصادی که کرونا در آن نقش داشت، توجه بیشتر به بازار سرمایه برای تامین مالی بود، توجه دولت به این بخش و روند خصوصی‌سازی نکته‌ای مثبت به‌حساب می‌آید که موجب سرعت یافتن جهش تولید نیز خواهد شد.
درواقع بهترین نوع سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی،‌ حضور در بازار سرمایه است که دولت بسترهای آن را بیش‌ازپیش فراهم کرد؛ امروز بیشتر مردم در فضای مجازی به‌جای چک کردن صفحات شبکه‌های اجتماعی، وقت خود را به خریدوفروش سهام اختصاص می‌دهند که دارای منافع اقتصادی فردی و اجتماعی است.
حمایت و نظارت دولت در جریان فعالیت بازار سرمایه،‌ استفاده قشرهای مختلف مردم از این فرصت اقتصادی ایجادشده را سرعت خواهد بخشید و این موضوع به‌طور حتم، موجب دور شدن مردم از حضور در بازارهای غیرمولد همچون بازار طلا و ارز خواهد شد و رونق کسب‌وکارهای خرد و کلان کشور را در حوزه‌های مختلف تولیدی و خدماتی در پی خواهد داشت.
  - شما کدام مورد از تغییرات نام‌برده را پایدار می‌دانید؟
تاثیر کرونا در اقتصاد حوزه بهداشت و درمان،‌ اقتصاد دانش‌بنیان،‌ اقتصاد دیجیتال و توسعه دولت الکترونیک، پایدار و بلندمدت خواهد بود که بی‌شک کرونا به ما کمک کرد که این موارد را به‌صورت جدی‌تر دنبال کنیم و من اعتقاد دارم کرونا در رشد اقتصادی ایران تاثیر مثبت خواهد داشت و ما باید از این فرصت ایجادشده به‌خوبی استفاده کنیم.
کرونا غنای فرهنگی کشور ما را در همدلی و کمک به یکدیگر به‌خوبی نشان داد و آثار این یاری‌رسانی به نیازمندان در ذهن و روح جامعه ایرانی به یادگار خواهد ماند و این مساله در ادامه به‌عنوان الگویی در ایجاد فضای اقتصاد مشارکتی و تعامل مردم با یکدیگر در بخش‌های اقتصادی نقش ایفا خواهد کرد.
کرونا پیوند میان دین و جامعه را تقویت کرد و شاهد بودیم که در زمان کوتاهی نهادهای دینی و حوزه‌های علمیه به کمک قشرهای آسیب‌دیده از کرونا آمدند و هرکدام تلاش کردند تا مشکلات و کمبودهای ایجادشده را برطرف کنند، به نظر می‌رسد این روحیه تعامل و همدلی برای رفع مشکلات اقتصادی کشور در بخش‌های مختلف همچنان ادامه یابد.
کار جمعی باعث شد در مدت کوتاهی قیمت کالاهای مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت همچون مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک که بسیار افزایش‌یافته بود با مشارکت عمومی و بالا بردن میزان تولید، کاهش یابد و به قیمت تعادلی بازگردد که این الگو در فعالیت‌های اقتصادی کشور باقی خواهد ماند.
این موضوع نشان می‌دهد گسترش سرمایه اجتماعی و تقویت اعتماد و همدلی مردم در جامعه، تا چه حد در بهبود فضای اقتصادی کشور موثر است و این درس بزرگی بود که کرونا به ما داد.
 آیا کرونا در حوزه اقتصاد پدیده‌ای بحران‌زا تلقی می‌شود که دردسرهای فراوان و عظیمی ایجاد کرده باشد؟
کرونا در کوتاه‌مدت به اقتصاد ایران آسیب وارد ساخت، اما در بلندمدت به دلایل مختلف دارای دردسرهای عظیم نیست و حتی به توسعه اقتصادی ایران و توجه به ظرفیت‌های ملی و استفاده هرچه بیشتر از کالاهای ساخت داخل نیز خواهد انجامید.
کرونا موجب شد سطح آمادگی اقتصادی کشور برای مقابله با تهدیدها به معرض نمایش گذاشته شود و این ظرفیت در بسیاری از زمینه‌ها همچون توانایی ساخت کالاهای موردنیاز به‌خصوص در بخش بهداشت و درمان به‌خوبی نمایان شد.
شیوع ویروس کرونا،‌ قابلیت‌های اقتصادی ایران و تاب‌آوری آن در برابر پدیده‌های احتمالی را به جهان نشان داد و این مساله در بلندمدت موجب حضور فعال‌تر اقتصاد ما در عرصه‌های بین‌المللی خواهد شد.
تجربه رویارویی با کرونا موجب شد کشور در آینده در برابر تهدیدهایی ازاین‌دست و آثار اقتصادی آن واکسینه شود و این موضوع برای افزایش توان رقابتی اقتصاد ایران مفید است.
- با فرض طولانی شدن کرونا، چه پیشنهادهایی در حوزه اقتصاد، برای زیست در این شرایط دارید؟
یکی از مهمترین پیش‌نیازها برای حفظ و توسعه اقتصاد ایران در شرایط ادامه‌دار بودن کرونا،‌ تقویت سیستم بهداشت و درمان کشور و به‌روزرسانی زیرساخت‌های آن در همه مناطق است؛ باید تمهیدات لازم در راستای ایجاد عدالت در تمام بخش‌های بهداشت و درمان برای همه قشرها فراهم شود؛ چراکه این مساله نقش مهمی در تقویت امید به زندگی و رونق فضای کسب‌وکارها دارد.
برای زیست در شرایط کرونا باید همچنان بهره‌گیری از خدمات الکترونیکی در نظام مدیریت دولتی ادامه یابد و هرچه بیشتر تقویت شود و به‌سرعت نظام حکمرانی الکترونیکی و اقتصاد دیجیتال، جایگزین روش‌های سنتی شود.
شرایط به وجود آمده در اثر کرونا موجب شد تا زیرساخت‌های دولت الکترونیک و شبکه‌های مرتبط با آن در کشور تقویت شود که باید این روند ادامه یابد و ما ازنظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به دنبال توسعه هرچه بیشتر امکانات خود باشیم.
این مساله به ما کمک می‌کند که بسیاری از خدمات موردنیاز مردم در کشور به‌صورت غیرحضوری ارائه شود که این دستاوردی بزرگ برای نظام و بخش اقتصادی کشور است و از صرف هزینه‌های کلان و مشکلاتی همچون هدر رفت زمان جلوگیری می‌کند و کمک مهمی به توسعه شرکت‌های فعال در حوزه دیجیتال است.
 - آیا ایران پس از کرونا، ازنظر اقتصادی، متفاوت از ایران پیش از کرونا،‌ خواهد بود؟
به نظر می‌رسد ایران پس از کرونا ازنظر اقتصادی متفاوت از قبل باشد و باتجربه مدیریت این بیماری، ما هر روز شاهد دستاوردهای جدیدی در حوزه‌های اقتصادی به‌خصوص در بخش بهداشت و سلامت باشیم که قابلیت صادرات به کشورهای پیشرفته را نیز داشته باشد.
امروز جهش خوبی در رابطه صنعت و دانشگاه برای رفع نیازهای اساسی کشور صورت گرفته است و هر روز شاهد هستیم که گروهی از محققان دستاورد جدیدی را برای تولید عرضه می‌کنند که روند رو به رشدی را در عرصه داخلی سازی محصولات و مقاوم‌سازی اقتصاد در برابر تحریم‌ها نشان می‌دهد.
پس از کرونا، فضای رقابتی بسیار خوبی میان دانشگاه‌ها برای تولید محصولات راهبردی شکل‌گرفته است که ادامه یافتن این روند، علاوه بر تامین بازار داخلی، موجب افزایش حجم صادرات کالاهای ایرانی به بازارهای جهانی و ارزآوری می‌شود.
در حوزه اقتصاد آموزش نیز بعد از کرونا شاهد تغییرات اساسی بودیم و امروز فضای مجازی بهترین نقش را برای ارائه آموزش‌ها و خدمات دانشگاهی و سایر مهارت‌ها به مخاطبان برعهده‌گرفته و فرصت‌های جدید اقتصادی در این حوزه ایجادشده است.
استفاده از روش‌های سرمایه‌گذاری جمعی از دیگر بخش‌هایی است که در نظام اقتصادی ایران پس از کرونا بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد که خود این مساله دستاوردی بزرگ برای تامین مالی طرح‌های کلان با استفاده از جمع‌آوری مبالغ خرد است.
نمونه‌هایی از کارایی این روش در جریان کمک‌رسانی قشرهای مختلف مردم به نیازمندان در این ایام نمایان شد که چگونه با جمع‌آوری مبالغ خرد می‌توان،‌ حجم بزرگی از خدمات اجتماعی و بسته‌های حمایتی را ارائه کرد.
 - آیا جهان پس از کرونا، ازنظر اقتصادی، متفاوت از جهان پیش از کرونا،‌ خواهد بود؟ 
بله جهان پس از کرونا متفاوت خواهد بود و یکی از موارد آن در بحث ارتقای بهداشت و سلامت در نظام بین‌الملل است؛‌ کشورهای پیشرفته بسیار به‌نظام سلامت خود اعتقاد داشتند اما ناتوانی آنان در مدیریت شیوع ویروس کرونا موجب شد تا در این رابطه احساس ضعف کنند و به‌طور حتم در این بخش سرمایه‌گذاری‌های جدیدی را آغاز خواهند کرد.
به‌عنوان شخصی که به کشورهای مختلف سفر کردم، تفاوت نظام بهداشت کشورهای جهان سوم و کشورهای پیشرفته را به چشم دیده‌ام،‌ اما کرونا موجب می‌شود که این فاصله بسیار کاهش یابد و بهداشت عمومی و فردی در جوامع مختلف به‌خصوص کشورهای درحال‌توسعه ارتقا یابد و اقتصاد حوزه سلامت در کل جهان تقویت شود.
ارتقای حوزه بهداشت و درمان در نظام بین‌المللی، میزان سرمایه‌گذاری و اشتغال در این بخش را افزایش می‌دهد و موجب تغییر نگاه عمومی به سطح بهداشت فردی و اجتماعی در کشورهای درحال‌توسعه می‌شود، این پدیده درنهایت به افزایش استقبال گردشگران بین‌المللی برای سفر به کشورهای درحال‌توسعه می‌انجامد، چراکه سطح نظام بهداشت و درمان کشورها، همواره یکی از مهمترین نکات موردتوجه گردشگران برای انتخاب مقصد سفر است.
- چه تمهیداتی برای زیست بهتر در ایران پس از کرونا پیشنهاد می‌کنید؟
در این شرایط برای زیست بهتر باید به اقتصاد دانش‌بنیان و ایده‌های نو محققان مراکز علمی کشور برای تولید محصولات راهبردی بیشتر توجه شود؛ همچنین لازم است تا شرایط ایجاد و فعالیت کسب‌وکارهای الکترونیکی در کشور تسهیل و مجوزهای لازم در این زمینه به‌سرعت داده شود.
ارائه راهکارهای عملی از سوی صاحب‌نظران برای حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در کنار توجه به لزوم فعال نگاه‌داشتن بخش تولید و خدمات کشور از دیگر نکات مهم در این بخش است، برای مثال در این خصوص می‌توان از روش‌های جدید تولید که ماندگاری محصول را افزایش می‌دهد و حذف واسطه‌ها به صورتی که کالا بلافاصله پس از خرید توسط پست در اختیار مشتری قرار گیرد با رعایت نکات بهداشتی، فضای تولید را فعال نگه داشت.
حمایت دولت از کسب‌وکارهای نوپا در شرایط پساکرونا اهمیت مضاعفی دارد و فعالان بخش خصوصی باید از چتر حمایتی خاصی در این شرایط برخوردار باشند.
آماده کردن بستر جذب حداکثری گردشگران بین‌المللی از دیگر نکاتی است که باید در شرایط پساکرونا موردتوجه باشد، ما می‌توانیم در چارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به جذب گردشگر اقدام کنیم و درآمدزایی خوبی داشته باشیم.
اکنون توانمندی‌های کشور در حوزه سلامت و بهداشت در معرض دید مردم دنیا قرارگرفته است و همین موضوع عاملی برای جذب بیشتر گردشگر در حوزه‌های مختلف به‌خصوص سلامت خواهد شد، البته در این رابطه باید مراقب بود رفتارهای تبعیض‌آمیز در برخی قیمت ‌گذاری‌ها میان گردشگران داخلی و بین‌المللی، عاملی برای به نتیجه نرسیدن این فرصت اقتصادی نشود.
 
 
 
 
 
نشست صمیمانه رئیس دانشگاه صنعتی قم با کارکنان حوزه ریاست
روابط عمومی  نمایش : 167  نظرات : 0   0   0

نشست صمیمانه رئیس دانشگاه صنعتی قم با کارکنان حوزه ریاست

دوشنبه شانزدهم تیر 1399 ساعت 9:24 ق ظ

نشست صمیمانه رئیس دانشگاه صنعتی قم با کارکنان حوزه ریاست با هدف ارائه نقطه نظرات،پیشنهادات و انتقادات  همکاران این حوزه ، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این نشست که با حضور کارکنان حوزه های حراست، روابط عمومی، طرح و برنامه، نظارت و ارزیابی، انفورماتیک و دفتر ریاست برگزار شد، هر یک از حضار مطالبات، پیشنهادات و انتقادات خود را جهت عملکرد بهتر این حوزه درفضایی کاملا صمیمی ، مطرح نمودند.
دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه با تشکر از تلاش های  بی وقفه و ثمر بخش کارکنان حوزه ریاست،کارکردن درحوزه ریاست را سخت و طاقت فرسا قلمداد نمود و افزود فعالیت دراین حوزه محدود به زمان و مکان نمی باشد. وی افزود: با این وجود انتظار می رود انگیزه، خلاقیت و عملکرد کارکنان این حوزه الگویی برای سایر قسمت های دانشگاه باشد.
درادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با قدردانی از فعالیت کارکنان ، همدلی بوجود آمده درپرسنل دانشگاه و عزم و اراده همگانی برای توسعه و پیشرفت دانشگاه را ستود و دربخشی از سخنان خود گفت : پاداش عزم جهادی خدمت به خلق بعهده خالق است و اجر آن را نمی شود با پاداش های  مادی این دنیا مقایسه کرد. لذا مطمئن باشید که زحمات خالصانه و شبانه روزی شما توشه ای  گرانبها برایتان خواهد بود.
در پایان نیز کارکنان حوزه ریاست از زحمات بی دریغ دکتر رضایی نور و هیات رئیسه ، در رشد و توسعه همه جانبه دانشگاه و بهبود فراِیند های اداری دانشگاه ، توجه ویژه به تجهیز وبروزرسانی امکانات دیجیتال حوزه انفوماتیک و همچنین پیگیری  و مساعدت های بعمل آمده در زمینه تبدیل وضعیت شغلی همکاران تقدیر و تشکر بعمل آوردند.دبیرخانه کارگروه استانی ارتباط صنعت ودانشگاه ها درجلسه ای باحضور دکتر حامد روشن چشم (مسئول دبیر خانه دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی وپژوهشی استان قم) و رئیس دانشگاه صنعتی قم (دبیر کارگروه)، برنامه ها و پیشنهادات خود را جهت  طرح در جلسات آتی ارائه نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در این جلسه ابتدا دکتر راستی مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی و نماینده دبیر کارگروه، به معرفی و تشریح دستاورد های علمی و پژوهشی دانشگاه  صنعتی قم در عرصه صنعت پرداخت.
وی سپس به بازخوانی مصوبات جلسات کارگروه مذکور درسال گذشته پرداخت و نحوه اجرای مصوبات آن را مورد نقد و بررسی قرار داد.
درادامه دکتر روشن چشم مشاور استاندار و میهمان ویژه این جلسه گفت: دراستان همیشه از دانشگاه صنعتی قم به خاطر داشتن اساتید جوان، توانمند و نخبه به نیکی یاد می شود. ما در دانشگاه‌ها اساتید خوبی در زمینه های مدل‌سازی، طراحی و برنامه‌ریزی داریم که با درک شرایط کشور وجامعه به نحوی فعالیت نموده اند که با افت  فعالیت‌های آموزشی ، ضعف ‌های به‌ وجود آمده از شرایط  ایام کرونا را از طریق پژوهش به خوبی پوشش داده اند  .
ایشان افزودند:  کارگروه استانی سه ضلع داردکه عبارتند از  سازمان صمت، استانداری و دانشگاه صنعتی.اگر سازمان صمت همراه با صنایع استان و  دانشگاه‌  از طریق پژوهش و در تعامل با هم به خوبی فعالیت کنند و استانداری نیز  با تسهیل فرآیند اداری در کنار آنها قرار گیرد ، بی شک شاهد رشد و شکوفایی صنعت در استان خواهیم بود.
دکتر روشن چشم برگزاری  جلسات محدود ولی نتیجه‌گرا و هدفمند را بدون افزایش متغیر های جدید به این کار گروه را خواستار شد.
دراین جلسه دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، از عزم این دانشگاه جهت افزایش فعالیت های پژوهشی در حوزه صنعت خبر داد و ابراز امیدواری نمود که تلاش های هدفمند این کارگروه منجر به تغییر وتحول اساسی و ملموس در صنعت استان گردد. وی همچنین افزود: دراین مسیر دانشگاه صنعتی قم  آمادگی دارد ازهر برنامه ای که به رشد و توسعه صنعت استان کمک می کند، حمایت وجلسات آنرا میزبانی نماید.
این جلسه باارائه  برنامه ها و موضوعات پیشنهادی دبیرخانه برای جلسات آینده کارگروه ، به پایان رسید.

بنا به رسالت دانشگاه صنعتی قم در تربیت نیروی متخصص و ارتقای سطح فنی و افزایش بهره وری صنعت استان قم و لزوم ارتباط تنگاتنگ با صنایع جهت شناخت نیازهای فنی و انسانی مورد نیاز آنها، دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اقدام به شناسایی و بازدید از صنایع فعال استان قم نموده است تا بتواند از یک طرف فعالیت های آموزشی دانشگاه را همسو با نیازهای صنعت نموده و از طرف دیگر با ارائه نظرات و برگزاری دوره های تخصصی برای صنایع گام موثری در جهش تولید استان بردارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این راستا به همت دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه، از شرکت تولیدی صنعتی پاکشوما بازدید به عمل آمد.در این بازدید دکتر قنبری معاون آموزش و پژوهش دانشگاه و دکتر راستی مدیر ارتباط با صنعت با مهندس منتظری معاون منابع انسانی و مهندس مولایی مدیر آموزش شرکت نشست دو ساعته ای را برگزار نمودند.

در این نشست ابتدا دکتر قنبری به بیان اهداف بازدید و ارائه نمونه هایی از توانمندی ها و پتانسیل های دانشگاه پرداختند.ارائه دانش فنی از طریق برگزاری دوره های آموزشی موردنیاز شرکت توسط اساتید مجرب و همچنین تامین نیروهای انسانی متخصص از طریق دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های مورد نیاز شرکت، ، ازجمله مواردپیشنهادی دانشگاه به شرکت بود.

مهندس منتظری با استقبال از پیشنهادات معاون آموزشی دانشگاه گفت: این شرکت از سال 1354 تاسیس شده است و در حال حاضر یکی از برترین تولید کنندگان صنعت لوازم خانگی  در ایران و خاورمیانه می باشد که علت آن نگاه علمی و دانشگاهی به صنعت می باشد. به طوری که گروه پاکشوما سالیانه بخش قابل توجه ای از درآمدهای خود را صرف سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه (R&D) محصولات جدید خود می کند.

وی افزود: درحال حاضراکثر مدیران فعلی شرکت، فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی می باشند که پس از جذب و کسب تجربه و شرکت در دوره های آموزشی، نقش موثری را در پیشرفت شرکت ایفا می نمایند.

ایشان با اشاره به افزایش تنوع محصولات تولیدی و در پیش بودن فاز تولید کولر گازی و بخش تزریق، همکاری دانشگاه صنعتی قم را با این شرکت خواستار شد.

پس از رایزنی های صورت گرفته دراین نشست، مقدمات برقراری توافقنامه سه جانبه بین دانشگاه صنعتی قم ، شرکت پاکشوما و سازمان صمت درحال انجام است . از توافقات اولیه می توان به جذب فارغ التحصیلان دوره کارشناسی وکارشناسی ارشد و حتی دانشجویان درحال تحصیل دانشگاه صنعتی قم ، توسط شرکت پاکشوما در رشته های مهندسی مکانیک، برق،پلیمر، صنایع و کامپیوتر که داری کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت هستند،اشاره نمود.

همکاری در زمینه های علمی و پژوهشی در قالب طرح های پژوهشی، فرصت مطالعاتی داخلی و پسا دکتری اعضای هیات علمی، برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری بازدیدهای علمی دانشجویی و حمایت از پایان نامه های دانشجویی از جمله دیگر زمینه های همکاری شرکت پاکشوما و دانشگاه صنعتی قم می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه : رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی قم با دکتر امیرآبادی نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این دیدار دکتر رضائی نور ضمن تبریک ایام دهه کرامت و همچنین انتخاب مجدد دکتر امیرآبادی به عنوان نماینده مردم استان قم در مجلس شورای اسلامی ، به ارائه گزارشی از روند رو به رشد فعالیت های عمرانی، علمی ، پژوهشی و فرهنگی دردانشگاه صنعتی قم پرداخت.
دکتر رضایی نور گفت: حمایت های بی دریغ مسئولین استان به ویژه جنابعالی در حل مشکلات دانشگاه صنعتی قم قابل تقدیر و قدردانی است. بی شک اگر حمایت و همدلی جنابعالی با دانشگاه صنعتی قم همراه نبود، رشد و شکوفایی این دانشگاه میسر نمی شد.
در ادامه دکتر امیر آبادی پیشرفت دانشگاه صنعتی قم را در گروی انقلابی بودن، جذب اعضای هیأت علمی توانمند و انجام فعالیت های چشمگیر پژوهشی دانست و خاطر نشان کرد این عوامل در توسعه و پیشرفت دانشگاه های کشور نقش بسیار مهمی را ایفا می نمایند.
در پایان این دیدار، ریاست دانشگاه از دکتر امیرآبادی دعوت نمود تا ضمن بازدید از دانشگاه صنعتی قم ، با بیان نقطه نظرات و ارائه راهکارهای سازنده خود، دانشگاه را درمسیر رشد و توسعه همه جانبه ، همراهی ومساعدت نمایند.به گزارش روابط عمومی دانشگاه:  همزمان با هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر(31خردادلغایت 5تیزماه)، کارگاه کمک های اولیه روانشناختی با محوریت پیشگیریِ از اعتیاد به همت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی قم در سالن همایش های شهید آخوندی این دانشگاه برگزار شد.
در این کارگاه دو روزه که با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد، دکتر بهشتی از اساتید مجرب در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد به بیان علل اصلی تمایل فرد به اعتیاد، نقش خانواده دربروز اعتیاد، علائم اعتیاد در دانشجویان و.... پرداخت.
ایشان درادامه با معرفی تصویری انواع مواد مخدر به نشانه ها و علائم استفاده از مواد مخدر در فرد اشاره نموده و اظهار داشتند: برای شناخت افراد مبتلا به این بلای خانمان سوز  درمراحل اولیه، یک فرصت طلایی  برای شناسایی و نجات وجود دارد، لذا  دانستن این علائم و نشانه ها برای والدین و مخصوصا مربیان و اساتید بسیار ضروری می باشد.
وی همچنین با انتقاد از شرایط موجود جامعه به دلیل سهل الوصول بودن انواع مواد مخدر به ویژه برای قشر نوجوان و جوان جامعه، هوشیاری بیشتر و اقدامات پیشگیرانه دراین خصوص را از مهمترین وظایف خانواده ونهادهای تربیتی برشمردند.  
لازم به ذکر است ، برپایی نمایشگاهی از تابلوها و نقاشی های حاوی هشدار ها و پیام های پیشگیرانه درسالن همایش شهید آخوندی دانشگاه و ارسال پیام های آموزنده  و پیشگیرانه با ذکر عوارض اعتیاد به مواد مخدر از طریق کانال های ارتباطی درفضای مجازی، از دیگر برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه در هفته جهانی مبارزه با موادمخدر، بوده است.
جلسه شورای نظارت دانشجویی با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه، مسئولین مربوطه و ارتباط با نمایندگان دانشجویان بصورت وبینار، دراولین روز تابستان 99 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛جلسه شورای نظارت دانشجویی با هدف بررسی نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم در ایام بیماری کرونا، چگونگی حضور دانشجویان در دانشگاه جهت ارزشیابی دروس عملی مربوط به کارگاه ها و آزمایشگاه ها، شیوه ارزشیابی اساتید و... برگزار شد.
در این جلسه دانشجویان به صورت وبینار پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات خود را با مسئولین دانشگاه در میان گذاشتند.  
 جلسه پرسش و پاسخ اعضای هیات اجرایی، بانیروهای شرکتی دانشگاه
روابط عمومی  نمایش : 492  نظرات : 0   0   0

جلسه پرسش و پاسخ اعضای هیات اجرایی، بانیروهای شرکتی دانشگاه

سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1399 ساعت 9:47 ق ظ

 نشست صمیمی اعضای هیات اجرایی منابع انسانی دانشگاه صنعتی قم با حضور نیروهای شرکتی روز دوشنبه ۹۹/۳/۲۶در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دراین نشست، ابتدا توسط یکی از اعضای هیات اجرایی، اقدامات وپیگیری های  انجام شده در رابطه با تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادکارمعین ، ارائه شد.
 درادامه این جلسه،  مسئولین  هیات اجرایی ضمن تشریح کامل موانع ومحدودیت های قانونی، حمایت دانشگاه از نیروهای شرکتی، بویژه در زمینه امور رفاهی را با توجه به شرایط و قوانین موجود، درسطح دانشگاه های کشور کم نظیر دانسته و در پایان به پرسش ها و سوالات مطرح شده حاضرین، پاسخ گفتند.
لازم به ذکر است، این نشست با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم گفت: ارزشیابی دانشجویان در ایام کرونایی صرفاً مبتنی بر آزمون‌های مجازی نیست و اساتید با استفاده از روش‌های ارزیابی مستمر کلاسی، گرفتن آزمو‌ن‌های کوتاه (کوئیز) و تعریف پروژه‌های تحقیقاتی نمره نهایی دانشجو را تعیین می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکترجعفر قنبری در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه در شرایط فعلی جامعه حفظ سلامتی دانشجویان با توجه به توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وضعیت شهر مقدس قم از نظر وضعیت شیوع بیماری کرونا در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: برای کاهش تردد دانشجویان، برگزاری آزمون‌های پایانی به‌صورت مجازی امری اجتناب‌ناپذیر بود که این موضوع به تصویب هیئت رئیسه دانشگاه رسید.

وی افزود: ارزشیابی دانشجویان و نمره نهایی دانشجو در ایام کرونایی صرفاً مبتنی بر آزمون‌های مجازی نیست و اساتید هر درس با استفاده از روش‌های مختلف مانند ارزیابی مستمر کلاسی، گرفتن آزمو‌ن‌های کوتاه (کوئیز)، تعریف پروژه‌های تحقیقاتی متناسب با موضوع درس و سایر تکالیف، نمره نهایی دانشجو را تعیین می‌کنند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم بیان کرد: آزمون پایانی غیرحضوری، کل نمره پایانی دانشجو را شامل نمی‌شود و نتیجتاً ضریب خطا کاهش می‌یابد. ضمن اینکه آزمون در منزل (Take Home Exam) برای مقاطع تحصیلات تکمیلی حتی در دوران آموزش حضوری نیز یکی از گزینه‌های رایج ارزشیابی در دانشگاه‌های معتبر است و با توجه به تنوع مسائلی که در این دسته از آزمون‌ها وجود دارد، خدشه‌ای به اعتبار علمی آزمون وارد نمی‌شود.

قنبری عنوان کرد: امکان تقلب در همه آزمون‌ها وجود دارد و فرد متقلب بالاخره راهی برای عمل خود می‌یابد، اما با این حال در برگزاری آزمون مجازی تدابیری اندیشیده شده است که این امکان را کاهش دهد و از جمله آن‌ها می‌توان به انتخاب تصادفی سؤالات برای هر دانشجو از بانک سؤالات هر درس اشاره کرد. با این روش، سؤالاتی که هر دانشجو مشاهده می‌کند با دیگران متفاوت خواهد بود و در نتیجه، موضوع اشتراک‌گذاری پاسخ‌ها در گروه‌های مشترک میان دانشجویان در فضای مجازی بی‌ثمر خواهد بود.

وی ادامه داد: در آزمون مجازی، دانشجو فقط یک بار فرصت پاسخگویی به هر سؤال را خواهد داشت و امکان تغییر پاسخ ثبت شده به سؤالات قبلی وجود نخواهد داشت. همچنین نمره نهایی دانشجو صرفاً از آزمون مجازی تأمین نخواهد شد و استاد درس با استفاده از روش‌های ارزشیابی اشاره شده، سطح علمی دانشجویان را تعیین خواهد کرد و در نتیجه ضریب خطا در نمره نهایی کاهش خواهد یافت.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم خاطرنشان کرد: طبق مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه درصورتی که بنا به دلایل موجه، استاد درس تقاضای برگزاری آزمون حضوری را داشته باشد، موضوع در شورای آموزش دانشگاه بررسی شده و در صورت تصویب، شرایط برگزاری آزمون حضوری فراهم خواهد شد.

پیرو اطلاعیه قبلی معاونت آموزشی و پژوهشی در خصوص نحوه برگزاری کلاس‌های عملی و امتحانات پایانی و نظر به بخشنامه شماره ۲/۳۵۶۷۵ مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ وزارت عتف، موضوع برگزاری امتحانات به تفصیل مورد مداقه قرار گرفت و نهایتا با توجه به عدم بهبود شرایط بیماری کرونا و تبعات ناشی از آن و نیز عدم امکان اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی به جهت پیشگیری از هرگونه احتمال سرایت بیماری و در راستای رفع نگرانی خانواده‌های محترم دانشجویان عزیز، مقرر گردید برگزاری آزمون‌های پایانی نیمسال ۹۸۲ بصورت غیر حضوری انجام پذیرد. در این راستا نکات زیر لازم به ذکر است:
1. تاریخ شروع امتحانات مطابق ابلاغیه قبلی آموزش، از هفتم تیرماه به مدت دو هفته خواهد بود. تاریخ‌های جدید امتحانات در پرتال آموزشی دانشجویان اصلاح می‌شود.
2. ابلاغیه قبلی آموزش در خصوص زمان جلسات امتحانی لغو می‌گردد و مدت زمان هر جلسه امتحان طبق تشخیص استاد درس خواهد بود.
3. مبنای ارزشیابی هر درس، ترکیبی از روش‌های مختلف شامل ارزشیابی از فعالیت‌های کلاسی دانشجویان، کوییزهای اخذ شده، تمرین‌ها تفصیلی، پروژه‌ها و امتحانات تشریحی، تستی و شفاهی می‌باشد. طبعاً استاد درس مخیّر است از همه یا بخشی از این روش‌ها برای اعلام نمره نهایی دانشجویان استفاده کند. در صورت تعریف پروژه درسی، ارائه پروژه‌ها نیز بر بستر سامانه مدیریت آموزش مجازی دانشگاه انجام خواهد شد.
4. ضروری است اساتید محترم در زمان اعلام شده در برنامه امتحانات، با استفاده از یکی از شیوه‌های ارزشیابی اشاره شده، جلسه امتحان را در سامانه مدیریت آموزش مجازی دانشگاه تشکیل دهند تا برگزاری جلسه امتحان در موعد مقرر در سامانه ثبت شود. در صورت نیاز به برگزاری امتحان تکمیلی با سایر روش‌های ارزشیابی غیر حضوری، توصیه می‌شود زمان اینگونه ارزیابی‌ها با هماهنگی با دانشجویان کلاس و اطلاع‌رسانی از کانال‌های ارتباطی مختلف، قبل از زمان اعلام شده در تقویم آموزشی باشد.
5. برای افزایش دقت آزمون غیر حضوری توصیه می‌شود از سئوالات چند گزینه‌ای و با امکان چیدمان تصادفی سئوالات در سامانه مدیریت آموزش مجازی دانشگاه استفاده شود.
6. برای ارزشیابی مقطع کارشناسی ارشد، در کنار روش های فوق، از نوع آزمون در خانه (Take Home) نیز می‌توان استفاده کرد. در این صورت، به نحوی برنامه‌ریزی صورت گیرد که سئوالات به تناسب تعداد دانشجویان از تنوع برخوردار باشد.
7. در صورتی‌که استاد درس تشخیص دهد روش‌های اشاره شده در بند فوق برای ارزشیابی دقیق کلاس کافی نیست، با ارائه دلایل توجیهی خود و تصویب شورای آموزشی دانشکده، موضوع در شورای آموزشی دانشگاه بررسی شده و در صورت تصویب، زمان برگزاری آزمون حضوری تعیین و به دانشجویان اعلام خواهد شد.
8. کلاس‌های عملی مربوط به آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها طبق برنامه اعلامی قبلی آموزش و بصورت فشرده حضوری برگزار می‌گردند.
9. برای دانشجویانی که امکان حضور در دانشگاه برای شرکت در کلاس‌های عملی را ندارند، امکان حذف دروس عملی فراهم است.
10. در مورد دروس تربیت بدنی و ورزش، در صورت صدور مجوز انجام فعالیت‌های ورزشی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تا شهریورماه، این کلاس‌ها بصورت فشرده در شهریورماه برگزار می‌شود و برنامه زمانی آن از سوی شورای آموزش دانشگاه اعلام خواهد شد. در غیر این صورت، نمره درس بصورت ناتمام ثبت می‌شود.
11. با توجه به محدودیت‌های بهداشتی، خوابگاه‌ها و غذاخوری دانشجویی امکان ارائه خدمات را نخواهند داشت. در طول زمان برگزاری کلاس‌های فشرده حضوری برای دروس عملی، بوفه دانشگاه با رعایت موازین بهداشتی آماده ارائه خدمات خواهد بود.
12. دانشجویانی که از شرایط فعلی بیماری کرونا متأثر شده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند با ارائه دلایل توجیهی تقاضای حذف نیمسال دهند و با نظر مساعد شورای آموزش دانشگاه و در صورت نیاز کمیسیون موارد خاص دانشگاه، از حذف نیمسال بدون احتساب در سنوات برخوردار شوند.

با آرزوی سلامتی و موفقیت در ارکان مختلف زندگی برای کلیه دانشجویان عزیز
برنامه دروس آزمایشگاهی و کارگاهی 982
مدیر پرتال  نمایش : 1513  نظرات : 0   0   0

برنامه دروس آزمایشگاهی و کارگاهی 982

یکشنبه هجدهم خرداد 1399 ساعت 12:5 ق ظ

برنامه دروس آزمایشگاهی و کارگاهی 982 دانشکده برق و کامپیوتر جهت ارائه به صورت حضوری
از تاریخ 99/3/24 لغایت 99/4/4

        نام آزمایشگاه

 گروه ارائه شده

           نام استاد

      تاریخ برگزاری

       ساعت برگزاری

 آز سیستم های کنترل خطی

         1 

            دکتر یادگار

         24/3/1399

         8 الی 12:30

آز سیستم های کنترل خطی

         2     

           نرگس سراج

         24/3/1399

         8 الی 12:30

آز سیستم های کنترل خطی

         3     

           نرگس سراج

         24/3/1399

         8 الی 12:30

آز سیستم های دیجیتال 2

         1   

           دکتر شریفی

         24/3/1399

       13:30 الی 18

آز ریزموج و آنتن

         1     

          دکتر تسخیری

         24/3/1399

       13:30 الی 18

آز ماشین های الکتریکی1

         1     

       حمیدرضا اصفهانیان

         24/3/1399

       13:30 الی 18

آز مدار الکتریکی و الکترونیکی

         1     

           الهام نیک نام

         25/3/1399

         8 الی 12:30

آز ریزپردازنده

         1     

          مهدی ذوالفقار

         25/3/1399

         8 الی 12:30

آز پردازش سیگنال دیجیتال

         1     

           دکتر رجبی

         25/3/1399

         8 الی 12:30

آزمدارهای الکتریکی واندازه گیری

         2     

         الهام نیک نام

         25/3/1399

       13:30 الی 18

آز سیستم های دیجیتال 2

         2     

 محمدحسین بختیاری دوست

         25/3/1399

       13:30 الی 18

 

      نام آزمایشگاه

 گروه ارائه شده

               نام استاد

      تاریخ برگزاری

       ساعت برگزاری

 آز مدارهای مخابراتی

         1 

             دکتر رجبی

         25/3/1399

        13:30 الی 18

آز تحلیل سیستم های قدرت

         1     

           مهدی ذوالفقار

         26/3/1399

          8 الی 12:30

آز تحلیل سیستم های قدرت

         2     

           مهدی ذوالفقار

         26/3/1399

          8 الی 12:30

آز سیستم های دیجیتال 1

         3   

             زهرا لباف

         26/3/1399

         9:30 الی 15

آز الکترونیک

         3     

           مهدی ذوالفقار

         26/3/1399

        13:30 الی 18

کارگاه برق

         4     

             زهرا لباف

         26/3/1399

         15 الی 19:30

آزمدارهای الکتریکی واندازه گیری

         4     

          پریسا محمودی

         27/3/1399

          8 الی 12:30

آز مدارهای پالس و دیجیتال

         1     

          پریسا محمودی

         27/3/1399

         15 الی 19:30

کارگاه برق

         2     

         حسین شجاعیان

         27/3/1399

        13:30 الی 18

آز ابزاردقیق

         1     

      علیرضا محمودی فرد

         31/3/1399

          8 الی 12:30

آزمدارهای الکتریکی واندازه گیری

         3     

      علیرضا محمودی فرد

         31/3/1399

        13:30 الی 18

آز الکترونیک صنعتی

         1     

      حمیدرضا اصفهانیان

         31/3/1399

        13:30 الی 18

آز مبانی مهندسی برق(مکانیک)

         2    

        حسین ابراهیمی

         31/3/1399

         9:30 الی 15

آز سیستم های دیجیتال2

         4    

  محمدحسین بختیاری دوست

          1/4/1399

          8 الی 12:30

 

نام آزمایشگاه

 گروه ارائه شده

              نام استاد

      تاریخ برگزاری

       ساعت برگزاری

آز ماشین های الکتریکی2

         2     

           مهدی ذوالفقار

         1/4/1399

        8 الی 12:30

آز مبانی برق(صنایع)

         1    

       علیرضا محمودی فرد

         1/4/1399

        8 الی 12:30

آز سیستم های دیجیتال 2

         3   

محمد حسین بختیاری دوست

         1/4/1399

       13:30 الی 18

آز سیستم های دیجیتال1

         2     

           الهام نیک نام

         1/4/1399

      13:30 الی 18

آز کنترل صنعتی

         1     

       علیرضا محمودی فرد

         1/4/1399

       15 الی 19:30

آز ماشین های الکتریکی1

         2     

          حسین ابراهیمی

         1/4/1399

       15 الی 19:30

 آز ابزارطراحی با کمک کامپیوتر

      1 

            دکتر محجل

         2/4/1399

        8 الی 12:30

آز کنترل فرایندها (پلیمر)

         1     

       علیرضا محمودی فرد

         2/4/1399

        8 الی 12:30

آز کنترل فرایندها (پلیمر)

         2     

       علیرضا محمودی فرد

         2/4/1399

      13:30 الی 18

آز سیستم های دیجیتال 1

         1     

           الهام نیک نام

         2/4/1399

       9:30 الی 15

آز مدارهای منطقی

         1     

             زهرا لباف

         2/4/1399

       15 الی 19:30

آز الکترونیک

         4     

         پریسا محمودی

         3/4/1399

        8 الی 12:30

آز ماشین های الکتریکی1

         3    

        حسین ابراهیمی

         3/4/1399

        8 الی 12:30

آز الکترونیک صنعتی

         3    

        حسین شجاعیان

         3/4/1399

      13:30 الی 18

 

   نام آزمایشگاه

 گروه ارائه شده

              نام استاد

      تاریخ برگزاری

       ساعت برگزاری

 آز الکترونیک

         2 

         پریسا محمودی

         3/4/1399

        13:30 الی 18

آز مدارهای منطقی

         2     

            زهرا لباف

         3/4/1399

        13:30 الی 18

آز کنترل (انرژی)

         1    

      علیرضا محمودی فرد

         3/4/1399

          8 الی 19:30

آز کنترل (انرژی)

         2   

      علیرضا محمودی فرد

         4/4/1399

            8 الی 15

کارگاه برق

         3     

      علیرضا محمودی فرد

         4/4/1399

        15 الی 19:30


گروه مهندسی عمران

ساعت برگزاری

تاریخ برگزاری

استاد

نام آزمایشگاه

ساعت 9 الی 16

دوشنبه 26/3/99

دکتر محمدنژاد

آزمایشگاه هیدرولیک

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 27/3/99

دکتر جیريايی

آزمایشگاه مکانیک خاک

ساعت 9 الی 18

دوشنبه 2/43/99

دکتر فراهانی

عملیات نقشه برداری

 گروه مهندسی مکانیک

ساعت برگزاری

تاریخ برگزاری

گروه

استاد

نام آزمایشگاه

ساعت 9 الی 16

شنبه 24/3/99

1

مهندس هدایتی

آزمایشگاه ترمودینامیک گروه 1

ساعت 9 الی 16

یکشنبه 25/3/99

2

دکتر صاحبی

آزمایشگاه ترمودینامیک گروه 2

ساعت حضوری

 9 الی 16

شنبه 2/4/99

15

مریم محمدی

آزمایشگاه فیزیک1 گروه 15

تاریخ برگزاری مجازی: 3و10و17خرداد ساعت17:30-15:30

22خرداد ساعت  15:30-11:00

ساعت حضوری

 9 الی 16

یکشنبه 3/4/99

16

مریم محمدی

آزمایشگاه فیزیک1 گروه 16

تاریخ برگزاری مجازی: 3و10و17خرداد ساعت19:30-17:30

22خرداد ساعت  19:30-15:30

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 20/3/99

1

دکتر فدایی

ازمایشگاه دینامیک ماشین و ارتعاشات گروه 1

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 27/3/99

2

دکتر طالبی

ازمایشگاه دینامیک ماشین و ارتعاشات گروه 2

ساعت 9 الی 16

دوشنبه 1/4/99

1

مهندس هدایتی

ازمایشگاه مکانیک سیالات گروه 1

ساعت 9 الی 16

شنبه 31/3/99

2

مهندس ابراهيمي

ازمايشگاه مباني مهندسي برق

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 3/4/99

1

مهندس هدايتي

ازمايشگاه مقاومت مصالح

ساعت 9 الی 16

دوشنبه 19/3/99

1

سعيد دهقان

کارگاه اتومکانيک

ساعت 9 الی 16

دوشنبه 26/3/99

2

سعيد دهقان

کارگاه اتومکانيک

ساعت 9 الی 16

چهار شنبه 21/3/99

3

سعيد دهقان

کارگاه اتومکانيک

ساعت 9 الی 16

دو شنبه 2/4/99

4

سعيد دهقان

کارگاه اتومکانيک

ساعت 9 الی 16

شنبه و یکشنبه 17/3/99 و 18/3/99

1

حميد کارگر

کارگاه ماشين ابزار و ابزارساز

ساعت 9 الی 16

شنبه 24/3/99

1

هادی فضلی

کارگاه عمومي (مهندسی برق)

ساعت 9 الی 16

چهار شنبه 4/4/99

2

هادی فضلی

کارگاه عمومي (مهندسی برق)

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 20/3/99

1

احمد اسماعیلی

کارگاهریخته گری ذوب و مدلسازی

ساعت 9 الی 16

یک شنبه 25/3/99

2

احمد اسماعيلی

کارگاه ریخته گری ذوب و مدلسازی

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 27/3/99

1

هادی فضلی

کارگاه عمومی جوش

ساعت 9 الی 16

شنبه 31/3/99

2

محمد حسین عبدالهی

کارگاه عمومی جوش

ساعت 9 الی 16

یکشنبه 1/4/99

10

هادی فضلی

کارگاه عمومی (پلیمر)


 برنامه کلاس های حضوری و مجازی آزمایشگاه های دانشکده علوم پایه

زمان و ساعت کلاس حضوریزمان و ساعت کلاس مجازی برنامه زمانی انتخاب واحدنام خانوادگی
استاد
شماره گروهنام درس
شنبه 24 خرداد و یک شنبه 25 خردا 15-17 و 17-19 يکشنبه 13:30 - 15:30 ** دوشنبه 13:30 - 15:30 ** دوشنبه 15:30 - 17:30 **قلندري1آزمايشگاه پلاسما
3تیر8-19/30 دوشنبه 15:30 - 17:30 **محمودي فرد1آزمايشگاه کنترل
4تیر8-15/30 دوشنبه 17:30 - 19:30 **محمودي فرد2آزمايشگاه کنترل
29خرداد 5 شنبه صبحدوشنبه 15:30 - 17:30 ** دوشنبه 17:30 - 19:30 --- از 29 خرداددوشنبه 15:30 - 17:30 ** دوشنبه 17:30 - 19:30 **محمدي1آزمايشگاه اپتيک
یک شنبه 25 خرداد - 10-12 و 12-14 و 14-16 و 16-18 سه شنبه 15:30 - 17:30 **حيدري1آزمايشگاه سيستم هاي خورشيدي
25خرداد12-811و18 خرداد10-8
 
يکشنبه 08:00 - 10:00 **مشکوه السادات1آزمايشگاه شيمي 2
25خرداد17-1311و18 خرداد19-17
 
يکشنبه 17:30 - 19:30 **مشکوه السادات2آزمايشگاه شيمي 2
26خرداد17-1412و19 خرداد19-17دوشنبه 13:30 - 15:30 **رحمتي3آزمايشگاه شيمي 2
26خرداد12-087و21 خرداد17-15چهارشنبه 17:30 - 15:30 **ربیعی1آزمايشگاه شيمي عمومی
24خرداد صبح3و10و17خرداد8-10
 22خرداد 8-11
شنبه 08:00 - 10:00 **احمدي1آزمايشگاه فيزيک 1
26خرداد 08:00-12:00 1خرداد 17-13:30
21خرداد12:00-08:00
22خرداد17:00-13:30
شنبه 10:00 - 12:00 **سليماني2آزمايشگاه فيزيک 1
25خرداد صبح3و10و17خرداد15:30-13:30
 22خرداد 11-15
شنبه 13:30 - 15:30 **احمدي3آزمايشگاه فيزيک 1
27خرداد 08:00-12:001خرداد 12-08
21خرداد15:00-13:30
 22خرداد12:00-08:00
 25خرداد10:00-08:00 
يکشنبه 08:00 - 10:00 **سليماني4آزمايشگاه فيزيک 1
31خرداد صبح11و18و25خرداد15:00-13:00
 22خرداد 11-08
يکشنبه 15:30 - 17:30 **گشتاسبي5آزمايشگاه فيزيک 1
31خرداد صبح11و18و25خرداد17:00-15:00
 22خرداد 17-14
يکشنبه 17:30 - 19:30 **گشتاسبي6آزمايشگاه فيزيک 1
2تیر صبح12و19و26خرداد 10-08
 29خرداد11-8
دوشنبه 08:00 - 10:00 **محمدي7آزمايشگاه فيزيک 1
3تیر عصر12و19و26خرداد 15:30-17:30
 29خرداد19:30-15:30
دوشنبه 15:30 - 17:30 **محمدي8آزمايشگاه فيزيک 1
3تیر صبح13و20و27خرداد 10-08 30خرداد8-11:30سه شنبه 08:00 - 10:00 **پور سيد آقايي9آزمايشگاه فيزيک 1
3تیر عصر13و20و27خرداد 10-12
 30خرداد11:30-15:30
سه شنبه 10:00 - 12:00 **پور سيد آقايي10آزمايشگاه فيزيک 1
4تیر عصر13و20و27خرداد 13:30-15:30
30خرداد15:30-19:30
سه شنبه 13:30 - 15:30 **پور سيد آقايي11آزمايشگاه فيزيک 1
2تیر عصر14و21و28خرداد 10-8
29خرداد11:30-8
چهارشنبه 08:00 - 10:00 **پور سيد آقايي12آزمايشگاه فيزيک 1
31خرداد عصر14و21و28خرداد 13:30-15:30
29خرداد15:30-19:30
چهارشنبه 13:30 - 15:30 **پور سيد آقايي13آزمايشگاه فيزيک 1
26خرداد عصر4و11و18خرداد12-10
 23خرداد 15-11
يکشنبه 10:00 - 12:00 **احمدي14آزمايشگاه فيزيک 1
25خرداد عصر3و10و17خرداد17:30-15:30
 22خرداد 15:30-11:00
شنبه 17:30 - 15:30 **محمدي15آزمايشگاه فيزيک 1
24خردادعصر3و10و17خرداد19:30-17:30
 22خرداد 19:30-15:30
شنبه 19:30 - 17:30 **محمدي16آزمايشگاه فيزيک 1
4تیر صبح12و19و26خرداد 19:30-17:30
 22خرداد11-8
دوشنبه 17:30 - 19:30 **محمدي82آزمايشگاه فيزيک 1
24خردادعصر3و10و17خرداد12-10
 22خرداد 15-17
شنبه 10:00 - 12:00 **احمدي1آزمايشگاه فيزيک 2
25خرداد عصر4و11و18خرداد8-10
 23خرداد 11-8
يکشنبه 08:00 - 10:00 **احمدي3آزمايشگاه فيزيک 2
27خرداد عصر4و11و18خرداد15:30-13:30
 23خرداد 17:30-15
يکشنبه 13:30 - 15:30 **احمدي4آزمايشگاه فيزيک 2
28خرداد صبح4و11و18خرداد17:30-19:30
 23خرداد 20:30-17:30
يکشنبه 17:30 - 19:30 **احمدي6آزمايشگاه فيزيک 2
2تیر عصر12و19و26خرداد 10-12
 29خرداد11-15:30
دوشنبه 10:00 - 12:00 **محمدي7آزمايشگاه فيزيک 2
3تیر صیح12و19و26خرداد 13:30-15:30
 29خرداد21:30-19:30
دوشنبه 13:30 - 15:30 **محمدي8آزمايشگاه فيزيک 2
27خرداد صبح12و19و26خرداد 12-10
29خرداد08-11:30
سه شنبه 10:00 - 12:00 **ميره اي9آزمايشگاه فيزيک 2
27خرداد عصر12و19و26خرداد 13:30-15:30
 29خرداد11:30-15:30
سه شنبه 15:30 - 17:30 **ميره اي10آزمايشگاه فيزيک 2
31خرداد عصر12و19و26خرداد 13:30-15:30
 29خرداد15:30-17:33
سه شنبه 17:30 - 19:30 **ميره اي11آزمايشگاه فيزيک 2
31خرداد صبح14و21و28خرداد 12-10
29خرداد11:30-15:30
چهارشنبه 10:00 - 12:00 **پور سيد آقايي12آزمايشگاه فيزيک 2
شنبه 24خرداد 8-17/30 شنبه 13:30 - 15:30 ** يکشنبه 10:00 - 12:00 ** دوشنبه 08:00 - 10:00 **سليماني1آزمايشگاه فيزيک حالت جامد
3شنبه 20خرداد ساعت8-9/30 و 10-11/3/  و 11/45-13/15 و 15-17/30 سه شنبه 08:00 - 10:00 **باغشيخي مفرد2آزمايشگاه مکانيک سيالات
3شنبه 27 خرداد- 9-11 و 11-13 و 13/30-15 و 15/30-17/30 سه شنبه 15:30 - 17:30 **محمدي3آزمايشگاه مکانيک سيالات

  گروه مهندسی پلیمر

ساعت برگزاری

تاریخ برگزاری

گروه

استاد

نام آزمایشگاه

ساعت 9 الی 16

شنبه 17/3/99

1

دکتر محمدی

آزمایشگاه شیمی فیزیک پليمرها

ساعت 9 الی 16

دوشنبه 19/3/99

2

دکتر محمدی

آزمایشگاه شیمی فیزیک پليمرها

ساعت 9 الی 16

یکشنبه 18/3/99

1

مهندس حاجی باقریان

آزمایشگاه شیمی پلیمر

ساعت 9 الی 16

دوشنبه 2/4/99

2

مهندس حاجی باقریان

آزمایشگاه شیمی پلیمر

ساعت 9 الی 16

یکشنبه 1/4/99

3

مهندس حاجی باقریان

آزمایشگاه شیمی پلیمر

ساعت 9 الی 16

شنبه 31/3/99

4

دکتر پورمحمدی

آزمایشگاه شیمی پلیمر

ساعت 9 الی 16

شنبه 31/3/99

1

دکتر نجفی

آزمایشگاه شناسایی

ساعت 9 الی 16

یکشنبه 1/4/99

2

دکتر نجفی

آزمایشگاه شناسایی

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 20/3/99

3

دکتر نجفی

آزمایشگاه شناسایی

ساعت 9 الی 16

شنبه 24/3/99

1

دکتر محمدی

کارگاه پلاستیک

ساعت 9 الی 16

دوشنبه 26/3/99

2

دکتر محمدی

کارگاه پلاستیک

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 20/3/99

1

مهندس حاجی باقریان

کارگاه کامپوزیت

ساعت 9 الی 16

چهارشنبه 21/3/99

1

مهندس حاجی باقریان

کارگاه الاستومر

ساعت 9 الی 16

یکشنبه 25/3/99

3

دکتر عزیزی

آز خواص فیزیکی مکانیکی

ساعت 9 الی 16

سه شنبه 27/3/99

1

مهندس حاجی باقریان

آز خواص فیزیکی مکانیکی

ساعت 8 الی 12:30

دوشنبه 2/4/99

1

علیرضا محمودی فرد

آزمایشگاه کنترل فرآیندها

ساعت 13:30 الی 18

دوشنبه 2/4/99

2

علیرضا محمودی فرد

آزمایشگاه کنترل فرآیندها

ساعت 9 الی 16

یکشنبه 1/4/99

10

هادی فضلی

کارگاه عمومی

ساعت 8 الی 12

سه شنبه 27/3/99

1

مرضیه سخیل

آزمایشگاه شیمی آلی1

ساعت 13 الی 17

سه شنبه 27/3/99

2

مرضیه سخیل

آزمایشگاه شیمی آلی1

ساعت 8 الی 12

دوشنبه 26/3/99

1

دکتر ربیعی

آزمایشگاه عمومی

برنامه کلاس های حضوری و مجازی دروس شیمی

زمان کلاس حضوریزمان کلاس مجازیبرنامه زمانینام خانوادگی
استاد
نام
استاد
شماره گروهنام درس
25خرداد12-811و18 خرداد10-8
 
يکشنبه 08:00 - 10:00 **مشکوه الساداتسيدمحمدهادي1آزمايشگاه شيمي 2
25خرداد17-1311و18 خرداد19-17
 
يکشنبه 17:30 - 19:30 **مشکوه الساداتسيدمحمدهادي2آزمايشگاه شيمي 2
26خرداد17-1412و19 خرداد19-17
 
دوشنبه 13:30 - 15:30 **رحمتيمحمدحسين3آزمايشگاه شيمي 2
27خرداد12-813و20 خرداد10-8
 
سه شنبه 10 - 8 **سرخیلمرضیه1آزمايشگاه شيمي آلی1
27خرداد17-1313و20 خرداد12-10
 
سه شنبه 12 - 10 **سرخیلمرضیه2آزمايشگاه شيمي آلی1
26خرداد12-87و21 خرداد17-15
 
چهارشنبه 17:30 - 15:30 **ربیعیخدیجه1آزمايشگاه شيمي عمومی
24خرداد12-812و19 خرداد10-8
 
دوشنبه 08:00 - 10:00 **مشکوه الساداتسيدمحمدهادي1آزمايشگاه شيمي عمومی
2تیر12-812و19 خرداد17-15
 
دوشنبه 17:30 - 15:30 **رحمتيمحمدحسين2آزمايشگاه شيمي عمومی
2تیر17-1312و19 خرداد19-17
 
دوشنبه 17:30 - 19:30 **رحمتيمحمدحسين3آزمايشگاه شيمي عمومی
گزارش تصویری توسعه فضای سبز دانشگاه صنعتی قم . (بخش دوم)
روابط عمومی  نمایش : 468  نظرات : 0   0   0

گزارش تصویری توسعه فضای سبز دانشگاه صنعتی قم . (بخش دوم)

یکشنبه هجدهم خرداد 1399 ساعت 10:45 ق ظ

گسترش فضای سبز دانشگاه صنعتی قم طی یک سال اخیر و ایجاد حس نشاط و شادابی در محیط دانشگاه به روایت تصویر

به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه ظهر امروز به مناسبت ۱۴خرداد سالگرد رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) مراسم بزرگداشتی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر قربانی مبین در نمازخانه دانشگاه برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور جمعی از اساتید و کارکنان تشکیل گردید، حجت الاسلام والمسلمین دکتر قربانی  مسئول نهاد رهبری در دانشگاه با اشاره به خصوصیات اخلاقی امام خمینی (ره)، زندگی زاهدانه  ایشان را الگوی تمام عیار در همه زمینه‌ها برای مردم و خصوصاً مسئولین و صاحبان قدرت دانستند.

وی در ادامه افزودند که معرفی شخصیت امام باعث رشد اجتماعی و اخلاقی مردم  خواهد شد.
دکتر قربانی مبین درپایان این مراسم با دعوت به اخلاص درکارها اضافه کردند امام رضوان الله تعالی فقط برای خدا بود واز هیچ کس نمی ترسید. خدا هم به او عزت وآبرو داد، خوب زندگی کرد وخوب از دنیا رفت. ان شاء الله درقیامت ما هم بهره مند از شفاعت ایشان بشویم .
صفحه 1 از 86 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 1281
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود