امروز : چهارشنبه پنجم مهر 1402
اخبار

اخبار


اخبار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

RSS
حال و هوای دانشگاه صنعتی قم در ایام فاطمیه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با ایام فاطمیه علاوه بر سیاه پوش کردن فضای دانشگاه برنامه ناگفته ها طی دو روز و همچنین مراسم عزاداری طی سه روز برگزار گردید.
مراسم عزاداری و نوحه خوانی به همت دفتر نهاد مقام معظم رهبری با مداحی ذاکر اهل بیت آقای فرزانه موحد در نماز خانه دانشگاه صنعتی قم برگزار گردید.                                            
همچنین مراسم ناگفته ها با حضور سخنرانانی چون حجت الاسلام والمسلمین مقدادی،حجت الاسلام والمسلمین فرج پور ، جناب آقای کبیر و حمید شیرانی مبلغ وهابی که با تحولی عظیم امروز یکی از مروجان فعال دین اسلام و شیعه می باشد در سالن همایش های شهید آخوندی دانشگاه برگزار شد.
حمید شیرانی در مورد نحوه شیعه شدنش گفت:یک شب که داشتم دعای سی و سوم صحیفه سجادیه را می‌خواندم خوابم برد. این دعا مضمونش این بود که خدایا پای مرا به سمت خوبی‌ها ببر. صبح روز بعد خواب دیدم در شهر شیعه نشینی هستم فردی به نام علی مرا بیدار کرد و گفت حمید بلند شو وضو بگیر و نماز بخوان. پس از آن که بلند شدم تا وضو بگیرم در خواب دیدم دو تن از دوستانم در حال مشاجره هستند پس از آن دیدم که نماز جماعت شیعه برپاست. می‌خواستم به شکل وهابی‌ها نماز بخوانم که فردی به من گفت دیگر نیازی نیست و مثل شیعیان نماز بخوان. آن جا ایستادم و مثل شیعیان نماز خواندم. تشویش سراسر وجودم را در بر گرفته بود. دیدم که یک روحانی شیعه به من نگاه کرد و لبخند زد و این لبخند مانند آبی بر روی آتش بود. جالب این جاست که دقیقا آن لحظه با صدای دوستم از خواب بیدار شدم و تمامی اتفاقاتی را که در عالم خواب دیده بودم ،آن روز یک به یک برایم اتفاق افتاد.
وی افزود: در حال حاضر عشق به ولایت و ائمه مثل عسل شیرین است . امروز عشقی به اهل بیت پیدا کرده ام که به خاطر آن خدا را شکرگزارم خصوصا حضرت زهرا (س) که اصلا در زندگی من وجود نداشت. من از خدا خواستم که مرا به راه راست هدایت کند. در ابتدا هم می‌دانستم که شیعه حق است اما در آن زمان طنابی از تعصب به دور گردن من قرار گرفته بود.  
این مراسم با اجرای تئاتر حرمت شکنان که نحوه شهادت حضرت زهرا (س) را به تصویر کشده بود ، پایان یافت.

حال و هوای دانشگاه صنعتی قم در ایام فاطمیه

چهارشنبه پنجم اسفند 1394 ساعت 11:33 ق ظ
دیدار هیات رئیسه و کارکنان دانشگاه صنعتی قم با خانواده معظم شهید معماریان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه : هیات رئیسه و کارکنان دانشگاه صنعتی قم با خانواده معظم شهید معماریان دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین آخوندزاده نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه دیدار با خانواده معظم شهدا را یک توفیق دانست و افزود: بیانات مادر بزرگوار شهید معماریان کاملا گویای سیره و منش این شهید بزرگوار خواهد بود.
در ادامه مادر شهید معماریان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار به ویژگی های اخلاقی شهید محمد معماریان اشاره کرد و افزود: 26 سال پیش پادرد عجیبی داشتم به حدی که ماه محرم نمی توانستم در مراسم عزاداری شرکت کنم. شبی در عالم خواب و رویا محمد را در خواب دیدم که در مسجد المهدی برای عزاداری آمده بود، من را دید و به سمتم دوید و گفت : مادر چرا پایت را بستی؟ محمد شال سبزی را از جیبش در آورد و به پایم بست و گفت: چند روز پبش کربلا بودم و این شال تبرکی را برای شما آوردم.ناگهان از خواب پریدم و دیدم وشال سبزی را که در خواب دیده بودم به پایم بسته شده و دیگر از پا دردم اثری نیست.
مادر شهید معماریان افزود: در بخشی از وصیت نامه پسر شهیدم آمده است: مادر عزیزم از پروردگار بخواه که به شما صبر و استقامت عنایت کند تا بتوانی خودت پیکرم را دفن نمایی و به دست خودت امانت الهیت را به صاحب اصلی اش بازگردانی .
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود