امروز : سه شنبه هفتم بهمن 1399
اخبار

اخبار


اخبار ارتباط با صنعت

RSS
بازدید دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور از غرفه دانشگاه صنعتی قم
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور روز سه شنبه مورخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ در حاشیه نمایشگاه محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور استان از غرفه دانشگاه صنعتی قم بازدید کردند و در جریان پیشرفت مراحل راه اندازی مرکز نوآوری و باشگاه توانمند سازی استارتاپ ها (بتا) قرار گرفتند.
دانشگاه صنعتی قم با پیگیری های مستمر ریاست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر رضائی نور، موفق به جذب اعتبارات لازم از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت راه اندازی باشگاه توانمند سازی استارتاپ‌ها (بتا) گردیده است و هم اکنون ساخت اولین فضای کار اشتراکی در استان قم را در دستور کار دارد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

از جمله خدمات این مرکز:
ارائه فضای کاراشتراکی؛
مشاوره؛
آموزش؛
شتابدهی؛
و جذب سرمایه گذار می باشد.
دیدار مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم با دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم جهت عقد تفاهم نامه همکاری
دیدار مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم با دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم جهت عقد تفاهم نامه همکاری

دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی به منظور اجرایی کردن اهداف کارآفرینانه و پیوند هرچه بیشتر فعالیت های آموزشی و پژوهشی با نیازهای جامعه و صنعت در راستای توسعه پایدار اقتصادی و همچنین ایجاد فضایی برای گفتگو و تبادل اندیشه، با دبیر کل اتاق بازرگانی استان قم دیدار و گفتگو کرد.

 در این جلسه پیش نویس تفاهم نامه همکاری با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم تهیه و تدوین گردید.
جلسه مجازی دبیرخانه کارگروه ارتباط صنعت و دانشگاه استان قم برگزار گردید

جلسه مجازی دبیرخانه کارگروه ارتباط صنعت و دانشگاه استان قم برگزار گردید


این جلسه با حضور:
- مشاور محترم استاندار
- ریاست دانشگاه صنعتی قم
- مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه های استان:
- دانشگاه قم،
- دانشگاه صنعتی قم،
- دانشگاه شهاب دانش،
- دانشگاه آزاد اسلامی،
- دانشگاه جامع علمی کاربردی
- دانشگاه پردیس فارابی
- دانشگاه حضرت معصومه(س)
- دانشگاه پویش
و معاون پارک علم و فناوری استان
- رئیس سازمان بسیج مهندسین استان
- معاون پژوهشی سازمان صمت استان
- نماینده اتاق بازرگانی استان
- مدیر انجمن کنترل کیفیت استان قم
- معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه صنعتی قم
و مدیر پژوهش دانشگاه برگزار گردید.

از موضوعات مورد بررسی در این جلسه:
۱- پیشنهاد تشکیل گروههای عارضه‌یابی عمومی و تخصصی و همچنین گروه های فناور و توسعه گر برای آینده پژوهی صنایع استان قم و درخواست تاسیس هیئت موسسین جهت تبیین راهکارهای اجرایی و نحوه ورود به صنایع، پایش و نهایتاً ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه.
۲- برگزاری رویداد ریورس پیچ برای شرکت فولاد غرب آسیا که در بازدید اخیر اساتید دانشگاه صنعتی قم مشکلات و نیازهای صنعتی خود را اعلام نموده اند، مقرر گردید نیازهای شرکت از طریق پارک علم و فناوری استان قم برای شرکت های دانش بنیان، از طریق دانشگاه ها برای اساتید هیئت علمی و از طریق سازمان صمت برای صنایع مرتبط ارسال شود تا در جلسه آینده کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور استاندار محترم استان قم این رویداد بصورت آنلاین برگزار شود.
3- پیشنهاد آقای دکتر فلاح در مورد تشکیل گروه های اندیشه ورز در موضوع توسعه مشاغل خانگی با همکاری دانشگاه ها و اعضای هیئت علمی با حمایت سازمان بسیج سازندگی
۴- مقرر گردید از طریق درگاه اینترنتی سامانه صدا دانشگاه های استان رزومه صنعتی اساتید خود را جهت ارائه به صنایع استان در این سامانه ثبت نمایند.
بازدید معاونت آموزش و پژوهش جناب آقای دکتر قنبری به همراه جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی قم از شرکت فولاد غرب آسیا
⭕ بازدید معاونت آموزش و پژوهش جناب آقای دکتر قنبری به همراه جمعی از اعضای محترم هیات علمی دانشگاه صنعتی قم از شرکت فولاد غرب آسیا

🔺️ در این بازدید آقای دکتر قنبری به ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم در جهت ارتباط موثر صنعت و دانشگاه و رفع نیازهای فناورانه صنایع استان اشاره نمودند.

🔴 در ادامه کارشناسان شرکت فولاد غرب آسیا خواستار استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌های استان در جهت رفع نیازهای خدمات فنی و تجهیزات شرکت شدند که در نهایت مقرر شد دانشگاه صنعتی قم به عنوان دبیرخانه استانی ارتباط صنعت و دانشگاه یک رویداد Reverse pitch (پیچ معکوس) را در سطح استان بین مدیران این شرکت ، دانشگاه‌ها، صنعتگران و شرکت های دانش بنیان استان برگزار نماید تا بعضی از موارد مورد نیاز شرکت بصورت عقد قرارداد پژوهشی و یا در قالب پایان‌ نامه‌های دانشجویی انجام شود.
به منظور آموزش و ترویج "استاندارد های مهندسی" و " کیفیت و بهره وری" و " ایمنی و بهداشت HSE" در رشته های مختلف فنی و مهندسی، دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم تفاهم نامه ای را با انجمن مدیران کنترل کیفیت استان قم منعقد کرد که با موافقت شورای محترم آموزش این دوره ها بصورت رایگان ویژه دانشجویان متقاضی واحد کارآموزی به مدت 24 ساعت برگزار خواهد شد.

یکشنبه سی ام آذر 1399 ساعت 9:28 ق ظ
طرح موضوع الزام برگزاری دوره استاندارد و ایمنی (HSE) برای متقاضیان واحد کارآموزی
حضور مدیر دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی در جلسه مجازی شورای آموزش دانشگاه جهت طرح موضوع الزام برگزاری دوره استاندارد و ایمنی (HSE) برای متقاضیان واحد کارآموزی
اولین وبینار دفتر ارتباط با صنعت با دبیران انجمن های علمی دانشجویی در سالتحصیلی جدید
اولین وبینار دفتر ارتباط با صنعت با دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی قم روز یکشنبه مورخ ۱۸ آبان ۱۳۹۹ برگزار گردید.
در این وبینار دکتر راستی مدیر دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی به ارائه توضیحات در خصوص طرح جدید همیار صنعت ، نحوه همکاری انجمن های علمی دانشجویی و فرآیند جذب دانشجویان در طرح جدید همیار صنعت پرداختند.
جلسه مجازی دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی با دکتر مجید عقلایی مدیرعامل شرکت توسعه بازار سام
جلسه مجازی دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی با دکتر مجید عقلایی مدیرعامل شرکت توسعه بازار سام در رابطه با شناخت محورهای همکاری در زمینه راه اندازی مرکز شتابدهی دانشگاه و طرح همیار صنعت

دکتر مجید عقلایی دارای مدرک دکتری مدیریت کارآفرینی گرایش توسعه کسب و کار جدید از دانشگاه تهران و تحلیل گر بازار فناوری های نوین در این جلسه پیشنهاد دادند در جهت ایجاد فضای فکری دانشجویان و اساتید دانشگاه, استارتاپ ویکندهای تخصصی و آموزش های کارآفرینی همزمان با راه اندازی باشگاه توانمندسازی استارتاپ ها (بتا) برگزار شود و از تیم های منتخب این استارتاپ ویکندها برای ورود به مرکز نوآوری دانشگاه حمایت شود.
در ادامه دکتر راستی ضمن معرفی طرح جدید همیارصنعت محورهای همکاری در زمینه آموزش گروههای تخصصی این طرح را مطرح نمودند که توافقاتی در این زمینه صورت گرفت.
 جلسه دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی با مدیرعامل شرکت تپش سبز با حضور اساتید دانشکده مکانیک
جلسه دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی با مدیرعامل شرکت تپش سبز با حضور اساتید دانشکده مکانیک
شرکت تپش سبز بعنوان کارگزار و معتمد شهردای، سازمان محیط زیست و سازمان نظام مهندسی فعالیت دارد و بعنوان بازوی اجرایی شرکت نیکو تدبیر خدمات محیط زیستی به صنایع می دهد.
دفتر ارتباط با صنعت در راستای اجرای فاز جدید طرح همیار صنعت با حضور اعضای محترم هیأت علمی و دانشجویان در حوزه های ممیزی انرژی فعالیت خواهد نمود و در همین راستا جلسه ای با حضور آقای دکتر صاحبی و آقای دکتر محمدی با شرکت فوق برگزار نمود و مقرر گردید که تفاهم نامه همکاری در حوزه های خدمات محیط زیست و ممیزی انرژی در بخش ساختمان و صنعت منعقد گردد.
بر این اساس شرکت تپش سبز در حوزه ساختمان و شرکت نیکوتدبیر در حوزه صنعت با معرفی پروژه های نیازمند خدمات محیط زیستی و ممیزی انرژی به دانشگاه از ظرفیت علمی اساتید و دانشجویان در قالب طرح همیار صنعت بهره مند خواهد شد.
بازدید معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه از شرکت تولیدی و صنعتی پاکشوما

بازدید معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه از شرکت تولیدی و صنعتی پاکشوما
 در این بازدید که به همت دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه برگزار شد موارد ذیل میان آقای دکتر قنبری معاونت آموزش و پژوهش با مهندس منتظری معاون منابع انسانی شرکت پاکشوما توافق گردید:
 - عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه و شرکت
- معرفی فارغ التحصیلان دارای کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت جهت استخدام فوری رشته های مهندسی مکانیک، برق، پلیمر، صنایع و کامپیوتر (متقاضیان هر چه سریعتر به سامانه کارگو به آدرس : kargoo.qut.ac.ir مراجعه نمایند و یا با دفتر ارتباط با صنعت تماس بگیرند)
- همکاری در زمینه های علمی و پژوهشی در قالب: طرح های پژوهشی، فرصت مطالعاتی داخلی و پسا دکتری اعضای هیأت علمی
 - برگزاری دوره های آموزشی
- برگزاری بازدیدهای علمی دانشجویی
- حمایت از پایان نامه های دانشجویی
و....
نشست مشترک معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه صنعتی قم با معاون پژوهش سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم

نشست مشترک معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه صنعتی قم با معاون پژوهش سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم روز شنبه مورخ 1399/3/31 در سازمان صنعت و معدن و تجارت استان قم جهت تشکیل کارگروه مشترک در سال جهش تولید با هدف تسهیل و تسریع در ارتباط صنایع استان با دانشگاه صنعتی در حوزه های پژوهشی و رفع نیازهای علمی و پژوهشی صنایع برگزار گردید.

در این نشست کارشناسان کارآفرینی دانشگاه به تشریح اهداف باشگاه توانمندسازی استارتاپ ها (بتا) در شتابدهی استارتاپ ها ، ارائه فضای کار اشتراکی با هدف شبکه سازی کسب و کارهای نوپا و... پرداختند و خواستار استفاده از ظرفیت های سازمان صمت در جهت ارتباط بیشتر و نزدیک تر با صنایع استان شدند.

لازم به ذکر است که باشگاه توانمند سازی استارتاپ ها با پیگیری های مستمر دکتر رضائی نور ریاست محترم دانشگاه بزودی به بهره برداری خواهد رسید ...

دیدار دکتر قنبری معاون آموزش و پژوهش دانشگاه با مشاور استاندار و مسئول دبیرخانه کارگروه ارتباط صنعت و دانشگاه
این جلسه با حضور دکتر روشن چشم مشاور محترم استاندار و مسئول کارگروه ارتباط صنعت و دانشگاه ، مهندس بخشی مدیر پژوهش استانداری و دکتر قنبری معاون آموزش و پژوهش دانشگاه ، دکتر طالبی مدیر پژوهش دانشگاه و دکتر راستی مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی قم روز چهارشنبه 21 خرداد 99 در استانداری قم برگزار شد.
در این جلسه راهکارهای گسترش ارتباط موثر صنعت و دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد برگزاری جلسه کارگروه ارتباط صنعت و دانشگاه با حضور دانشگاههای استان و دستگاههای دولتی استان در دستور کار دانشگاه صنعتی قم قرار گیرد.
دکتر قنبری در این جلسه عنوان کردند: در سال جهش تولید اساتيد دانشگاه با توجه به تخصص و دانش خود جهت حل مشكلات صنایع استان اعلام آمادگی می نمایند.
   
بازدید علمی دانشجویان مهندسی برق از گروه مپنا

در این بازدید علمی که روز چهارشنبه مورخ 22 آبان 98 برگزار گردید: دانشجویان مهندسی برق از شرکتهای پارس ژنراتور و توگا بازدید کردند.

عقد تفاهم نامه همکاری
به منظور همکاری های مشترک در پروژه های تحقیقاتی و تحکیم ارتباط صنعت و دانشگاه این تفاهم نامه به امضاء طرفین رسید، از مفاد این تفاهم نامه به حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با موضوعات مرتبط با فعالیت های شرکت ، تأسیس دفتر ارتباطی شرکت در دانشگاه و همکاری در زمینه فرصت های مطالعاتی جامعه و صنعت اعضای محترم هیأت علمی می توان اشاره کرد.
دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه صنعتی قم از اساتید و دانشجویان علاقمند به همکاری و ارتباط با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در زمینه های پژوهشی، فناوری مطالعاتی، مشاوره ای و آموزشی در موضوعات مرتبط دعوت به همکاری می گردد

عقد تفاهم نامه همکاری

یکشنبه دوازدهم آبان 1398 ساعت 1:39 ب ظ

تقویم کاری پاییز 98

دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 ساعت 10:55 ق ظ
صفحه 1 از 2 | از رکورد 1 تا 15 | از مجموع : 23