امروز : جمعه چهاردهم بهمن 1401
اخبار

اخبار


اخبار امور دانشجویی

به مناسبت هفته خوابگاه ها برگزار شد

یکشنبه نهم خرداد 1395 ساعت 9:1 ق ظ
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: به مناسبت هفته خوابگاه ها ، نیمه شعبان و روز مقاومت و ایثار مراسم جشنی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی با حضور هیات رئیسه، کارکنان و دانشجویان در سالن همایش های شهید آخوندی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: به مناسبت هفته خوابگاه ها ، نیمه شعبان و روز مقاومت و ایثار مراسم جشنی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی با حضور هیات رئیسه، کارکنان و دانشجویان در سالن همایش های شهید آخوندی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر خوشنویسان ضمن تبریک به مناسبت اعیاد و سالروز آزادسازی خرمشهر، به بیان خاطراتی از نحوه مبارزه مردم در دوران هشت سال دفاع مقدس  پرداخت. وی افزود: چند دقیقه قبل از آزاد سازی خرمشهر در حال تشکیل جلسه ای  به منظور برنامه ریزی عملیاتی برای آزاد سازی خرمشهر بودیم که آقای محمود کریمی علویجه با صدایی به یاد ماندنی گفت خونین شهر آزاد شد. بعد از چند سال در انگلیس به طور اتفاقی آقای کریمی را دیدم که مثل ما برای ادامه تحصیل به آنجا آماده بود و برای تجدید خاطره از او خواستیم تا یکبار دیگر با همان حس و حال برایمان جمله به یاد ماندنی خونین شهر آزاد شد را تکرار کند.
رئیس دانشگاه صنعتی قم در بخشی از سخنانش دانشگاه را بستر شکوفایی قلمداد کرد و خاطر نشان ساخت زندگی در خوابگاه به نوعی  تعامل، مشارکت و همدلی را به ما می آموزد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین کریم زاده پژوهشگر مرکز تخصصی مهدویت در سخنانی  به تبیین معنویت های نوظهور و مدعیان دروغین مهدویت پرداخت و گفت: دشمنان نظام با تبلیغات دروغین و نیز هجمه‌های فرهنگی سعی در تضعیف اعتقادات مردم دارند که یکی از وظایف ما شناخت و معرفت صحیح نسبت به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است.
وی اظهار داشت: یکی راه های به انحراف کشاندن مردم از ارزش های اصیل دینی ، رواج فرقه گرایی توسط دشمنان است که در گذشته ستیز با اسلام علنی بود اما امروز با استفاده از شیوه نرم و معادل سازی صورت می گیرد.
این استاد حوزه علمیه قم گفت: فرقه های نوظهور با ارایه بسته های خاص فرهنگی در واقع برای ارزش های اصیل دینی معادل سازی می کنند.
وی افزود: آنها به طور مستقیم مردم را وادار به عقب نشینی از اصول دینی نمی کنند بلکه با روش های غیر مستقیم افکار جامعه را به انحراف می کشانند.

حجت الاسلام والمسلمین کریم زاده از شبکه خبری 'بی بی سی' به عنوان یکی از مروجان فرقه های نوظهور نام برد و گفت: این  شبکه خبری درخلال برنامه های خود، فرقه های جدید را به جوامع اسلامی معرفی می کند.
وی با بیان اینکه باید سواد رسانه ای مردم را در کشور ارتقاء بخشید،افزود: در کشورهای اروپایی قبل از راه اندازی شبکه های اجتماعی، سواد رسانه ای مردم را بالا می برند در حالیکه در کشور ما چنین اقدامی به چشم نمی خورد.
کریم زاده گفت: امروز جبهه غرب در مقابل جبهه اسلام قرار گرفته واز طریق فرقه ها به دنبال تغییر فکری در بین مسلمانان است.
وی بیان داشت: همچنین جبهه غرب با سرمایه گذاری کلان در عرصه تهاجم فرهنگی، به دنبال تغییر نگرش ها و ارزش ها است.
این استاد حوزه علمیه اظهار داشت: آنها با استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به راحتی افکار جوامع اسلامی را مورد تهاجم قرار داده اند.
پژوهشگر و محقق مرکز تخصصی مهدویت قم تصریح کرد: شناخت صحیح امام زمان (عج) از منظر قرآن و روایات بهترین راه مقابله با مدعیان دروغین است.
این جشن با برگزاری مسابقه های طنز و بیان خاطراتی از نحوه آزادسازی خرمشهر توسط آقای بخشی از رزمندگان دوران دفاع مقدس ادامه یافت.
در پایان نیز از سرپرستان خوابگاه ها ، نفرات برتر مسابقات ورزشی و فرهنگی و همچنین از دانشجویان واحد 3 خوابگاه امام رضا(ع)، اتاق شماره 4 خوابگاه رضوان و اتاق 4109 خوابگاه مفید به عنوان اتاق های نمونه با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به رسم یاد بود تقدیر و تشکر به عمل آمد.
   
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود