امروز : شنبه بیست و دوم مرداد 1401
اخبار

اخبار


اخبار امور آموزشی

چهارشنبه دهم فروردین 1401 ساعت 7:0 ب ظ - توسط : معاونت آموزشی


اطلاعیه معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه در خصوص از سرگیری آموزش حضوری

به نام خدا

ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو و حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی سلامتی برای همه دانشجویان عزیز و دانشگاهیان گرامی، پیرو ابلاغیه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، برنامه ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبه هیأت محترم رییسه دانشگاه در خصوص از سرگیری آموزش حضوری، شرایط اجرای برنامه آموزشی نیمسال جاری به شرح زیر اعلام می‌گردد:

  1. آزمون‌های پایانی نیمسال جاری در همه مقاطع تحصیلی بصورت حضوری برگزار خواهد شد. 
  2. دروس عملی و کارگاه‌ها بصورت فشرده و حضوری پس از پایان ماه مبارک رمضان طبق برنامه اعلامی دانشکده‌ها برگزار خواهد شد. 
  3. کلیه کلاس‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی از تاریخ ۱۴ فروردین ماه صرفاً بصورت حضوری برگزار می‌گردد. 
  4. کلیه کلاس‌های مقطع کارشناسی پس از پایان ماه مبارک رمضان از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه صرفاً بصورت حضوری برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است از ۱۴ فروردین ماه تا ۱۷ اردیبهشت ماه کلاس‌های مقطع کارشناسی از طریق سامانه آموزشی مجازی دانشگاه برگزار می‌گردد. 
  5. دفاع از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه بصورت حضوری برگزار خواهد شد.
  6. حضور در دانشگاه و خوابگاه به شرط تزریق ۳ دوز واکسن خواهد بود و دانشجویان باید کارت واکیسناسیون دیجیتال خود را به همراه داشته باشند.
  7. دانشجویانی که نیاز به خوابگاه دارند جهت اطلاع از شرایط خوابگاه و ثبت نام به اداره امور خوابگاه‌ها مراجعه نمایند.

بدیهی است در صورت تغییر شرایط بیماری، بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیمات جدید اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

دانشگاه صنعتی قم در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقـات و فناوری از میان دانش‌آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های داخل کشور ،در مقطـع دکتری، رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی از اول سال تحصیلی1402 -1401 به صورت بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.
سه شنبه بیست و چهارم اسفند 1400 ساعت 2:49 ب ظ - توسط : معاونت آموزشی


دانشگاه صنعتی قم در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقـات و فناوری از میان دانش‌آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های داخل کشور ،در مقطـع دکتری، رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی از اول سال تحصیلی1402 -1401 به صورت بدون آزمون دانشجو  می‌پذیرد.

شرایط عمومی برای ارسال درخواست:

1- بیش از دو سال از تاریخ فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

2- داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط،با معدل حداقل 16

3-داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ 1401/06/31 برای دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با معدل حداقل 17 (بدون احتساب نمره پایان نامه)
4-کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی،پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی مربوط به آیین نامه استعداد درخشان
5-کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان(MCHE)یا معادل آن در سایر آزمون ها،قبل از آزمون جامع دکتری(مطابق با آیین نامه مقطع دکتری مصوب وزارت)

مدارک لازم

1- تصویر شناسنامه و کارت ملی

2- تصویر مدرک و کارنامه مقطع کارشناسی

3- تصویر مدرک و کارنامه مقطع کارشناسی ارشد

4- تصویر گواهی های افتخارات علمی،سوابق پژوهشی معتبر و ....

متقاضیان حائز شرایط مدارک خود را حداکثر تا تاریخ 1401/02/30 به آدرس ایمیل  talent@qut.ac.ir    استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال نموده و اصل مدارک را در زمان مصاحبه تحویل نمایند.

RSS
 سمینار کیهان شناسی ،جستجوها و پرسش ها
 سمینار کیهان شناسی ،جستجوها و پرسش ها در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد
 سومین سمینار دانشکده علوم پایه با موضوع کیهان شناسی، جستجوها و پرسش ها به همت دانشکده علوم پایه با حضور اساتید،کارمندان و دانشجویان روز شنبه 93/7/26 از ساعت 12/30 الی 13/30 در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
دکتر اربابی سخنران این سمینار به مواردی چون مفاهیم بنیادی کیهان شناسی و روشهای رصدی که امروزه پر کاربرد تر می باشند را مورد بحث قرار داد. وی افزود: این روشها شامل مطالعه تابش زمینه کیهان (CMB) ساختار بزرگ مقیاس عالم (LSS) و ابرنواخترهای نوع یک ای (SNIa) دوردست می باشد.
دکتر اربابی از اساتید هیئت علمی دانشکده علوم پایه با اشاره به اینکه در سال های اخیر برخی از جوایز نوبل مربوط به نجوم بوده است ، خاطر نشان کرد: کشف تخت بودن هندسه عالم با استفاده از تابش زمینه کیهان سال 2006  و انبساط شتابدار عالم به وسیله ابرنو اخترهای دوردست سال 2011 از جمله این موارد است.
وی افزود: با این وجود پرسشهای بسیاری تا امروز بدون جواب باقی مانده اند،که ابهام آمیز ترین آنها ماده تاریک و انرژی تاریک است که 95% عالم را تشکیل می‌دهند، همچنین پرسشهای مهمی درباره عالم اولیه باقی مانده اند که به دوران تورم و شرایط اولیه عالم در مهبانگ مربوط می شوند. و این پرسش که منشا عدم تقارن باریونها چیست کماکان بی جواب مانده است.
 

سمینار کیهان شناسی ،جستجوها و پرسش ها

سه شنبه بیست و نهم مهر 1393 ساعت 3:33 ب ظ
سمینار نقطه ثابت و کاربرد ها به همت دانشکده علوم پایه برگزار شد
 به نقل از روابط عمومی دانشگاه: چهارمین سمینار دانشکده علوم پایه با موضوع نقطه ثابت و کاربردها با سخنرانی دکتر آل عمران روز یکشنبه 93/7/27 از ساعت 12/30 الی 13/30 با حضور اساتید و دانشجویان در سالن همایش های شهید آخوندی دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
 در این سمینار به نظریه نقطه ثابت و کاربردهای آن در معادلات، نظریه بازی ها، اقتصاد، سیستم های دینامیکی و …اشاره شد. همچنین معرفی نقطه ثابت و چگونگی پیدا کردن ریشه یک معادله، تضمین وجود جواب معادله دیفرانسیل و کاربرد قضیه باناخ در فشرده سازی تصاویر مورد بررسی قرار گرفت.
در انتها نیز به کاربرد قضیه براور در تضمین وجود نقطه تعادل نش در نظریه بازی ها نیز اشاره شد.
 
قابل توجه دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر
دانشجویان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر که متقاضی عضویت در شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه می باشند لطفا تا تاریخ 28 / 7 / 93 نزد خانم علیشاهی ثبت نام نمایند.
قایل توجه دانشجویان جدیدالورود دانشکده برق و کامپیوتر
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشکده برق و کامپیوتر و دانشکده فنی و مهندسی  روز دوشنبه 28 مهر ماه از ساعت 9 الی 12 در سالن آمفی تئاتر برگزار می گردد.

قابل توجه دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر

شنبه بیست و ششم مهر 1393 ساعت 9:10 ق ظ
سومین و چهارمین سمینار علمی دانشکده علوم پایه
از کلیه اساتید محترم و دانشجویان عزیز جهت شرکت در سومین و چهارمین سمینار علمی دانشکده علوم پایه دعوت می گردد.   
سمینار علمی با موضوع: کیهان شناسی امروز، جستجوها و پرسش ها، سخنران: جناب آقای دکتر سپهر اربابی بیدگلی(دکترای فیزیک نجوم)، زمان: شنبه، 93/7/26، ساعت 12/30 الی 13/30، مکان: سالن آمفی تئاتر 
سمینار علمی با موضوع: نقطه ثابت و کاربردها، سخنران: جناب آقای دکتر سید محمد علی آل عمرانی نژاد ، دکترای ریاضی کاربردی، زمان: یکشنبه، 1393/7/27، ساعت 12/30 الی 13/30، مکان: سالن آمفی تئاتر

سومین و چهارمین سمینار علمی دانشکده علوم پایه

شنبه نوزدهم مهر 1393 ساعت 9:41 ق ظ
سمینار نظم در آشوب به همت دانشکده علوم پایه
به نقل از روابط عمومی دانشگاه :اولین سمینار از دوره سمینارهای دانشکده علوم پایه به سرپرستی دکتر ملاتقی روز دوشنبه 93/7/14 در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
دکتر لطیفی در این سمینار با موضوع نظم در آشوب به توضیح مواردی نظیر: نظم در منظومه شمسی،آشوب در معادلات دیفرانسیل،پدیده بال پروانه،نگاشت استاندارد برای سیرهای تناوبی پرداخت که مورد استقبال اساتید و دانشجویان حاضر قرار گرفت. همچنین در پایان، به 3 نفر از شرکت کنندگان در این سمینار هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید.
شایان ذکر است دکتر ملاتقی سرپرست دانشکده علوم پایه ، هدف از برگزاری این دوره از سمینارها را که شامل 15 سمینار در زمینه های مختلف ریاضی ، فیزیک و شیمی می باشد را تقویت بنیه علمی دانشجویان و ترویج هر چه بیشتر امور آموزشی و پژوهشی در دانشگاه صنعتی قم دانست.وی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این دوره از سمینار ها تا پایان آذر ماه ادامه داشته و دوره بعدی سمینارهای با رویکردی متفاوت و به زبان فارسی و انگلیسی برگزار خواهد شد.

 

سمینار نظم در آشوب به همت دانشکده علوم پایه

چهارشنبه شانزدهم مهر 1393 ساعت 2:10 ب ظ
سمینار آموزشی نرم افزار متمتیکا جهت استفاده در محاسبات عددی
به نقل از روابط عمومی دانشگاه: دومین سمینار از دوره سمینارهای دانشکده علوم پایه با موضوع نرم افزار متمتیکا جهت استفاده در محاسبات عددی با سخنرانی دکتر قربانی روز سه شنبه 93/7/15 با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان در سالن همایش های شهید آخوندی برگزار شد.
دکتر قربانی در این سمینار به خلاصه ای از قابلیت های این نرم افزار اشاره کردو در پایان به سوالات حضار در این زمینه نیز پاسخ داد
قابل توجه دانشجویان محترم
ملاحظات حذف و اضافه
حذف و اضافه فقط توسط دانشجو قابل انجام است به این منظور شرایط حذف و اضافه ی 3 درس فراهم گردیده است. نهایت دقت در استفاده از این امکان به عمل آید.
هر دانشجو در هر ترم به جزء ترم آخر منتهی به فارغ التحصیلی تنها مجاز به انتخاب یک درس معارف می‌باشد، که باید مطابق سرفصل دروس معارف انجام گیرد. (درس جمعیت و دانش خانواده از این قانون مستثنی است )
 حذف و اضافه از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 1393/07/14 فعال می گردد.
دانشجویان ورودی 93 امکان حذف و اضافه ندارند.
با توجه به فراهم شدن امکان حذف و اضافه کردن 3 درس برای هر دانشجو تغییرات دروس به صورت دستی بعد از حذف و اضافه امکان پذیر نمی‌باشد.                                                         
نکته: قابل توجه دانشجویان جدید الورود
با توجه به انتخاب واحد دروس توسط آموزش دانشگاه، کلیه دانشجویان موظف هستند بعد از حذف و اضافه به پورتال خود برای چگونگی ارائه دروس مراجعه کنند.

قابل توجه دانشجویان محترم

شنبه دوازدهم مهر 1393 ساعت 3:27 ب ظ
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود