امروز : شنبه بیست و دوم مرداد 1401
اخبار

اخبار


اخبار امور آموزشی

چهارشنبه دهم فروردین 1401 ساعت 7:0 ب ظ - توسط : معاونت آموزشی


اطلاعیه معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه در خصوص از سرگیری آموزش حضوری

به نام خدا

ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو و حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی سلامتی برای همه دانشجویان عزیز و دانشگاهیان گرامی، پیرو ابلاغیه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، برنامه ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبه هیأت محترم رییسه دانشگاه در خصوص از سرگیری آموزش حضوری، شرایط اجرای برنامه آموزشی نیمسال جاری به شرح زیر اعلام می‌گردد:

  1. آزمون‌های پایانی نیمسال جاری در همه مقاطع تحصیلی بصورت حضوری برگزار خواهد شد. 
  2. دروس عملی و کارگاه‌ها بصورت فشرده و حضوری پس از پایان ماه مبارک رمضان طبق برنامه اعلامی دانشکده‌ها برگزار خواهد شد. 
  3. کلیه کلاس‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی از تاریخ ۱۴ فروردین ماه صرفاً بصورت حضوری برگزار می‌گردد. 
  4. کلیه کلاس‌های مقطع کارشناسی پس از پایان ماه مبارک رمضان از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه صرفاً بصورت حضوری برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است از ۱۴ فروردین ماه تا ۱۷ اردیبهشت ماه کلاس‌های مقطع کارشناسی از طریق سامانه آموزشی مجازی دانشگاه برگزار می‌گردد. 
  5. دفاع از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه بصورت حضوری برگزار خواهد شد.
  6. حضور در دانشگاه و خوابگاه به شرط تزریق ۳ دوز واکسن خواهد بود و دانشجویان باید کارت واکیسناسیون دیجیتال خود را به همراه داشته باشند.
  7. دانشجویانی که نیاز به خوابگاه دارند جهت اطلاع از شرایط خوابگاه و ثبت نام به اداره امور خوابگاه‌ها مراجعه نمایند.

بدیهی است در صورت تغییر شرایط بیماری، بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیمات جدید اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

دانشگاه صنعتی قم در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقـات و فناوری از میان دانش‌آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های داخل کشور ،در مقطـع دکتری، رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی از اول سال تحصیلی1402 -1401 به صورت بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.
سه شنبه بیست و چهارم اسفند 1400 ساعت 2:49 ب ظ - توسط : معاونت آموزشی


دانشگاه صنعتی قم در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقـات و فناوری از میان دانش‌آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های داخل کشور ،در مقطـع دکتری، رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی از اول سال تحصیلی1402 -1401 به صورت بدون آزمون دانشجو  می‌پذیرد.

شرایط عمومی برای ارسال درخواست:

1- بیش از دو سال از تاریخ فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

2- داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط،با معدل حداقل 16

3-داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ 1401/06/31 برای دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با معدل حداقل 17 (بدون احتساب نمره پایان نامه)
4-کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی،پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی مربوط به آیین نامه استعداد درخشان
5-کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان(MCHE)یا معادل آن در سایر آزمون ها،قبل از آزمون جامع دکتری(مطابق با آیین نامه مقطع دکتری مصوب وزارت)

مدارک لازم

1- تصویر شناسنامه و کارت ملی

2- تصویر مدرک و کارنامه مقطع کارشناسی

3- تصویر مدرک و کارنامه مقطع کارشناسی ارشد

4- تصویر گواهی های افتخارات علمی،سوابق پژوهشی معتبر و ....

متقاضیان حائز شرایط مدارک خود را حداکثر تا تاریخ 1401/02/30 به آدرس ایمیل  talent@qut.ac.ir    استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال نموده و اصل مدارک را در زمان مصاحبه تحویل نمایند.

RSS
نحوه فعالیت‌های آموزشی در نیمسال اول ۱۳۹۹-۱۴۰۰

مبنای آموزش در نیمسال اول سال تحصیلی جاری، آموزش غیر حضوری بر بستر سامانه آموزش مجازی دانشگاه است اما با این حال امکان حضور دانشجویان در کلاس‌های درس حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جعفر قنبری عنوان کرد: با توجه به بازخوردهای گرفته شده از سوی دانشجویان عزیز و همچنین اساتید محترم، جهت فراهم نمودن رفع اشکالات درسی و بهبود یادگیری، برای دانشجویانی که علاقه‌مند هستند در کلاس‌های درس حاضر شوند، این امکان فراهم شده است که دانشجویان داوطلب طبق برنامه اعلامی توسط اساتید محترم و با رعایت الزامات بهداشتی بصورت حضوری در کلاس درس شرکت نمایند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه افزود: تصمیمات دانشگاه تابع نظرات ستاد ملی مبارزه با کرونا است و در صورت اعلام وضعیت سفید جهت برگزاری کلیه کلاس‌ها بصورت حضوری، دانشگاه این آمادگی را دارد. از طرف دیگر، در صورت منع حضور دانشگاهیان در دانشگاه از سوی ستاد ملی کرونا، رویه آموزش مانند نیمسال قبل خواهد بود و بدون وقفه فعالیت‌های آموزشی ادامه خواهد یافت. وی افزود: به منظور جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند قطعی کلاس‌های برخط، از سامانه دیگری نیز به موازات سامانه اصلی کلاس‌های برخط به نام BigBlueButton در نمیسال جاری بهره برداری می شود و اساتید محترم می توانند در کنار سامانه قبلی مبتنی بر Adobe Connect از سامانه جدید نیز استفاده نمایند. این سامانه نیاز به نرم افزار جانبی ندارد و صرفا مبتنی بر مرورگر وب می باشد.

دکتر قنبری در خصوص ثبت نام دانشجویان نوورود اظهار داشت: کلیه فرایندهای ثبت نام و انتخاب واحد بصورت غیر حضوری برای دانشجویان نوورود انجام خواهد شد. این دسته از دانشجویان پس از اعلام نتیجه توسط سازمان سنجش آموزش کشور، با مراجعه به وبگاه دانشگاه می توانند راهنمای ثبت نام را مشاهده و مدارک مورد نیاز را در سامانه آموزش بارگذاری نمایند. پس از تایید فرایند و مدارک توسط کارشناسان آموزش، انتخاب واحد این عزیزان انجام خواهد شد و با تخصیص نام کاربری در سامانه آموزش مجازی دانشگاه امکان شرکت در کلاس‌های برخط فراهم خواهد شد. وی افزود: با توجه به تاخیر پیش آمده در برگزاری آزمون ورودی دانشگاه‌ها و به منظور جبران زمان از دست رفته برای دانشجویان نوورود، تعداد جلسات دروس ارائه شده برای دانشجویان نوورود به ازای هر هفته بیشتر از سایر دانشجویان خواهد بود تا همه دانشجویان نمیسال جاری را همزمان به پایان برسانند. همچنین برای آشنایی این دسته از دانشجویان با محیط دانشگاه و اساتید محترم، ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، امکان حضور این عزیزان نیز در کلاس‌های درس فراهم شده است. این مورد در خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی با تاکید بیشتری انجام خواهد شد.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در پاسخ به نحوه برگزاری دروس عملی عنوان کرد: کلیه دروس عملی اعم از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها در سامانه آموزش مجازی دانشگاه تعریف شده اند و اساتید محترم این دروس، بخش نظری این عناوین را بر بستر آموزش مجازی ارائه می دهند. برای برگزاری بخش عملی بصورت فشرده، هر گروه درسی طبق برنامه اعلامی توسط گروه آموزشی مربوطه، در محل دانشگاه حاضر شده و فعالیت عملی مورد نیاز آموزشی را انجام خواهند داد.

وی در پایان افزود: از کلیه دانشجویان محترم می خواهم فعالانه در کلاس‌های برخط شرکت نمایند و در صورت ایجاد پرسش، مانند کلاس‌های حضوری به طرح آن بپردازند تا با آسیب کمتری نسبت به آموزش حضوری مواجه شوند. البته اساتید محترم اغلب جلسات برخط را ضبط و منتشر می کنند اما این نکته نباید به این معنی باشد که دانشجو بی نیاز از شرکت در زمان جلسه برخط است چرا که از مزیت تعامل با استاد درس محروم خواهد بود.

نحوه فعالیت‌های آموزشی در نیمسال اول ۱۳۹۹-۱۴۰۰

دوشنبه سی و یکم شهریور 1399 ساعت 2:4 ب ظ

تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

دوشنبه سی و یکم شهریور 1399 ساعت 8:55 ق ظ
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود