امروز : شنبه بیست و دوم مرداد 1401
اخبار

اخبار


اخبار امور فرهنگی

RSS
محفل اشک
مراسم پرفیض زیارت عاشورا دهه اول محرم الحرام همراه با سفره صبحانه در نمازخانه دانشگاه ساعت 7:45 برگزار میگردد.

محفل اشک

چهارشنبه بیست و دوم مهر 1394 ساعت 2:30 ب ظ
معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی قم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: معارفه دانشجویان جدیدالورود دختر و پسر دانشگاه صنعتی قم به همت مدیریت فرهنگی و با حضور هیات رئیسه دانشگاه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ 8و 7/ 94/7 در اردوگاه ملاصدرا واقع در بخش کهک برگزار شد.
در این اردو دکتر خوشنویسان رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود، اساتید، کارکنان و دانشجویان را اعضای خانواده دانشگاه صنعتی قم دانست و افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) اصلی ترین وظیفه دانشجویان جهاد علمی است و بعد نشاط سیاسی و فرهنگی. پس با حضور اساتید مجربی که بیش از 95 درصد آنها فارغ التحصیل از دانشگاه های مطرح ایران هستند بستر مناسبی جهت تحقق مطالبات رهبر عزیزمان فراهم می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین آخوند زاده نماینده محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پس از تبریک جهت حضور دانشجویان در مقطع علمی بالاتر از آنها خواست تا از فضای علمی و معنوی شهر مقدس قم بیشتر استفاده نمایند. وی آشنایی و نحوه صحیح انتخاب همسر را برای دختر خانم های جوان در سنت حسنه ازدواج ، امری مهم و ضروری قلمداد کرد و افزود: دفتر نهاد مقام معظم رهبری فضای امنی جهت هر گونه راهنمایی در این زمینه است.
دکتر فدایی معاون دانشجویی نیز ضمن بیان توضیحاتی راجع به این معاونت گفت: تغذیه روح مانند تغذیه جسم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.با توجه به حضور شما در محیط جدید و دوری از خانواده به طور حتم دچار دغدغه های ذهنی زیادی خواهید شد که مرکز مشاوره بهترین همراه برای رفع مشکلات و دغدغه های ذهنی شما می باشد.
برگزاری نماز جماعت، مسابقه دارت و طناب کشی با اعلام سه نفر برنده همراه با جایزه از دیگر برنامه های این اردوی فرهنگی، تفریحی بوده است.
در پایان نیز به دانشجویان از طرف مدیریت فرهنگی هدیه ای به رسم یادبود اهدا گردید.معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی قم

چهارشنبه هشتم مهر 1394 ساعت 11:43 ق ظ
همزمان با هفته دفاع مقدس در دانشگاه صنعتی قم انجام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: همزمان با هفته دفاع مقدس نمایشگاهی به همت مدیریت فرهنگی و همکاری و همراهی دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه در مساحتی بالغ بر 50 متر مربع در محوطه دانشگاه بر پا شد.
این نمایشگاه شامل بخش هایی چون فروش کتاب ، عکس و پوستر شهدای دفاع مقدس، اردوهای راهیان نور و اردوهای جهادی ، آثار به جامانده از شهدای اطلاعات لشکر علی ابن ابی طالب (ع) و پخش نما هنگ و کلیپ های مرتبط با هشت سال دفاع مقدس می باشد.
دکتر خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم نیز ضمن بازدید از نمایشگاه و مرور خاطرات حضورش درجبهه های حق علیه باطل از عوامل برپایی این نمایشگاه تقدیر کرد.
ورود کاربران
ثبت نام بازنشانی رمز ورود