امروز : چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1400
اخبار

اخبار


اخبار دانشکده برق و کامپیوتر

RSS
ارتقا مرتبه علمی
ارتقا مرتبه علمی


آقای دکتر هادی زیانی عضو محترم هیات علمی گروه مهندسی برق مخابرات و الکترونیک

با کمال مسرت ارتقاء مرتبه جنابعالی به دانشیاری را که مرهون زحمات و تلاش های مستعدانه شماست، تبریک عرض نموده و از خداوند متعال توفیق روزافزون شما را در کسب درجات علمی و معنوی بالاتر خواستاریم.

ارتقا مرتبه علمی

چهارشنبه هفدهم دی 1399 ساعت 9:51 ق ظ
تعیین گرایش دانشجویان کارشناسی مهندسی برق ورودی 97

قابل توجه دانشجویان مهندسی برق ورودی 97:


جهت تعیین گرایش از طریق فرم های درخواست/ سایر درخواست ها/ فرم درخواست تعیین گرایش تا روز یکشنبه مورخ 99/10/21 اقدام نمایید.

لازم به ذکر است در صورت عدم ارسال فرم مذکور از طریق پرتال، تعیین گرایش اجباری توسط گروه آموزشی انجام خواهد شد.
 

تعیین گرایش دانشجویان کارشناسی مهندسی برق ورودی 97

یکشنبه چهاردهم دی 1399 ساعت 10:27 ق ظ
معرفی پژوهشگران برتر دانشکده برق و کامپیوتر در سال 1399
در هفته پژوهش پژوهشگران سال 1399 معرفی و از آنان تجلیل شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم ،در ویژه برنامه ای که  روز دوشنبه مورخ 1399/09/24 بصورت مجازی برگزارگردید پژوهشگران برتر دانشکده برق و کامپیوتر معرفی و از آنان تجلیل بعمل آمد.
 
پژوهشگران برگزیده دانشکده برق و کامپیوتر:

رتبه اول:  دکتر روزبه رجبی (هیات علمی گروه مهندسی برق مخابرات و الکترونیک)

رتبه دوم :  دکتر مجتبی حیدری ( هیات علمی گروه مهندسی برق کنترل و قدرت)

رتبه سوم : دکتر نرگس صادق زاده ( هیات علمی گروه مهندسی برق کنترل و قدرت)

فناور برتر دانشگاه :

دکتر میثم یادگار (هیات علمی گروه مهندسی برق کنترل و قدرت)

لازم به ذکر است که در این ویژه برنامه از پژوهشگران برتر سال 99 استانی؛ آقای دکتر هادی زیانی و آقای دکتر مجتبی حیدری ازدانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی قم تجلیل شد.
انتصاب آقای دکتر هادی زیانی به سمت دبیر مجله علوم و تکنولوژی دانشگاه شیراز

  
طی حکمی از جانب رئیس محترم دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز، جناب آقای دکتر هادی زیانی عضو محترم هیات علمی گروه مهندسی برق مخابرات و الکترونیک به عنوان دبیر مجله علوم و تکنولوژی شاخه برق و کامپیوتر در گرایش مخابرات منصوب شدند.
انتخاب جناب آقای دکتر سید محمد دهقان به عنوان نوآور برتر استان قم در سال 1398همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری، جناب آقای دکتر سید محمد دهقان استادیار محترم گروه مهندسی برق قدرت به عنوان نوآور برتر سال 1398 انتخاب شدند. 
انتصاب دکتر مرتضی محجل کفشدوز به سمت مدیر گروه مهندسی کامپیوتر


طی حکمی از جانب ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر رضایی نور، آقای دکتر مرتضی محجل کفشدوز عضو محترم هیات علمی گروه مهندسی کامپیوتر از تاریخ 98/09/01 به عنوان مدیر گروه مهندسی کامپیوتر منصوب شدند. 
مهلت انتخاب استاد راهنمای پروژه
قابل توجه دانشجویان گرامی: مهلت انتخاب استاد راهنمای پروژه در ترم 981 تا تاریخ 98/08/05 می باشد. در صورت عدم انتخاب استاد راهنما، شورای آموزشی در مورد نمره پروژه تصمیم گیری خواهد کرد. 

مهلت انتخاب استاد راهنمای پروژه

چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1398 ساعت 12:56 ق ظ
روند ارائه درخواست های دانشجویان متقاضی بازگشت به تحصیل (به دلیل اخراجی و عدم مراجعه و ...) و افزایش سنوات برای نیمسال یازدهم و دوازدهم و ...

قابل توجه دانشجویان گرامی: 

دانشجویان متقاضی بازگشت به تحصیل به دلیل (اخراجی و عدم مراجعه و ...) و افزایش سنوات برای نیمسال یازدهم و دوازدهم و ... می بایست ابتدا از طریق پورتال (فرم های درخواست/ درخواست بازگشت به تحصیل) فرم مربوطه را تکمیل و ارجاع نمایند.

لازم به ذکر است دانشجویان موظفند علاوه بر مراحل فوق به صورت همزمان در سامانه سجاد ثبت نام نمایند. درخواست هایی که در سامانه سجاد ثبت نشده باشد قابل بررسی در کمیسیون موارد خاص نمی باشد.

همچنین دانشجویانی که شرایط فوق شامل حال ایشان می باشد، می بایست فرم انتخاب واحد با تاخیر را از کارشناس آموزش دانشکده دریافت و تکمیل نمایند، و در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص با ادامه تحصیل،با ارائه فرم مربوطه جهت انتخاب واحد به آموزش دانشکده مراجعه نمایند.

مسئولیت عدم ارسال فرم های مذکور به عهده شخص دانشجو می باشد.
  
مراحل کارآموزی در تابستان 98-97
به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی ثبت نام دوره کارآموزی می رساند : همه کارآموزان می بایست در سامانه ملی کارآموزی به آدرس  http://karamouz.irost.org ثبت نام و سپس از تاریخ 98/04/06  لغایت 98/04/14 از طریق پورتال (قسمت : فرمها گردش شروع کارآموزی ) درخواست خود را تکمیل و به کارشناس دانشکده جهت اخذ واحد کارآموزی ارسال نمایند ، پس از اخذ واحد کارآموزی مجددا دانشجویان باید از طریق پورتال اطلاعات محل انجام کار آموزی را تکمیل و در خواست را به استاد مربوطه ارسال نماید در پایان پس از طی کلیه مراحل تایید، دانشجویان باید جهت دریافت معرفی نامه انجام کارآموزی به کارشناس دفتر ارتباط با صنعت مراجعه نمایند . 
تذکر مهم :
 1. دانشجویان قبل از هرگونه اقدامی می بایست قوانین و مقررات کارآموزی و فلوچارت مراحل انجام کار را از سایت دانشگاه ، (بخش دفتر ارتباط با صنعت قسمت کارآموزی )مطالعه نمایند .
 2. کلیه مراحل در خواست و ثبت اطلاعات محل انجام کارآموزی توسط خود دانشجو و از طریق پورتال باید صورت پذیرد .
 
قوانین و مقررات کارآموزی :
 1.   دانشجو موظف است بعد از اتمام گردش شروع کارآموزی به دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه مراجعه و معرفی نامه را دریافت نماید.
 2. فرم حضور درکارگاه , فرم ارزیابی پایان دوره کارآموزی توسط سرپرست کارگاه می بایست توسط شرکت مربوطه مهر و امضا گردد و همچنین فرم گزارش میان دوره توسط استاد کارآموزی امضا و بعد از آن اسکن و به همراه فایل PDF گزارش جامع کارآموزی و مشخصات شرکت ، از طریق پورتال قسمت گردش اتمام کارآموزی بارگذاری و به کارشناس دفتر ارتباط با صنعت ارجاع شود.
 3. تمامی فرم های مذکور می بایست دارای مهر و امضای شرکت بوده و یا نامه ای مبنی بر اتمام دوره ی کارآموزی از شرکت ارائه شود .
 4. پس از ثبت دوره کارآموزی حذف آن در شرایط خاص و محدوده زمانی 15 روز پس از ثبت کارآموزی با تائید مدیریت آموزشی دانشگاه امکان پذیر است در صورت عدم حذف در زمان مقرر دانشجو موظف است ساعات دوره را تکمیل و رضایت شرکت مبنی بر اتمام دوره را دریافت نماید , در غیر این صورت نمره صفر ثبت خواهد شد .
 5. آخرین مهلت ثبت نمره ی کارآموزی برای تابستان مورخ 98/6/31می باشد و به هیچ عنوان این مهلت  تمدید نمی گردد .
 6. دانشجو موظف است کلیه مراحل تایید و ارسال فرمها و گزارش کارآموزی و ثبت نمره تا ثبت نهایی در پورتال را پیگیری نماید در غیر اینصورت چنانچه به هر دلیل تا 98/6/31 نمره در پورتال دانشجو ثبت نگردد ، کلیه عواقب بر عهده خود دانشجو می باشد .
 7. در تابستان به همراه کارآموزی هیچ درس دیگری را نمی توان انتخاب نمود .
 8. تنها دانشجویانی که ترم آخر باشند و حداکثر با احتساب واحد کارآموزی 12 واحد داشته باشند می توانند در طول سال نیز درس کارآموزی را به همراه سایر دروس انتخاب نمایند .
 9.   قوانین و مقررات آموزشی درس کارآموزی شامل ( حذف درس ، انتخاب همزمان دو دوره کارآموزی یا همزمان درس با واحد کارآموزی ، تاخیر در اعلام نمره و .....) مربوط به حوزه مدیریت آموزشی می باشد و دفتر ارتباط با صنعت در این خصوص مسئولیت ندارد .

مراحل کارآموزی در تابستان 98-97

شنبه هجدهم خرداد 1398 ساعت 11:42 ق ظ
انتخاب استاد راهنمای پروژه
قابل توجه دانشجویان گرامی:فرصت انتخاب استاد راهنمای پروژه کارشناسی تا روز دوشنبه مورخ  97/12/20 می باشد عدم انتخاب استاد راهنما به منزله حذف درس پروژه می باشد.  

انتخاب استاد راهنمای پروژه

شنبه یازدهم اسفند 1397 ساعت 1:5 ب ظ
مقاله پردازش سیگنال و سیستم های هوشمند دکتر روزبه رجبی، عنوان برتر نشست پردازش تصویر را به خود اختصاص داد.مقاله خانم مهندس سارا خوش سخن فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق مخابرات سیستم دانشگاه صنعتی قم با راهنمایی آقای دکتر روزبه رجبی و مشاوره آقای دکتر هادی زیانی و با ارائه ی شفاهی آقای دکتر رجبی به عنوان مقاله برتر نشست پردازش تصویر در چهارمین کنفرانس پردازش سیگنال و سیستم های هوشمند (ICSPIS 2018) برگزیده شد. این کنفرانس در روز پنجم دی ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد. 
به مناسبت هفته پژوهش از پژوهشگران برتر دانشکده برق و کامپیوتر تقدیر شد.
آقایان دکتر مجتبی حیدری، دکتر هادی زیانی و دکتر جواد شریفی به ترتیب پژوهشگران برتر دانشکده برق و کامپیوتر انتخاب شدند. همچنین در بخش پژوهش دانشجویی از آقای علیرضا محمودی فر تقدیر به عمل آمد. 


انتصاب دکتر یاسر عطار ایزی به سمت مدیر گروه برق مخابرات و الکترونیکطی حکمی از جانب ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر رضایی نور، آقای دکتر یاسر عطار ایزی عضو محترم هیات علمی گروه مهندسی برق مخابرات و الکترونیک از تاریخ 97/10/01 به عنوان مدیر گروه مهندسی برق مخابرات و الکترونیک منصوب شدند. در بخشی از این حکم آمده: انتظار می رود ضمن مراعات فضای انقلابی و دینی شهر مقدس قم، دانش، مهارت و توان مدیریتی خویش را برای تبدیل نمودن دانشگاه صنعتی قم به دانشگاهی پیشرو در علوم صنعتی و فنی به کار گیرید. 
صفحه 1 از 2 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 24